Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
6767. storm82 (válaszként erre: 6766. - Panni_80)
2018. aug. 24. 18:16

Basszus, nagyon csinos vagy 30 hetesen!?

Nagyon ügyes vagy!😊

6766. Panni_80
2018. aug. 24. 18:10
Tettem fel èn is egy ma 30 hetes mini dinnyèt ideiglenesen.
6765. storm82 (válaszként erre: 6763. - Witch959)
2018. aug. 24. 17:58

Értem köszi!

Szebben elmondtad mint a doktornő, mert ő csak a mennyiségre helyezte a hangsúlyt, a minőségről szó sem esett. Nem zavar a tápszer adni fogom ha kell. ☺️

Egyébként a tejet nem tudják kianalizálni hogy tutira megmondanák ez vagy az kevés benne? Ilyet el is felejtettem kérdezni.

6764. witch959 (válaszként erre: 6755. - 815886c551)
2018. aug. 24. 17:16
Őszinte részvétem!
6763. witch959 (válaszként erre: 6762. - Storm82)
2018. aug. 24. 17:08

Szerintem tápláló a tejed, ezért hízik is, de lehet, hogy nincs benne elegendő fehérje (vagy más szükséges ásványi anyag) a babád számára. De lehet kapni direkt anyatejbe keverendő port is, úgy nem kell tápot adnod, ha nem szeretnél. Illetve, ha tudsz fejni, akkor azzal is kiegészítheted az étkezéseket.

Illetve nem az alkalmankénti mennyiség számít, hiszen mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit, hanem inkább a napi mennyiség és azt is akkor kellene csak pótolni, ha már több nap is jelentősen alatta van a tényleges mennyiség.


Még pocakos anyuciknak írom, ha esetleg még nem tudják, hogy a napi mennyiséget egy újszülött babánál úgy lehet kiszamolni, hogy Testsúly kg x 150 ml - rel. Tehát egy 3 kg - os baba x 150 = 450 ml (gramm merlegnel).

6762. storm82
2018. aug. 24. 13:53

Sziasztok,

Részvétem a mamádért Sweetenough!

Kitartást Mókuci!


Nálunk az a helyzet, hogy még mindig megvan a sárgaság. Ma jött meg az eredmény, kevesebb egy picit a fehérje szintje Gergőnek. Dokinő szerint lehet kevés a tejem amit én nem gondolok. No sajnos méregetnem kell a picikét amit utálok de oké, kell, s ha nincs meg a 60 gramm, ki kell egészíteni tápszerrel. Magas a billirubin szintje.

Van olyan hogy nem jó minőségű az anyatej? Mert védőnő és gyerekorvos szerint is jó a súlygyarapodása de ez a dokinő szerint nem a legjobb. Akkor most mi van?

Kicsit ideges vagyok vagyis nagyon ha bevallom az igazat. 180-220grammokat hízott eddig és nem úgy néz ki mint akinek kevés a tej. Hogy értsétek nem az zavar hogy tápszer kell csak szerintem nem a kevés anyatej a probléma de akkor mi? Megnézték nincs valami baktériumok de nem találtak, jövő héten vihetjük szegénykémet megint vérvételre meg hasi uh is lesz.

2018. aug. 24. 09:43

Sweetenough, nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a mamádat, veled érzek!

Nagyon csinos vagy, láttam a képet😍


Mókuci, kijutott nektek a rosszból, de bízom benne, hogy hamar rendbe jön minden! Nehéz lehetett mindkettőtöknek. A babák akkor kiegyensúlyozottak, ha te is az vagy. Meg ha tele a pocakjuk, mindegy, hogy anyatejjel vagy tápszerrel vagy mindkettővel. Okos, ügyes gyerekek lesznek így is, úgy is!

Wantababy, ez a te babádra is igaz😊


Szamóca, én még a lányommal voltam pocakos, amikor a piacon hasba szúrtam magam egy banánnal😁 Annyira nem éreztem, hol van a vége, amikor odahajoltam válogatni.


Lányok, a Brendonban gyerekülések hete van!


Puszi mindenkinek!

6760. agci113 (válaszként erre: 6759. - Mokuci1986)
2018. aug. 24. 09:05

Igen, lázasan biztos más téma a csepegtetés, de egyébként az én tesóm is mindenre azt használta!! Bőrkiütés, arcpír, minden! Sőt, volt h én is kipróbáltam, az ekcémámat pl nagyon szépen visszehúzta :)

Szerencsére torokfájasig nem jutottam el, de megnezettem magam a házidokival, azt mondta picit piros a torkom, vmi kis vírus, sok folyadék! A köhécselés még mindig megvan, de már sokkal jobb!! Úgyh nagyanyáink módszereivel szépen kikúráltam magam :)

Ja és csajok, képzeljétek a tegnapi labor szerint minden máj értékem a helyén, juhuuuuu!!! Hát 2 hónap kellett, de visszament!! Gyanítom a progi lehetett, mert amint abbahagytam elkezdett csökkenni...

2018. aug. 24. 08:48

Amina, gondolkodtam én is az anyatej szembe való csepegtetésén, de ugye akkor épp lázas voltam, a tejet tárolni sem lehetett, így a szemébe sem mertem tenni.

Sweetenough, részvétem a Mamádért, biztos vagyok benne, hogy fentről vigyáz majd rátok és igazítja a kis Luca útját.

Mindkét dinnyetolvajunknak irtó cuki pocakja van 😍

Ágci, neked végül mi vált be torokfájásra? Eléggé fáj nekem is a torkom és a köhögés nem épp császár barát...

Bubacs, ha olvasol minket, mi újság veled?

6758. agci113 (válaszként erre: 6755. - 815886c551)
2018. aug. 23. 22:37

Jajj, de gyönyörű kis pocakocska :)

Legyen úgy,ahogy a doki mondta!!

6757. Picky (válaszként erre: 6755. - 815886c551)
2018. aug. 23. 22:35
Nagyon csini vagy! Szép nagy pocak 😀
6756. Panni_80 (válaszként erre: 6755. - 815886c551)
2018. aug. 23. 22:00
Szèpek vagytok ès tök jó a ruhàd!Èn is sajnàlom Mamidat,majd mesèlj sokat róla Lucànak,ezzel èltetjük őket tovàbb♡
2018. aug. 23. 21:52

Köszönöm lányok a kedves szavakat! ♥


Tettem fel pocakos képet holnapig. A fejemet ne nézzétek, az már nem vállalható. Cserébe szép nagy a pocakom és minden oké volt ma az uh-on. Leszállt a hasam, magzatvíz, lepény és áramlás is rendben van. A doki odavolt a gyönyörtől, hogy ilyen adottságokkal szülésre lettem teremtve (egész jól titkoltam eddig :)) a baba pedig ki fog csusszanni. Úgy legyen, jól esett ilyet hallani, mert már kellőképpen izgulok.

6754. Picky (válaszként erre: 6747. - 815886c551)
2018. aug. 23. 12:10
Nagyon sajnálom Sweetenough! Kívánom hogy a kis Luca tudja enyhíteni az űrt amit a nagymamád hagyott.
6753. agci113 (válaszként erre: 6745. - Mokuci1986)
2018. aug. 23. 11:19

Drága Mókuci, remélem már jobban van Réka baba, nomeg Te is!! Biztos,h szépen be fog állni minden, szuperül csinálod a dolgokat, minden rendben lesz!! És mindig örülünk ha hallunk Rólatok!

Ölelés!!!

6752. szamóca86 (válaszként erre: 6747. - 815886c551)
2018. aug. 23. 11:18
Sajnálom a mamádat,sosem könnyű elengedni valakit,akkor sem ha ésszel tudjuk,hogy neki már így a jobb. Sok erőt kívánok a veszteség elviseléséhez és adjon erőt az ami rátok vár! ❤
6751. szamóca86 (válaszként erre: 6740. - Witch959)
2018. aug. 23. 11:12

Hú,ezt felírom magamnak,mert én is eléggé izgulok hogy hogy is fog menni a szoptatás.

Persze ésszel tudom,hogy pont az izgulással nem segítek,de csak van bennem egy kis para,hogy két bébit kellene jóllakatnom. Egyelőre nem gondolom,hogy ördögtől való lesz,ha tápszert kell kapniuk,mert nem járunk sikerrel...de szeretném megpróbálni a szoptatást és örülnék ha menne. A kórházas stresszeltetést viszont nem biztos hogy jól viselném majd. 😏

2018. aug. 23. 11:08

Köszönöm lányok a pocakbókokat,itt olyan sok jólelkű sorstárs van. 😊

Mindig örülni fogok emiatt (is),hogy küzdelmesebb utunk volt a családdá válás felé vezető úton. Még ha közben annyira nem is élveztem minden pillanatát. ☺

Egyébként ez már az a pocakméret,hogy mostmár úgy tudok útban lenni,hogy észre se veszem: eltorlaszolom a boltban a sorokat,a konyhánkban nem lehet elférni tőlem,stb. 😁

És néha le is koccolom a pocim,mert elmérem a méretét,oda kell figyelni.

6749. RosaGina (válaszként erre: 6745. - Mokuci1986)
2018. aug. 23. 09:45

Kitartás drága, ki fog alakulni, és hamarosan jobb lesz minden.

Az eleje nehéz, emlékszem tesóm is mennyire ki volt borulva az első héten. Azért is gondoltam Rád:-)

Próbálj valahogy aludni, ha van segítséged.

6748. Amina93
2018. aug. 23. 09:34

Mokuci!

Ha fejed,akkor hidd el meg fog indulni☺ de a szoptatasi tanavsado jo ötlet,ha mar mas nem segitett ebben.. 😣 tuti jo lesz minden nem sokara,ne stresszelj,hisz azt megerzik a babak is!Rekat sajnalom,remelem minel elobb meggyogyul!! A szemre jo az anyatej,csöpögtetni kell vele 😊 nekem is bevalt annak idejen. Egy probat sztem meger.. Kitartast es sok eröt kivanok nektek!

2018. aug. 23. 09:28

Tegnap délben elment a mamám :( sajnos nem várhatta meg Lucát, az égiek megelégelték a szenvedését.


Szoptatás téma: nagyon nem értek egyet ezekkel a kórházi szoptatási elvekkel, több anyuka is hasonló élményekkel jött haza, mint Wantababy. Pedig nem attól lesz egy baba cumizavaros, mert egyszer tápot kapna a kórházban. Attól meg senkinek nem fog menni a szoptatás, ha stresszel. Előre parázok, ha velünk mi lesz.. már attól, amiket hallottam.


Mokuci, nagyon sokat gondolok rátok, örülök, hogy hírt adtál, annak már nem, hogy egyenlőre így vagytok. A szoptatási tanácsadó jó ötlet, sokaknak segít!

6746. Picky (válaszként erre: 6745. - Mokuci1986)
2018. aug. 23. 09:20
Drága Mókuci! Kitartást kívánok nektek! Jobbulast neked és a pici Rékának! Reméljük mostmár csak idő kérdése az összeszokás és utàna majd minden olyan simán megy majd mint a várandóság alatt 😀
6745. mokuci1986 (válaszként erre: 6744. - RosaGina)
2018. aug. 23. 08:57

Köszönöm szépen!

Hát az előtej nekem is megvolt, amikor hazajöttünk, akkor este indult be a tej, de mivel senki nem segített én meg nem tudtam hogyan kell szoptatni, nehezen ment. Sőt, szinte sehogy. Nálunk is volt cukros víz, tápszer is a kórházban. Stresszeltek, h enniük kell, mert kis súllyal születtek, különben sárgák lesznek. Itthon nem ment a szoptatás, fejem a tejet + bimbóvédős szopi + tápszer. De nem stresszelek ezen. Egyenek, az a lényeg. Közben begyulladt a mellem a sok szerencsétlenkedés és szoptatni nem tudás miatt, láz, antibiotikum. Aztán Rékával sürgősségire rohantunk, mert nem tudtuk a sírását megnyugtatni. Bent tartottak a Heim Pálban 3 éjjelt, kötőhártya gyulladás miatt (csipázott a szeme), és mert a köldök csonkja gennyes lett. Addig Huni itthon apuval. Szoptatni továbbra sem tudok úgy, ahogy kéne, egyedül Huni hajlandó rá, Réka nem, és nem tudom, h miért nem. Tegnap du jöttünk haza a kórházból. A gyulladt mellem jól van, bár abban 10-20 ml tej van, a másik is apadt eléggé. Szóval mi itt tartunk most. Amilyen frankó volt az egész terhesség, most olyan nehezen indul az egész babás időszak. Most, h újra együtt nyomul a család, hívok egy szoptatási tanácsadót, hátha menthető még vmi.

6744. RosaGina
2018. aug. 23. 08:04

Drága Mókuci! Én annyit gondolok Rátok. Tudom hogy az első napok hetek nehezek, és biztos fáradt vagy és a hormonok is dolgoznak.

Remélem a szülők segítenenek és nem hátráltatnak.

Biztos csodálatos anyuka vagy, és tündériek a babácskáid!

Ölellek!

6743. Hanga05 (válaszként erre: 6739. - Wantababy)
2018. aug. 23. 00:24

Ez nagyon durva, hogy cukros vizet adnak.:(

Te meg ügyes vagy, hogy kitartottál a szoptatás mellett.:)

6742. ercsi29 (válaszként erre: 6739. - Wantababy)
2018. aug. 22. 18:42
Örülök, hogy sikerült :) Átérzem a helyzeted, nekem csak 10. napra lett vmennyi tejem. Addig tápszerrel húztuk ki. Aztán pár nap alatt sikerült felszaporítani és elhagyhattuk a tápit. Azóta is csak anyatejes a kisfiam, tegnap volt 5 hónapos :) és már több, mint 9 kiló :P
6741. Picky (válaszként erre: 6739. - Wantababy)
2018. aug. 22. 17:34

Megértem hogy sírtàl én is biztos sírnrk, látom hogy éhes a baba és nem jön a tej....

De a lényeg hogy mar minden oké, szépen összeszoktatok! 😍

6740. witch959
2018. aug. 22. 16:55

Csajok! Van egy szaporítófejés, ami sokunknak segített, hátha nektek is jól jön majd. Nekem nagyon nehezen indult be sajnos, de ezzel sikerült!

Először langyos vízzel megmosni a ciciket és körkörös mozdulatokkal masszírozni pár percet. Utána pedig felváltva fejni mindkét cicit. Először 7 perc az egyik, 7 perc a másik, utána 5 - 5 perc, majd 3 - 3 perc, majd 1 - 1 perc.


Ezt 3 óránként ismételni. Egy próbát megér szerintem mindenkinek, ha ilyen gonddal küzd esetleg!

6739. Wantababy (válaszként erre: 6737. - Picky)
2018. aug. 22. 15:16
Hát az hogy egyszerűen nem indult meg a tejem. A kolosztrum megvolt már rögtön de volt a kórházban is 2 nap mikor semmi nem jött a baba meg éhes volt. Így hajnalokat próbálgattuk de nem sikerült. Nálunk a kórházban cukros vizet adnak csak azoknak a babáknak akik éhesek,de persze az nem laktat és csak pisilt tőle a gyerek. Egyszer kaptunk csak tápszert a kórházban mert látták a nővérek hogy nem hallgat el. Sokat sírtam ezért addig amíg éhes volt,mert olyan volt bennem hogy nem tudok teljesíteni mint anya.
2018. aug. 22. 12:21

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Megnyugtattatok. :)


Szamóca nagyon csinos vagy! :)

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook