Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi őrület fórum

Karácsonyi őrület (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
12. guntnerpetra (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2006. nov. 9. 16:36
Igazából ezeken az embereken nem lehet segíteni. Én azt sem értem meg, ha valaki az esküvőjére vesz fel hitelt, de azt sem tudom, hogy hogy tudja magát jól érezni az ünnepek alatt tudva azt, hogy mekkora terhet vállalt.
11. emagdi (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2006. nov. 9. 16:33

így van.

de sajnos leginkább azok ugranak be mindenféle fogyasztói hitelnek, akiknek a legkevésbé sem kellene, mert alapvetően nem az a gondjuk, hogy PILLANATNYILAG nem tudják az adott dolgot megfinanszírozni, hanem az, hogy SOSINCS elég pénzük. ezen a törlesztőrészletek bevállalásával még tovább rontanak, igaz, közben lehet, hogy plazmatévén nézik a focimeccset.

10. guntnerpetra (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2006. nov. 9. 16:28
Szerintem soha nem lehetsz biztos benn, hogy lesz elég fedezeted. És ha biztos vagy a fedezetben, akkor nem kell hitelt felvenned. Mondom ezt én, aki soha nem szeretnék hitelt felvenni...
9. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Anita72)
2006. nov. 9. 16:27
Ha jobb lehetőséged van befektetni a pénzed, mint amennyibe a hitel kerül a kocsira, akkor érdemesebb hitelre venni kocsit és befektetni a pénzt. Ehhez persze először is kell pénz, másodszor meg szakértelem vagy egy szakértő (csak akkor a hozamnak a szakértő díját is fedezni kell).
8. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2006. nov. 9. 16:24

A hitel jó dolog, de leginkább azoknak, akiknek van rá fedezetük.


A gond tényleg az, hogy sokszor olyanok is felveszik, akik csak fizetéssel rendelkeznek és éppen csak annyival, hogy nagy nehezen tudják fizetni a törlesztő részleteket, meg a megélhetési költségeiket. A fizetés meg olyan mint a kutyavacsorája, igazából csak akkor biztos, amikor már megkapta az ember. Sokan még mindig nem értik, hogy attól még, hogy ma van munkájuk, az nem garancia arra, hogy a jövő hónapban is lesz.

2006. nov. 9. 16:21
Mi idén megbeszéltük a húgommal, hogy nem fogunk őrült költekezésbe kezdeni. Nem erről szól az ünnep.
2006. nov. 9. 16:17

Hát erre szokták azt mondani felénk, hogy a "butaság határtalan".

Na, hát meg attól vagyok rosszul, hogy kedves ismerőseink új autóval érkeznek. Hát persze kiderül, hogy: "lizingeljük, hitelre vettük, de hát nagyon megéri".!!!!!! Na hát erre mit mondjon az ember!! A rongyot tudni kell rázni!!!Nekem 10 évig Trabantom volt, tavaly ilyenkor még Samarám, hát most meg van egy kp-re vett Opelom (30 éve rakosgatott ifjúsági takarék). De nekünk így kerek a világ és nem kergetünk hiú ábrándokat!!

5. Jay néni (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2006. nov. 9. 16:00

Valamelyik nyíltan kiírja hogy a THM: 200 % körül van.

És felveszik az emberek. :(((((

4. emagdi (válaszként erre: 3. - Anita72)
2006. nov. 9. 15:58

múltkor én is láttam egy statisztikát a lakosság hitelállományáról. elképesztő. az a baj, hogy a különböző pénzintézetek ügyes marketingfogásokkal rábeszélnek boldog-boldogtalant a hitelekre... szomorú, hogy sokan olyan dolgot is még mindig törlesztenek, amire már rég ráuntak, vagy akár már tönkre is ment.

nem kimodottan karácsonyi téma, de hitellel kapcsolatos: külön vicc az, hogy utazásra is fel lehet venni hitelt. gondolj bele, felveszed a pénzt, elmész, utazol, jól érzed magad... aztán hazajössz, és még egy évig törleszted azt az utat amire már "alig emlékszel". nem is értem azokat az embereket, akik ezt csinálják.

3. anita72 (válaszként erre: 2. - 7130b15964)
2006. nov. 9. 15:53

Szia Tereza!

A hitelt csak úgy általánosságban értettem. Egyszer a tv-ben hallottam, hogy karácsony körül több száz millió forint áruhitelt vesz fel a magyar nép. Hát persze őket sem szabad elítélni, de én nem értek egyet ezzel. Mi addig nyújtózkodunk ameddig a takarónk ér.

Jó készülődést. üdv.Anita

2. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Anita72)
2006. nov. 9. 15:28

Nálunk a fákat belefaragják a talpba, akkor is, ha nem náluk veszed, hanem odaviszed.

Mindig megbeszéljük, hogy ki, mit főz, hogy ne legyen unalmas, háromszor végig enni ugyanazt a menüt. Mindig próbálom lebeszélni anyut és anyósomat a túlzásba vitt főzésről (kisebb sikerrel).

Hitelt sosem veszünk fel ajándékra. Az túlzás. Ha valakinek nincs pénze eleve, akkor szerény ajándékokban gondolkozzon. Senki nem várja el a másiktól, hogy eladósodjon hülye karácsonyi ajándék miatt (szerintem).


A gyerekekkel bizony nehéz lehet, főleg a nagyobbakkal, mert ugye náluk már megy az összehasonlítósdi és nem akarnak lemaradni, mert cikizik egymást, versenyeznek stb. Azért szerintem fontos normális értékeket közvetíteni, de ezt mondani könnyebb, mint betartani.


Ja, és utálom a bevásárlóközpontokban látszólag céltalanul hömpölygő tömeget, úgyhogy szerintem a napokban kitalálom, hogy ki mit kap, aztán míg ráérek elmegyek olyan 10-11 óra körül beszerezni a dolgokat, olyankor még elviselhető a bevásárlókörút.

2006. nov. 9. 15:20
Kinek mi a véleménye a közeledő karácsonyi őrületről. Hát szerintem már régen nem arról szól a karácsony amiről anno szólt.Rosszul vagyok attól ami megkezdődik hamarosan a boltokban, mindenki rohan, veszi a hülyébbnél hülyébb dolgokat (szerintem már mindenki vett).A nők teljesen kikészülnek 24-e estére, karácsony után már a kutyának sem kell a rántott pulyka, az apák,nagypapák egy álló napot kinlódnak a fenyőfák tartóba való befaragásával stb. Családok eladósodnak a boltok "kedvezményes" áruhiteleitől, de hát akkor mindenki boldog, februárban meg a küszöböt rágják. Mi az idei évtől csak a gyerkőcöknek veszünk ajándékot, a szülők, nagyszülők meg kapnak sok-sok segítséget a karácsonyi előkészületekhez.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook