Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2013. aug. 17. 16:11

Elegem van a vásárlásból. :-)

Le kell, hogy mondjak egyenlőre a gombáról, nem kaptam.

Ma este a fiamnak sajtos tészta lesz (ebéd az apjáéknál volt), holnap majd kiderül.

Hétfőn csinálok tökfőzeléket Guruljka módra, mert az a barátommal mi megesszük, a fiúknak lesz oldalas, csak a gyereknek rizzsel.

Kedden meg vagy bab vagy sárgaborsó főzelék a hússal (amelyikre a fiam szavaz).

Én meg a főzelékeket feltétlenül eszem. :-)

2013. aug. 17. 16:01

Nem baj, a köles nem romlékony.

Én, ha nagyon ráizzítom magam a gombára, megeszem a fagyasztottat is...

2013. aug. 17. 14:25

Ja és kiderült, hogy kölesem volt itthon. :-D

Gomba viszont az egész piacon nem volt.

2013. aug. 17. 14:22
Megyek a közértbe, vásárolnom kell...vhol esküvő van, a lépcsőházban hallom, hogy veszettül dudálnak az utcán. :-)))
688. patapucs (válaszként erre: 686. - Dennissza)
2013. aug. 17. 14:20
Hát igen...sajnos.... :-(
2013. aug. 17. 14:16
Szoktam mondani: a diplomával nem osztanak intelligenciát is.
686. Dennissza (válaszként erre: 684. - Patapucs)
2013. aug. 17. 14:14
Éppen erre írtam. Még jó, hogy autodidakta módon utánanézünk dolgoknak.
685. patapucs (válaszként erre: 684. - Patapucs)
2013. aug. 17. 14:09
Én mondtam meg az orvosnak, hogy hova adjon beutalót....
684. patapucs (válaszként erre: 683. - Dennissza)
2013. aug. 17. 14:08

Sajnos időnként muszáj. :-S

Ha pld nem állok a sarkamra, ki tudja, hogy mikor derült volna ki, hogy a fiam laktózérzékeny.

2013. aug. 17. 14:00
Bírom az olyat, amikor a beteg magát gyógyítja ki, mert az orvosa nem ért hozzá:S
682. patapucs (válaszként erre: 681. - Guruljka)
2013. aug. 17. 13:57

Azt nem eértem, hogy az ilyenek miért orvosok? Menjenek inkább kapálni - ha ennyire unják a munkájukat. :-(

A mi mostani gyerekorvosunkat is 2x már kiosztottam szépen, udvariasan. Még a mobil számát is megadta, ha gond lenne...:-D

2013. aug. 17. 13:52

Hát azt azért már csak érzem!

Ha ilyet érzek, abba is hagyom, figyelek a vérnyomásom miatt is.


Ez a házidoki nem is tudom, milyen. Itt nyavalygok már egy éve a járás-nehézség miatt, és nekem kellett az érsebésztre beutalót kérnem.

Ő még annyit se mondott, hopgy üljek oda, megnézi a lábamat. Ha negyon nyavalygok, elküld szakrendelésre. Küldött már csípőröntgenre (ott vették észre az érszűkületet), neurológiára, és reumatológiára...na oda nem mentem el.

Ha tavaly nyáron rámnéz, láthatta volna a túlsúlyomat, de ő megelégedett egy vérképpel, azt is a pajzsmirigy-gyanú miatt, ugyanis nyomást érzek a nyakamon elöl. (Néha azóta is.)

Furi, de a koleszterinem jó volt. Hogy azóta még kisebb lett-e az akkori közép-értéknél, azt nem tudom.

Egyszer hallgatta meg a tüdőmet eddig, azt is csak a tüdőcsúcsnál, ez nem vetkőztet! Csak a ruhakivágásig hallgat!

680. patapucs (válaszként erre: 677. - Guruljka)
2013. aug. 17. 13:38

Akkot viszont rátornázhatsz - szerintem.

Ez nem olyan konditermes edzés, az keményebb.

Max, ha elkezded és fáradtak az izmaid, aztán 10 perc múlva sem jobb, akkor lehet, hogy pihentetni kellene.

679. patapucs (válaszként erre: 676. - Guruljka)
2013. aug. 17. 13:35

:-D

Az orvosok már csak ilyenek, vagy nem figyelnek az emberre, vagy sokszor nem használják az eszüket.

Amikor a fiam kb 11 hónapos volt megugrott az étvágya az az anyatej mennyisége, összetétele nem tudta elég gyorsan követni.

Tudni kell, hogy későn kezdtem a hozzátáplálást.

A gyerekorvoshoz amikor lementem tápszert kérni, hogy legyen mihez nyúlni - ha nagyon muszáj- mit mondott a dokinő: Nem akar felírni, mert így is kövér a gyerek. Fogyókúráztassam....

Arra a kérdésemre, hogy ezt mégis hogyan gondolta, mivel még anyatejes a gyerek, azt felelte, hogy nem kell annyit enni adni neki....

Na jó, így utóbb visszanézve tényleg jó súlyban volt (18kg), de a dokinőnek széle-hossza egyforma volt...ha nem volt vagy 130kg, akkor egy sem.

2013. aug. 17. 13:32
Szerintem nem kell mindig pihenőt tartani. Én mindig combra edzek... (ha edzek, de ezt a hetet ne vegyük példának...)
2013. aug. 17. 13:20
A Bázison a gyúrós tagozat mondja, de egy kedves ismerős is, aki rengeteget bajlódott diétákal (emésztési zűrjei miatt már kis kora óta), és szépen felhozta magát, de többféle gyógy-és egyéb tornákra jár. Neki inkább hiszek, de az ösztöneim azt mondják, hogy hajrá. Mert még nem tudok olyan intenzitással edzeni, ahogyan mások. Ezért lenne abban logika, hogy azt a keveset gyakrabban csináljam...
2013. aug. 17. 13:17

Dehogy dokibá.

Annak még az se tűnt fel, hogy lefogytam tavaly óta, pedig ritkán lát.

2013. aug. 17. 13:04

Figyu, gondolom doki bá' javasolta a pihenő időt a különböző izomcsoportokra. Ha így van, akkor csináld úgy, ahogy mondta, nehogy vmi bajod legyen!!

Irgum, burgum, fakabát! :-)

2013. aug. 17. 11:42

Szép napot!!!


Megint belekerültem a szokott dilemmába.

1300 a napi limitem,én állítottam be, hogy kicsivel mégis több legyen az 1200-nál.

Emellett egyre többet lennék képes edzeni, de ebben lefékez a javaslat, hogy muszáj pihenőnapokat tartani.

Tegnapelőtt inkább lábra dolgoztam, tegnap egy jó kis felsőtestet csináltam. Most azt érzem, hogy jó lenne a tegnapit újra rádolgozni, megfejelve valamivel. Holott a javaslat az, hogy a tegnap megdolgoztatott izmokat ma hagyjam pihenni.

2013. aug. 17. 09:48

Sziasztok!


Egy darabig én is itt leszek, aztán mennem kell vásárolni.


Tudod Dennissza én a vendégséges, nyaralós, stb. dolgokkal úgy vagyok, hogy ha sikerül tartanom a súlyom, az már önmagában siker. :-)

Ràadásul sokszor mondják, hogy jobban megy a fogyás, ha ilyen időszak is "bekerül". :-))

2013. aug. 17. 08:08

Sziasztok, jó reggelt!


Én ezt a hetet nagyon elrontottam evés ügyileg, meg mozgás sem volt eddig. Tegnap is vendégségbe mentünk este... Mindegy, nem húzom fel magam, szerencsére vissza nem jött semmi. A jövő hét majd sokkal jobban sikerül, remélhetőleg. Ma már tornázok. Sztepper és lépcsőház lesz a menü:)

2013. aug. 17. 06:35
Jó reggelt
2013. aug. 16. 23:41
De jó, amolyan igazi piac...
2013. aug. 16. 23:20

Nálunk a terményesnél "tálakban" vannak és onnan szednek.

A minősége jó, nem dohos, nem avas. Veszek majdttöbb félét, mert jó, ha van mihez nyúlni. :-)

2013. aug. 16. 23:11
A Natura cég forgalmazza. Vagy az IS, nem tudom.
2013. aug. 16. 23:11

Sokkal hamarabb fő, és sokkal semlegesebb az íze.

Kicsi sárga, helyeske kis korongok...

666. patapucs (válaszként erre: 665. - Guruljka)
2013. aug. 16. 23:08

Lehet, hogy van, megnézem azt is.

Olyan az elkészítése mint a rendesnek?

2013. aug. 16. 23:01
Sárga lencsét nem tudsz venni? Én nagyon szeretem!
664. patapucs (válaszként erre: 663. - Guruljka)
2013. aug. 16. 22:25
Én holnap veszek magokat a piacon (köles, lencse, stb), de ezt a gombás dolgot megcsinálom magamnak vasárnap. A fiam megszavazta magának a sült oldalast. :-)
2013. aug. 16. 22:13

Én meg most vacsoráztam.

Kevés olajon egy jó nagy fej hagymát megdinszteltem (vízzel persze), majd elkevertem benne 5 deka kölest, és apránként vízzel felöntögetve, puhára pároltam. A végén belekevertem az előre felvagdosott gombát, majd amikor az is megpuhult, egy kanál tejfölt is elkevertem benne.

Meglepően "gombapaprikás galuskával" -fílingje volt! (453 Kcal, 13 fehérje, 51 szénhidrát, 22 zsír.) Még fent maradok dolgozni, belefér meég valami zsírtalan...az arányok kedvéért.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook