Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
6857. RosaGina (válaszként erre: 6855. - Mokuci1986)
2018. szept. 1. 14:00

Atya ég, mennyire aranyosak.

Egyre jobban vågyom ikrekre,kėt cukorfalat, mekkora szupersåg lehet!!!

Annyira būszke vagyok Råtok, Môkuci!!



(megkergūlt a telóm, nem talålom az ékezetes betüket, bocsánat)

6856. 1e454498dd (válaszként erre: 6852. - Panni_80)
2018. szept. 1. 13:10
Pannikám, összeraktam egy csomagot a kislányodnak sok szeretettel! Bele kell még nőnie, de ha így rohan az idő, hamarosan hordani fogja a ruhákat😍 Privátban egyeztessünk, hogy mikor és hol tudom odaadni!
2018. szept. 1. 13:04

Sziasztok!

Bejelentkezem én is. Bár olvasom a fórumot időnként, írni ritkábban van időm. Teljesen kitölti a napjainkat a két lurkó, és ma először apu is dolgozni ment, így hármasban vagyunk. Az alvás az, ami nagyon hiányzik, bár ezt tudtam előre.

Réka szemét egy hétig kellett csepegtetni. Addig nem is volt gond, szépen gyógyult, de ahogy szerdán elhagytuk a cseppet, kezd a csipa visszatérni. Hétfőn így visszavisszük, át fogják mosni a könnycsatornáját. Ráadásul mindketten szürcsögnek, lázuk szerencsére nincs, de szívni kell az orrukat.

Volt tanácsadó. Amíg itt volt, minden szuperül ment, azóta már kevésbé. De nagyon igyekszem. Többet kerülnek mellre, bár az ajánlott napi 8x alkalmat messze nem tudom tartani, mert két gyerekkel csak erről szólna a napom. De úgy tűnik, hogy kezd a tejcsi is gyarapodni.

Tettem fel egy képet. Puszi.

6854. witch959
2018. szept. 1. 11:26

Sziasztok! Sajnos (illetve kivételesen inkább szerencsére) nem volt időm elolvasni mindent, csak belestem pár percre. Mi épp ma megyünk haza a horvátországi nyaralásunkról. Ez volt az első külföldi útja a csajoknak és bár picit izgultunk előtte, szerencsére a csajok hihetetlenül szuperül viselkedtek és imádták az egészet! Szóval majd jövő nyáron ne féljetek belevágni a dologba! ♥️

Az előre főzés szuper ötlet, nekem is be volt tervezve, de a csajok előbb döntöttek úgy, hogy kilakoltatják magukat! DE! Figyeljetek oda arra, hogy egy csomó kaját nem ajánlott enni szoptatás alatt, illetve csak mértékkel vagy vannak olyanok is, amikre egyes babáknak érzékeny a pocija, a másiknak nem. Például a mi lányaink azt nem bírták, ha bármilyen paradicsomos cuccot ettem, pedig én paradicsom függő vagyok, szóval ezt nehezen viseltem. 😥 Ha csak 1 parit is belefőztem egy kondér kajába, akkor azonnal megártott nekik.


Már ők maguk eszik a parit, de most is sok lesz tőle a savuk, így csak mértékkel kapják továbbra is.


Nagyon büszke vagyok rátok, nagyon ügyesen bírjátok a frontokat mindannyian! Kitartás mindenkinek!

2018. aug. 31. 21:37

Sweetenough, akkor tiétek lesznek a hálózsákok, te kérted legelőször.


Ági, odaadok minden ruhát, átnézitek, ami nem kell, azt továbbadjátok vagy ha kényelmesebb, visszaadjátok.

Próbálok majd képeket is készíteni.


Panni, biztos, hogy találunk valamit a kislányodnak, igaz csak későbbre, mert minden kis ruhát elajándékoztam már.


Privátban egyeztetünk, lányok, hogy kinek, mikor, hova!


Én is megszerettelek titeket!😘

6852. Panni_80
2018. aug. 31. 18:57

Picky,köszi,a nyaralàs istenkiràly volt.Nagyon jó helyen voltunk,èlveztem,hogy ehetek mindent,persze èsszel,ès a tengerben fürdès tetszett a pocaknak:-) A nemmunkàt nagyon èlvezem,picit mèg segítek itthonról nèha,de ez kb napi 4 e-mail.


Àgi,èn szeretnèk tőled valami bàrmit,tudod,mint esküvőnèl a valami kölcsön,valami új.Annyira megszerettelek így virtuàlisan:-) De Sweet kapja meg a csicsizacsikat,ő kèrte előbb,nekem jöhet bàrmi màs,akàr kèsőbbi időszakra!


Voltunk szülőszobàt nèzni (SoteI),ès belőlem a biztonsàgèrzetet hozta ki ès az izgalmas vàrakozàst!

6851. 1dc9175405 (válaszként erre: 6844. - Szamóca86)
2018. aug. 31. 18:36

Megríkattál....

Nem is tudok most mi írni...

6850. 1dc9175405 (válaszként erre: 6841. - 1e454498dd)
2018. aug. 31. 18:32
Írtam üzit. :)
6849. 1dc9175405 (válaszként erre: 6834. - Storm82)
2018. aug. 31. 18:30

Elhiszem, hogy nehéz volt látni, ahogy a kis Gergő sír.

Az viszont mindenképpen jó hír, hogy azt mondták minden rendben lesz!! :)

Az meg szintén szuper hír, hogy a tejed tökéletes! :)

6848. 1dc9175405 (válaszként erre: 6843. - Picky)
2018. aug. 31. 18:26
Egy picit azért "szégyeld" magad! :D Én kértem a férjem, hogy következő életében szakács legyen és keressen meg. :D
6847. 1dc9175405 (válaszként erre: 6833. - Szamóca86)
2018. aug. 31. 18:20

Csak óvatosan pörögj. :)

Fantasztikus ötlet az előre főzés. Hogy nem jutott eszembe. :) Pedig mindig mindent bespejzolok. :D ezért van 2 nagy fagyasztóm, és ezért van meg szinte már minden a csajoknak. Pedig papíron csak február 18-án érkeznek. :D

A fejfájásom elmúlt, pedig csak beszéltünk róla, nem kellett bevennem. :) Nálam is úgy lesz, mint Nálad! :D

6846. agci113 (válaszként erre: 6841. - 1e454498dd)
2018. aug. 31. 18:05

Jujj, nekem teljesen elkerülte a figyelmemet a posztod :(

Engem érdekelnének fiús bármik gyakorlatilag :) főleg 50esek, 56ból már egész jól állunk. Ha tudsz esetleg fotót küldeni az szuper (facebook/viber/email)

És tényleg köszönjük a felajánlást!

Szamóca, szupi ügyik vagytok,h már itt tartotok és egyben!!!

Storm,Wanta hihetetlen,h már ilyen nagyok a babák ;) pedig épp csak most szültetek!

Mókuci hogy vagytok?? Réka baba rendbejött??

Nekem most a legújabb,h vmi kis baci volt a vizeletben (4+os 🤨), úgyh most tenyésztődik egy adag, hát remélem semmi para...de hogy mindig van valami az hihetetlen!!! Az élet nagy tanító, amúgy is hajlamos vagyok a hipochondriára, terhesen meg főleg!! :D amúgy az agykamra tágulatra szerencsére a sotén is ugyanazt mondták,mint az iszenhegyin,h bőven nem az az érték, aminél izgulni kell, nyomonkövetés, és tessék megnyugodni-szóval most ezt gyakorolom :)

Ja, és tegnap megvettük a babaágyakat :D

egyszerűen vmi fantasztikus érzés ez az egész!!!!!

Puszi mindenkinek!!!

2018. aug. 31. 17:09

Mesélek én is. Még egyben. Ja, mert hogy mostanában mindenki ezt kérdezi :) Fél fülemre nem hallok tegnap óta, mint megtudtam, ez is a terhesség egyik velejárója. Hogy az orromon nem kapok levegőt kb a pozitív teszt óta, már megszoktam, de a füldugulás új infó volt így a végére. Különben minden rendben, tegnap erős jóslóim voltak, már mértem, és rendszeres is volt, de nem erősödött, aztán el is múlt, azóta semmi.


Nekem alapanyagokkal van feltankolva a fagyasztó, meg van egy két gyors kaja végszükség esetére.


Storm..kitartás ♥ Ha azt mondták minden rendben lesz, akkor úgy is lesz!


Wantababy, nagyon ügyesek vagytok :) hihetetlen, hogy így szalad az idő.


Ági, én szeretném a lányos hálózsákokat, csak nem tudom, hogy juthatnék hozzá, egyrészt nagyon közel Az idő, másrészt vidéken vagyunk. Írok privátot :)


Szamóca neked is írok, ha nem baj, mert érdekel, hogy mit beszéltetek meg a diétával kapcsolatban. Nem tudtam elérni az endos dokimat. Még a pm bogyót se tudom, hogy szedjem majd szülés után, de addig csak sikerül beszélnem vele.

6844. szamóca86 (válaszként erre: 6838. - 1e454498dd)
2018. aug. 31. 16:18

Jaj Ági,annyira aranyos vagy és hihetetlen lelked van! Mert látom ám,hogy annyi embert követsz nyomon és olyan nagyon segítőkészen és csupaszíven állsz mindenkihez...mindezt két gyerkőc mellett és mégis mindig van néhány kedves sorod,jó tanácsod,bíztatásod. Ez komolyan kincs! ❤

És igen,pityeregtem a soraidon,mert tudom,hogy mennyire őszintén gondolod amit írtál,köszönöm! 😘


Egyébként ezt az évet én is alig hiszem el,egy csoda! Mindamellett,hogy tudom mekkora szerencsénk van a férjemmel,hogy viszonylag rövid idő után sikerrel jártunk (mégha közben nem is éreztük így és hát sokkal idegörlőbb benne lenni úgy egy folyamatban,hogy nem tudod mikor és hogyan lesz vége),azért emlékszem milyen nehéz szívvel zártuk a tavalyi évet.

Sajnáltam a piciket,akik nem maradtak velünk,vagy fel sem ébredtek,sajnáltam magunkat,mert mindent a lombikprogramnak rendeltünk alá és ezt megéreztük az év végére. Nem igazán kapcsolódtunk ki,az anyagiakat arra szántuk,hogy minél jobban kivizsgálhassanak és minél többször kaphassunk esélyt,a szabadnapjaimat szinte csak az ilyen programok tették ki,mivel én a munkahelyemen nem vallottam színt. Valahol könnyebb volt így,mert ott csak a munkámra koncentrálhattam,de más szempontból meg nehéz is egyben.

Csak azt tudtam,hogy bíznom kell a harmadik beültetésben,mert amúgy semmi értelme,de tudtam ha nem sikerül,máshogy kell csinálnunk az idei évet. Mellette élnünk is kell,hogy legyen erőnk folytatni...

A férjem meg csak azt hajtogatta,hogy de ő érzi hogy ez egy jó év lesz! Hittem is és nem is mertem teljesen elhinni,de meghatott,hogy ezt nem csak úgy mondja,hanem egy nehéz év után képes ebben igazán hinni.

Így vágtunk bele januárban és azóta olyan,mintha repülne az idő!

Elképesztő,tényleg!


Az pedig külön öröm,hogy mindkét para-hetet letudtam 😊,jó látni anyukám arcán és hallani a hangján,hogy egyre nyugodtabb. És egyem a szívét úgy néz rám,mint egy csodára,amiért ilyen jól bírom az ikerterhességet!

Biztos nagyon fogok sírni,ha majd először látja a lányokat,mert akkora öröm lesz,hogy az ő rossz emléke mellé kap egy csodálatosat,ami neki is járt volna lassan 32 éve...

Jaj lányok,állítsatok le,bazi nosztalgikus-érzelgősbe csaptam át,bocsánat!

A lényeg csak az,hogy ahogy itt mindenki,nagyon hálás vagyok azért,hogy itt tartunk és hogy ennyire értékelni tudom ezt. És jó,hogy virtuálisan ismerhetjük egymást és örülhetünk mások boldogságának is. ❤

6843. Picky (válaszként erre: 6842. - Szamóca86)
2018. aug. 31. 16:11

Ne utáljatok nagyon az én férjem szakács úgyhogy nálunk ezen rész megoldott ( hál Isten 😂😀)

Ági nagyon kedves tőled a felajánlás mi már rengeteg mindent kaptunk, úgyhogy én hagynám hogy más érvényesüljön kislány hàlózsák ügyileg.

Storm örülök hogy alakul az a bilirubin szint, hát gondolom hogy milyen borzalmas volt az a vérvétel, bár az ember tudja hogy kell, meg hogy "csak" egy vérvétel, de akkor is én azt hiszem olyan anyuka leszek, aki a gyerekkel együtt sír ( már most könnyezem hogy rá gondolok)

Wantababy 4090 gramm?! Szép súly, helyes csak növögessetek.

Szamóca 86! Mit is írhatnèk?! Hát le a kalappal és csak így tovább az utolsó hetekre.😀

Panni80 Milyen volt a nyaralás? Hogy bírod munka nélkül? 😀

6842. szamóca86 (válaszként erre: 6837. - Panni_80)
2018. aug. 31. 15:53

Én is ezt a gondolatmenetet követve jutottam ezekre a mentőötletekre,plusz ezek az ételek jól fagyaszthatóak.

Azért nem ipari mennyiséget tárazok be 😁,tényleg csak az első pár napot szeretném megkönnyíteni így. A fagyasztó kapacitása is véges. ☺


Utána pedig meglátjuk hogy lesz,nem kizárt nálam sem a rendelés,főleg az első időkben,de az is lehet,hogy próbálok majd egyszerűbb dolgokat főzni olykor és mellette lesznek rendelős napok is. Majd látjuk mennyi erőm marad ilyesmire,de a főtt étel azért fontos lenne napi egyszer,azt valahogy össze kell hoznom ilyen vagy olyan formában,kell majd az energia. 😊

6841. 1e454498dd (válaszként erre: 6828. - 1e454498dd)
2018. aug. 31. 15:28
Senkinek nem kell semmi? Leendő fiús anyukák? Linda? Ági? (Nem tudom, ki vár még kisfiút.) Kislányoknak hálózsákok? Nem baj, ha nem kéritek, csak szóljatok, mert akkor megkérdezem máshol.
6840. 1e454498dd (válaszként erre: 6836. - Wantababy)
2018. aug. 31. 15:25
Szépen növöget Győzőke! Nagyon ügyesek vagytok! Lám, minek tud örülni egy anya!😁
6839. 1e454498dd (válaszként erre: 6834. - Storm82)
2018. aug. 31. 15:22

A legszörnyűbb dolog a világon, amikor a gyerekednek fáj valami. Én a koraszülötteknél nyeltem a könnyeimet, pedig az én kisfiam nézett ki a legjobban.

Gergőnek mennyire alacsony a vasa?

6838. 1e454498dd (válaszként erre: 6833. - Szamóca86)
2018. aug. 31. 15:16
Drága Szamóca, olyan büszke vagyok rád! Tavaly mennyit leveleztünk, hogy el voltál keseredve, most meg itt vagy a 2 pici kislánnyal, túl már 2 kitűzött dátumon! Annyira örülök nektek!😍
6837. Panni_80 (válaszként erre: 6833. - Szamóca86)
2018. aug. 31. 14:56
Nekem is pont ezek a kajàk jutottak eszembe,mert egy tèsztàt vagy zacskós rizst kifőzni csak fogok tudni...egyèbkènt èn alapjàban vève rendelős kismami leszek,munkàban is bejött.
6836. Wantababy
2018. aug. 31. 14:27
Sziasztok! Velünk is minden rendben,Győzőke mostanra 4090 gramm lett. Teljesen összeszoktunk,szopizás remekül megy. A hasfájás is kezd enyhülni,szerencsére. A legnagyobb örömöm ha böfizik egy hatalmasat. Hat nap múlva már 1 hónapos lesz,el sem hiszem. 😊😊
6835. Amina93
2018. aug. 31. 13:13

Jo rolatok hallani! Orülök hogy mindenkinel oke minden! Csak igy tovabb! 😊


Mokuci nalatok mi a helyzet? Reka baba szeme meggyogyult? Sikerült a tanacsadoval beszelned ciciztetes ügybe? 😊

6834. storm82 (válaszként erre: 6832. - 1dc9175405)
2018. aug. 31. 13:07

Sziasztok,

Mi tegnap voltunk vérvételen, persze hogy bőgtem, le sem írom mi volt a látvány :)

Most már csökkent a billirubin érték, a fehérje szint lassan de emelkedik. Most vérszegénység miatt folsavat és cemibion c vitamint kell szednünk mármint Gergőnek. A hasi uh-n kisebb vesetágulatot állapítottak meg kérdezte is a csaj nem mondták terhesség alatt? Ennyit a sok uh-król. Most másik csecsemős doktornő volt nagyon kedves volt és nyugtatott minket a férjemmel hogy minden rendben lesz! 2 hét múlva találkozunk újra vérvételre.

3 hónap múlva pedig újabb uh.

ja még azt mondta a doktornő hogy nem kell tápszer az anyatej tökéletes. Úgyhogy most elhagytuk. De figyelem majd elég-e tej. Ezek történtek nálunk.

Többiek hogy vannak?

6833. szamóca86 (válaszként erre: 6832. - 1dc9175405)
2018. aug. 31. 12:41

Nálunk minden rendben,tegnap kicsit pörgősebb napot tartottam itthon,főztem előre,pakolásztam,kicsit szépültem itthon,este pedig letudtuk az endokrinológus dokis látogatást.

A cukorértékeim szépek,továbbra is működik a diéta,így sok újdonságról nem beszéltünk,folytatom tovább a megszokott módon.

Átbeszéltük viszont,hogy szülés után hogyan folytatódik tovább a protokoll,mikor legyen a kontroll terhelés majd,hogyan egyek a babák születése után a kontrollig,szóval emiatt jó volt a tegnapi alkalom,jó volt ezeket tisztázni.

Ha tudok még a 37.héten el kell mennem hozzá,de még meglátjuk hogy alakul. 😊


Ma pedig a tegnapi pörgésemnek köszönhetően pihisebb napom van,de jól is esik. Be kell látni,hogy az óriás pocakomnak és az éjszakai 4-5 ébredésnek köszönhetően azért hamarabb elfáradok. Nem könnyű,mert alapvetően szeretek tenni-venni,de érzem hogy kevesebb az energiám. Szóval mindent több részletben csinálok,ezzel próbálok cselezni. ☺

Olvasok és meg kéne tervezni a hétvégi menüt,meg nagyjából a jövő hetimet a bevásárláshoz.


Erről jut eszembe,ti készültetek a fagyasztóba néhány tartalék étellel az első napokra,hogy zombiüzemmódban is legyen mihez nyúlni? 😁

Nekem egyelőre 3-4 adag pörkölt és kb.ennyi húsleves alaplé van eltéve. De gondolkodom rajta,hogy előpanírozok pár szelet husit és rakok el bolognai ragut. Ezt mondjuk lehet a hétvégén össze kéne hoznom,ki tudja mennyi idő van még.

A főzés két picurral,valószínűleg császár után elég nehezen lesz kivitelezhető az első időkben. 🤔

Na,jó kis regényt írtam... 😃


A fejfájásod jobb lett?

2018. aug. 31. 11:00
Merre vagytok csajok?? Mindenki úgy el van tűnve...
6831. 1dc9175405 (válaszként erre: 6828. - 1e454498dd)
2018. aug. 29. 18:28
Nagyon aranyos tőlef, hogy felajánlod őket!!! :)
6830. 1dc9175405 (válaszként erre: 6829. - Szamóca86)
2018. aug. 29. 18:27
Én is igy reagáltam. :D
6829. szamóca86 (válaszként erre: 6824. - 1dc9175405)
2018. aug. 29. 18:03
10 kiló?? Az még egy babával is ügyes lenne. ☺😁
2018. aug. 29. 18:02

Csajocskák! Új, cuki tulajdonosra várnak 50-es, 56-os és 62-es fiú ruhák, bodyk, ujjatlan, lábfejes rugik, lábfej nélküli nadrágok, pólók, egy-két sapka, pulcsi. Vannak rövidnadrágok is, de az most már hideg lesz, jövőre pedig kicsi. Csak Barni hordta, jó állapotúak.

Vannak kislány hálózsákok is. Mindent ajándékba adok, ha kell valakinek!

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook