Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi szokások fórum

Karácsonyi szokások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi szokások

1 2
16. tinendo (válaszként erre: 15. - Csibebaby)
2006. nov. 9. 21:14
Gondolom a kisbabádra. :))
2006. nov. 9. 20:05
Mire gondolsz mamácska?
2006. nov. 9. 19:55
Remélem egy év múlva már másról is beszámolsz nekünk!
13. csibebaby (válaszként erre: 12. - Csibebaby)
2006. nov. 9. 19:45
bocsi..
2006. nov. 9. 19:45

Karácsony:nálunk mindig együtt díszitjüka fákat.Az öcsémmel rendszerint még aznap is ajándékok után szaladgálunk,,mert mindig az utolsó pillanatra hagyunk néhány apróságot.Apa süt-főz,persze mi is segítünk anyuval.Van töltöttkáposzta,tárkonyos leves(az én kedvencem),régen fácánlevest csinált mindig.Ezen kívül sültek(kijevi csmell)köretek és persze vagy 5-6féle süti,nasi.Ja,3torta,mert az én,apu,és öcsém szülinapja is ilyenkor van.3-4körül mindig nekiállunk fát dísziteni.A fa többnyire nayon fullos,tele díszekkel,szaloncukorral,hogy legyen mit lelopkodni róla(apa szerint)Én és a párom ilyenkor lelépünk,hogy elmenjünk hozzájuk és a szüleivel,öccsével ajándékozásba kezdünk.Utána vissza hozzánk.Mindenki felöltözik szépen,hallgatjuk a zenét(karácsonyit persze),majd mindneki a fa alá lopkodja az ajándékokat..végül csengettyűszó hallik és mindenki bevonul a szobába és csak tátjuk a szánkat..többnyire csak nézem őket és fotózom.A nagy ajándékozás végén nekiesünk a finom ennivalónak,amit pillanatok alatt elpusztítunk.Utána még órákig beszélgetünk,iszunk,eszünk.Majd mi a párommal elmegyünk haza.Másnap a mamáéknál szokott összejönni a család,ott is ajándékozás,evés-ivás megy.Együtt vagyunk és élvezzük a hirtelen ránkszakadt nyugalmat.

Az idé sajnos más lesz a helyzet.Külföldön élünk a párommal és csak kari után tudunk hazamenni,mivel a cégnél nem engedtek el..de jövőre már biztos otthon leszünk,egy meglepetéssel bővítve az ünnepet.:)

Nem tudom még az idén hogy ünnepeljük meg,talán egy apró kis műfenyővel kettesben(illetve 3asban...):))))))

2006. nov. 9. 19:45

Karácsony:nálunk mindig együtt díszitjüka fákat.Az öcsémmel rendszerint még aznap is ajándékok után szaladgálunk,,mert mindig az utolsó pillanatra hagyunk néhány apróságot.Apa süt-főz,persze mi is segítünk anyuval.Van töltöttkáposzta,tárkonyos leves(az én kedvencem),régen fácánlevest csinált mindig.Ezen kívül sültek(kijevi csmell)köretek és persze vagy 5-6féle süti,nasi.Ja,3torta,mert az én,apu,és öcsém szülinapja is ilyenkor van.3-4körül mindig nekiállunk fát dísziteni.A fa többnyire nayon fullos,tele díszekkel,szaloncukorral,hogy legyen mit lelopkodni róla(apa szerint)Én és a párom ilyenkor lelépünk,hogy elmenjünk hozzájuk és a szüleivel,öccsével ajándékozásba kezdünk.Utána vissza hozzánk.Mindenki felöltözik szépen,hallgatjuk a zenét(karácsonyit persze),majd mindneki a fa alá lopkodja az ajándékokat..végül csengettyűszó hallik és mindenki bevonul a szobába és csak tátjuk a szánkat..többnyire csak nézem őket és fotózom.A nagy ajándékozás végén nekiesünk a finom ennivalónak,amit pillanatok alatt elpusztítunk.Utána még órákig beszélgetünk,iszunk,eszünk.Majd mi a párommal elmegyünk haza.Másnap a mamáéknál szokott összejönni a család,ott is ajándékozás,evés-ivás megy.Együtt vagyunk és élvezzük a hirtelen ránkszakadt nyugalmat.

Az idé sajnos más lesz a helyzet.Külföldön élünk a párommal és csak kari után tudunk hazamenni,mivel a cégnél nem engedtek el..de jövőre már biztos otthon leszünk,egy meglepetéssel bővítve az ünnepet.:)

Nem tudom még az idén hogy ünnepeljük meg,talán egy apró kis műfenyővel kettesben(illetve 3asban...):))))))

10. eee466847e (válaszként erre: 8. - Kif-lee)
2006. nov. 9. 19:42
Nos, szerintem az ünnepnek valóban vannak szomorú pillanatai is. Amikor egyre több "üres szék" van az asztal körül. Ekkor nekem is jobban hiányzik édesanyám, s az elveszített barátok, mint az év többi napján. Emlékek törnek fel az ember lelkéből. Aranyosan mondod, én is így szoktam tenni. Felidézni az időt, amikor még velünk voltak. Ilyenkor még a fényképek is előkerülnek.
2006. nov. 9. 19:41

Én nagyon szeretem a karácsonyt, ez a legkedvesebb ünnepem. Én eléggé kreatív vagyok (kirakatrendező az eredeti szakmám, bár 23 éve nem gyakorlom, a véremben van az alkotás vágya),így a készülődés talán még jobb, mint az ünnep. Az izgalom, hogy ki mennyire fog örülni a meglepiknek...1-2 héttel a karácsony előtt már készülnek a mézeskalácsok rajzolva,ez nagyon hangulatossá teszi a készülődést. Mindíg készül újabb és újabb saját dísz a fára. A csomagolás a másik nagy tevékenység. Tőlem már megszokták, hogy mindíg igyekszem valami különlegeset, mindegyiknek egy kis műremeknek kell lenni. A fa díszítését is igyekszem kisajátítani.

A legnagyobb poén az volt, amikor a gyerekek kisebbek voltak, már ők is szerettek volna díszíteni, persze hagytam is Őket, de mintha a fogamat húzták volna.

A másik szokás, ami nálunk kialakult, ez is kicsi kortól, hogy korán gyújtjuk a gyertyákat, 3 felé, ajándékozás, utána társasozás estig. Már 23 és 18 éves a lányom, de ez a társasjátékozás a mai napig megmaradt. Közben beszélgetünk, nevetünk, szóval jól érezzük magunkat.

2006. nov. 9. 19:24
Évekkel ezelőtt,mikor végre akkora lakásba költöztünk,hogy "háló"vendéget is tudtunk fogadni szokássá vált,hogy a Nagymamám nálunk töltött az ünnepek körül pár napot.Hát volt egy stílusa,mert mint gyakorlott háziasszony mindent meg akart reformálni nálunk és minden évben teljes hangerőn élvezte végig az éjféli misét/a mi és szomszédaink nagy örömére/,de tudtam,hogy meg kell becsülnünk minden együtt töltött időt.Tavaly nyáron váratlanul eltávozott közülünk és piszokul szenvedtem főleg karácsonykor.Idén megpróbálom a szép emlékeket felidézni és örülni annak ,hogy volt Ő nekünk.
7. eee466847e (válaszként erre: 3. - Alma20)
2006. nov. 9. 19:04
Valóban mozgalmas ünneped lesz, általában nagy családoknál így szokás. Azt még nem írtam én sem, hogy az első ünnepen unokáim karácsonyfáját nézzük meg. Ez azt jelenti, hogy ott ebédel a család, kibővülve a menyem édesapjával, testvéreivel. Jó idő esetén másnap kirándulunk.
2006. nov. 9. 16:35

Karácsonyi őrület címmel én is kezdtem egy témát. Úgyhiszem ide, erre az oldalra kellene írni a pozitív dolgokat, a "karácsonyi őrület"-re meg a negatívat.


Mi 24-én szűk családi körben ünneplünk (anya, apa, gyerekek)Még picik a gyerkőcök (6 és 9) úgyhogy 24-én reggelre a Jézuska meghozza a karácsonyfát( 23-án 22 után díszítünk), félig feldíszítve, a maradék díszeket a gyerkőcök rakják fel.Nálunk karácsonyi ebéd készül, praktikusan olyan főzök amit a gyerekek is szeretnek (nem ragaszkodok a szokásokhoz, pedig édesapám nagy pecás) Délután 4 órakor az apa leviszi őket szánkózni (már ha van hó), ha nincs akkor csak egy nagyot sétálni. Ekkor már nagyon izgatottak, mert tudják hogy mire visszaérkeznek megjön a Jézuska. A Jézuska csengetésére (ami én vagyok) lépnek be a szobába és akkor megkezdődik a jó értelembe vett őrület. Estig játék, fényképezkedés, csillagszóró, csillogó szempárak, nagy nagy öröm...

Nagyszülők 120 km-re úgyhogy a téli időtöl függően vagy mi megyünk, vagy ők jönnek másnap.Persze megpróbálunk pihenni is az ünnepek alatt és nem zabálni egyfolytában (de ez nem igazán jön össze)

5. tinendo (válaszként erre: 4. - Alma20)
2006. nov. 9. 15:50

Nem gond, hogy ennyit írtál. :))

Ennyi mondanivalód volt. :))


Remélem mások is elmesélik, hogy hoygan töltik a karácsonyt.

2006. nov. 9. 15:23

Bocsi, hogy ennyit írtam,...csak jött! :-)

Legközelebb visszafogom magam!

2006. nov. 9. 15:21

Nálunk igazán változatos a karácsony!

Szenteste összejön a család, de mindig máshol. Vagy a mamánál, vagy a nagybátyáméknál, vagy nálunk. A vacsora is mindig más szokott lenni, nincs konkrét, csak a beigli.

Vagy halászlé vagy húsleves. Halat nálunk senki sem eszi, ez így kimarad.

Viszont mindenféle földi jó kerül az asztalra.

A fa mindig vegyes díszítésű, nem szeretem az egyszínűt.

Nálunk nagy a család, legalább 30 embernek veszünk ajándékot, ebből kb 22-nek én találom ki és veszem is meg.

Idén érfekes lesz a felállás, mert a párom nálunk lakik már, de a szentestét otthon fogja tölteni a szüleivel, így én is a családdal leszek. Nem tudom még pontosan hogy fog zajlani.

Nálunk délelött megy a főzés, amikor a húgom alszik(2 éves)fadíszítés, vendégvárás, késői ebéd 16h körül, aztán ajándékozás és beszélgetés.

Később megyek az anyukámhoz( elváltak), ott vacsorázom és ajándákozunk szintén.

Ez nem túl jó része, hogy mindig menni kell, nincs nyugis karácsonyom.

Mindezek után még meglátogatom a másik mamámat( sajnos anyai ágon a család nem túl összetartó).

25.-én Párommal leszek a szüleinél.

26.-án mindig keresztszüleimnél vagyok. :-)

Egyébként én annyira szeretem a karácsonyt, úgy feltölt, hogy hónapokig tudok "táplálkozni" belőle.

Szerintem nagyon fontos a szerete ünnepe, legalábbis akinek jó családja van és szép emlékei!

Nehezen tudom elképzelni, hogy embereknek nyűg lehet a karácsony, amikor minden arról szól, hogy figyelünk egymásra, szeretjük egymást és végre nem a gondok meg a munka emészti fel az energiáinkat!

Nálam az ajándékozás sem nyűg, hiszen azoknak veszek ajándékot, akiket szeretek, már hetekkel elötte elkezdem figyelni őket, hogy milyen kívánságaik lehetnek! Nekem jó érzés örömet okozni!

2006. nov. 9. 14:22

Mióta nagyszülők vagyunk, nálunk is változtak a karácsonyi szokások.Mindíg a férjem vásárolja a fát és rögzíti (kisebb-nagyobb sikerrel). Díszíteni én szoktam, mert nagyon szeretem. Olyan díszekkel, amit a most 36 éves és 23 éves fiaim az oviban készítettek. Az unokáimtól szintén sok kis ajándék kerül a fára. 30-40 éves üveggömbökkel, kis figurákkal, a tarka - barka fát szeretem. A szalonc. a fa alá kerül. Közkívánatra csak nagy fánk lehet. Kb.180-200 cm. Du.3-4 óra körül megérkezik a család. Csengetyű, énekek, ajándékozás. Fanni, a legkisebb tavaly már sejtette az idén pedig már tudja, hogy ki a jézuska nálunk. Hat óra körül vacsi, mindenkinek a kedvére. Halászlé. rántott hal, v. más, tengeri herkenytyű. Rándott csirkemell. saláták, párolt zöldség, köretek. Torta, süti.

Közben a fiam eloson, hazamegy és otthon is feldíszíti a fát, aláteszi az ajándékokat. Visszajön és este 9 óra körül indulnak haza. (Szomszédban laknak.) Ajándék: gyerekeknek könyvek, társas. ruhanemű (ennek csak Fanni örül)

Fenőtteknek: Parfüm, kozmetikum, édesség, könyv.

Éjféli misére a férjemmel járunk, két éve sajnos nem tudtunk elmenni. Idén biztosan.

2006. nov. 9. 13:23
Sziasztok!
Tudom már sok karácsonyos topic van, de ebben a topicban arról szeretném, hogy írjatok, hogy miként zajlik nálatok a karácsony.
Pl.
Ki veszi meg a fenyőfát?
Ki diszíti?
Mit süttök, főztök karácsonyra?
Mennyi pénzből gazdálkodtok?
Hol töltitek a karácsonyt?
Mentek-e éjféli misére?
...

Biztos némelyik emberkének más lesz az idei karácsony vagy mert már társsal, vagy mert babával, vagy mert már esetleg egyedül ünnepli.
Hogy készültök rá?

Kinek milyen ajit vesztek és mennyiért?


Az én karácsonyom szerintem olyan lesz, mint már pár éve. Lassan 3 éve is,hogy együtt élek a kedvesemmel és szinte minden évben ugyanúgy telik el a karácsony.
December elején kiötlöm,hogy mi legyen a menü karácsonykor (a halászlé és rántott hal az mindig fix).
Akkortájt már az ajik felének megvételén is túl szoktam esni.
Többnyire ruhákat és illatszereket kap mki. (idén is) Anyukám kivétel, ő háztartási cuccokat kap.

A karácsonyfát mi mindig együtt vesszük meg a kedvesemmel és együtt is diszítjük fel (kék díszekkel).
Nálatok milyenek a díszek?
A szentestét otthon töltjük a családdal, közös vacsi, ajándékozás, éjfélkor mise.
A másik két nap mama és dédi látogatás, náluk ebédelés, majd késő este "hazamenés".
Aztán 3. nap rokonlátogatás. Mindkettőnk rokonait meglátogatjuk, de egyesek átjönnek hozzánk is.

Nálunk a tavalyi karácsonyozás volt a más, mint a többi. Ugyanis tavaly már a kislányunkkal ünnepeltük a karácsonyt.
Nagyon örült neki, mindig a fát rángatta.
Most már, hogy egy kicsit nagyobb és többet is ért a világból, kiváncsian várom, hogy milyen lesz az idei karácsonyunk.
Lehet, hogy a fár ki kellene kötnünk? :))

Ugrás a teljes írásra: Karácsonyi szokások
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook