Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsony kettesben? fórum

Karácsony kettesben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. 7dfc648351 (válaszként erre: 30. - Kiszvorosz)
2012. nov. 20. 10:47

Nálunk is így működik és szelektálással. Anyóséknál az ő szüleik, én szüleimnél a másik ági nagyszülők és mi mentünk erre a két helyre a gyerekkel. Kész, vége.


Egész évben nem vagy alig látott rokonság kizárva. Nem voltunk hajlandóak tönkretenni az ünnepeinket emiatt.

30. kiszvorosz (válaszként erre: 28. - Norejka)
2012. nov. 20. 10:44
Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy anyóséknál összegyűlik a nyugati országrészből mindenki, anyámnál a keleti országrészben az ottaniak közül mindenki aki bír. Így max. országrészenként 2-3 helyre rohantunk.
29. 7dfc648351 (válaszként erre: 28. - Norejka)
2012. nov. 20. 10:43

Kommunikációval, ahogy minden mást az életben.

Ti messze vagytok, így beszéljétek meg, hogy egyvalakinél gyűljön össze mindenki egy délutánra, mert ti mindenkivel akartok találkozni. Így minden évben másnál lehetnek, mindenki visz valamit enni megbeszélés szerint, így nem is plusz teher.


Ha ezt nem akarják bevállalni, akkor mégsem olyan fontos nekik az a találkozás.


Soha nem értettem, mire jó idegbeteg rohangásásra kényszeríteni azokat, akiket állítólag szeretünk.

2012. nov. 20. 10:40
köszi a válaszokat! ti amúgy azt hogy oldjátok meg,hogy eddig mentetek a szülőkkel nagyszülőkhöz,keresztszülőkhöz,másik nagyszülőhöz 25-26-án és most 1 napra "kell" mondjuk 25-ére bezsúfolni mindenkit,mert másnap már 300 km-rel arrébb lesztek? nálam ez okoz fejtörést.
2012. nov. 20. 10:38

Szerintem ennél a hol karácsonyozzunk témánál 2 dolgot kell átgondolni:

1.) Ti hol szeretnétek karácsonyozni. (Ne engedjétek, hogy más ossza be az időtöket.)

2.) Elvárhatja-e egy szülő vagy rokon, hogy saját érdekeit helyezze-e előtérbe. (Szerintem egy jó szülő megértheti, ha a felnőtt gyermeke úgy dönt kettesben akar karácsonyozni. Ez miatt senki sem sértődhet meg, hiszen külön család vagytok.)

26. acuko (válaszként erre: 21. - C6973617d3)
2012. nov. 20. 10:36

Én szívesen rohangálnék egyik csaldától a másikig.

Régebben nálunk is úgy volt, mi ketten, meg a gyerekek 24-én otthon, majd másnap anyós, és harmadnap az én szüleim.

Mára minden megváltozott, szülők meghaltak, anyós is, volt férjem távol, nagylányom távol..

Ketten vagyunk a kislányommal. Párom nincs. Ennyi.

25. 7dfc648351 (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2012. nov. 20. 10:36

Örülni kell, hogy vannak szülők, de a most alakuló kiscsalád életét ettől függetlenül nem kell nekik alárendelni. Önálló, felnőtt emberek, így a szülőlátogatásnak is helye van az életükben.


És az önálló ünnepeknek is, ugyanis joguk van hozzá. Ha ezt a szülők nem látják be, az az ő ostobaságuk és önzőségük bizonyítéka, semmi más.


Mi az, hogy "hétvégenként" kettesben vannak?! ÉS a karácsony? Na ne viccelj, akkor látogassák meg hétvégén a családot és a karácson legyen az övék, ha szerinted ez ugyanaz...

Nevetséges.


Legyenek együtt szenteste és után menjenek látogatóba.

24. c6973617d3 (válaszként erre: 22. - Acuko)
2012. nov. 20. 10:34
Nah, erről beszéltem :(
23. c6973617d3 (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2012. nov. 20. 10:33
Ja, egy érzelgős Rák vagyok! :)
22. acuko
2012. nov. 20. 10:33

Hát, szerencsés az, akinek ilyen problémája van.

Nekem se párom, se szüleim.. Szerintetek??

Ketten leszünk a lányommal 24-én. Másnap ő megy az apjához, én meg itthon, egyedüül..

21. c6973617d3 (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2012. nov. 20. 10:30

Én is mindíg ezt mondom magamnak, hogy milyen jó, hogy van hová, kihez menni! :)


Kérdezzetek meg egy magányos embert az ünnepről, Ő biztosan szívesen cserélne veletek! :)

20. spinneli (válaszként erre: 15. - C6973617d3)
2012. nov. 20. 10:28

Nem vagy rosszul összerakva, csak másképpen nézed ezt a kérdést.

:)


Nekem bőven elég, ha a karácsony többi napját a családdal töltöm, legalább szenteste legyen nyugi.

:)

2012. nov. 20. 10:25
mi úgy szoktuk,hogy 24-én kettecskén a párommal, 25-én anyumék jönnek ebédre vagy mi megyünk(egyik évben így másikban úgy) 26-a pedig párom családjáé
2012. nov. 20. 10:25
Egyet értek fiti48 hozzászólásával! Menjetek haza anyához-apához, amíg lehet. Örülni kell, míg van család...
2012. nov. 20. 10:24
A tavalyi volt az első közös karácsonyunk, 24-én kettesben,25-én anyóséknál,26-án anyáméknál voltunk. Csodás 1200 km es túra volt. Idén babát várok, így megmondtuk, mi otthon leszünk,aki akar, jöhet. Inkább főzök egy hadseregnyi kaját, minthogy átutazzam az országot keresztbe-kasba.(mi az ország középső részén élünk,anyós nyugati szélen,anyám keleti szélen,sógorasszonyék déli országhatárnál)
2012. nov. 20. 10:21

Addig örüljetek, míg van kihez rohangálni

karácsony első és második napján!!!


Hétvégenként amúgy is kettesben vagytok, és

ha a másik szemszögből megvizsgálod a kérdést, a szülőknek is jólesik látni a gyereküket:)

2012. nov. 20. 10:21

Nekem meg pontosan az jelenti a karácsonyt, ha együtt lehetek a nagycsaláddal :)

Minden hétköznapot együtt töltjük, ettől lesz ünnep az ünnep, ha nem utazunk haza a szülőkhöz, nekem nem is igazi :(, én vagyok rosszul összerakva? :)

2012. nov. 20. 10:20

Nálunk is volt hasonló probléma.

Párom pesti, anyjával élt (apukája meghalt rég). Anyuka nem tudja elfogadni, hogy a fia felnőtt, velem meg meg se próbál jóban lenni. Több évnyi próbálkozás után engem már nem is érdekel.

Most, hogy már megszületett a kisfiunk, a férjem is belátja, nem engedhet mindig az anyja lelki terrorjának.

Korábban kész rémálom volt a karácsony. De megelégeltük tavaly előtt.

Tavaly már a 24-e csak a miénk volt, hármunké (plusz a macska), aztán a 25-26-án lehet marakodni, hogy kihez mikor.

Mivel a szüleimmel egy városban lakunk, és szinte minden nap találkozunk is, őket ez kevésbé vágja földhöz, mint anyóst, aki nem is az ünnep miatt akar velünk lenni, hanem azért, hogy neki legyen igaza, és úgy és akkor történjen minden, ahogy kitalálta.

A testvéremékkel igyekszünk megbeszélni, hogy olyankor jöjjenek, hogy mi is át tudjunk menni akkor anyuékhoz, és együtt legyünk.

Nagybácsikhoz, unokatesókhoz meg a két ünnep között szoktunk menni, vagy ők akkor jönnek.

A baráti társaságból meg az a meghatározó, hogy mikor lesz itthon a Londonban élő barátném.

Akit nem sikerül erre a pár napra bezsúfolni, azzal telefonon beszélünk, és máskor találkozunk.

Szerintem borzasztó, hogy sokaknál pofavizitté válik az egész.

A családi hisztit meg le kell tojni, mert akkor a saját ünnepedet teszed csak tönkre. Tapasztalat.

13. c0dfe81001 (válaszként erre: 4. - Mandarinmandarin)
2012. nov. 20. 10:17
Mi is már évek óta hotelben töltjük a karácsonyt. Mondjuk nem azért mert nem értik meg a rokon, hogy karácsonykor egyedül szeretnénk lenni, hanem mert egy csomó fáradtságtól megkíméljük magunkat.
12. b74f6e5cdd (válaszként erre: 9. - 7b978e6a66)
2012. nov. 20. 10:15
Szerintem ez teljesen így normális:-)
2012. nov. 20. 10:15
Szerintem is semmi gond azzal, hogy együtt szeretnétek tölteni. Én meg tudom érteni, hogy valaki arra vágyik karácsonykor, hogy együtt legyen a párjával és nem arra, hogy 5 felé rohangáljon, hogy aztán 27.-ére még fáradtabb legyen, mint karácsony előtt. Az ajándékokat meg később is át tudjátok adni, nem muszáj pont karácsonykor. Szerintem senki sem várhatja el tőletek, hogy mindenkit pont karácsonykor látogassatok végig. :)
2012. nov. 20. 10:15
Én nem emlékszem hogy nálunk ebből valaha lett volna hiszti az én családomnál, mondjuk nekem nagyon jó családom van:-)
2012. nov. 20. 10:14

Nálunk 24.-e csak a miénk - kettesben.

25.-e az én családomé, 26.-a a férjem családjáé. :)

2012. nov. 20. 10:14
A szenteste az mindig kettesben történik nálunk is és első napján megyünk meg a 2-ik napján ide oda...ez egyértelmű szerintem, hogy a szentestét úgy töltik az emberek.
2012. nov. 20. 10:13

Egyébként mi a pontos kérdés?


Mikor összeköltöztünk, megmondtuk, hogy a szentestét most már kettesben töltjük, a többi napon mehet a családozás.

Nem bonyolult, maximum lesz egy kis családi hiszti, ami idővel elmúlik.

2012. nov. 20. 10:11

Hali, csatlakozom ha nem baj...

Ez nagyon aktualis nallunk is...majdnem ilyen felallasban...en nagyon szivesen maradnek kettesben, dehat kell menni anyosekhoz...:-(

2012. nov. 20. 10:11
Mi kettesben töltjük a szentestét-ha együtt éltek, szerintem ez teljesen értelemszerű.
2012. nov. 20. 10:10
Mi csak úgy tudtunk, hogy elutaztunk:_)
2012. nov. 20. 10:09
Mármint mire gondolsz?
2. 7dfc648351 (válaszként erre: 1. - Norejka)
2012. nov. 20. 10:08
24-e a kiscsaládé, egyéb napok a nagycsaládé.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook