Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jóban vagy a nagymamáddal? fórum

Jóban vagy a nagymamáddal? (beszélgetős fórum)


1 2
febr. 3. 00:08
mar nem el sajnos!
38. srcrss
febr. 2. 21:53
Nem élnek.
febr. 2. 21:51

Mindkettő meghalt már.

Az egyikkel nagyon jó volt, sokat tanultam tőle, neki köszönhetem ahogy sütök-főzök.


A másik 16 éve meghalt, még tini voltam. Mai eszemmel többet beszélgetnék vele, mert semmit sem tudok az életéről, a családjáról. Nem is ismertem őt... viszont külsőmben több dologban hasonlítok rá.

36. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 35. - Kannanana)
febr. 2. 21:35
Küldtem neked egy jó nagy ló herét, de többre mennel a kitöltött 5-ös lottóval.
febr. 2. 20:14

egy nagymamámat ismertem csak, nem volt rossz a viszonyunk, de olyan igazi sem

én nagyon zárkózott gyermek voltam, nem volt igényem sok emberre, anya-apa pont elég volt, meg egy pár velem egykorú, gondolom ez meghatározta a későbbi viszonyunkat is

amúgy a nagyanyám is egy szigorú típus volt, nem az a cukiskodó

tinédzser koromban ment el, sajnáltam, akkor már tudtunk jókat beszélgetni, de nem volt a legfõbb bizalmasom

34. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 33. - New(l))
febr. 2. 17:59
Sajnálom. Azt hiszem, a kislányok hálásabb unokák a szerető nagyiknál.
33. New(l)
febr. 2. 16:30
Egyiket nem ismertem, a másik meg le se cart (bátyámat sem). Egyedül a lánya gyerekei iránt érzett valamit, de már apám is csak púp volt a hátán. Öregapáim dettó, egyik még él, 90 éves elmúlt, őt sem érdekeltem, érdekeltük különösebben. Ha felbukkant is csak veszekedés volt miatta a szüleim között. Mikor anyám terhes lett velem, javasolta az abortuszt, minek még egy gyerek...fájt sokáig, mert még szép leveleket is írtam neki kislányként, de nem hatotta meg. Szoktam mondani, a szerető nagyszülő egy plusz az ember életében, nem alapvetés.
febr. 2. 15:57
Már nem élnek, de a szüleim sem.
31. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Birebora)
febr. 2. 15:43
én sem,semmi pénzért.
30. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
febr. 2. 15:34
A virtuális tér jó, áthidalja a távolsagokat.
29. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 26. - Birebora)
febr. 2. 15:32
Mi is aktiv nagyszülök voltunk. Egy házban laktunk. A szülők elváltak, az apja kevés gyerektartást fizetett, anyagilag is támogattuk. Elköltöztünk tőlük 25 km-re. A nagyapja közben meghalt. Tudomásul vettem, hogy nem férek bele az életébe. Nem erőltetem.
28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Birebora)
febr. 2. 11:29
a virtuális lét az emberi kapcsolatokat átformálta
27. birebora (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
febr. 2. 10:48

Szerintem nem önző (vagy de?- a fene sem tudja) hanem csak más. Felgyorsult a világ. Aki nem tart lépést lemarad, aki nem tanul, nem asszertiv nem érvényesül. Vagy nem úgy és olyan léptékkel mint amit elképzel.

Mondanám azt, hogy nem lennék most fiatal, de emlékszem, érettségi előtt a töritanárom ugyanezt mondta. És az 40 évvel ezelőtt volt.

26. birebora (válaszként erre: 21. - 9d8195c5d9)
febr. 2. 10:43

Én értem amit mondasz és azt is amit ha nem is de picit mégis "hiányolsz".

Nekem 10, 12 évesek az unokáim. Pici koruk óta rendszeresen hozzuk-visszük őket nyaralni, hosszú hétvégékre wellnessre, kirándulni, programokra vagy csak hozzánk, hogy ott aludjanak, velünk és együtt legyünk. Mi nagyon aktiv nagyszülők vagyunk minden tekintetben. De azt gondolom, ahogy nagyobbak és felnőttek lesznek ez változni fog. Hiszen meg lesz a saját életük, társaságuk prioritásuk. Az eszemmel tudom de biztos nem lesz könnyű megélni.

25. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
febr. 1. 15:23
Nem hiszem, hogy önzőbbek lennének, mint mi voltunk az ő korukban. Más a fontossági sorrendjük. A pénzhajhászás, a karrier, a haverok nem lehetnek a családnál fontosabbak. Vagy igen?
24. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - 9d8195c5d9)
febr. 1. 15:11
Önző korosztály lenne ?
23. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
febr. 1. 11:22
Ez igaz. Nem akarják tudásul venni az élet törvényszerűségeit Ahogy bánnak másokkal, azt fogják visszakapni. Az unokám az első figyelmeztetést megkapta. A szép, okos és kedves élettársa elhagyta. Vitte a közös gyereküket.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - 9d8195c5d9)
febr. 1. 10:03
Nagyobbik fiam korosztálya ők másképp kommunikálnak szerintem.Más az érdeklődés stb...
21. 9d8195c5d9 (válaszként erre: 17. - Birebora)
febr. 1. 09:43
Jó kérdés. Semmit nem hiányolok. Olyan családban nőttem fel, ahol egymást kölcsönösen segítettük. Mikor ki volt bajban. Összefogtunk, közösen megoldottuk a lehetőségeink mérten. Aki él, beteg.Te egy idegen vagy, de megkérdezted, ő az egyetlen unokám, de soha nem kérdezte.
jan. 31. 20:41
Egyik sem él már.
jan. 31. 20:19
míg éltek jóban voltunk, nagyon szuper nagymamáim voltak, mindkettőtől sokat tanultam. sokat beszélgettek velem, türelmesek voltak. nagyon hálás vagypok érte, hpogy voltak nekem
jan. 31. 17:08
Nincs már nagyanyám. Mind a kettő elment. Múlt időben meg nem illik rosszat mondani róluk. Én a nagyapámat szerettem. Az egyetlent. Mert a másikat nem ismertem. Lelőtték az oroszok még mielőtt megszülettem volna.
17. birebora (válaszként erre: 1. - 9d8195c5d9)
jan. 31. 16:55
Mit hiányolsz?
jan. 31. 16:49
Már rég meghaltak az anyai 8 éves koromban , jó szívvel emlékszem rá.Sokat mesélt szerettem hallgatni.Apaihoz nem kötődtem úgy messze is lakott 12 évesen láttam utoljára a papa temetésen még élt 10 évet de csak képeslapokat küldött/küldtünk.
jan. 31. 16:09
Mig éltek jó volt a kapcsolatunk, igen.
14. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Tunde44)
jan. 31. 16:07
az anyai nagyanyámmal jobb volt a kapcsolatom,mint az anyámmal. hát kitette volna értünk a lelkét is,minden pénzt félretett,hogy nekünk búcsúra ruhát varrasson.a lányomat meg imádta.mikor elé mentünk a buszhoz,a lányom ott kalimpált a kocsiban,az egész busz tudta ott az én gyönyörűségem.tényleg szép kisbaba volt-
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - 9d8195c5d9)
jan. 31. 15:34

A gyermekek felnőnek ás "kirepülnek".

Egy felnőtt unoka már nem fogja napi szinten megosztani a szüleivel/nagyszüleivel a problémáit, az életét.

(Már csak azért sem, hogy ne aggódjanak.)

jan. 31. 14:41
Az egyiküket nem ismertem, a másikkal viszont jóban voltam.
jan. 31. 14:37
Jóban voltam.
10. globus
jan. 31. 11:56

Nem igazán emlékszem. Kicsi voltam, amikor anyu anyja meghalt. Az megvan, hogy beteg volt, sétáltattuk sokat karonfogva, otthon halt meg, és felravatalozták. Arca nincs előttem, inkabb a ruházata, sziluettje, pár dolog a hétköznapjaiból.

Többiek már születésem előtt meghaltak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook