Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kábítószerek világa fórum

Kábítószerek világa (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. ddcc65379c (válaszként erre: 55. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 20:57

Én már az első hozzászólásomban kifejtettem, miért nem találom azonosnak.

Nem hiszem, hogy a drogban lehet mértéket tartani... És ha az ivászatban valakinek egyszer-kétszer nem sikerül, nem feltétlen lesz alkoholista. Sok ismerősöm, és nem vagyok álszent, én is berúgtunk már párszor a középiskola vége felé... Nem kicsit, nagyon. Nem egyszer, többször. Mégsem lett belőlünk alkoholista. Ha ugyanazt heroinnal játsszuk el, valószínűleg nem lennénk meg nélküle simán a mindennapokban. Alkohol nélkül pedig nem kérdés, hogy megy.

55. 0ee2179e64 (válaszként erre: 53. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 20:54
Az én véleményem ,hogy egy és ugyan az.
54. guzmi (válaszként erre: 50. - Lilimia)
2012. febr. 11. 20:53
Egy ideig a férjem fújt rám, hogy mindennek utánanézek, semmit nem hiszek el elsőre,mert szerinte az orvos már csak tudja...én meg, hogy kérdőjelezem meg. Azután kiderült nem mindíg tudja. A baj, hogy rosszul megválasztott gyógyszerekkel épp, hogy drogosokat gyártanak, miközben még romlik is az állapotuk. Én is mondom, ez üzlet is. Semmit nem hajlandók figyelembe venni, csak a gyógyszereket plussz adnak egy jótanácsot "diétázzon drágám" Sajnos sok gyógyszer miatt lett drogosról tudok.
53. ddcc65379c (válaszként erre: 48. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 20:50
Undorítóak. Egyértelmű. Csak azért, mert mélyen elítélem a drogot, elítélem az alkoholizmust is. Nem kell nekem bemutatni, elcseszte az alkoholista apám az egész gyerekkoromat és örökre megmaradó (lelki) sebeket okozott. :) De attól még a drog sem jobb.
52. 0ee2179e64 (válaszként erre: 51. - Lilimia)
2012. febr. 11. 20:40

csak engem az zavar hogy vaóban nemtehetünk semmit ?

Mert én ebbe nemakarok belenyugodni.

Tudom hogy az ember nem erre van kitalálva hogy lerészegedjen ,vagy tudatmódosító szerektől függjön ,hiszen annyi sok csodálatos természetes örömforrás van az életben,egyszerűen nem akarom elhinni hogy ez nem egy tudatos társadalmi rombolás.

51. lilimia (válaszként erre: 49. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 20:33
Persze! Sajnos a nagypapámnak alkoholmegvonás okozta demenciája lett, az első 2 hétben hálós ágyban tartották a zárton :(
50. lilimia (válaszként erre: 47. - Guzmi)
2012. febr. 11. 20:31

Tudtam, én hogy nem lesz ez így jó, azért is mondtam a prof nőnek, hogy rászoktam, és hogy éjjelente rájárok. A szüleimnek meg jól bemagyarázta, hogy ez szükséges, és hogy erre nem is lehet rászokni, ők meg hallgattak rá, mert még is csak ő volt az elismert szaktekintély, aki ráadásul kutató orvos is, és akkor még nem volt közismert a nyugtatók veszélye. Meg ha egy beteg, vagy gondozója visszautasít egy kezelést, akkor behisztiznek az orvosok, ezt megtapasztalták már addigra a szüleim. Szerencsére tüdőrákja van! Pont akkor diagnosztizálták nála, amikor 18 éves koromban magamtól úgy döntöttem, hogy leszokok mindenről, és akkor kívántam neki minimum annyi szenvedést, mint amennyit a családom és én szenvedtünk miatta. Úgy látszik a sors csak megadja mindenkinek azt, ami jár! Ja, és mint utóbb kiderült, nem én voltam az egyedüli áldozata a prof nőnek, csak azok felnőttek voltak, még neki is bemagyarázott mindent! 11 évesen kerültem át a felnőtt osztályokra, a neurológián rajtam kívül még egy 18 alatti volt, de az a csaj inkább a pszichiátriára való volt!

Mostanában a hiperaktív gyerekeknek is szórják a nyugtatót, unokatestvérem kisfiának már 4 éves korában gyógyszert írtak fel, és mivel Viki nem adta be neki, hanem próbálta lefárasztani Kriszt, így közölte a kezelőorvos, hogy hozzá többet ne menjenek...

2012. febr. 11. 20:22
És azt tudtátok hogy az alkohol megvonása ugyan olyan kemény mint a heroiné?
48. 0ee2179e64 (válaszként erre: 45. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 20:19
és mivan azokkal az emberekkel akik alkoholhatására bántalmazzákm a családokat?
47. guzmi (válaszként erre: 36. - Lilimia)
2012. febr. 11. 20:16
A ROHADT NÉNIKÉJÉT AZ IDIÓTÁNAK! Nagyon résen kell lenni, hogy beveszed-e amit felírtak.Persze egy gyerek hogyan tudná eldönteni?
46. de Luca (válaszként erre: 39. - Moncsa85)
2012. febr. 11. 20:11
Erről majd indítunk egy szavazást :-)
45. ddcc65379c (válaszként erre: 38. - Living Dead)
2012. febr. 11. 20:10
Akkor lehet, hogy azok a gyilkosok is valamit beszívnak, akiket Isten felszólítja a gyilkolásra.
44. ddcc65379c (válaszként erre: 41. - De Luca)
2012. febr. 11. 20:09
:DDDDDDDD
43. ddcc65379c (válaszként erre: 38. - Living Dead)
2012. febr. 11. 20:09
Fasza... :D
42. guzmi (válaszként erre: 25. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 20:09
És ha iszik és drogozik is, na jó nem egyszerre??
41. de Luca (válaszként erre: 34. - Living Dead)
2012. febr. 11. 20:08
Sosem értettem, anyám miért reszel szerecsendiót a húslevesbe... egészen mostanáig :-)
40. ddcc65379c (válaszként erre: 39. - Moncsa85)
2012. febr. 11. 20:08
Szerintem nem jó. :D
2012. febr. 11. 20:07
Részegnek lenni miért jó?
38. Living Dead (válaszként erre: 35. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 20:06
Az istenek szóltak így az emberekhez, jósoltak, ésatöbbi ésatöbbi. A rege szerint roppant spirituális élmény.
37. 0ee2179e64 (válaszként erre: 31. - 0d567c3aa5)
2012. febr. 11. 20:06
:)))))))
2012. febr. 11. 20:06

A központi idegrendszerre ható gyógyszerek is ugyan úgy drognak minősülnek, csak éppen legálisak, és gyermekeknek is adják őket...

Még nem voltam 12 éves, amikor a neurológusom az epilepsziámra felírt napi minimum 6, maximum 10 szem Andaxint. Úgy rászoktam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, és amikor mondtam neki, hogy én éjjelente rájárok, és rászoktam, akkor lehazugozott. Ám amikor egy bentfekvés alkalmával elvágólagosan megvonták, és 2 nap múlva szűnni nem akaró pánikrohamok gyötörtek, levitetett a pszichiátria zárta, ahol 6mg Xanax-al indítottak, majd vénásan is kaptam valamit, ezután egy üres kórteremben kikötöztek az ágyhoz. Édesapám saját felelősségére hazahozott, közölték, hogy az Andaxin helyett napi 6-8mg Xanax-ot kell szednem, amire persze még jobban rászoktam. A gimiben jött a fű, majd a többi...

A professzor asszony majdnem 7 évet vett el az életemből azzal, hogy rászoktatott a nyugtatókra, gondolván, ha állandóan le vagyok szedálva, akkor majd kevesebb epilepsziás rohamom lesz... Benézte, nem is kicsit! Óriási szerencsém, hogy a szerveim abszolút nem károsodtak a drogoktól!!! 6 éve lesz, hogy tiszta vagyok, és csak a felírt gyógyszereket szedem, de a nyugtatóból így is kevesebbet, mint a javasolt adag. A 'vicces' az, hogy az elmúlt 2-3 évben kezdett el tönkremenni a vesém egy gyógyszer miatt, amit életbevágóan fontos szednem, és ismert mellékhatása, hogy tönkreteszi a vesét.

Manapság pedig már egészen kicsi gyermekeknek is írnak fel nyugtatót!!! Na meg persze ha valaki rosszkedvű, vagy stresszes, kapásból felírják neki a Frontint és társait!

A marihuánát rengetegen gyenge drognak tartják; persze nem is olyan intenzív és káros mint pl a crack, de az igazi veszélye abban rejlik, hogy ugródeszka az erősebb drogokhoz, mert vele szemben is ugyan úgy kialakul egy idő után a tolerancia, és mivel a nagyobb adag drágább, így valami erősebből vesznek kevesebbet, majd egyre többet... Én ezt láttam, ezt tapasztaltam.

Az alkohollal kapcsolatosan pedig egyet értek Józan Paraszttal, valóban a %-hoz kellene kötni, meg persze továbbra is korhoz! Akinek meg nem tetszik az alapból felvizezett tömény, az így járt...

35. ddcc65379c (válaszként erre: 34. - Living Dead)
2012. febr. 11. 20:05
De miért kell hallucinálni? :D Az mire jó? Sosem értettem. Jó, olyat láttam, hogy valakinek nagy fájdalmai voltak a kórházban és úgy csillapították, de azon kívül a mindennapokban...? Mi a fenét élveznek azon fiatalok vagy nem fiatalok, hogy össze-vissza beképzelnek mindent, hallucinálnak? Egyszer hallottam, hogy egy fiú azért ugrott ki az ablakból, mert azt hitte tud repülni, és nyilván több ilyen is volt...
2012. febr. 11. 20:02
Na és mi van a legális tudatmódosító szerekkel , Természet Anyánk ajándékával? Látnokzsálya beszerezhető szobanövényként több helyen, ütős hallucinogén hatással bír, valamint a szerecsendiónak és hajnalkamagnak is vannak ilyen hatásai. A növények, kiskertünk virágai is "drognak" minősülnek, ezeket pedig nem lehet ellenőrizni.
33. ddcc65379c (válaszként erre: 30. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 20:01
Személyes tapasztalatom szerencsére nincs vele, max., amit láttam, hogy milyen dolgokat produlál másoknál, nagyon kiábrándító és szánalmas volt. Viszont rohadt igénytelennek látom a kis tekert cigit már magában, nem szívesen venném, ha valaki mellettem azt szivogatná... És nem, egy részeg ember sem szebb, de én pont arról írtam, hogy nem kell berúgni, 1 pohár bor nem oszt, nem szoroz annyira, viszont jól esik, és ha jófajta, egészséges is. Ha betiltanák az alkoholt nyilván nem lehetne annyit sem. Olyan meg nincs, hogy mindenkinek egy adott adag füvescigit vagy egy adott mértékű alkoholt engednek, azt tilos átlépni, mert amúgy be van tiltva...
32. Sz.Izolda (válaszként erre: 28. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 19:59
A napi 1 deci bort jónak tartom, néha egy sört. A többit akár betiltanám.
31. 0d567c3aa5 (válaszként erre: 27. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 19:58

Ez nekem csak jó!:DD

legalább fogy a bor::DDD

30. 0ee2179e64 (válaszként erre: 29. - Ddcc65379c)
2012. febr. 11. 19:56
Nem akarom védeni a drogosokat de a marihuanát sem kötelező végigszívni:)
29. ddcc65379c (válaszként erre: 1. - 0ee2179e64)
2012. febr. 11. 19:51
Nem fogják az alkoholt betiltani, nem is kell. Mondom ezt úgy, hogy tudom, mikre képes az alkoholizmus... Nekem néha jól esik meginni 1 sört (ja, nő vagyok és szeretem, sokak szerint nőietlen, de ez van :D), esetleg 1 mézest, vagy egy pohár bort, ha olyat vacsizom étteremben, alkalomkor... De azért más lenne a helyzet, ha mondjuk ilyenkor elszívnánk 1 füves cigit, aztán mindenki mindenfélét beképzelne meg ilyenek, esetleg belőnénk magunkat vacsi után... Ezért sem szeretem, ha a drogokat és az alkoholt 1 kalap alá veszik. Alkoholban lehet ismerni és tartani a mértéket, de olyan nincs, hogy "na, csak kicsit belövöm magam, hogy éppen csak megérezzem, jól esik egy finom vacsi után"...
28. 0ee2179e64 (válaszként erre: 24. - Sz.Izolda)
2012. febr. 11. 19:42
Izolda!te az alkoholt elítéled vagy szerinted ios a kúltúránk része?
27. 0ee2179e64 (válaszként erre: 24. - Sz.Izolda)
2012. febr. 11. 19:38
Magyarország egyenlőre ,még mindig alkoholista társadalom.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook