Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1040. Bogici27 (válaszként erre: 1039. - Mariann*1)
2012. júl. 21. 19:07

Elárultam a részleteket, na nem teljesen. :-)


Azért adták meg a számukat, h ha valami van, akkor hívd fel Őket, vagy valamelyiküket.

Nyugodjatok meg, mindenki parás. Sok rosszat hallani és féltjük a kis poronnytyokat. :-)

Ha van valami problémád, másnap legkésőbb csörögj rá a dokira. Ha nem tudja felvennk, később úgy is visszahív.

Te most pihenj, az a legfontosabb! Ok? ;-)

1039. Mariann*1
2012. júl. 21. 18:56
Vagyis a doki bácsi mit szólt? Na majd legközelebb én is mondalak neki téged :-)
1038. Mariann*1 (válaszként erre: 1035. - Bogici27)
2012. júl. 21. 18:54

Tényleg? :-) Mit szóltak hozzá?


Tudom mindkettejük számát, de sosem tudom mi az amivel már zavarhatom őket, nem akarok senki terhére lenni.Meg nem tudom, hogy csak én vagyok e ilyen parás..végülis eddig minden vizsgálatom teljesen jó volt, kivéve ugye a méhnyakat és a feszülő méhszájat.

2012. júl. 21. 18:41
Nekem a lábam van iszonyat bedagadva sokszor nem bírok ráállni se de senki nem foglalkozik vele mert azt mondják ameddig a vérnyomásom normális addig nem kell. Hát azért meg vagyok ijedve.
1036. Bogici27 (válaszként erre: 1033. - Nikkkancs)
2012. júl. 21. 17:54

Mindenképp.

Az első gyerekemnél nem szólt senki erről és nem kentem, ellenben rendesen kirepedt a bőröm.

Most kentem az Eucerinnek a bőrápoló o

lajával és tusoláskor dörzsi kesztyűvel és testradírral dörzsöltem a hasam és a mellem. Nem tudom, h ennek köszönhetően, vagy annak, h már ki van a bőröm, de nem repedt tovább.

Az aggódás sajnos nem marad abba, bárhogy is próbálnak nyugtatni. Magadnak kell magadat megnyugtatni, amit nehéz.

1035. Bogici27 (válaszként erre: 1032. - Mariann*1)
2012. júl. 21. 17:36

Mindent rendben találtak. A sebem begyógyult, uh már minden korlátozás alól fel vagyok mentve.

Elárultalak a dokibácsinak, h ismerlek! :-) Meg volt lepődve. :-)


Azért én a helyedben felhívnám a doki bácsit, de legalább az Ildit ilyen esetekben legalább másnap reggel, h mennyire kell aggódnod... Tudod a számukat, vagy elküldjem priviben?

2012. júl. 21. 15:55
Az Erzsébeti sztk-ban minden héten többször is rendel. Szerintem szüléseket is vezet le de jó lenne róla többet tudni. Nagyon drága orvoshoz nem tudnék menni de lehet hogy ő elvállalna talán nem olyan magas áron. Mondjuk nem ismerem úgyhogy nem tudom.
1033. nikkkancs (válaszként erre: 1030. - Bogici27)
2012. júl. 21. 11:33

Hát legközelebb mindenképp rákérdezek! :) Amúgy amikor oldalt fekszem akkor érzek hogy a súlya oda terhelődik az oldalamba és olyankor kezd el Bence nagyon mozgolódni! Ma éjjel is szinte háton aludtam a legtöbbet mert így volt a legjobb, de majd a 33.hetes kontroll-on ezt is megkérdezem!

Ti kenitek/kentétek valamivel a pocakotokat? Megrepedt már a bőre valakinek?

1032. Mariann*1 (válaszként erre: 1019. - Bogici27)
2012. júl. 21. 08:59

Mi volt a kórházban? Mit mondtak és mit csináltak?

Én is mennék már, állandóan pánikolok...tegnap is fájt az alhasam, de úgy élesen, meg hányingerem volt éjszaka és manó sem úgy mozgott, ahogy szokott, már majdnem ott voltam, hogy 4kor felébresztem apát, hogyha nincs is semmi baj, azért menjünk be a kórházba, de aztán addig lökdöstem Bencét még 2 jó nagyot nem rúgott a bordámba, így megnyugodtam. Szegény gyerek...Hogy a francba győzzem le ezt az aggódást??

1031. Mariann*1 (válaszként erre: 1027. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 21. 08:54

Szia!


Ő lenne az? Ha igen talán megnyugtat, bár véleményt senki nem írt róla még. Fórumokon sem találtam meg a nevét.


[link]

1030. Bogici27 (válaszként erre: 1024. - Nikkkancs)
2012. júl. 21. 08:15

Lehet akkora súlyú. Legközelebb kérdezz rá uh-n.


Én azért nem aggódtam, h háton alszom, mert néztem szombat délelöttönként a 9 hónapot, ahol egy doki azt mondta, h a köldökzsinorban 2 ér is található, pont azért, ha az egyiket elnyomja a baba, a másik táplálja.

A nagy fiamnak a régi uh-s leletén néztem, h ér volg a köldökzsinorban.

Szerintem ameddig nincs probléma úgy aludj, ahogy Nektek a legjobb.

Azért ajánlatos egy dokival is megkonzultálni a biztonságbkedvéért. :-)

1029. Bogici27 (válaszként erre: 1025. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 21. 08:06

Szia!


Sajnos én sem ismerem. Ha van esetleg időd és türelmed olvasd el a fórumot az elejéről hátha írtak már róla korábban...anno én is így kezdtem... :-)

De reméljük ismeri valaki. :-)

1028. Derya (válaszként erre: 1024. - Nikkkancs)
2012. júl. 21. 00:32
igen, létezik, 30 hetesen kb. ennyi szokott lenni.
2012. júl. 20. 22:36
Ez a doki a XX. kerületi sztk-ban szokott lenni, velem talán idáig ő volt a legnormálisabb. Nem nagyon hallani róla ezért kérdeztem.
1026. nikkkancs (válaszként erre: 1025. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 20. 22:29
huh akkor Te vagy a következő? :) Juuuj..megy a drukk! Sajnos ezt a dokit nem ismerem, én Somogyi Lajos-hoz járok.
2012. júl. 20. 22:23
Én már a legvégén vagyok 30.-ára vagyok kiírva nagyon rosszul érzem sokszor magam. A hasam nagyon feszít gondolom a picinek is kevés a hely. Azért félek. Dr. Juhász Györgyről tudna valaki mondani valamit, volt aki nála szült? Én most voltam nála, sztk-s rendelésre járok sajnos mert nincs pénzem magánorvosra de kiváncsi lennék.
1024. nikkkancs (válaszként erre: 1023. - Bogici27)
2012. júl. 20. 21:08
Nem tudom mekkora lehet a súlya mert nem mondták legútóbb, de a méretei alapján egy kalkulátor 1600Gr-ot írt. Létezik? A doki azt mondta hogy 1-2 héttel nagyobb a méretek szerint! Ha oldalt fekszem akkor nagyon "nyomkod" olyan mintha nyomnám és kényelmetlen lenne neki. De a másik oldalon is ugyan ez a helyzet! Ha háton fekszem akkor éppen hogy csak meg-meg moccan, szóval akkor nyugi van, így tudok én is aludni, meg gondolom Ő is :) De olyan vagyok éjszaka mint valami örök mozgó...jobb oldal...háton...bal oldal...háton...jobb oldal...és így tovább! :D
1023. Bogici27 (válaszként erre: 1022. - Nikkkancs)
2012. júl. 20. 18:39

Megmondom őszintén, h én a végéig háton feküdtem, ritkán oldalt, de akkor is nehéz volt átfordulni, volt hogy a hasamat is át kellett fordítanom, úgy kicsúszott oldalra Bogika.

Tudtam én is, h nem kellene háton aludnom, de nem ment másként.

Mekkora a babád súlya? Biztos az is befolyásol mindent.

1022. nikkkancs (válaszként erre: 1021. - Bogici27)
2012. júl. 20. 13:02
Én a 30.hetet taposom, de nekem az alvás nagyon nehéz, mert a kisfiamnak nagyon nem tetszik ha oldalra fordulok, pedig sajnos lassan másképp nem megy! Bár még a háton alvás megy és majdnem ez a legkényelmesebb...bár tudom hogy már nem nagyon kéne!
1021. Bogici27
2012. júl. 20. 07:27

Sziasztok!


Nem tudom, h pocakkal hogy bírjátok? Amikor még én voltam pocakos, akkor nem volt ennyire dúrva.

Azt viszont tudom, h most Bogikámnak nem egyszerű. Egyszer ujjatlan bodyban, máskor meg majd nagykabátban.

Nehéz. Még jó, h én nem vagyok front érzékeny és jól viselem...

Ti hogy bírjátok a végefelé?

1020. nikkkancs
2012. júl. 19. 21:40

Sziasztok!

Bírjátok még ezeket a frontokat?

Az én kisfiam eléggé feszelgős!

1019. Bogici27 (válaszként erre: 1017. - Mariann*1)
2012. júl. 19. 08:50

:D

Vissza gondolva nagyon vicces voltam...

A szülés előtt 1,5 héttel bevitt uh a doki bácsi, majd utána CTG-re és ott vettem észre, h nincs meg a telefonom. Ott hagytam az uh öltözőjében...

...de még meg volt... :D


Ma megyek doki bácsihoz és Ildihez. :)

1018. Derya (válaszként erre: 1017. - Mariann*1)
2012. júl. 18. 21:10
igen, elvileg befejeztem, vagyis nem járok már be, de nem sikerült befejeznem egy határidős munkát, amit pedig még meg kell csinálnom.
1017. Mariann*1 (válaszként erre: 1015. - Derya)
2012. júl. 18. 08:47

Milyen minkáid vannak még? Befejezted, nem? Vagy mit csinálsz?


Ha minden oké nálatok, akkor nem gond, persze, ha bírod :) Azt hiszem jókor csináltam a babás készülődést, a 21.héten, még fitt voltam nagyon, kaptunk egy csomó babaruhát, folyamatosan mostam, vasaltam, meg szekrényt raktunk össze. Már nem biztos, hogy ugyanúgy meg tudnám csinálni. De akkor annyira boldoggá tett, nézegetni a kis ruhákat...Hjajj :))


Milyen készülődés? Kórházba?


Bogici,

Én legutóbb az egész táskámat hagytam felakasztva az sztk rendelőben a széken, vizsgálat után pedig elmentünk dunaharasztiba a Lidlbe vásárolni, ott vettem észre, hogy nincs százasom :-D Szerencsére megőrizték :)

1016. Bogici27 (válaszként erre: 1015. - Derya)
2012. júl. 17. 23:31

Én sem tudtam pihenni... Amíg otthon voltam 1 nap tudtam aludni 2 órát. Nálunk is volt festés is.


Kitartást, már nincs olyan sok hátra! ;-)


...de Ti azért próbáljatok többet pihenni, mint amennyit nekem sikerült...

1015. Derya (válaszként erre: 1003. - Mariann*1)
2012. júl. 17. 23:10

Mi még nem vagyunk kész, még vásárolni való is van, bár nem sok, meg nálunk is a festés még hátra van.


Én se sokat pihenek, vannak még munkáim, meg a készülődés miatt is. :-(

1014. Bogici27 (válaszként erre: 1012. - Mariann*1)
2012. júl. 17. 22:45

A 2 nyelvvizsga? Idegenforgalom és szálloda közgazdász szakon, ezen belül is a gyógyturizmus. Szóval az idegdnforgalom miatt kell. :-)


Bogika nekünk is a "leglehetetlenebb" időben jött össze, amikor nem tudtunk a babavállalásra gondolni.

Engem eléggé megszédített a terhesség. Kijöttem a rendelésről, bementem a gyógyszertárba, majd a parkolóházban rájöttem, h elvesztettem a parkolókártyát. Vissza a gyógyyzertárba, ahol nem volt, majd a rendelőbe. Ildi hozta ki nekem, a földön volt a szék alatt, amin ültem... Gondolhatod, mennyire kikészültem ettől egy pillanat alatt...

1013. nikkkancs (válaszként erre: 1010. - Mariann*1)
2012. júl. 17. 19:14

A doki mindent megnézett, fej körfogat, has, combcsont, lényegében ugyan azt mint a Dél-Pestiben... majd a következőre már oda kell mennem szerintem.

Amúgy csak beírtam az egyik kalkulátorba az uh méreteket és 1600gr adott ki és 42cm-t. Mensi szerint 29 hetes vagyok, méretek alapján pedig valamivel több mint 30 hetes.

1012. Mariann*1 (válaszként erre: 1011. - Bogici27)
2012. júl. 17. 15:35

Mezőgazdász lesz belőlem, ha minden jól megy :)

Miért kell 2 nyelvvizsga?? Miből államvizsgáztál?

Ezen ne csodálkozz, hogy akkor jön a lehetőség, amikor épp "nem kell".Nálunk kb mnden így történik, legutoljára Benci :) amikor klappolt minden, mondhatni tökéletes volt, hiába vártuk, amikor beütött a ménykű bejelentkezett, de ilyen az élet.


Igyekszem piheni, csak nem nagyon megy, de próbálom szoktatni magam a gondolathoz :)

Akkor ezek szerint a terhesség nem csak a memót rontja, de meg is szédít?! :)) Renszerint én is elpakolom az eredményeket is, meg lediktálom az aszisztensének, hogy milyen beutalók kellenek, ezen is röhögni szokott, meg néha mondja, hogy az még nem kell, majd legközelebb :)

1011. Bogici27 (válaszként erre: 1003. - Mariann*1)
2012. júl. 17. 15:14

Mit tanulsz?

Tudod nekem már 2 éve meg van az államvizsgám, de 2 nyelvvizsga kell, vagy felsőfokú. A középfokúm angolból meg van néhány éve, de ha szeretnék majd 1 komolyabb cégnél dolgozni...akkor kell a jó angol. ;) Ráadásul mikor jön jó állás lehetőség???

Most, amikor babázom... Remélem 3 év múlva is lesz jó lehetőség...


Amúgy pihenést javaslok Neked, mert haonló dolgokat csináltam én is, csak nekem nem volt "ilyen" szintű problémám a babóval.

...én is hasonlóan voltam, a doki bácsi mindig nevetett rajtam is, mert én az eredményeimet raktam el úgy, h újra ki kellett kérni, amit szintén elhagytam és mindent elejtettem. Szóval rajtam is nevetett eleget. Mondta, h kicsit terhes vagyok... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook