Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Január 1-től nem dohányzom! (...?) fórum

Január 1-től nem dohányzom! (...?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
17. 144c55a9ca (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. dec. 16. 09:47

Én személy szerint minden nap megfogadom, hogy holnaptól NEM! és egy szálat sem, még csak rá se nézek :-)


Ahhoz képest, most is lóg a kezemben...


Össz-vissz. 8 hónapra sikerült leszoknom...

16. Regina. (válaszként erre: 14. - Sly7105)
2011. dec. 16. 09:44
Oké te tudod, és azért szép az elhatározás. Még ez is jobb mintha azt mondanád soha nem akarsz leszokni. Azért nagyon mérsékeld addig is, mert tény nagyon káros. A pénz tudod az egy dolog csak, az egészség ami a legfontosabb. Néha a pénz sem tudd már segíteni, ha oda van a legdrágább kincsünk. Mert sokan azt csinálják, szinte a kitűzött időpontig, sokkal többet dohányoznak. Mert azt mondják nem sokára úgy sem szabad, mert a fogadalmam nem engedi. Ebbe a hibába végképpen ne essél bele. Mérsékeld nagyon addig, és én sok sikert kívánok neked.
15. 31c1daa9fa (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2011. dec. 16. 09:32

Mindig lesz kifogás. :(


Egyet azért, mert valaki felidegesített, egyet azért mert késik a busz (ezt hívom én taktikai ciginek, tuti akkor jön ha rágyújtasz) :)

14. Sly7105 (válaszként erre: 11. - Regina.)
2011. dec. 16. 09:29
Igen, igazad van, egyfajta halogatás a január 1. De már megígértem magamnak és a családomnak, úgyhogy most tartom magam ehhez az időponthoz.
2011. dec. 16. 09:27
Azért január 1., mert jön a szilveszter és a bulival "együtt jár" sajna a dohányzás... Tudom, mi lesz akkor, ha legközelebb is - január 1 után - lesz buli, akkor hogy fogom kibírni? De azt hiszem majd előszedem minden akaraterőmet. Amúgy főként az anyagiak miatt, de nem utolsó sorban az egészségem miatt akarom letenni.
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. dec. 16. 09:12

büdös, egészségtelen és drága.

Persze ez így igaz és mégis milyen jó tud(ott) lenni.

drukkolok.

az újévi fogadalmakat sosem értettem. szerintem engem nem tudna visszatartani. egyik "leszokós" időszakomban megengedtem magamnak, hogy csak kocsmában gyújtsak rá. na majdnem alkoholista lettem:D

2011. dec. 16. 09:07
Nagyon jól teszed, csak szerintem nem kell vele megvárnod a január elsejét. Te helyedben én már ma elkezdeném, és már január elsejére a nehezén túl is lennél. Onnantól már tényleg csak az kell, nem gyújtok rá. Nekem már nem hiányzik a cigi, pedig régen (10 éve,vagy már több is) már szinte láncdohányos voltam. A férjemmel voltak is ez miatt viták, pedig ő is dohányzott, csak közel sem annyit mint én. Most a kajával küzdöm a napjaimat, de nem halogatom újévre. Konkrétan nekem annak idején úgy ment, hogy mindig velem volt a doboz cigi. Hogy érezzem bármikor meggyújthatom ha tényleg úgy érzem mindjárt "meghalok" érte. Ha tudnád hányszor húztam ki a dobozból, és néztem meg, és mondtam magamnak:" Nézd kibírtad már egy órája, adjál még magadnak 10 percet, még azután is meggyújthatod". Szó szerint húztam az időt, és mikor eszembe jutott ismét és tegyük fel 11 perc múlva kaptam elő ismét... mindig megmagyaráztam magamnak, nem is haltál meg. Pedig elmúlt a 10 perc. Vagy ha előbb akartam akkor meg arra ösztönöztem magam, tíz perc azért nem a világ, és gyorsan valami elfoglaltságot kerestem magamnak. Nálam biztosra állíthatom neked nem vagy erősebb dohányos. Mert anno régebben nekem a cigi parancsolt, és irányította a napjaimat. Képes voltam hajnalok hajnalán csak azért felkelni, hogy rágyújtsak. Nem tagadom nekem az első három nap maga a pokol volt. Hisztiztem, sírtam is, rugdostam a fáskosarat, szóval cirkuszolással voltam túl az első három napomon. A családom összes tagja rám hagyta, de három nap után egy icike picikével mindig hosszabb idő volt az, mikor úgy "rágyújtanák". Nagyon boldog vagyok, mert nekem 100 %-ra sikerült leszoknom. Már nincs az a pénz amiért ismét rágyújtanák. Csak azért írtam mind le neked, hogy lásd még egy erős láncdohányosnak is sikerült. Most nekem az ételhez való kapcsolatomon kell javítanom. :)) Mert ez is betegség mikor többet eszünk mint kéne. Erről tudom nem kell, leszokni, csak érezni kell azt a pillanatot, mikor ki kell tudni tenni a kezemből azt a bizonyos finomságot. Nem várok vele januárig, pedig eszembe jutott nekem is. Mert ugye tudod, ez is csak egy kibúvó semmi más, mikor halogatunk. Akkor még mindig nem gondoljuk eléggé komolyan. Kívánok neked sok erőt és kitartást, tudom sikerül ha ezt te is komolyan akarod. Mikor a férjem látta, hogy nekem sikerült ő is leszokott róla. :)) Nekem nagy cirkusszal, férjemnek normálisan dühkitörések nélkül, de a lényeg sikerült. Inkább háromnap hiszti, mint minden száll tüdődre pakolja a kátrányt. Sok sikert! Ne várj januárig!!!!
2011. dec. 16. 08:57

Ez az egyetlen amiről nem mondok le!

Vesszen minden, de a cigi nekem kell!

9. e5520fee56 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. dec. 16. 08:54

Soha nem dohányoztam,ezért nem értem,miért kell egy ilyen életmódváltáshoz január 1??

-Miért nem lehet már ma??Miért kell addig még elkölteni xezer ft-ot arra,amit már nem szeretnéd,hogy életed része legyen??

2011. dec. 16. 08:50
Az én férjem 2005.január 1-től nem dohányzik.Akkor költöztünk össze,és akkor döntötte el.Azóta sem gyújtott rá:)Eszébe sem jut!!!Büszke vagyok rá!!!
2011. dec. 16. 08:50

Nem hétfőtől, nem január egytől, nem a következő hónaptól, hanem mától. Ez csak így megy. Én úgy tettem le a cigit, hogy elfogyott és nem vettem többet.

Bár mostanában a nagy stressz miatt hetente egy-egy szál lecsúszik, de én már nem-dohányzók közé sorolom magam :)

2011. dec. 16. 08:48
Férjem idén január 1.-vel tett ilyen fogadalmat és azóta nem gyújtott rá, ennek lassan egy éve
5. 1b0de372a7 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. dec. 16. 08:40

Jajj én beleis halnék,szóval megyek is rágyújtani:-)


Majd eldobom,de még nem most:-)


Viszont neked sok sikert az elhatározáshoz és kitartást is!

4. 1c5031b0ec (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. dec. 16. 08:38
Sohasem teszek újévi fogadalmakat,most valószínű,hogy társulok hozzád:) Nekem is volt számtalan kísérletem,most is hadakozom magammal,hol egy hét,hol kettő,hol E. cigi.Elsősorban anyagilag rengeteg,és ezt már nem nagyon engedhetem meg magamnak.Sajnos én azok közé tartozom akik szeretnek bagózni.Mindenről tök egyszerűen lemondok,legyen az,kávé,3-4 kiló plusz,ám a cigi???No majd meglátjuk,tényleg jó lenne!
2011. dec. 16. 08:35
És miért nem december 16-tól? :)
2011. dec. 16. 08:26

Én sem dohányzom.Bár én eddig sem tettem.Viszont fogadalmam lesz majd,mindig van,az idei még nincs meg :))


Sok sikert,kitartást Neked az elhatározáshoz! :)

2011. dec. 16. 08:25

Bizonyára ez egy olyan téma, ami kimeríthetetlen és rengeteg embert érint. Én magam is már többször leszoktam a dohányzásról, volt hogy évekre is, de sajnos "időnként" visszatér nálam ez a probléma...és olyankor mintha nem is teltek volna el az évek, ugyanúgy képes vagyok cigizni, mint azelőtt. De most - megint - megfogadtam, hogy VÉGE. Főleg, hogy a családban egyedül én - nő létemre - dohányzom. A férjemmel ez miatt nagyon sok konfliktusunk volt, de mára már úgyahogy beletörődött, nem piszkál miatta. Most, amikor azt mondtam neki, hogy már nem sokáig dohányzom, mert január 1-től abbahagyom, csak annyit, mondott, hogy "hiszem, ha látom". Tényleg nagyon jó lenne végleg lemondani róla, remélem menni fog.

Ti hogy vagytok ezzel, illetve a nagy fogadalmakkal?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook