Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi őrület fórum

Karácsonyi őrület (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. DODICA
2006. dec. 8. 15:35
Aha, szóval összevontak? :))
71. gpetra (válaszként erre: 70. - Emike)
2006. dec. 8. 15:34
Én csak azt láttam, hogy megjelent a téma, aztán eltűnt :)
70. emike (válaszként erre: 69. - DODICA)
2006. dec. 8. 15:31
Nem tudtam,hogy már van ilyen fórum.És én is csináltam egyet,aztán idekerültem.Még jó hogy van aki figyel.
69. DODICA (válaszként erre: 67. - Emike)
2006. dec. 8. 15:19
Hogy értve?
68. DODICA (válaszként erre: 65. - Gyöngyi)
2006. dec. 8. 15:18

Ugye-ugye?? :)) Köszi! Tudom én, állok a másik oldalon is. :)

Megjegyzem, tapasztalatom szerint, általában azok szoktak a legtöbbet segíteni, akik a legkevésbé tehetik meg anyagilag, de nekik ez lelkiismereti kérdés. pedig egy kis jószívvel, odafigyeléssel annyi mindent meg lehetne oldani egyszerűen, olcsón.

67. emike (válaszként erre: 66. - Emike)
2006. dec. 8. 15:13
Na,látszik hogy nem figyelek eléggé.Bocsi.
66. emike
2006. dec. 8. 10:37
Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre,mert évről évre azt látom,hogy a helyzet rosszabbodik.Mindegy,hogy milyen ünnepről van szó,az emberek ész nélkül vásárolnak,még jobban ingerültek,tolakodnak,fellöknek...stb.Én már lassan ott tartok,hogy utálok vásárolni.Vagy korán reggel kéne menni,vagy késő este,mikor már nincs akkora tömeg.És persze mindenki panaszkodik,hogy minden milyen drága,mennyire nincs pénze.Akkor miért látok olyan embereket,akik teletömött bevásárlókocsit tolnak?
65. gyöngyi (válaszként erre: 62. - DODICA)
2006. dec. 7. 13:45
Mit is csinálnánk az ilyen kedves és segítőkész anyukák nélkül!!!!
64. anita72 (válaszként erre: 63. - Gpetra)
2006. dec. 6. 14:02
Meggyőztetek.
63. gpetra (válaszként erre: 62. - DODICA)
2006. dec. 6. 12:35

Én mindenféle magvakat szoktam belenyomogatni... Volt olyan, hogy az összes barátnak mézeskalácsot adtunk ajándékba, mindet máshogy díszítettük és másmilyen dobozba tettük. Jó buli volt :) Ráadásul egész napos :)

Kitartás, az ilyen dolgok mindig jók a léleknek, még akkor is, ha anyagilag nem a legtutibb vállalkozás.

62. DODICA (válaszként erre: 61. - Gpetra)
2006. dec. 6. 12:30

Jajj, ne is emlegesd! :))


A héten van a fiam sulijában Karácsonyi vásár, jövő héten meg a lányom ovijában. Úgyhogy anyós pajtással nekiálltunk a mézeskalács-gyártásnak. Lett kb. 400 darab. Mindet nekem kellett díszíteni. Tavaly cukormáz került rá (és kevesebb volt, mert az oviba még nem kellett), az haladósabb volt egy fokkal, de többet nem kértek belőle, mert nagyon törik. Idén vettünk színes dekort (azt a nagyon apró cukorszerűséget), azzal szórtam. Már amelyik formát lehetett. Pl. a kacsának egyesével kellett kipötyögni a szemét, lábát. Borzasztó lassú, pepecs meló volt. Ezek után másnapra megmaradt nekem a celofánozásuk, persze egyesével! Hát az se semmi! :))

Jövőre meggondolom, viszek-e be egyáltalán, de, amilyen hülye vagyok, meg segítőkész (ugye ez csak nekem kerül pénzbe, a vásáron befolyt összeg az osztályé-csoporté), már látom a vesztem::((

61. gpetra (válaszként erre: 60. - Anita72)
2006. dec. 6. 11:33
Süssetek csak, mi is fogunk a hugival. Mindig azért tart hosszú ideig, mert agyondíszítem magokkal, és amíg belenyomkodom, megőszülök.
60. anita72 (válaszként erre: 59. - Gpetra)
2006. dec. 6. 11:25

Igen, kb. 25 karika lett, még ott szárad a radiátoron.

A múlt héten kidőlt a család (csak az apa nem) úgyhogy egy csomó narancsot, mandraint ettünk.

A gyerekeim kérdezik, hogy idén is csinálunk mézeskalácsot, úgyhogy beadom a derekamat és lehet, hogy a hétvégén megsütjük együtt.

59. gpetra (válaszként erre: 58. - Anita72)
2006. dec. 6. 11:18
Ez így van :) Tényleg, megoldódott a szárított narancs-citrom problémakör? :)
58. anita72 (válaszként erre: 57. - Gpetra)
2006. dec. 6. 11:17
Azért végeztem ilyen hamar, mert idén megbeszéltük a családdal, hogy csak a gyerkőcök kapnak ajándékot a vének már nem. Nekünk az lesz az ajándék, hogy együtt lehetünk. A mai rohanó világban már az is nagy dolog.
57. gpetra (válaszként erre: 55. - Anita72)
2006. dec. 6. 10:57
Gratulálok! Jó gyors voltál :) Az is igaz, hogy nekem sincs már sok hátra, anyóséknak kellene venni még valami apróságot. Plusz a nagybátyámnak, aki olyat talált ki, amit nem is lehet kapni.
56. daroki
2006. dec. 6. 10:54
Nekem még kell rohangálnom ajándékügyben.Csomagolni biztos csomagolok,maradt tavalyról csomagolópapírom.De,hogy mikor fogok csomagolni azt még nem tudom???
2006. dec. 6. 10:07

Én készen vagyok a karácsonyi bevásárlással. Ti hogy álltok?

Már csak a csomagolás lenne hátra, de úgy döntöttem, hogy felesleges szeméttel nem terhelem a környezetemet, így idéntől nem csomagolom be az ajándékaimat, max. egy masni kerül rá.

54. anita72 (válaszként erre: 53. - Bb2f4e28dd)
2006. nov. 22. 14:20
Kár, hogy én nem vagyok ilyen bevállalós, pedig kiváncsi lennék az emberek reakciójára. Biztos totál hülyének néznének, sőt még a rendőröket is kihívnák és a kettyósok között tölthetném a karácsonyt.
53. bb2f4e28dd (válaszként erre: 50. - Anita72)
2006. nov. 21. 07:09
Anita, ez nagyon jó :)))
2006. nov. 20. 14:28
Ki volt a hétvégén bevásárolni? Érződik már, hogy közeleg a karácsony? Én szombaton akarok lezavarni a bevásárlást, remélem még nem lesznek sokan.
51. DODICA
2006. nov. 14. 14:56

:))

Ebből a legelső tetszett a legjobban. A páromnak nem is árulom el, mert képes, s véghezviszi. :)

Kandikamerás ötletnek se rossz. Úgyis annyi bugyuta dolgot szoktak az ilyen műsorokban mutatni, hogy inkább nem is nézem.

2006. nov. 14. 13:56

Karácsonyi bevásárlás


Mit csináljunk a bevásárlóközpontban, amíg kedves párunk a karácsonyi bevásárlást végzi?


- Fogjunk egy doboz kotongumit, és tegyünk egy-egy csomaggal a többi vásárló kosarába, amikor azok nem figyelnek oda.


- Állítsuk be a vekkerórákat, hogy 10 percenként csörögjenek.


- Rejtőzzünk el a ruha-állványokra akasztott ruhák közé. Ha valaki odaér hozzánk, miközben válogat, kiáltsunk rá: "Engem válasszon!!! Kérem, engem válasszon!!!"


- Amikor valamit bemondanak a hangosbeszélőn, vegyünk fel magzat-pózt és sikítsuk: "Jaj, NE!! Már megint azok a hangok!!!"


- Hagyjunk magunk utan nyomot a vécéig kiöntött narancsléből.


- Állítsuk át az összes rádiót egy polka-csatornára, kapcsoljuk ki őket, majd mindet állítsuk maximalis hangerőre.


- Hívjuk ki a többi vásárlót párbajra csomagolópapír tekercsekkel.


- Rakjunk sorba M&M drazsékat.


- Ha valaki megkérdezi, hogy segíthet-e valamiben, kezdjünk el sírni és kérdezzük meg: "Hát miért nem hagynak maguk békén??"


- Nézzünk bele közvetlenül a biztonsagi kamerába és használjuk tükörnek, miközben az orrunkat turkáljuk.


- Csereljük ki a táblákat a férfi és női vécék ajtaján.


- Szökkenjünk összevissza mint egy dzsungelharcos, és közben dúdoljuk a Mission Impossible dallamat.


- Menjünk be a próbafülkébe és teli torokból üvöltsünk ki: "Hé! Idebent elfogyott a vécépapír!"

49. eee466847e (válaszként erre: 48. - DODICA)
2006. nov. 11. 11:35

Én nem szoktam megbántódni. Olyan különbözőek vagyunk. Nem látunk bele a másik lelkébe, agyába. (Néha jó lenne!)

Bennem meg az a kép alakult ki rólad, hogy egy szimpi, édesanya vagy (nem anyuka csak így szimplán) és bizonyára klassz gyerkőcöket nevelsz. Megéri, majd meglátod, ha hatvanhoz közelegsz, mint én. Nem könnyű sem anyának, sem nagyszülőnek lenni, de azt gondolom ezt másképpen nem lehet csinálni. Teljes erőbedobással, néha nagyon szubjektíven, néha talán igazságtalanul keményen. Mindenki visszakapja, amit és ahogyan adott!!

48. DODICA (válaszként erre: 47. - Eee466847e)
2006. nov. 11. 10:10

Legyél is büszke! :)))

Remélem nem bántottalak meg...

Egyébként az a kép, ami rólad kialakult eddig bennem, pont ez a szupernagyi-féle! :)))

(Aki csat icipicit undi. :)))))

47. eee466847e (válaszként erre: 46. - DODICA)
2006. nov. 11. 08:04
Ezek nagyon kis jelentőségű dolgok. Ennyi mindenkinek jár! A gyereknek is és a nagyszülőknek is. A lényeges, fontos és meghatározó dolgokban mindíg azonosan gondolkodom a szülőkkel- Sőt! Felhív a fiam, hogy beszéljek Benivel, mert, ha én dorgálom meg valamiért, akkor jobban a szívére veszi és belátja, hogy hibázott. A szüleinek vissza- visszabeszél. (kis kamasz) Nekem is az az érdekem, hogy ne kis elkényeztetett majmok legyenek, de vannak apró dolgok, melyek bearanyozzák napjainkat és nincs nagy tétjük. Egyébkén egyik sincs agyonkényeztetve. Pl. szó nélkül átadják az ülőhelyet. A mai világban már ez is sikerélmény. Erősen sportol mindkét uncsim. Fanni aranyérmes ritmikus sportgimnasztikában. Szigorúan meg van határozva a napi beosztásuk. Azt gondolom én jól csinálom. Ez persze nézőpont kérdése. Az biztos, hogy mondják még a tanáraik is (szülőire is járok sokszor), hogy sok ilyen nagyszülőre lenne szükség. Van egy ovis "szupernagyi" kitüntetésem is! Na, most fényeztem magam rendesen, de ezekre a dolgokra valóban büszke vagyok.
46. DODICA (válaszként erre: 42. - Eee466847e)
2006. nov. 10. 17:18

Jujj, egyre undibb vagy!:))))


Miért kell egy nagyszülőnek kényeztetni az unokát? Titkokat kreálni a szülő háta mögött? Pláne olyat, ami a szülő nevelési elvei ellen van? Miért öröm ez?

Én még nem értem....:(


Mondom, én egyelőre pont ennek vagyok szenvedő alanya. :)

45. emagdi (válaszként erre: 44. - Eee466847e)
2006. nov. 10. 15:38
igen, igazad van:))))
44. eee466847e (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2006. nov. 10. 15:37
A nagyszülő az arany középút.
43. emagdi (válaszként erre: 40. - DODICA)
2006. nov. 10. 15:35

igen, teljesen egyetértek veled abban, hogy mindaz amit felsoroltál (csoki-cuki-chips) nagyon káros, és nem kellene ennie senkinek, nemhogy a gyerekeknek!

én csak azt szerettem volna mondani, hogy lehet, hogy pont azzal szoktatják rá a szülők a gyerekeiket ezekre az "ételekre", hogy szigorúan tiltják nekik. valamilyen arany középút talán a legjobb,persze azt a legnehezebb megtalálni (mint mindenben:))))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook