Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Január 1-től nem dohányzom! (...?) fórum

Január 1-től nem dohányzom! (...?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
107. 00a194caf9 (válaszként erre: 106. - Sly7105)
2012. jan. 9. 13:14

Július környékén hagytam abba. A pontos dátumot holnap megmondom. 5-6 évig napi 1 doboz, kb...


A párommal együtt raktuk le, ő is egy dobozzal szívott, de ő majdnem 15 évig csinálta!

106. Sly7105 (válaszként erre: 105. - 00a194caf9)
2012. jan. 9. 12:47
Mióta nem dohányzol és mennyi idő után hagytad abba?
105. 00a194caf9 (válaszként erre: 104. - Sly7105)
2012. jan. 9. 11:06

Semmi gond azzal, hogy kísért a dolog, még fog is egy darabig. De egy idő után minden könnyebb lesz. Ha kitartó vagy, akkor elfog jönni az az idő, amikor egy nap már csak egyszer jut eszedbe, vagy kétszer... Aztán az az idő is, amikor már csak alkalmanként kísért a dolog.


Nekem már egyáltalán nem jut eszembe, és utálom az egészet... De vannak gyenge pillanatok, helyzetek néha, és tudom, ha ezeknek egyszer is engednék, minden egyből vissza állna, és újra szívnám mint állat.

104. Sly7105 (válaszként erre: 103. - 00a194caf9)
2012. jan. 9. 10:51

Köszi a bíztatást... igyexem... A munkahelyen legalább nem esek kísértésbe, mert ott ugye már Tilos, nincs kijelölt dohányzóhely az új törvény értelmében... Otthon kicsit kínosabb még.... sokszor eszembe jut....

És tényleg, azóta még nem fájt a fejem... megkérdem a háziorvosom is....

103. 00a194caf9 (válaszként erre: 102. - Sly7105)
2012. jan. 9. 08:59

Igen, nagyon is lehet. :) Valószínű, hogy a dohányzástól fájt annyit. Itt az első pozitív változás, ez adjon erőt. :)


Semmiképpen ne add fel. Ha most feladod, akkor az eddigi küzdelmeid kárba vesznek, fölösleges volt, erre gondolj.

A feszültség elfog múlni, nyoma sem lesz, csak idő kell hozzá, meg kitartás!

102. Sly7105 (válaszként erre: 101. - Apacafej)
2012. jan. 8. 22:41
köszi, de most még a kávét is hagyjam el? Nem tudom, már az egészben kicsit elbizonytalanodtam, elég feszült vagyok időnként..., de példul ebben a 9 napban egyszer sem fájt a fejem, ami korábban nem volt jellemző. Vagyis az volt a jellemző, hogy egy hét alatt legalább 2x3x volt erős fejfájásom. Lehet, hogy füst nélkül nem fog fájni a fejem?
2012. jan. 8. 16:43
Kávé cigi nélkül??? Az igen! Ha nagy ritkán megittam egy kávét, vagy egy sört, minimum volt mellé a cigi... Le a kalappal előtted!
100. Sly7105 (válaszként erre: 99. - Apacafej)
2012. jan. 8. 09:28
:) Asszem nekem is az volt - a tegnapi nap - az eddig legrosszabb. De hát én is túl vagyok rajta. Mi újság ma, a 8. nap reggelén? Amikor szürcsöltem a kávémat rögtön bevillant, hogy ilyenkor szoktam kivonulni az udvarra.... és most csak a kávé van... De megittam és csináltam egy jó reggelit a férjemnek, most meg ideültem a géphez gondolat elterelésnek....
99. Apacafej (válaszként erre: 98. - Sly7105)
2012. jan. 8. 09:21
Szia! Mi újság a 8. nap reggelén? Túl vagyok az eddigi legnehezebb napomon a tegnapin... :)
98. Sly7105 (válaszként erre: 97. - Apacafej)
2012. jan. 7. 17:45
:) én is aludtam nemrég, azóta már nyugodtabb vagyok. Deee, tudom, hogy jól esne..., Csak hát akkor hová tenném a fene nagy önbecsülésem...?
97. Apacafej (válaszként erre: 96. - Sly7105)
2012. jan. 7. 15:58
Ma nálam is támad... Most keltem fel aludtam 2 órát. Jajj mondom de jó lenne egy cigi... De nem lehet! Én egy nem dohányzó ember vagyok! Ezt kell ismételgetni! Hidd el, ha elszívnál egyet, nem is esne olyan jól max az első 3 slukk. Plusz még be is szédülnél rendesen... Megtakarítás: 8 ezer...
2012. jan. 7. 15:38
A mai nap a nagyon nehéz..., délelőtt az idegtől totál felpörögtem, többször mondtam a férjemnek, hogy azonnal kerítsen egy cigit nekem :) De még mindig nem gyújtottam rá.... viszont egész délelőtt nyüzsögtem a konyhában, a lakásban...
95. Sly7105 (válaszként erre: 94. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 14:21
nekem sincs tapaszom, semmi, csak az akaraterőm...:)
94. 00a194caf9 (válaszként erre: 93. - Sly7105)
2012. jan. 6. 13:59

Hát nem, nem megy.

És ha menne is (tegyük fel), akkor egy folyamatos elvonási tünet és sóvárgás az élete az embernek, ami nem fog elmúlni, mert időnként megeteted a "szörnyedet".


Mondjuk én nikotin tapaszt meg semmit sem használtam, pont emiatt. Úgy voltam, ha már lúd, legyen kövér. :)

93. Sly7105 (válaszként erre: 91. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 13:55
:) Igen, tudom, hogy ez ilyen. Mert az ember hajlamos kompromisszumokat kötni, hogy csak a reggeli kávéhoz, meg ebéd után és egyet délután. De ezzel valóban az a baj, hogy ha már 3 szálat engedélyeztem magamnak, akkor mi van, ha ma épp 4-et vagy 5-öt szívok el... semmi, majd holnap annyival kevesebbet fogok... de ez sajna így tényleg nem megy.
92. 00a194caf9 (válaszként erre: 89. - Sly7105)
2012. jan. 6. 13:55

Na, akkor neked mázlid is van. :) Én 1-2 hétig nagyon ingerült voltam, ahogy a párom is. Volt, hogy éjszaka úgy össze vesztünk, hogy elrohantam otthonról. És most nevetni fogsz, de azon, hogy csepegtessek-e levendula olajat a párnára, vagy sem... :DDDDDD Azt hiszem ez már mindent elmond az akkor szellemi és lelki szintünkről. :DDD

Ha feszült vagy, vagy görcsös, a citromfű tea nekem sokat segített, próbáld ki. :)


És persze a megszokott helyzetek nagyon rosszak... Azzal nem tudsz mit tenni. Kerülni sem tudod őket, mindig ott kísért... Idővel jobb lesz, hidd el.

Én még most is rátudnék gyújtani, van amikor nagyon elkap a kísértés, de már egyre ritkább. Heti 1x talán, az is 10 perc... Az meg kibírható. Különben meg kifejezetten zavar már, ha valakin megérzem. Hányinger keltő szaga van.

91. 00a194caf9 (válaszként erre: 89. - Sly7105)
2012. jan. 6. 13:52

Igen, így én is jártam. Hogy csak akkor cigizek ha....

És a kedvencem: A napi 3 szál cigaretta volt, meghatározott időpontokban. Na, ezt senki ne kövesse el... Az lett a vége, hogy a 3 alkalom körül forgott az életem, csak azt vártam, hogy mikor jön el a lehetőség... Aztán pedig találtam kifogást, még egy szál, és még egy szál... Aztán megint ott voltam, ahol a part szakad, fölösleges szenvedés!!!!

2012. jan. 6. 13:49
*érdekes
89. Sly7105 (válaszként erre: 88. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 13:45
Igen érdes, amit írsz, mert nem érzem magam függőnek, hiszen nem kaptam az elmúlt 5 napban sem dührohamot, meg totál nyugodt vagyok, határozottan tűröm a saját magam döntésének a következményeit, csak nagyon nehéz pótolni azokat a helyzeteket, amikor rágyújtottam. Teszem azt, reggel, amikor kávé után kimentem az udvarra cigizni és közben kicsit kutyáztam. Vagy ebéd után tud még nagyon hiányozni. Én próbáltam már úgy leszokni anno, hogy oké, nem dohányzom, csak buliban, meg társaságban, meg ilyesmi. De sajnos ebből nőtte ki magát az, hogy nagyon hamar azon kaptam magam, hogy dohányzom én már mindig és mindenhol. Volt már olyan két év az életemben, amikor nem dohányoztam, aztán megint visszaszoktam és olyan volt, mintha soha abba sem hagytam volna. Ezért mondom én azt, hogy leszokni talán nem is lehet, egyszerűen csak abbahagyni. Jó lenne most végleg...
88. 00a194caf9 (válaszként erre: 87. - Sly7105)
2012. jan. 6. 13:39

Tudod, hogy mi ebben a nagyon érdekes? Hogy egyáltalán nem jó érzés elszívni egy cigit. Ameddig függő vagy, addig természetesen jónak érzed. De csak úgy érzed, közben nem az.


Én mindig azt hittem, hogy ha ideges vagyok, engem megnyugtat egy szál cigi. Mostanra már ráébredtem, hogy ez egy nagy baromság. Egy szál cigivel értem el azt a tudatállapotot, amiért ma már SEMMIT nem kell tegyek. Tehát, amikor cigiztem, idegeskedősebb voltam. :)


Ha a kisördög ott van, gondolj arra, hogy lassan a dohányosok mindenhonnan kiközösítettek lesznek, és 1000 ft-ig akarják vinni egy doboz árát MINIMUM...

Én napi egy dobozzal szívtam el, és olyan 5-6 évig voltam dohányos.

A párom velem együtt tette le, ő is napi 1 dobozzal szívott, ő viszont 15 év után tette le. Még a mai napig van, hogy 1-1 szálat elszív, és szarul érzi magát utána, továbbá nagyon büdös. Mondtam neki, hogy ha arról az 1-1 cigiről lemondana, már régen nem hiányozna neki annyira mint alapvetően.

87. Sly7105 (válaszként erre: 86. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 13:34
Próbálom úgy felfogni, hogy amit én teszek, vagyis hogy próbálok felhagyni vele, az a jó, az a normális, egészséges, pénztárca kímélő. Csak közben ott van az a fene kisördög, aki azt súgja: .."emlékszel még milyen jó érzés elszívni egy cigit?". De a kisördögöknek ez a dolga, én meg harcolok ellenük. Egyelőre elég jól:) már éppen 6. napja.
86. 00a194caf9 (válaszként erre: 82. - Sly7105)
2012. jan. 6. 12:59
Egy darabig ne is menjél bulizni, azt javaslom. Viszont a dohányosokat nem fogod tudni sokáig kerülni. Szerintem nem is kell. Tedd túl magad rajta! Egy idő után rájössz, hogy a dohányos ember agy mosott állapotban létezik, és akkor már nagyon könnyű lesz.
2012. jan. 6. 12:58

Minden elismeréseim a tiétek. Én júliusban tettem le... Veszedelmes időszak volt, de mostanra már elmondhatom, hogy nem hiányzik a cigaretta. Boldogabb az életem nélküle... És irtózatos bűze van minden embernek, aki dohányzik. :)


Eljuttok ide Ti is, nem kell hozzá más, csak erő, és kitartás, ha nekem volt, nektek is lesz! Erre gondoljatok. :)

84. Sly7105 (válaszként erre: 83. - Apacafej)
2012. jan. 6. 12:53
Hát meg tudlak érteni. De kitartás, kitartás!!! Nekem is nehéz most, mert sokat gondolok rá, hogy rá kellene gyújtani, meg néha matatok a táskámban a cigi után, aztán rájövök, hogy már nincs. De én attól félek, hogy egy ideig biztosan menni fog, akár hónapokig is, aztán lesz megint egy pont, amikor elszakad a cérna..., na ott kellene valahogy megállni.
83. Apacafej (válaszként erre: 82. - Sly7105)
2012. jan. 6. 11:43
Félelmetes.... Megyek le a boltba, kint cigiznek vagy hárman. Megcsapott az "illat". Mondom hmmm ez jó volt... Vannak percek amikor nagyon kéne, de vannak mikor eszembe sem jut. Azzal biztatom magam: A 20 év alatt egyszer volt egy 4 napos kihagyásom. Tehát akkor ez már egy új rekord... :)Kitartás!
2012. jan. 6. 07:20
Tegnap nálam volt a barátnőm, aki továbbra is dohányzik, de nagyon rendes volt, mert nem gyújtott rá. Lemondtam egy hétvégi bulit is emiatt. Mert most még úgy érzem nagyon rossz lenne ha körülöttem sokan dohányoznának....
81. Sly7105 (válaszként erre: 80. - Regina.)
2012. jan. 5. 21:20
köszi szépen a biztatást,nagyon igyekszem,és még bírom is, csak tudom, hogy szeretek dohányozni és elég egy szalmaszál, amin vissza lehet kapaszkodni... Nem ez a szándékom, és én magam is kíváncsi vagyok, hogy meddig fog sikerülni leszokva maradni...
80. Regina. (válaszként erre: 73. - Sly7105)
2012. jan. 5. 20:34
Nagyon-nagyon megdicsérlek szuper ügyes vagy. Komolyan mondom a leg-nehezén már túl vagy. Már innentől mindig egy kis picurkával csak jobb lesz. Nincs értelme ezért sem elrontani. Nagyon szorítok érted, tudod én volnék a csoki függő:)) Kemény vagyok magamhoz, nekem sem könnyebb mert ez is van annyira nehéz mint a cigi. Arról leszoktam már sok éve, és nem mindenki akar ám ennyi év után rágyújtani. Így nekem elhiheted nálad nem biztos jelentkezik az a tünet, mint az ismerősödnél. Nálam sem jelentkezett, pedig nálam rosszabb cigarettás nem hiszem létezett a földön. Nekem folyton a kezemben volt, és már a szagát sem bírom. Kitartás ebben az évben sikerülni fog, mindenkinek aki elkezdte. Sok szerencsét mindenkinek!
79. Sly7105 (válaszként erre: 78. - Apacafej)
2012. jan. 5. 08:35
Hát nagyon gratulálok nektek! Nem mondod, hogy 20 évig cigiztél és most csak úgy "egyszerűen" Viktorunk kedvéért:) abbahagytad? Naggyon-nagyon ügyi vagy! Hát igen, én kétnaponta vettem cigit magamnak - az utóbbi időben - 650, 700.-Ft-ért. És ugye még emelkedni fog. Na, nem, én sem vagyok hajlandó... bár már kezd hiányozni...És igen, értelmes dologra is lehet költeni. További erőt és kitartást kívánok! Majd gyere vissza Te is tudósítani.....
2012. jan. 5. 08:27
Sziasztok! Ez az ötödik napom cigi nélkül. Kb. 20 évig nyomattam... Éjfél előtt elszívtam az utolsót. Köszönöm a mi Viktorunknak, és a kormánynak! :) Hogy miért? Mikor bejelentették, hogy több mint 100 forinttal emelik az árát azt mondtam elmentek ti a p....! Nagyon felhúztak ezzel. Nem iszom, nem kávézom, nem drogozok. Ezt az egyet is elvették. De már most könnyebben veszem a levegőt, érzem az illatokat. Velem együtt a feleségem sem gyújtott rá elseje óta... Jah, és 5 nap alatt megspóroltunk 6 ezret! Értelmesebb dologra is ellehet költeni... Nem igaz?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook