Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismerkedés, párkapcsolat, depressziósan fórum

Ismerkedés, párkapcsolat, depressziósan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
84. 90e830010a (válaszként erre: 64. - Megi04)
2015. jan. 11. 15:24
Ugyanezek vannak most velem. Ülök a kádban, és merengek magam elé. Ha kicsit jobban vagyok, akkor nem sírom el magam.
83. 90e830010a (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 15:22
Cipralexet én is szedek.
82. 90e830010a (válaszként erre: 61. - Megi04)
2015. jan. 11. 15:21

Tegnap néztem egy filmet, volt benne egy mondat, valahogy úgy hangzott, hogy az összes pszichiáter kiteszi Freud képét a szobája falára (tényleg így van, az enyémnek is kint van), aki kreált egy tudományágat, amiből hű de jól élnek most néhányan.


Pillanatra eszembe jutott, hogy talán a szcientológiának van igaza, hogy a pszichiátria egy áltudomány.

81. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 15:13

az ismerkedésnek nem feltétele a normálság :)) ha csak tökéletes, jó jellemű, természetű, külsejű emberek esnének szerelembe, kevés párkapcsolat lenne


ha te úgy gondolod, a depressziód az oka annak, hogy 35 évesen egyedül élsz, magányosan és nincs kapcsolatod, akkor talán arra kéne elsősorban fókuszálni, hogy abban jelentős javulást érjél el. mert ha ez 10 éve megy, és azóta gyógyszereznek, esetleg nem is volt soha normális párkapcsolatod, akkor ugyan mi változna és mitől? hiszen egyre kevésbé lesz esélyed


igazat adok annak, aki azt írta, társkereső oldalakon próbálkozz, hiszen ott azért vannak az emberek, hogy ismerkedjenek egymással. biztos találhatsz olyan nőt, aki szereti játszani az ápolónőt, hogy majd ő megmutatja és segít és megszán, de ez idővel visszájára fordulhat, hiszen mindenki arra törekszik, hogy boldog és örömteli kapcsolata legyen, nemcsak olyan, amiben folyton neki kell tekintettel lennie és a megértőt játszania

80. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Megi04)
2015. jan. 11. 15:00

Azaz! Ezt mondta.


De mitől múlt el? 2 hónap gyógyszerrel elég volt?

Fene sem érti ezt!

Na, hagyjuk, mert nem én kezdtem ezt a fórumot...lehet kapunk érte.:)

79. megi04 (válaszként erre: 75. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 11. 14:58
Ez érdekes...Nemrég olvastam,hogy 58-60 éves kor után általában elmúlik...Hogy miért pont akkor...ezt nem fejttték ki..:)
78. megi04 (válaszként erre: 73. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 14:55

Serotonin-ezt hívják boldogság hormonnak..

De ez ennél bonyolultabb...:)

77. fincsi5 (válaszként erre: 75. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 11. 14:44

Én meg kitárulkozni nem akartam DD , de elég korán, 10 éve volt.

Azt is minden nagyobb gond nélkül; egy télen nyitogattam, zártam az ablakot, 1-2 hónap.


Na, mire megjön a srác a kólával, csak néz majd, hogy mi van itt ! DD

76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Angelic smile)
2015. jan. 11. 14:42

DE lehet gyógyszer nélkül meg már a másvilágon örömködhetne.

A pszichiáterek is nagyon le vannak terhelve. Van egy betegre 20-30 percük állami intézményben, mire megnyílna a beteg esetleg, akkora már ott a következő. Mindenkinek meg nincs maszek pszichiáterre, vagy pszichológusra pénze.

75. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 73. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 14:38
Nem akarok tapintatlankodni, de menopauza is okozhatja...
74. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 68. - Angelic smile)
2015. jan. 11. 14:36
Van rálátásom a témára (sajnos) de éppen ezért tudom, nem reménytelen eset. :)
73. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Megi04)
2015. jan. 11. 14:32

Kérdeztem a háziorvosomtól is, azt mondja, ezt nem tudják, valamit (latinul) nem termel az agy.


De még akkor sem értem, hogy 58 éves korig semmi....most, akkor mi a franc?

72. feketebárány74 (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2015. jan. 11. 14:23

A facebook sem az, a plázák sem, meg az utca sem, mégis keresnek ott is társakat maguknak az emberek.

A tolvajoknak is mondják, hogy ne lopj, a gyilkosoknak is, hogy ne ölj, mégis megteszik... :S

Miért ne lehetne itt is társat keresni?!

Nincs megtiltva.

71. megi04 (válaszként erre: 69. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 14:18

Van,amikor egész egyszerűen egy parányi vírus a véráramból bekerül az agyba.Ennyit hallottam.Hogy ott pontosan mit csinál,azt sajnos nem tudom.

De lehet egy évek óta feldolgozatlan trauma is..Lehet egy egyszerű hajlam,örökölt(ne feldd 7 iziglen)tehát lehet,hogy éppen a dédnagymamától örökölted,akiről csak azt tudták esetleg,hogy rosszul van,szomorú,stb.mert nem ismerték még annyira sem a depit,(csak szomorú)sem a pánikot(kissé kattant szegény)tehát nem is tudsz róla.Nekem pl. az üknagypapim,katonatiszt volt.(osztrák)a családi anekdota szerint nem vehette feleségül az üknagyimat,aki baromi csóró volt)de nagyon szerette.Egyszer hazajött,és megtudta,hogy meghalt az üknagyim.Fejbelőtte magát...Ki tudja? Talán depis volt..Talán jobban odatette magát nálam a génje...Franc tudja..

70. angelic smile (válaszként erre: 55. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 14:09
"Találok valami elfoglaltságok, ami akár egy könyv, film, sorozat, számítógépes játék. Amikor véget ér, akkor lehangolódom, hogy "Jaj, volt egy jó kis dolog, amivel elfoglaltam magamat" - ezt én is érzem sokszor, de ezért még nem vagyok depressziós. Van egy sorozat, amit online nézek, "Hazug csajok társasága". Nincs egy órás egy rész. Hetente adják le külföldön. Alig várom, hogy megnézhessem az újabb részt, de amikor megnézem, akkor megkérdezem magamtól, miért nem hagytam másnapra vagy később, mert most mi lesz 1 hétig? :D
69. fincsi5 (válaszként erre: 64. - Megi04)
2015. jan. 11. 14:07

Kezdek világosodni. Akkor azt mondjátok meg, mi a fészkes fenétől van ez a rengeteg pánikos, depis beteg?!

Ha ismernél, csodálkoznál, esküszöm, még kis bánatra sincs okom.

Nem kacsalábonban, de szépben, jóban élünk.

első férj...álom...( bár a wc ülőkét néha úgy hagyja D )...gyerek sikeres...rengeteget utaztunk külföldre , itthon is , mindig máshol nyaraltunk...egyszerűen nem értem!!!

68. angelic smile (válaszként erre: 46. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 11. 14:04
Azt hiszem, egyikünk sem fogalmazhatta volna meg jobban nálad a választ! :)
67. megi04 (válaszként erre: 65. - Angelic smile)
2015. jan. 11. 14:03
Igaza van anyukádnak.Sajnos van olyan doki is,aki akkor is 20ast ír fel,ha elég volna a 0,5-ös is.. De ez nem a gyógyszeer hibája,hanem a felelőtlen dokié.
66. megi04 (válaszként erre: 64. - Megi04)
2015. jan. 11. 14:01
(48-as hsz re írtam a bipo részt)
65. angelic smile (válaszként erre: 32. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 14:01
Nézd, én nem értek hozzá. Én csak azt tudom, hogy sokszor nem keresik meg a baj igazi forrását, hanem teletömik a pácienseket gyógyszerrel. Azt a legkönnyebb! Anyukám pszichológus, sokszor panaszkodott, hogy valakivel nem tudott beszélni sem, mert a gyógyszerek blokkolták. Nem szeretnék hülyeséget írni, így tehát abba is hagyom, talán csak még annyit, továbbra is fenntartom azon véleményemet, nem tartom jó ötletnek, hogy egy szintén depressziós hölggyel kezdj kapcsolatot.
64. megi04 (válaszként erre: 63. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 14:00

A bipot arra írtam,hogy írta,van egy bipoláris ismerőse,aki letette a bogyót,és azóta boldog.Ilyen nincs!Egy bipo soha nem teheti le a bogyót.


A többit írtam a kérdezőnek! :)


Eleinte én is elhittem,hogy a gyógyszer hülység,tegyem le.Letettem.És 2 évig nem volt semmi bajom! Utána kaptam egy olyan pánikrohamot,depivel vegyesen,hogy hetekig minden zuhanyzáskor sírtam a kádban térdelve.(akkor jött az első roham)hiába tettem át a zuhany időpontját,amikor jött a rosszullét,óra nélkül tudtam,hogy mennyi az idő! A szobában,ahol haldokoltam,ameddig a cipra elkezdte kifejteni a hatását,fél éve addig megyek be,ameddig rendet rakok...

NINCS gyógyult pánikos-depressziós! Csak olyan van,aki "időszakosan szüntel". Ezt bármelyik normális doki elmondja.

63. fincsi5 (válaszként erre: 61. - Megi04)
2015. jan. 11. 13:52

azt írta; nem bipoláris. De van amelyik úgy jön ki az egyetemről, mintha csak azt csinálta volna 6 év alatt.

Én elmentem ősszel, 2 mondatot mondtam arról, mit érzek, semmit nem kérdezett, felírta a cipralexet, jó volt , utána felírt 20 mg ost.

Rosszul voltam tőle, visszacsökkentette, most a 10 -es ből felet veszek be.De azt sem mindig és most 2 hete nem is vettem.

Tudod mit írt a papíromra? Beszéde saját problémájára irányul !!! Már bánom, hogy nem őt kérdeztem, milyen ez a munka, van-e gyereke, stb.

annyit beszéltem, hogy nem voltam ilyen, nincs okom a lehangoltságra, ....bár igaz, nem kérdezte. D

62. daysleeper (válaszként erre: 32. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 13:32

szia,


szerintem két depressziós ember társas magányban fog élni, nem egy boldog párkapcsolatban. ne egy másik embertől reméld a saját boldogságod. sosem fogod megtalálni benne, ha magadban nem találod meg. csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, de ne azért, hogy más felfigyeljen rád. az majd jön magától.

61. megi04 (válaszként erre: 48. - Babika_)
2015. jan. 11. 13:28

Ne haragudjatok,de kérlek ne tanácsoljatok neki hülyeségeket! Egy bipoláris SOHA nem teheti le a gyógyszereket! Van bipoláris ismerősöm,és tény,ha szedi a bogyókat,semmi baja.Ha nem szedi,azonnal észreveszem.Nem lesz depis,hanem felpörög,szinte sikoltozva nevet...Más talán azt látja,hogy boldog,én ismerem,és tudom,hogy baj van..


Sok emberről hallottam,akik azt mondták,hogy ők hú,de leszoktak,aztán pár hónap,pár év után olyan rosszul voltak,hogy a halált kívánták.

Az orvos,az nem pókrezni ült az egyetemen,szerintem,bízni kellene abban,amit mond.Pár mondatból nem lehet kiszűrni,hogy valaki mennyire depressziós,illetve,nem áll-e valamilyen komolyabb betegség a háttérben.


A kérdezőnek azt ajánlanám,hogy sportoljon valamit,de keményen!

Tudom,úgyérzed,hogy nincs kedved.Na erre mondják,akkor első pár alkalommal eröltesd!

Ezt ugyanis neked kell megtenned! A gyógyik segítenek,de ha te nem AKARSZ kijönni,akkor soha nem is fogsz!Az akarás jelen esetben az,hogy igenis megyek,és (pl)futok,elmegyek egy konditerembe,pedig a francnak sincs hozzá kedve!De elvonszolom magam. :)

2015. jan. 11. 13:24
Most elmegyek a boltba kóláért, de jövök még!
2015. jan. 11. 13:24

Adok magamra, de elkopott a ruhatáram. Ki fogtok nevetni, azért, mert eképesztő összegeket költök kütyükre. Nem is írom le, nehogy rossz érzést keltsek. Ápolt vagyok, sőt az egyik exem szerint szinte metroszexuális, annyi piperecikkem van.


Az tény, hogy ruhaügyileg lehetne kicsit javítani, de annyira nehéz nekem ruhát találni. Most kabátot keresek, ami nem bő, annak rövid az ujja. Ahol jó az ujj hossz, az meg nagy rám.


Szerencsére nem híztam, de elkerülhetetlennek tartom, mivel emiatt a rohadt Helex SR 0,5mg miatt nem bírok kikelni az ágyból 10, de inkább 11 előtt. Emiatt kimarad a reggeli, biztos, hogy hízni fogok. Azt mondja az orvos, vegyem be korábban. Hiába veszem be este kilenckor, csak azt eredményezi, hogy nem éjféltől alszom 11-ig, hanem fél tíztől.

58. fincsi5 (válaszként erre: 50. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 13:19

Okos vagy,és lehet nincs kihasználva, ami benned van.


A kinézet, öltözködés, mindig fontos volt neked?

Híztál, mióta úgy érzed depressziós vagy?:)

57. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 56. - 90e830010a)
2015. jan. 11. 13:19

Akkor ezek szerint képes vagy jól kommunikálni, és fel tudod magadra hívni a figyelmet. Persze ez csak a legeleje, de bíztató, hogy nem vagy félénk.

Szerintem te rosszabbul ítéled meg a helyzetedet, mint amilyen valójában.

56. 90e830010a (válaszként erre: 54. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 11. 13:16
Érdekes, a bíróságon. Sértett voltam egy bűntetőügyben, Ő pedig éppen egy másik tárgyalásra érkezett, mint egy cég jogásza. A folyosón ismerkedtünk meg. Tehát persze, akárhol lehet ismerkedni. De nekem szinte Ő volt az egyetlen, akit így, spontán ismertem meg. Mindenki mást ismeretségi körből, egyetemről, internetről.
55. 90e830010a (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2015. jan. 11. 13:14

Félreértetted, ezt nem a pszichiáter mondta, én érzem így. Pontosabban megfogalmazom. Találok valami elfoglaltságok, ami akár egy könyv, film, sorozat, számítógépes játék. Amikor véget ér, akkor lehangolódom, hogy "Jaj, volt egy jó kis dolog, amivel elfoglaltam magamat, ezután mi lesz???"


Biztosan igaza van azoknak is, akik azt mondják, hogy a viszonylag könnyű megélhetésem miatt (nem sznobizmus miatt, csak tényként írom), sok a szabadidőm. Gondoltam rá, hogy elmennék tanítani, akár valami jelképes fizetésért, heti húsz órában.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook