Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
4529. katicza (válaszként erre: 4528. - 993dda84ef)
2014. jan. 5. 13:42

Kókuszolaj és kókuszolaj között nagy a különbség..Ezt a korábbi hozzászólásomhoz kapcsolnám. Itthon a bio h.sajtolt k. (márkanevet gondolom nem írhatok)olajtól bőr irritáció lépett fel,amit kintről hoztam az csodás.Pedig gondolnám a bio cimkét csak úgy nem honosíthatják.De hogy a bőröm máshogy reagált az tény.

A mézes arcmosást szoktam alkalmazni,de -napi szintű használatától óva intettek.Akkor szörnyen meggyőző volt, hogy miért:)),most viszont fogalmam sincs mi volt az indok.:)

Tény hogy fertőtlenítő,hidratáló,bőrnyugtató hatása van. Pl ha ritkán egy-egy patti kibújik egy pici cseppnyi rá,és másnapra volt -nincs:)

4528. 993dda84ef (válaszként erre: 4527. - Katicza)
2014. jan. 5. 13:11

Folyamatosan felülírom a korábbi szokásaimat. Volt idő, amikor a kókuszolajért rajongtam, kizárólagos használatban volt nálam, jelenleg a shea vaj vette át némileg a szerepét, de a változás jogát mint mindig, most is fenntartom...


Talán a mézes arcmosás az egyetlen masszívan kitartó rutinom, amit már régóta nem váltottam le.

4527. katicza (válaszként erre: 4525. - 993dda84ef)
2014. jan. 5. 12:22

A legcsodásabb bőrápolóm a az USA-ból hozott kókuszzsír. Simán natur változatban.Csak fogy, és a szállítási költség tengeren túlról durva.Esetleg azzal próbálkozom még, de semmilyen ker forgalomban lévő krémet nem használok,minél márkásabb annál inkább nem:)A hatóanyag elemző igen érdekeseket ír az összetevőkről...

Lényeg reménykedek,hogy a pirosas foltok elmúlnak..:( (nincs gyulladás,de ez a pöttyös fejűség annyira nem jön be):(

Bőrtípus: ennyi amennyit tudok a sajátomról...

2014. jan. 5. 12:12
Elnézést, ma nem tudok értelmesen gépelni.
4525. 993dda84ef (válaszként erre: 4524. - Katicza)
2014. jan. 5. 12:12

Minden ki kell kísérletezni, nekem ezek a kutyulások nem váltak be egyelőre, sőt, az illatanyagok kimondottan irritálták a bőröm, pedig nekem is a levendula a választásom ez ügyben, de még a kézkrémemben alkalmazva is úgy éreztem negatívan befolyásolja a hatást, szárított a bőröm.


A bőrtípusunk hasonló, bár egyetlen bőr sem írható le, 3-4 jelzővel.

4524. katicza (válaszként erre: 4523. - 993dda84ef)
2014. jan. 5. 12:00

Hú, én aztán pedig napok óta kenem rendesen, csillog a fejem mint az esthajnal..

. (akkor mostantól kevesebbet és máshogy...)Bőrtípusom: száraz -víz néhol zsír hiányos.

Általában a mindennapos bőr ápolásom esetén én kutyulok shea-kókusz-jojoba, néha báziskrémmel teszem kenhetőbbé,illatanyagnak levendulát használok.

4523. 993dda84ef (válaszként erre: 4521. - Katicza)
2014. jan. 5. 11:53

Hidratálás tekintetében nem szívesen teszek ajánlást, csak saját preferenciát említek, mert itt aztán nagy a szórás a különböző bőrtípusok tekintetében, ugyanaz a termék tökéletesen másképpen működik mindenkinél.


Nekem jelenleg a shea a választásom. Eddig azt hittem, hogy a különböző shea vajak még márkán belül is változó minőségűek, azonban rájöttem, hogy ez nincs feltétlenül így, csupán a testhőmérsékletem, vagyis a kezeimé, illetve a tégelyben lévő anyag hőmérséklete változik. Van, hogy egy pillanat alatt folyósság válik az ujjaim között, máskor ugyanabból a tégelyből származó vajat percekig kell masszírozzak, hogy ne legyen daraszerű az állaga, de végül ugyanolyan kenhető, és homogén lesz.


Titka: A tökéletes mennyiség kikísérletezése -nálam ez egy borsónyi, vagy még kevesebb adag-, illetve a felvitel. A vajakat, olajokat nem úgy kell felkenni a bőrre, mint egy drogériás krémet, hanem először az ujjakon elkenni, majd egyenletesen beleütögetni a bőrbe, minden egyes cm2-en, soha nem felkenni, szétkenni, mert úgy túl sok kerül fel, és szépen beleül a pórusokba.


Nekem jelenleg ez az ajánlásom.

4522. katicza (válaszként erre: 4518. - 993dda84ef)
2014. jan. 5. 11:48

Ez egy nagyon intelligens reakció volt.

Ha ilyen sokan védenek,oka kell hogy legyen (nyilvánvaló hasznos tanácsok,segítőkészség), de nagyon finoman -de határozottan - utasítottad vissza a stílustalan személyeskedést.Majának vissza kell(ene) jönnie, hogy érvekkel reagálhass érvekre. Miután életében nem végzett dermaroller kezelést, annál kiváncsibban olvasnám:)

4521. katicza (válaszként erre: 4519. - 993dda84ef)
2014. jan. 5. 11:41
Köszönöm a válaszodat Réka,mert hogy őszinte legyek teljesen elment a kedvem a rollerezéstől:( pedig évek óta csinálom. 11. napon vagyok a rollerezés után és még mindig pirosas foltok vannak homlok jobb arc, mellkas zónában. Mit ajánlasz? Maradjak a hidegen sajtolt bio shea-nál vagy esetleg van más ötleted? Válaszodat előre is köszönöm!
2014. jan. 5. 11:20

Többen megkerestek az elmúlt napokban ugyanazzal a kérdéssel:


Milyen eszközök, szerek szükségesek a kezeléshez, milyen konkrét márkát ajánlok, használok.

Ezeket a kérdéseket nyugodtan tegyétek fel nyilvánosan, így azok is információhoz juthatnak a válaszokból, akik esetleg nem mernek kérdezni.

No, akkor leírom ismét ide a legalapvetőbb "kellékeket", és az általam preferált márkákat.



Eszközök:


1.)Dermaroller vagy Derma stamp/pecsét - Ebay(én innen vásárolom, utolérhetetlen az ár)(Esetleg a derma stamp-et meg lehet próbálni az Owndoc pont kom oldalról, azt írta egy fórumtársunk, hogy az ott vásárolt pecsét tűi masszívnak tűnnek)


2.)ESZKÖZFERTŐTLENÍTŐ : MIKROZID(Én ezt használom, gyógyászati segédeszköz boltban vásárolom, rettentő sokáig elegendő)/Felmerült még korábban a SEKUSEPT neve, ez talán még kedvezőbb árú, de ugyanolyan széles spektrumú, mint a Mikrozid./ / Amit nem ajánlok az a NEOMAGNOL tabletta, nekem nem vált be, bár számos kozmetikus ezt használja, szóval ez is opció akár)


3.)BŐRFERTŐTLENÍTŐ (Nem összekeverendő az eszközfert.-vel) / Csakis az OCTENISEPT, itt szerintem mindenki ezt használja, szerintem csodaszer, nagy a szerelem!)Beszerezhető gyógyszertárakban(nem mindenhol), illetve gyógyászati segédeszköz boltban; érdemes a nagyobb kiszerelést vásárolni, mert ha hosszútávra készülsz, nagy mennyiségeket fogsz felélni. Bár elsőre a szórófejes verzió a nyerő, amit később utántöltő kiszerelésekkel lehet újra tölteni./


3.)Érzéstelenítő krém (opcionális)/ EMLA(külföldről online rendeléssel), vagy a híres MaciLaci-féle receptúra alapján kikevert cucc, ami receptköteles, de rendkívül olcsó és hatékony.


4.)Steril Mull-lap


Ezenkívül nálam kellék még: fogkefe(tisztítás), kristálycukor(bőrradír), shea vaj (hidratálás kezelés után)...



Ha lesz egy kis időm, megint készítek egy naplót, ahol leírom a kezelés menetét részletesen, hogy lehessen mire hivatkozni hasonló kérdések esetén.

4519. 993dda84ef (válaszként erre: 4506. - Katicza)
2014. jan. 5. 11:00
Eddig csak egy alkalommal kezeltem az arcom még évekkel ezelőtt az 540-es járművel, akkor is csak a homlokot, de emlékeim szerint annyira felkaszabolta a bőröm egy kb. 5cm2-es területen, hogy sokkal tovább gyógyult, mint a 192-es verzióval. Hozzáteszem ez volt az egyetlen találkozásom ezzel a rollerrel.
2014. jan. 5. 10:56

Sziasztok!


Jaj istenem, irtó helyesek vagytok, micsoda védelmet kapok, megáll az eszem, köszönöm! Esküszöm, hogy nem fizettem az alábbi bejegyzésekért!:)


Leginkább annak örülök, hogy úgy érzitek néha hasznos információval is szolgálok, de higgyétek el, nem szorulok védelemre, az egyetlen ok, amiért nem tudtam érdemben reagálni a vádakra, az a konkrét érvek hiánya, nem derült ki miben merül ki Maja számára a "szakszerűtlen kezelésem". Amint megérkeznek az indokok, hozzá tudok szólni, így csak ismételni tudom magam, jelen tudásom szerint mindent úgy végzek, ahogyan egy orvosi rendelőben velem tennék.



Azonban felhívnám a figyelmeteket arra, hogy ez egy nyilvános fórum, tehát bárki, akinek véleménye van, és ezt szeretné megosztani a világgal, az leírhatja, és ezért nem lehet kérdőre vonni, még akkor sem, ha nem értünk vele egyet. Ütköztetni lehet a nézőpontokat, de a sértegetésnek, személyeskedésnek érett ember kommunikációs eszköztárában nincs helye, még akkor sem, ha teszem azt egy erősen megkérdőjelezhető stílusban íródott bejegyzésre reagál, mert utóbbi az íróját minősíti ugyan, de nem hatalmazza fel a reagálókat hasonló hangvételre, hiszen ebben az esetben ő sem lesz különb. Remélem nem bántottam meg ezzel senkit, de rosszul viselem a bántó, agresszív hangnemet, még akkor is ha ez éppen az én védelmemben hangzik el. Okés?:)


Hősbika, nagyon kedves tőled a védelmező szándék, igazán megható, de azért azt remélem te is elismered, hogy egy cseppet elragadtattad magad a stílus tekintetében, illetve az, hogy egy adott fórumozó milyen egyéb témákban nyilvánul meg a fórumon, igazán nem tartozik a témához, vagy ránk, ezt kritikai alapnak felhasználni nem túl elegáns dolog!:)

Mindenesetre örülök, ha úgy érzed a segítségedre voltam!

4517. katicza (válaszként erre: 4516. - Grizus)
2014. jan. 5. 10:14
Hu ez nagyon izgalmasan hangzik, a készülékbe tölthető hatóanyag? Avagy a hatóanyagot a bőrfelszínre kell juttatni? Gyakorlatilag ez a "pisztolyos mezogép" otthoni verziójának tűnik. Kíváncsian várom az eredményeket.(hozzászólni nem tudok,mert nem ismerem ezt a gépet,de "szimpatikus":))
4516. grizus (válaszként erre: 4497. - Velvet67)
2014. jan. 4. 22:56

Hűha, ez engem is érdekel! Szemezek a mezopen-kezeléssel, de ha otthon tudnám csinálni, még jobb lenne (és olcsóbb). A kérdés: ez is fájdalmas? Mert nekem a dermaroller eléggé fájt, ez a fő oka annak, hogy itthon nem kezdtem bele.

Szóval tapasztalatokat várok én is a mezopenről.

4515. kevelen (válaszként erre: 4514. - Igazmici)
2014. jan. 4. 17:21
Az a baj, hogy egri majom kozmetikus hölgy hozzászóló azon aggódik, hogy kevesen járnak hozzá kezelésekre (1 millió forintos kérdés: vajon miért?) és a bátor home-rollereseket próbálja "megtéríteni" a maga "kellemes" stílusával és "felkészült szakmai érveléseivel".
4514. igazmici
2014. jan. 4. 14:20

Atyaég!


Mi van itt?!

Utoljára fél éve kukkantottam ide, így elfajultak a dolgok?

Bizony megvan a hátránya annak, hogy mindenki láthatja, hogy a másik hol interaktívkodik, milyen fórumokat látogat. :-D

Én megértem Hősbika felháborodását, Rékának tényleg nagyon sokat köszönhetünk.

4513. katicza (válaszként erre: 4512. - Hősbika)
2014. jan. 4. 13:42

Szűzmáriaidösanyám...

Fórumtársunk hatalmas védelmet kapott, amolyan hősbikásat, vélhetően nem sántul bele...;)

4512. Hősbika (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2014. jan. 4. 11:08

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz: Réka bejegyzései és hozzászólásai már nekem is több ízben segítettek.


Viszont megkérdőjelezném egy olyan "kozmetikus" (?) szakmai tudását aki izzadt lábú, pattanásos és mitesszeres arcú, májfoltos, csüngő szemhéjjú, lógó mellű, zsíros hajú, nemi szerv herpeszes és folyamatosan gázképződésektől szenved. És még az anyja is kitagadta, ami nem is csoda! Ráadásul a harisnyás pasikat kedveli.

Hát kérdezem én: mit akar egy ilyen nő? Inkább meghúznám magam a helyében.

Örülj, hogy élsz anyukám és van ember aki befekszik alád! (mármint kezelésre)

Egy ilyen nő ne adjon tanácsokat!

4511. peonia53 (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2014. jan. 4. 10:17

Szia Maja!


Itt pozitív, építő tanácsokat szoktunk kapni és sok segítséget. Pont Réka az aki önzetlenül segít mindenkinek + szakember is figyeli a szépülni vágyó hölgyek tevékenységét, tanulj Tőle Ő hogy ad tanácsot.

Nem szolgált rá a becenévre.

Sokkal szebb lenne lenne, így : Kozmetikus vagyok szívesen segítek bármibe! (vagy valami hasonló, nem neki esni a másiknak)

Üdvözlettel:Dóra

4510. katicza (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2014. jan. 4. 08:26

Kedves Maja,

Nekem nem a stílussal van gondom, hisz ha jóindulat-segítőkészség hozta ki belőled belefér...

Azonban ha pontról pontra nem indokolod meg, mi az amit fórumtársunk helytelenül tesz értelmetlenné válik a hozzászólás.

Gyere vissza, reflektálj és mindenki leszűrheti saját véleményét pro- és kontra.

4509. Nicky0407 (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2014. jan. 3. 20:43

Kedves Maja! :)


Fuu,köszönjük szépen az értékes hozzászólást!

Igen magas intelligenciára vall,és hatalmas szakmai hozzáértésre :)

Tudod azzal nincsen semmi baj,ha elmondod a véleményedet logikus érvekkel alátámasztva. Szívesen meghallgatjuk mások véleményét,tapasztalatát,hiszen ez a fórum lényege.

De ez a stílus.... Ne haragudj... Inkább maradj csöndbe ;)!!!

4508. c7799a9c91 (válaszként erre: 4507. - 993dda84ef)
2014. jan. 3. 08:07

Szia!


Kedves vagy, köszönöm szépen! Kíváncsi leszek a válaszra! Üdv. :-)

4507. 993dda84ef (válaszként erre: 4502. - C7799a9c91)
2014. jan. 2. 16:42

Szia!


Már többen kerestek meg ezzel a kérdéssel, ezért most írtam Keresztes Balázs dokinak egy levelet, melyben rákérdezek a várandósság-roller viszonyára, még nem érkezett válasz, de ha megérkezik meg fogom osztani veletek.


Különben meg fogadd gratulációmat, és vigyázz magadra!

4506. katicza
2014. jan. 2. 09:57

Soha nem gondoltam,hogy kérdésem lesz ezen a fórumon, hisz tapasztalt gereblyézőnek tartom magam:)Mindent ismerek a higéniai elő-,alatti-, után kezelésről, hatóanyaggal vagy anélkül -, eszköz fertőtlenítésről (állítom ,hogy maguk az orvosok nem csinálnak ebből akkorra faksznit amekkorát én:), konzultáltam is eggyel anno,az egyetlen veszély forrás (egyetértett velem): az infekció. Ezért kötik az invasiv kezeléseket orvosi diplomához,másért nem.(+ ismerni kell van-e keloid hajlamod).

Node a kérdésem: tudvalévő,hogy én mindig 2 millis MT rollert használtam és a gyógyulási időm is hosszabb volt mint másoké (4 nap biztos).

Most kaptam egy 540-es rollert (a dobozt sajna kidobtam,így márkanevet nem tudok mondani, de jelen esetben nem is lényeges). A fej nagysága pont akkora volt mint a korábban használt rollereké,de értelemszerűen sűrű tűhengerrel.

NNa ha eddig lassú volt a gyógyulásom,most lajhár...

5 napig Bepanten, utána F.nadály és a 8. napon kezdtem shea vajat (azaz tegnap) alkalmazni.

No és amiért írok: - (tudvalévő, hogy 8 hónap kihagyás volt,mert valljuk be egy idő után a macerát néha megunja az ember)- még mindig (9. nap reggele) az arcomon félárnyékban még halványan felvedezek pirosas foltokat, a nyak alatti kezelésem meg összefüggően halvány piroskás. (nekem ez a legérzékenyebb bőrzónám) A shea mintha jól esne...

Kérném szépen szeretettel tapaszalt rollerozók véleményét.

Amúgy BUÉK és bársonybőrt mindekinek!

4505. c7799a9c91 (válaszként erre: 4503. - Kevelen)
2013. dec. 31. 09:40
Szia, köszönöm szépen!
4504. kevelen (válaszként erre: 4500. - 993dda84ef)
2013. dec. 30. 15:02

Reka! És egyetértek veled!!!

Ha az ember jól ismeri a bőre reakcióit , ha minden szakleírást alaposan elolvas ill. kisebb teszteket is végez az adott kezelés előtt, továbbá minden szükséges felszerelést be tud szerezni az adott kezeléshez, akkor ugyanúgy (ha nem jobban) meg fogja tudni csinálni az adott kezeléseket mint bármelyik kozmetikus!!!!!!!!!! Csak sokkal olcsóbban :)

4503. kevelen (válaszként erre: 4502. - C7799a9c91)
2013. dec. 30. 13:50
Szia! A véleményem az, hogy a vérveszteség terhesség alatt nem túl jó dolog. A hormonok is eltérnek ilyenkor a normál állapottól, ami által esetleg vérzékenyebbé vagy érzékenyebbé válhat a bőr ill. a fájdalomtűrési képesség is változhat ebben az állapotban. De ez csak az én véleményem. A legjobb, ha megkérdezel egy szakorvost ezzel kapcsolatban! (és ne kozmetikust...)
2013. dec. 30. 09:14
Kedves Rollerezők! A 16. kezelésen vagyok túl, és az arcom sokkal feszesebb, és a ráncok is szebbek. De nem tudom szabad e folytatnom, ugyanis várandós vagyok. Valaki szerint( kozmetikus ) lehet mindenféle ampulla nélkül csak simán,valaki szerint inkább hanyagoljam. Szerintetek? Valaki tudna hasznos infót adni ezzel kapcsolatban? Köszi szépen a választ!
4501. 993dda84ef (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2013. dec. 29. 19:45

Engedj meg még egy gondolatot.

Amikor hónapokkal ezelőtt felvettem a kapcsolatot egy olyan orvossal, aki napi szinten végzi ezt a kezelést, tehát ezzel keresi többek között a kenyerét, még utalást sem tett arra, hogy szakszerűtlennek tartaná, ahogy eljárok, sőt éppen abban erősített meg, hogy éppen olyan körülményeket tudok teremteni magamnak otthon, mint ő a rendelőjében. Ezzel mentalitással nyilván nincs szüksége páciensekre vadászni, vagy éppen a kezelései miatt aggódni az önrollerezők miatt, látod, ezt ilyen éretten is lehet kezelni.

4500. 993dda84ef (válaszként erre: 4499. - Egri maja)
2013. dec. 29. 19:26

Kedves Maja!


Nincs azzal semmi gond, ha valamivel nem értesz egyet, de ha már szakszerűtlenséggel vádolsz legalább némi indoklást is fűznél hozzá, mi az amit szakszerűtlenül, vagy meggondolatlanul végzek?


Nem fogom felvenni az általad nekem szegezett stílust, eddig sem tettem korábban, de azért meglepő egy gyakorló kozmetikus szájából ennyi rosszindulatot hallani. Az első mondatod igazán bájosra sikeredett, ha jól értelmezem neked örömet okozna, ha a szerinted nem megfelelően kivitelezett kezeléseimmel tönkre tenném az arcbőröm, hát, ezt igazán megható volt olvasni, egy élmény lehet a páciensednek lenni, ha ennyi jóindulat jár vele!


Különben meg ahhoz, hogy közölj valamit, még nem szükséges ez a hangnem, anélkül is érthető lett volna.



Szóval, mit végzek szakszerűtlenül? Kérlek, ne általánosíts, vagy keverj össze másokkal, pontosan idézd, amit írtam, vagy hivatkozz rá, hogy tudjam mi verte ki a biztosítékot nálad? Hallgatlak...

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook