Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi ötlet bazár fórum

Karácsonyi ötlet bazár (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. nov. 17. 13:30

Én most kezdtem neki a karácsonyi ajtókoszorúnak.

Én már évek óta papírból csinálom.

Újságpapírt hengernek görgetek össze. Olyan 8 cm-es átmérőjűnek. Aztán vastag celluxal összeragasztgatom, és kerekre formálom.

Aztán díszítem, amivel csak akarom.


Most szalaggal vontam be, és majd arra jönnek a díszek.

Az őszit borostyánlevéllel vontam be.


Egyáltalán nem látszik, hogy papír az alap.

:) Olcsó, ötletes, és újrahasznosítottam is. Majd teszek fel képet, ha készen lesz.

52. e6a7b0c7f5 (válaszként erre: 51. - Korteforma)
2012. nov. 17. 13:26
Ha beírod,hogy vesszőkoszorú,szalmakoszorú,koszorú alapok,biztos találsz olyasmit:)
2012. nov. 17. 13:17

Ez jó téma! A piacon láttam egy gyönyörű koszorút, (adventi) amit meg akarok csinálni. Nem pont olyanra, de az ötlet egyedi.


Az alapja olyan volt, mintha vékony vesszőből készült volna (sötétbarna) és arra került gyertya, és pár fehéres-arany színű dísz. Csodaszép volt!


Vajon hol lehet ilyen alapot kapni? Neten csak hagyományos koszorú alapot találtam. Ha tudnám, ennek a koszorú alapnak mi lehet a neve, könnyebb dolgom lenne.... Van ötletetek?

50. minerva223 (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2012. nov. 17. 12:19
feltettem neked valamit a bazáros naplómba
49. Kata75 (válaszként erre: 46. - Minerva223)
2012. nov. 17. 12:11
Köszönöm:)
48. Kata75 (válaszként erre: 45. - Mosolyka1111)
2012. nov. 17. 12:10

Köszönöm szépen:)

Csináltam egy külön naplót, ezentúl oda teszem amiket csinálok, így könnyebb nyomon követni.

Szeretettel várlak!:)

2012. nov. 17. 09:17
Szép napot és hétvégét Karácsony várók!:-)
46. minerva223 (válaszként erre: 44. - Kata75)
2012. nov. 17. 09:16
Már tegnap megnéztem,de így valóban jobb, mert nem kell keresgélni. Nagyon kreatív és ügyes vagy.
45. mosolyka1111 (válaszként erre: 44. - Kata75)
2012. nov. 17. 07:23
Megnéztem a kreatív dolgaidat, nagyon szép dolgokat alkottál! Gyerkőceid aranyosak!:)
44. Kata75
2012. nov. 16. 22:05
Naplómhoz annyit, hogy sajnos nincs külön kreatív, így a többi hozzászólás közt kell picit keresgélni. Persze csak ha valaki kíváncsi:)
43. Kata75
2012. nov. 16. 22:00

Sziasztok!


Már én is nagyban készülök az ünnepekre, annyira szeretem ezt az időszakot:)


Ikreimnek és bátyám kisfiának tavaly sálat varrtam polárból, idén kis keresztfiamnak, illetve másik rokon kislánynak szintén azt fogok (sőt, már nagyjából készen is vannak) .

Csináltam már párnahuzatokat is, díszítettem polárpulóvert, de probálok még ötletelni, mert imádom ezt az anyagot. Puha és könnyű vele dolgozni.


Volt karácsony mikor almás, meg sima narancslekvárt ajándékoztunk a közeli családoknak.

Óvonéniknek kicsi erős pistás üvegekbe aszalt gyümölcsöket, mogyorót/mandulát és hasonlókat rétegeztünk, majd öntöttünk fel mézzel. Tetejét befedtem ünnepi szalvétába, és madzaggal átkötöttem.


Naplómban van pár kép:)


Bonbonos dobozt is csináltam már. Hobby boltban vettem már kivágott, erős kartonból készült "sablont", összeragasztottam, festettem, majd megtöltöttük.

2012. nov. 16. 19:07
szivesen:-)
41. mosolyka1111 (válaszként erre: 38. - Minerva223)
2012. nov. 16. 18:57
Neked is köszönöm nagyon!:)
2012. nov. 16. 18:56
Kisdoca, Vaczila, nagyon szépen köszönöm, csudijó ötleteket adtatok!!!:)))
39. minerva223 (válaszként erre: 37. - Vaczila)
2012. nov. 16. 18:55
na hiszen:-) egy rugóra jár az agyunk:-))))
38. minerva223 (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2012. nov. 16. 18:54

A boltokban tudsz beszerezni, vagy kérni"kidobott"

üres dobozokat,esetleg karton csomagolást. Abból gyártsd le a megfelelő máretű dobozkát és vond be csomagoló papírral.Tegyél bele elválasztókat is szintén kartonból. Ha ez kész Ápiszban vehetsz kis papir kapszlikat és abba teheted egyenként de akár folpakba is csomagolhatod darabonként.

37. vaczila (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2012. nov. 16. 18:52

Nem tudom pontosan mekkorák ezek, de el tudnám képzelni, hogy a mini maffin papírba tenném őket egyesével, (lehet szép, színes kapszlikat is kapni). Ezeknek pedig kartonból lehet csinálni dobozt. Ha beírod a keresőbe hogy kartondoboz sablon, bead több félét is amiből választhatsz. Választhatsz szép karácsonyos papírt is a dobozkához. Természetesen a maffin papírt egy pötty ragasztóval rögzíteném a papír aljához hogy ne csússzanak össze.


vagy

ha ezek a bonbonok nem törékenyek, akár kis celofánba is be lehetne őket csomagolni és egy szép karácsonyi tasakba beletenni.

2012. nov. 16. 18:51
Én kicsit tudok varrni is. Most azon gondolkodom, hogy régi selyem hálóingeimből szabdalok, és foltos díszpárnát varrok a pl. húgomnak.
35. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 11. - Kiszvorosz)
2012. nov. 16. 18:50
Megnéztem és csudijó dolgok vannak ott. :)
2012. nov. 16. 18:49

Én csináltam három hete ajtókopogtatót, de élő termésből.

Mára már ki is kellett dobni, mert a bogyók, hát...tönkrementek, hogy finoman fejezzem ki magamat.

ötlet? Mivel tartosíthatóak?

33. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2012. nov. 16. 18:48

Ha olcsón akarod megúszni, akkor egyszerű alufóliába csomagold és méterre vehető szalaggal kösd át.

Ha kicsit tudsz többet költeni, akkor vegyél bon-bont, pl. a lila tehenes szív alakú bon-bont, edd meg a csokit, a dobozt meg vond be valami szebb csomagolópapírral.

De ha ez sem jó, akkor esetleg egy szebb csomagolópapírba tekerd be és azt kösd át szalaggal.


:) jobb ötlet nincs.

2012. nov. 16. 18:40

Sziasztok!

Egyszer már feltettem máshol a kérdést, de nem sikerült választ kapnom, hátha Ti tudtok segíteni:

Diabos bonbont, trüffelt készítenék a lányomnak. Ezt milyen dobozban adjam át, mibe szokták tenni? (Régi bonbonos dobozaim nincsenek eltéve sajnos.)

Van valami ötlete valakinek?

31. vaczila (válaszként erre: 30. - Migerben)
2012. nov. 16. 18:37
Nemrég én is sütöttem egy adagot, de még lesz mert elfogy. Több receptet is ki akarok próbálni, hogy karácsonyra tudjam melyik a legjobb.
2012. nov. 16. 17:48

Én még mindig a mézesre szavazok.

Tavaly gyártottam néhány adventi koszorút mézesből, mikulást is, ajándékba. Az idén is tervezek hasonlókat.

29. memimemi (válaszként erre: 27. - Minerva223)
2012. nov. 16. 16:17

Gyakorlatilag mindent lehet kapni a különböző webáruházakban, de érdemes végigböngészni több oldalt is. Nekem eddig a legnagyobb webáruházas vásárlásom a mosogépünk volt, kb. 15 ezerrel olcsóbban vettem meg az akkori bolti árhoz képest.

A skála nagyon széles, mert van, ami drágább, ha hozzáadod a postaköltséget...

Nálunk is vékony a pénztárca, ezért is nézek szét alaposan.

Pl. idén több családtag is könyvet kap. A l.brinek (remélem ez így nem reklám) van egy nagyon jó oldala, ahol neten keresztül meg tudod rendelni, a netes kedvezményes árral, viszont a boltban átveheted, így nem kell postaköltséget fizetni.

28. minerva223 (válaszként erre: 25. - Kiszvorosz)
2012. nov. 16. 15:24

Nagyon ügyes vagy elviszem a naplóba:-)

és a többit is köszönjük.

27. minerva223 (válaszként erre: 22. - Memimemi)
2012. nov. 16. 15:22
A webáruházakban miket lehet kapni és milyenek az árak?
26. minerva223 (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2012. nov. 16. 15:21

Nálunk elég sovány a pénztárca ezért is jók az olcsóbb sk. ötletek. Unokáknak tonacipőt és táskát horgolok,lányoknak,valószínüleg szintén kézimunkát(ékszer) párjaiknak:könyv,saját készítésű cd(zene,térkép)+ lekvár+savanyúság(sk)barátoknak szintén cd(filmek) saját készítésű folyékony szappan vagy tojáslikör:-)))

ha sikerül.

Páromnak cigarette tárca+ ajándék utalvány a jövő évi peca engedély egy részére.

25. kiszvorosz (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2012. nov. 16. 15:11
Én most azt találtam ki, hogy a kedvenc ezüstösömnél féláras akció volt a héten, vettem néhány pár bedugós fülbevalót, meg néhány lógósat 4-900ft/pár áron,ezekhez csinálok ékszerdobozt. A dobozról raktam fel képet a profilomba. 24 db gyufásdoboz,némi csomagolópapír vagy öntapadó tapéta és 24 db nagyobb gyöngy kell hozzá. Praktikus és mégis szép ajándék szerintem bármilyen nőnek.(egyébként adventi naptárként is jó lehet vmi mütyűrrel gyerekeknek)
24. kiszvorosz (válaszként erre: 18. - Minerva223)
2012. nov. 16. 15:06
Küldtem mailben néhány képet, amik az én kedvenceim:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook