Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... fórum

Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. trapiti (válaszként erre: 31. - Gumicsirke)
2013. jan. 12. 00:22
Én 39 fős első osztályba jártam, de nem tudom, volt-e gond... igaz a tanítónéni szuper volt, de egy év után nyugdíjba ment.
32. trapiti (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2013. jan. 12. 00:21

Talán a Meixner is szóba jön...

Hivatalosan nem hiperaktív, tehát nem kaptunk diagnózist és SNI-t, de egyébként mégiscsak hozza a tünetek nagy részét. Gyakorlailag mégiscsak olyan. A két tanítási nyelvtől én is tartanék, és bár szeretném ha kobontakoztatná a képességeit, de nem szeretném ha a túl nagy elvárások stresszelnék őt. Nem versenyző típus, az bizotos.

A Montessori rettenetesen rossz helyen van nekünk.

Kb. ezeket nézegettem én is (Munkácsy.t még nem).


A szívem eddig a Dunakeszi Szent Istvánhoz húzott, és ez jó erős iskola is, csak megijedtem a 30-as osztálylétszámtól... Vagy ezzel ne foglalkozzak, majd megoldják?

2013. jan. 12. 00:19
Egyébként én olyan osztályba jártam, ahol 28-29-en voltunk és semmi gond nem volt ebből:)
2013. jan. 12. 00:10

XV ker Tóth István nem jön szóba? Az tudtommal Meixner iskola, nekem szimpi.

Hiperaktív gyereket nem vinnék a Városligeti kéttannyelvűbe semmi esetre sem, hiába hiperokos. Akkor már inkább a Munkácsyba, ha Zugló, vagy még inkább a Montessoriba (Heltai, Padlizsán u), csak ez nem esik útba, ha jól tájollak be benneteket. :)

Alsóerdősoriba jár ismerős, másik kerületből, meg vannak elégedve vele!

29. trapiti (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:52
Lehet hogy megpróbáljuk, aztán ha sikerül "magától" akkor jó, ha nem akkor lesz valami...
28. trapiti (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:51
Egyébként ilyenekre el lehet menni már idén is? Vagy csak szigorúan azoknak van akik már jövőre mennek elsőbe?
27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:51

van felvételi -ez tuti.

Az is tuti, hogy szeretik a naygon okos gyerekeket, szóval lehet esélyetek (amennyit eddig olvastam Tőled a lánykádról, ezt szűrtem le)

26. trapiti (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:50
Az előző oviban így volt, nem tudom mi alapján választott az 5 csoport között (én nem azt választottam volna)... hát elég nagy zűr lett a vége, szegénykém mellényúlt rendesen (igaz én is az ovival...)
25. trapiti (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:49
Ezt gondoltam... nyilván ha már oda járna, meg is tennénk... de ez a protekció keresés annyira nem az én műfajom...
24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:48

bízd a gyerekre!! Ki tudják választani maguknak a megfelelő tanítót, más antennáik vannak, mint a szülőknek.

Vidd el a lehető legtöbb ún. iskolanyitogató programra és majd rámutat az egyik "Erzsinénire", hogy ő kell neki. :))

23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:47

hogy kerültek be?

fene tudja....pénz az kell hozzá, mert eléggé elvárják, hogy az iskola alapítványát vagy mifenéjét támogasd

22. trapiti (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:46
Hát ez az... meg kell mondjam, már nem bízom magamban, az ovi 3. próbálkozásra sikerült, pedig mindannyiszor azt hittem jó lesz... Nehéz egy-két találkozásból leszűrni ki lenne jó :( vagy legalábbis nekem nem megy...
21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:46
nem mind zuglói, van vidékről is meg más kerületből is
20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:45
egyéni figyelem csak nagyon jó tanító nénitől indul a gyerekek felé, s ez a nagy feladat igazán a szülőnek: megtalálni a gyereke képességeit kibontakoztató iskolát, amiben a gyerek lelkének passzoló tanító dolgozik...
19. trapiti (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:44
Lehet hogy megpróbáljuk :) bár nem sok esélyt látok rá... az ismerőseid hogy kerültek be? Ott laknak? Olyat is tudok, aki a beiratás kedvéért bérelt ott lakást...
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:43

a Liszt semmi különös- ennyit tudok

van ének tagozatos osztálya

17. trapiti (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:42

A Herminán néztem még a Lisz Ferenc iskolát...

De ezeknél is mindenhol viszonylag nagy osztályok vannak. Egyrészt nem tudom, a gyakorlatban van-e jelentősége hogy 20 vagy 30 körüli a létszám, vagy ha már kis létszámút keresnék akkor inkábba egészen kicsit kellene? Most az oviban 23-an vannak, de itt is azt mondják, hogy nagyon figyelni kell rá, az átlagosnál mindenképpen jobban... egy iskolában vajon ezt megteszik?

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:41
nem egy ismerősöm gyereke jár oda, nagyon bejött nekik...talán érdemes lenne megpróbálni!
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. jan. 11. 23:33
Felmerült bennem is... de szerintem esélytelen. A tanulók 70%-a kerületi lakos kell legyen, rengetegen tolonganak és nekünk nincs összeköttetésünk. Amúgy arra járunk napi szinten...
2013. jan. 11. 23:29
angol kéttannyelvű a városligetben? az pont félúton van kocsival a 15. és a 7. ker. között
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2013. jan. 11. 23:23
Mindenképpen ezt is megteszem :) a honlapokat nézegetem, dehát attól nem vagyok sokkal okosabb (illetve az alapján jött szóba a VII. kerületi suli...) Mivel most még nem megy iskolába, nem tudom, mennyi értelme van iskolhívogatóra menni, hiszen akikkel most találkoznánk, azok nem fogják tanítani... esetleg az iskola légköre miatt...
2013. jan. 11. 23:20

Informálódj a sulikról, nézd a honlapjukat!

Általában szokott lenni minden iskolában iskolahívogató foglalkozás, érdemes oda is elmenni, megnézni a tanítókat, a környezetet...nyílt napra menni.

11. e72baf5828 (válaszként erre: 9. - E72baf5828)
2013. jan. 11. 23:18
úgy értem a felső az 6. ker
10. trapiti (válaszként erre: 8. - E72baf5828)
2013. jan. 11. 23:18
:) de... keverem mindig ezt a két utcát :)
2013. jan. 11. 23:17
az alsó az nem VI. ker?
8. e72baf5828 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:16
nem véletlen alsóerdősor?
7. trapiti (válaszként erre: 6. - E72baf5828)
2013. jan. 11. 23:14
Talán a felsőerdősor jönne szóba...
6. e72baf5828 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2013. jan. 11. 23:09
akkor nincs más, mint informálódni mindkét suliról...melyik iskoláról van szó a VII. kerületben?
2013. jan. 11. 23:03

A lakásunkhoz közeli iskola sajnos szóba sem jön, kb. 15 éve teljesen tönkretették azzal, hogy a körzetét összevonták egy meglehetősen kétes környék körzetével :( Viszont a kerületen belül az az állaápont, hogy aki ennek a sulinak a körzetében lakik, azt nem veszik fel máshová, épp azért mert mindenki menekül.

Mi a XV. kerületben lakunk, a Dunakeszi sulihoz anyósom lakik közel, és ide fog járni egy évfolyammal feljebb az unokatesó is.

A munkahelyem a VII. kerületben van, ami szintén nem túl jó környék, de most pl. egy szuper oviba jár két saroknyira tőlem.

Az utazás mindenképp adott, de autózunk, és hozzá is van szokva 2 éves kora óta így van, tehát ez nem stressz neki.


A vidék vs. Bp. szempont nekem is eszembe jutott, összehasonlíthatatlanul jobb a légkör a Dunakeszi iskola körül mint amit Bp nagy részén találnék.


Viszont a kislányom egy hiperokos hiperaktív aki nagyon igényli a személyes figyelmet... persze egy rossz tanítótól ezt sehogy sem kaphatja meg, akárhányan vannak...

2013. jan. 11. 22:55

Én is lakáshoz a közelebbit választanám

- nincs a gyereknek az utazással járó stressz, közelebb van az otthonhoz, a szeretteihez..

- nem csak az osztálylétszám számít, rengeteg múlik a tanítón, ha jó a tanító 40 gyerekkel is hatékonyabban dolgozik, mint egy tehetségtelen csak 10-zel...

- sokkal inkább választanék egy vidéki iskolát, mint egy pestit, ha tehetném, jobb a levegő, nyugodtabbak az emberek..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook