Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismét egy éjszaka, amikor nem tudok aludni. Lassan teljesen... fórum

Ismét egy éjszaka, amikor nem tudok aludni. Lassan teljesen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
39. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Liliom10)
márc. 2. 09:46
én is álmatlanságban szenvedek.először rivotlírt írt föl.nem is kellett volna benne bíznom,mert az utcánkban épített egy házat,hogy földet vehessen,de szombat,vasárnap ordított nála a cigányzene,persze csakis a haverokkal,
38. liliom10 (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
márc. 2. 09:26

Ha muszáj gyógyszert szedni, akkor altató kell alváshoz, nem Rivotril !

Ha nem elég a melatonin nekem, akkor előfordul, hogy Valeriánát is veszek be. Előfordult már éjjel 2-3-kor is. Utána aludtam még pár órát.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Józsibirka)
márc. 2. 09:22
A Rivotrilt csak este szedem. Ahogy írtam, 2 évig tökéletesen aludtam tőle. A piercing kavart be szerintem.
36. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Liliom10)
márc. 2. 09:21
mi fenét csináljak,nézzem a plafont.
35. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Liliom10)
márc. 2. 09:20
tényleg nem.bár egyeseknek közgyógyellátásra írták föl.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Liliom10)
márc. 2. 09:18
Nem altatónak írták fel - szorongás, pánikbetegség miatt. Viszont tök jól tudtam aludni tőle 2 évig
33. 55Judit (válaszként erre: 30. - Lolita2112)
márc. 2. 09:15
Köszönöm Lolita, aranyos vagy! :)
32. liliom10 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 08:33

Mostanában én melatonint (3 mg-os) veszek be elalvás előtt, de nem minden nap.


Vacsora 6-7 óra között, az sem olyan, ami terheli a gyomrot, és nem nagy mennyiség.

Kb. azonos időben menj aludni !

Semmi izgalom, se film, se könyv, csak nyugtató dolgok este !

A közeledben ne legyen mobiltelefon, számítógép éjszaka !

Jól szellőztesd ki a szobát elalvás előtt !

Ne legyen meleg a hálóban, elég a 17 fok !

Napközben fizikailag fáraszd ki magad, legalább sétálj egy fél órát, ha nem mozogsz,nem tornázol!

31. liliom10 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 08:22

A Rivotril NEM altató !

" A Rivotril tablettát a következő betegségek kezelésére alkalmazzák:


Epilepszia (csecsemőknél, gyermekeknél és felnőtteknél).

Szorongásos állapotok és ezekhez kapcsolódó tünetek.

Pánikbetegség (önmagában vagy konkrét dologtól, helyzettől való irreális félelemmel kísérve)."


Tényleg altatónak írták fel ???

30. lolita2112 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
márc. 2. 08:20
koszonom kedvessegedet kedves judit,hogy leirtad nekem,hogy mit jelent a glicin.orulok,hogy javulast latsz magadban a csikung hasznalatatol!tovabbi sok sikert kivanok!
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Lolita2112)
márc. 2. 07:50

A glicin egy aminosav, aminek elég sokrétű hatása van, csak ez az információ nem mindenhol lelhető fel.


Azzal tisztában vagyok hogy a csikung hatására nem lórúgás szerűen indul be az öngyógyító folyamat. Egyenlőre csak energikusabbnak, derűsebbnek érzem magam minden nap mióta gyakorlok, aztán majd meglátjuk mi lesz a későbbiekben. :)

28. lolita2112 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
márc. 2. 01:11
kedves judit!orulok,hogy elakarok hagyni a gyogyszereket ,igen en is az ongyogyitas hive vagyok,hala nekem az alvas nem gond.mikor a mezes vizet kiprobaltam parom otlete volt.sok sikert kivanok es drukkolok neked,hogy eltud hagyni ezt a 2 fele gyogyszert,valerianat ismerem,masikat amirol irtal nem,de gondolom az is gyogynoveny,igen mindenkinek mas a jo hisz nem vagyunk egyformak!
27. Regin_a (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 1. 17:54

sAJNÁLOM, ISMEREM A HAJNALI ÉBREDÉSt, NEM ALVÁST, CSAK ÉN NUGGER VAGYOK MÁR, NEM KELL MELÓZNI MENNEM


Rivotril?

Én mint gyakorló pánikos :) túlzottnak tartom, dehát ki vagyok én...

Ha nem alvászavarra adta, akkor azzal kellene foglalkoznod amiért adták


Sedacur Forte, többek szerint jó. Nálad viszont az erős fejfájás is belejátszik


Hajnaltájt én isd felébredek, különsen ha valahova menni kell, aqkár délben is és a legrosszabb ha visszaalszom, de a fél ébrenklát se jobb


Egyszer, legalább egy hét végén, próbáld ki a Dormicum 7,5mg altatót/receptes/. Semmi másnaposság könnyedén elaltat

Hogy mégis felébredek hajnalban? Fel, mert tele vagyok olyan problémákkal amin rágódok

Ma sikerült legalább 8órát aludni és még többet félálomban dögleni


Pirszing! Mert már 5ezer éve a kínaiak is...

Az alvást a szervezetben megnövekedett melatonin határozza meg. VAN TABLETTÁBAN IS

Én

márc. 1. 15:28

Mit érzel a rivótól, este szoktad szedni, vagy nappal is kell, ?

hogy hat pl, rád, ?

Nappal is ad valami megnyugvást, vagy, hogy működik az?

25. 55Judit (válaszként erre: 21. - Lolita2112)
márc. 1. 11:29
Én is úgy tudtam, ez mind segítheti a jó alvást. Sajnos rám ez nem vonatkozott, de ettől másnak még bejöhet. Másak vagyunk. Mindet kipróbáltam, sőt többet is. Nekem a Glicin vált be, kicsivel több az ajánlottnál, és vele együtt a Valeriana az ajánlott mennyiség duplájával. Jelenleg ezekkel élek, most viszont azon mesterkedek hogy el tudjam őket hagyni. Sok féle öngyógyító és megelőző módszer létezik.
24. 55Judit (válaszként erre: 21. - Lolita2112)
márc. 1. 11:02
És a délután/este fogyasztottak még a töltöttgalamb jelleget is elősegítik. Az éhgyomri vércukorszintet meg az egekbe emelik. :)
márc. 1. 08:38

53 éves vagyok és rendesen benne a klimaxban. Az aura migrén miatt tetettem be migrén- és shenmen piercinget nemrég. A migrén 2 hónapja, a shenmen 3 hete van bent.


Még csak részben tudok véleményt mondani, de úgy tűnik, csökkentek a fejfájások, sokkal gyengébbek, gyorsabban elmúlnak, az aura pedig annyira legyengült, hogy szinte pillanatok alatt elmúlik (kopp, kopp).


Viszont az alvásom megromlott. Azt vettem észre, hogy tényleg rendszeresen 2 és 3 között ébredek, vagyis van valami abban, amit Judit ír. Ha kimegyek ilyenkor mosdóba, akkor nekem annyi, nem bírok órákon keresztül visszaaludni. Ha nem megyek ki, akkor vissza tudok aludni meditálással olyan 15 perc alatt kb.


Tegnap beszéltem a csajjal, aki betette a piercinget, azt mondta, az alvásnak is rendeződni kellett volna, úgyhogy megnézzük, mit tehetünk.


Egész életemben rossz alvó voltam, de a klimax felerősítette és volt, hogy éjszakákon keresztül virrasztottam. A Rivotril jó megoldás volt, elég jól aludtam tőle - egészen addig, míg be nem kerültek a piercingek. Kivetetni nem fogom, mert úgy érzem, használ - ráadásul szép is.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a tippeket! Sajnos a rossz alvás családi örökség: nagymamám, anyukám is egész életében altatókkal tudott aludni, ill. a kisebbik fiam is rossz alvó :(

márc. 1. 08:17
Az alvásról nem lehet leszokni, mert akkor meghalsz. CSak gondoltam, szólok :)
márc. 1. 08:03
2 evokanal mezet elkeversz langyos vizben es lefekves elott megiszom.hogy jol alszol e fugg attol is,hogy mkit eszel vacsorara,pl,tesztasetel,banan,tej,mandula...stb segit a jo alvasban.
márc. 1. 07:58

A héten mondtam a doktornőnek, hogy kb. másfél hete felborultak az alvási szokásaim, arra gondoltam, valamelyik gyógyszer okozza.

Nem, ne aggódjak, hamarosan visszarázódok, ez az u.n. tavaszi fáradság velejárója szokott lenni.

Figyeljek oda, ha tehetem minél több vitamint egyek zöldségből, gyümölcsből. Majd ha az időjárás véglegesen átfordul télből tavaszba, az alvási szokásaim is visszarázódnak.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 1. 06:55

Még én is szedek növényi gyógyszert amit nem orvos ír és mást is, hatásos is.

A csikungot azért kezdtem el, mert belefáradtam a mindenféle vackok szedésébe. Így 70 fele pedig egyre több mindenre lenne már szükség. Nagyon macerás állandóan bogyót szedni, és az évek alatt egy vagyonba kerül.

Én elhatároztam hogy egészséges és fitt akarok lenni 70 év után is. Ez nem új elhatározás, és úgy érzem jó úton vagyok.

Akár hány éves vagy, ezt kívánom neked is! Találj rá a megfelelő utadra, mert sok múlik ezen! Az életed!

18. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 1. 06:46
Örömmel segítek ha tudok. Ha jó oktatót szeretnél, abban is. Én online tanulom. Nem elég egy youtube videón ellesni a gyakorlatot. A mozdulatokat, a légzést tudni kell összehangolni ahhoz hogy elérjük a várt eredményt.
17. csemár (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 1. 04:23
Szinte pontosan ez a helyzet nálam is, leszámí1tva a kialvatlanság érzését és a migrént. (Évtizedek óta így élek, altatót nem használok.)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Myra)
febr. 29. 21:55

Köszönöm szépen az ötleteket, ezeken már túl vagyok, sajnos nem használtak :(

A gyógyszer, amit felírt a doki, sokáig jó volt, de valószínűleg emelni kell az adagot - majd kiderül.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 63eeb30ddc)
febr. 29. 21:53
Szedek Rivotrilt, talán már 2 éve is. Valószínűleg emelni kell az adagot vagy erősebbet iratni. Mostanában készülök visszamenni a dokihoz.
febr. 29. 20:40
Írása fel valamit az orvossal, mert az állandó kialvatlanság nem játèk.
13. Myra (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 29. 20:27
Próbálj meg esténként citromfű teát inni. Valami könnyű limonádé regényt olvasni vagy filmet nézni. Vagy van az a növényi nyugtató hatású Sedacur Forte. Gyógynövényekből készült. És szedj B vitaminokat.
12. Icuska538 (válaszként erre: 10. - Lady Lavender)
febr. 29. 19:27
Mit szerettél volna irni?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
febr. 29. 18:54
Igen, én is olvastam erről, köszönöm szépen, hogy leírtad!
10. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 29. 14:44

Lassan 3 napja nem aludtam, csak feluletesen fajdalom miatt, elvonultam masik szobaba, ami nekem kenyelmetlen. Es benyonyi, hogy hajnalban nem tudott aludni.


Kirugom a picsaba! Van helye.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook