Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... fórum

Jó iskola, jó tanítónéni, 30 fős osztály, vagy... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. migerben (válaszként erre: 61. - Kiramama)
2013. jan. 28. 09:56
Még annyit, hogy ha nem a gyerek előtt aggódsz, akkor is érzi. Szenzációs antennáik vannak. Ahogy azt is pontosan tudják, ha a szülők közt nincs valami rendben, hiába nem veszekednek előttük.
62. migerben (válaszként erre: 61. - Kiramama)
2013. jan. 28. 09:52

Sajnálom, hogy így érzed. Csak azt nem tudom, hogy van-e saját tapasztalatod a dolgokról, vagy ez a közhangulat.


Hogy máshol hogyan van, nem tudom. Erre mifelénk egyre kevesebb a gyerek,és ezért egyre kevesebb a pedagógus is. Vannak persze, akik nem pedagógusok, csak tanárok:( De azt hiszem ez minden szakmánál így van. Találkoztam már lelkiismeretes orvossal, eladóval, postással, és persze az ellenkezőjével is, ahogy az iskolákban is vannak lelkes, hozzáértő tanárok, és kevésbé alkalmasak.


Két fiam van. A nagy szinte zseni. A körzetes tanító néni szépen "kibontotta" annak idején, ellátta +feladatokkal, hagyta a saját ütemében fejlődni, ösztönözte, a gyerek azóta is szárnyal. A kicsi jó képességű. Tudatosan kerestünk neki tanító nénit, nem jött be annyira, mint szerettem volna. Sok volt a rejtett elvárás, hogy miért nem olyan, mint a nagy. Megtanultuk kezelni a helyzetet.

2013. jan. 28. 09:02
Természetesen nem a gyerek "előtt"aggódom.Persze biztos érzi a kis csatornáin,hogy nem egyszerű döntés,de nem látom.érzem rajta,hogy ez rá is átragadna.Sajnos a mai oktatási rendszer nincs felkészülve az ilyen gyerekekre,mint az enyém is,aki nem átlagos azt beskatulyázzák a legtöbb helyen.Te aki 20 éve vagy a pályán tudhatod,hogy sajnos a "szakma"nagyon felhígult,és már nem csak hivatásból megy az ember tanítónak,hanem azért mert csak oda veszik fel.Ebből kifolyólag egyre több a hozzá nem értő,idegbeteg tanár,akik egy életre elveszik a gyerek kedvét a tanulástól.
2013. jan. 27. 21:07
Gyerekem tényleg nincs ilyen, mármint saját. De a bő 20 év alatt már sok mindent láttam, tapasztaltam. Azt is, hogy ha a szülő ennyit aggódik, azt a gyerek "beváltja", mert úgy érzékeli, hogy ezt várják tőle.
59. trapiti (válaszként erre: 57. - Migerben)
2013. jan. 27. 15:25
Ugyan már... minden normális szülő aggódna a helyében... A tanítónénik meg sajnos többségükben egyáltalán nem biztos hogy óhajtanak "problémás" gyerekkel foglalkozni... még ha az esze a probléma akkor sem. Akinek nincs ilyesmi gyereke, el sem tudja képzelni mennyi küzdelem mire talál az ember egy-egy normális pedagógust.
2013. jan. 27. 15:23
Úgy legyen!Igen,kicsit,na jó talán nagyon túlaggódom,de szerintem sok minden múlik egy jó kezdésen.
57. migerben (válaszként erre: 52. - Kiramama)
2013. jan. 27. 15:15

Ha ettől félsz, akkor így is lesz, mert bevonzod. Ne aggódj annyit, hidd el jobban jársz!

A tanító nénik meg fogják látni benne azt a pluszt, amitől ő más, mint a többiek.

2013. jan. 27. 12:37
Szerencsére nálunk ez nem gond.A tanár nénik tartanak bemutató órát,amiből egy-két dolgot le lehet szűrni,de persze a cukormázon át kell látni.Na meg vannak az előkészítők.Az ha másra nem is jó,de legalább meglátják,hogy milyen a gyerek,és abból már én is csak le tudom majd szűrni,hogy elfogadják-e vagy sem.
55. trapiti (válaszként erre: 53. - Gyöngyi)
2013. jan. 27. 10:34

Ez nagyon jól hangzik, sokan tanácsolják, csak a gyakorlati kivitelezése nehéz...

Az első, hogy - legalábbios Bp-en - közel sem biztos hogy abba az osztályba veszik fel a gyereket ahová kéred.

Én az óvodával már kétszer befürödtem, mindkétszer úgy éreztem jó óvónénit választottunk, mégsem vált be a gyereknek, pontosabban mégsem tudtak mit kezdeni a lányommal... végül el kellett hoznom.

Ráadásul a legtöbb iskolában már elsőtől két tanító van a gyerekekkel, tehát legalább kettőről kéne egy-két találkozás alapján eldöntenem, jók-e... nekem már ezügyben minden önbizalmam elszállt, nem tudom, meg lehet-e ítélni előre hogy ki lesz a jó.

2013. jan. 27. 10:33
Igen,van igazság abban amit mondasz.
2013. jan. 27. 10:15

Szerintem a sorrend: 1.-5. jó tanítónéni

6. jó iskola


Viccet félretéve, jó tanítónénit keress először, az a legfontosabb!

2013. jan. 27. 10:13
Tudod én attól félek,hogy bár tényleg jó képességű,nagyon okos gyerek,de mégiscsak más,mint a nagy átlag,minden téren.Amit persze az apukája és én imádunk,csak nem tudom,hogy vajon a tanár nénik is meglátják-e benne azt amit mi látunk,és inkább segítik az útján majd és nem hátráltatják.
2013. jan. 27. 10:10
Mennek mind a kettőbe.
50. trapiti (válaszként erre: 49. - Kiramama)
2013. jan. 27. 10:09
És nálatok melyikbe mennek a barátai?
2013. jan. 27. 09:46
Szerintem az nagyon fontos,hogy legalább egy-két kis baráttal egy suliba kerüljön.Barátkozós tipus az én lányom is,de azért a teljesen új környezet biztos kicsit megrémíti majd.Mi szeptemberben kezdjük a sulit,tehát nekünk már nincs sok időnk.
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Kiramama)
2013. jan. 27. 08:26
Körülnéztem közben a kisebb létszámú iskolában, és most úgy gondolom, lehet hogy azt választjuk. Nagyon tetszik a zenetagozata, néptánccal, hangszertanulással, kórussal, a lányomnak ez nagyon bejönne. Ráadásul tényleg közel lenne a munkahelyemhez és 20-23 gyerek van egy osztályban... A Dunkeszi iskolánál elrémít hogy nagyon zsúfolt és egyáltalán nem biztos, hogy körzetesként felvesznek, simán átirányíthatnak a város másik végébe olyan iskolába ami semmivel nem jobb mint ami nálunk van a lakásunkhoz közel, csak ráadásul még jó messze is van... Közben az is kiderült, hogy az ovis csoportjának jó része szintén a VII. kerületi, kisebb létszámú suliba tartozik. Ez is szempont, jó lenne ha lennének barátai...
2013. jan. 27. 07:05

Nehéz döntés...Én pont ugyanezeken a dolgokon agyalok,bár úgy látom a te szíved a Dunakeszi isloához húz.

Nálunk kicsit máshogy áll ez a kérdés:

-Állami vagy egyházi suli.Mindegyik mellett vannak érvek és ellenérvek.

Az államinál is kettő van az egyik nagyon erős,felkapott iskola,magas létszámmal,a másik kicsit gyengébb,22-25 fővel.Az egyháziban 20-25 fővel indulnak,teljesen más a légköre is,gyermekközpontú,viszon még a gyengébb államinál is jóval gyengébb.A tanár nénik kedvesek mind a két iskolában,tehát ez sem lehet fő szempont.Ugyanakkor itt van nekem egy szuper okos,érzékeny,kissé figyelemzavaros gyerekem,és nem tudom hogyan döntenék jól.Egyszóval tényleg nem egyszerű...

46. trapiti (válaszként erre: 45. - B399a09e0e)
2013. jan. 12. 13:10

Igen, sokan mondják hogy tanítót kell választani, de az iskola, a környék, a gyerekek összetétele sem mindegy. Ráadásul a tanítónéni akit kiválasztunk, egyáltalán nem biztos, hogy végigviszi az osztályt, sőt...

Van egy tanítónő barátnőm, elsőt kapott volna idén egy egyházi iskolában, tavasszal még ő válogatta össze az osztályt, nyáron elküldték, szeptemberben már egy másik tanító volt a helyén... hát ennyit arról hogy mit választ a szülő :( Vagy az előző ovinkban, ahol gondosan mérlegelve kiválasztottuk (a gyerekkel együtt) az óvónénit, végül másfél év alatt 5 óvónő fordult meg abban a csoportban...

45. b399a09e0e (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2013. jan. 12. 09:28

3. osztályt erős a kétségem hogy már nem ebben a suliban fogjuk kezdeni.

Már a 2.-nál is elsőnek az volt hogy elémegyünk, főleg hogy tanítónéni is úgy volt hogy elmegy, de a végén maradt így mi is maradtunk.

Erre mire mentünk szeptemberbe, kaptunk egy tanárbácsit, mint kiderült tanítóténi szülni fog időközben csak nem akart róla akkor még sem az osztálynak, sem az iskolavezetőségnek sttólni. Így már határozatlan lett a szerződése nem csak 2 tanévre szól neki.

Tanítóbácsi elég szigorú, de nagy tekintéllyel egyenlőre nem bír az osztályban, főleg a fiúknál.

44. trapiti (válaszként erre: 43. - B399a09e0e)
2013. jan. 12. 09:08
Hát igen... a körzetes suliba éppen emiatt nem viszem, akárhányan is lennének egy osztályban. A VII. kerületi is gyanús, hogy előfordulhat ilyen. A Dunakeszi iskolában nem lenne ilyen gond.
43. b399a09e0e (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 12. 07:13

Előtte érdemes körbenézni a másik suliban is, mert mi pont ezzel jártuk meg.

Nálunk a nagy suliba 23 fős osztályok indultak, a kisebbikben 30-20 fős.

A nagy suli esxtramodern (interaktívtáblák, laptopok, vadiújan felújított suli, szakkör amit csak el lehet képzelni, stb...)A másik suli egy visszafogott, kisebb suli, régiesebb épület, kevesebb szakkör, és még sorolhatnám...9

Hát az extramodern sulit választottuk.

Most vagyunk 2. osztályosak, de az életünk egy rémálom ott... sok a kisebbség a suliban, amit akkor még senki nem mondott, ez a rész nem volt kiemelve a suli nyílt napján, amit az ovisoknak szoktak rendezni minden évben a beíratkozás előtt még.

42. trapiti (válaszként erre: 41. - Virgilius)
2013. jan. 12. 01:15

Mi korán kelünk, jelenleg 1/4 6-kor, én fél 8-ra járok.

A Meixner kényelmesebb lenne, az biztos, de Dkesziről is beérnék.

41. virgilius (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. jan. 12. 01:06

A Czabán mostanában tényleg nem az igazi, pedig annak idején nem volt rossz suli...

Hogy a lakóhelyhez vagy a szülő munkahelyéhez jó-e járni suliba, az pl attól is függ, hogy hányig dolgozol, mennyire rugalmas a munkaidőd. Lehet, hogy jobban jártok a munkahelyhez közelebbivel.

Számomra nem tűnik reálisnak ellenkező irányban elindulni reggel a suliba, mondjuk mi nehezen tudunk korán fölkelni, és hát az iskolába 3/4 8-ras be kell érni, ha törik, ha szakad. Szóval én a Meixnerbe vinném asszem, ha oda be lehet kerülni az említett feltételek mellett, nem körzetesként.

De lehet, hogy ez másnak nem ekkora gond. :)

2013. jan. 12. 00:45
Az biztos, hogy a Dkeszi suliról fogjuk a legtöbbet megtudni az unokatesó révén...
39. trapiti (válaszként erre: 37. - Gumicsirke)
2013. jan. 12. 00:45
A Waldorf úgy érzem, nem fekszik nekünk... úgyhogy arra nem gondolnék.
38. trapiti (válaszként erre: 36. - Virgilius)
2013. jan. 12. 00:44

Akkor ismered a környéket :)

Dunakeszi hozzánk közel eső széléről lenne szó, a Szent István iskoláról, anyósoméktól két utcányira, akár a nagyihoz is letehetem reggel és az unokatesóval együtt beviszik... de az M3-on hamar be lehet jönni. AMontessori pl. ennél sokkal rosszabb helyen van.

Ráadásul ahogy nézem, Zuglóban mindenütt ugyanilyen osztálylétszámok vannak.

A XV. kerületben a Czabán lenne a körzetesünk, ha átjelentem a nagymamához, akkot a Dkeszi Szent Istáván a körzetes.

37. Gumicsirke (válaszként erre: 36. - Virgilius)
2013. jan. 12. 00:44
Én is a 16. kerületbe jártam, de mondjuk nekem a Waldorfról elég rosszakat mondtak, ismerősöm oda járt.
2013. jan. 12. 00:40
Amúgy én a XV. kerületben nőttem fel és korábban Zuglóban is laktunk, azért vagyok valamelyest képben, oviba is Zuglóba jártak a gyerekeim. Ha ott maradtunk volna, akkor a Liszt Ferencet vagy a Hunyadit néztük a zenei miatt, illetve a közelség miatt a Németh Imrét. De a Montessori lett volna a legjobb. Esetleg a 16. kerületben a Waldorf.
35. virgilius (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2013. jan. 12. 00:37

Szerintem de, foglalkozz a létszámmal is.

Amúgy az én gyerekeim is ilyesfajták, és Montessoriba járnak (másikba). Nagyon jó! Dunakeszivel nekem az lenne a bajom, hogy ellenkező irányban van, mint ahová munkába jártok.

Mindenképp nézzétek meg belülről is a sulikat, lehetőleg az aktuális tanítónéniket is, abból sok minden kiderül!

34. Gumicsirke (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2013. jan. 12. 00:28
Én nem foglalkoznék a 30 fős létszámmal, lehetnek nagyon jó 30 fős osztályok és rossz 23 fősek is. Mondom, nálunk nem volt gond ebből szerintem. Eleve több tárgyból bontva is voltunk. Akinek volt képessége jól tanulni abból itt is kihozták, akinek nem, az valószínűleg egy 23 fős osztályban is rossz tanuló lett volna.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook