Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
4379. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4377. - Peonia53)
2013. okt. 14. 16:09

Szia!


Igen, mindenképpen ezt ajánlom, és ha lehet olyan szakemberrel, akiről tudod, hogy alapos munkát végez legyen az kozmetikus, vagy orvos, végül is tesztelésre mindegy is, ha megfelelően végigszántja a bőrt, akkor az 1mm-es tűhosszúság is eredményes lehet, tapasztalásnak éppen megfelelő.

4378. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4376. - Mistery90)
2013. okt. 14. 16:03

Szia!


Ez egyáltalán nem OFF téma, sőt általában akit érdekel a szántás, más bőrkezelések irányába is nyitott, és érdeklődő.

Jobban szeretem a nyilvános eszmecserét, mert egyrészt nem kötelező elolvasni egy-egy bejegyzést, másrészről rengetegen vannak, akik soha nem szolnak hozzá a témához, de mégis innen kapnak ötletet, információt, nekem pedig éppen ez a célom a fórumjelenlétemmel, hogy hasznos legyen amit leírok, ahogyan én is számos nemzetközi fórumot olvasok adott kérdésekben, anélkül, hogy megnyilvánulnék, és rengeteget köszönhetek ennek a fórumnak is, több témában remek információkkal gazdagodtam, ezért örülök, ha nyílt színen folynak a megbeszélések, és nem négyszemközt, mert így esetleg más is profitálhat belőle, kevésbé öncélú.


1.) Igen, jól gondolod, a kémiai hámlasztásokat érdemes a szántások utáni időszakban beiktatni, legalább is szerintem, mivel ott teljes kiterjedésben sérül a bőr, nincs épen maradt terület, más a gyógyulási ütem is, illetve a célok is különbözőek, mert itt inkább a felszínen gyökerező problémák orvosolhatóak látványosan(pigmentáció, pórusok összképe), míg a rollerrel mélyebbről épített újra a "szerkezetet".

Csupán tűzoltásként ajánlottam neked ezt elsődlegesen, mivel arról írtál, hogy egy bizonyos területet érintő pigmentáció jelenleg a legégetőbb problémád, gondoltam ha kizárólag azt a területet kezelnéd, a gyógyulás sem hátráltatna, hiszen nem az egész arcot érintené, bár nincs tapasztalatom abban, hogy csak egy bizonyos területre hogyan hat a triklórecetsav, mennyire maradna homogén az összkép.

A 20%-os koncentráció még nem mélyhámlasztás, bár tény, hogy látványosabban gyógyul, mint a szántás, és a gyógyulás üteme is más, itt nagy, egybefüggő bőrfelületek hámlanak egyszerre, melyet nehéz lenne eltakarni,



2.) Közben visszaolvastalak, és megütötte a szemem, hogy az általad említett folt nem a túlzott melanin termelődés okán kialakult klasszikus sötét elszíneződés, hanem a bőrszínednél világosabb terület, ami teljesen más ügy. Míg az előbbi éppen azért alakul ki, mert a bőröd úgy érzi nagyobb biztonságra van szüksége, így fokozottabban kezdi termelni az adott területen a napfény elleni védelemre szakosodott melanint, addig a fehér foltok teljesen más okból keletkeznek, így nem hiszem, hogy ugyanaz a megoldás alkalmazható volna rájuk. Sőt például a vitiligót fényterápiás kezelésekkel próbálják gyógyítani. A kémiai hámlasztás, és a tűszúrások által a megújuló bőrrétegek az eredeti bőrszínt hozzák felszínre, hiszen „lekopik” az adott terület, addig a bőr kifehéredéséért felelős csökkent melanin termelésre ez nem lesz hatással. Érdekes, hogy a kozmetikus sem látta a bőrproblémát, nem lehet, hogy eltúlzod cseppet? Ha mégsem akkor inkább egy bőrgyógyásznak mutasd meg mielőtt belekezdesz bárminemű kezelésbe! Vagy talán félreértelmezem amit írsz, és a kifehéredett foltok alatt korábbi pattanás után maradt foltosodást értesz, egyáltalán csak elszíneződésről van szó, vagy azon a területen a bőr is egyenetlen, mert az már a heg kategóriája? Nem egészen tiszta számomra amit írtál, ne haragudj, biztosan értetlenebb vagyok az átlagnál,de nem mindegy mivel állunk szemben!


Ok, ezennel azt hiszem pár hétig elhallgatok…



Jó eséllyel közkívánatra ki leszek tiltva ebből a topikból....:-)

4377. peonia53 (válaszként erre: 4375. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 14. 14:23

Köszönjük a részletes tájékoztatást.

Már biztos vagyok benne, hogy először szakemberrel csináltatom.

4376. mistery90 (válaszként erre: 4375. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 14. 14:09

Igen, végig, még éjjel végig olvastam, mikor írtad, és ráadásul telóról xD


Szóval, hallottam már erről a TCA nevű hámlasztásról. Bocsi, nem akarok offolni, de nekem privibe is jó ha válaszolsz.

Bármire vevő vagyok, komolyan. De nagyon türelmetlen vagyok, a dermaroller meg pont ezért megfelelő mert minimális a regenerálódási idő. A mélyhámlasztás tudom hogy beletelik legalább 6 - 7 - 8 napba, kilőve, legfeljebb a következő szabadságolásomon, de az meg nem most lesz. Leghamarabb január. Vagy az nem annyira durva mint a mélyhámlasztás? És tudom hogy mélyhámlasztás után dermaroller fél évig sztornó. De dermaroller után hámlasztani lehet? Vagy ez oda vissza játék?

(Privibe is jöhet a válasz :) )

4375. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4373. - Mistery90)
2013. okt. 14. 12:21

Végigolvastad????????????:-)(Le a kalappal!)


A helyedben, ha számodra az említett pigmentálódás okozza a legnagyobb problémát, akkor talán a triklórecetsavas kezelést ajánlanám az adott területen, arra talán az alkalmasabb, nálam egy gyengébb 10%-os koncentráció némileg felszámolta a homlokomon lévő összefüggő, évek óta zavaró masszív foltot, egy nagyobb koncentrációban nyilván még hatékonyabb lehet.


Van egy TCA hámlasztással foglalkozó fórum itt, keress rá, ott is írtunk erről arról, az egyik leányzó a nyáron velem együtt kezelte a bőrét, és elmondása szerint bizonyos területeken tökéletesen eltűnt a pigmentálódás, máshol látványosan kitisztult a terület.

Ha most neked a foltok a prioritás, akkor inkább ezt próbáld ki elsőnek.


Érdemes lenne a rolleres kezeléseket első alkalommal egy szakemberre bíznod, hogy tudd mire számíthatsz.

4374. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4372. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 14. 12:10

Srácok, csak most látom, hogy az éjszaka egy cseppet elragadott a hév, ami a bejegyzésem terjedelmét illeti, elnézést érte! Nyilván senki nem fogja végigolvasni ehhez erős gyomor kell elismerem, ezért csak azt emelem ki, hogy szerintem hatékony a kezelés, sokan úgy érezzük, hogy kézzelfogható eredményeket értünk el, igazából nagy kockázata sincs tenni egy próbát vele, ugyanakkor ez egy életformává is kell váljon, hiába sikerült orvosolni a konkrét problémát, és javult a bőr állapota, ez csak akkor lehet tartós, ha teszünk érte, és megpróbáljuk szinten tartani, rendszeres fölműveléssel, no meg helyes életmóddal. (Ez a pigmentálódásra, tág pórusokra, megereszkedett bőrre fokozottan igaz, talán a hegek képeznek kivételt, de ritka, hogy valakinél kizárólag a hegek legyenek a kizárólagos probléma, senki nem lesz fiatalabb, hogy megkönnyebbülten hátradőlhessen az eredmények láttán.)


Ez rövidebb lett?:-)


Vége, esküszöm!

4373. mistery90 (válaszként erre: 4372. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 14. 12:03
Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatodat! :) Igazából teljesen igazad van, talán konkrét megerősítést senkitől sem várhatok, hisz sokszor még a kozmetikusok sem tudják lesz e eredmény. Ki fogom próbálni, a megfelelő alkalomra várok, hiszen mivel még nem csináltam ilyet, nem tudom hogy fog a bőröm reagálni, így én is úgy próbálok időzíteni hogy ne kelljen mennem utána legalább 2 napot dolgozni mennem. Tulajdonképpen az én bőrömön sincs sok hiba, a hegek ott vannak, de eggyütt tudok élni velük, ha ezen segít a dermaroller, akkor még boldogabb vagyok, ha nem hát az sem baj. De ami miatt elkezdem, az a pigmentfoltom, ami egy 2 - 3 hónapja van ott, sosem volt ilyenem és nem tudok vele kibékülni, elfogadni, akármilyen világos is (világosabb mint a bőröm színe) és akárhogy is nem veszi észre a környezetem. A kozmetikusnak is ujjal kellett mutogatnom, hogy miről beszélek. Szóval ennyire gyenge elváltozásról van szó, és nem szeretném, hogy ha egy ilyen apróság miatt 27szer kellene visszajárnom eredménytelenül, mert érthető hogy az ember ilyenkor már nem lelkesedik egyáltalán. A tizenharmadik oldalt olvasva úgy tűnt mintha a dermaroller is csak egy csodaszer lenne, amiről tudjuk hogy a csodaszerek puszta ámítások. Mint pl. fogyasztó bogyók. Véleményem szerint ezek semmit sem érnek, csak az emberek elkeseredését kihasználva bírják rá őket a megvásárlásra. Aztán rájönnek hogy kuka, egy újabb felesleges termék. Egyszerűen ennyiben akartam megerősítést, hogy ha még vannak itt mindig aktív régi fórumozók, akkor valami értelme csak van? Brutális bőrhibákat nyilván több időbe telik megoldani, talán a dermaroller csak javítani fogja, megoldani nem, de ha egy aprósággal is ennyire sokszor kell visszajárnom, akkor nem csoda ha elbizonytalanodok :/ De értelmetlen kérdés ilyet feltennem valóban :) Hiszen nem is látjátok miről beszélek, de ha látnátok is, ahogy olvastam tényleg, a kozmetikusok sem tudják megjósolni előre, hány alkalomra lesz szükség. Egyszerűen csak nem akarok csalódni :(
4372. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4365. - Mistery90)
2013. okt. 14. 00:27

Szia!:-)


Hűha, hogy is kezdjek hozzá a válaszadáshoz, a bejegyzésed, feltett kérdéseid nem lehet 2 mondatban lereagálni, de igyekszem viszonylag röviden kifejteni a választ. (Előre jelzem, hogy nekem ez nem fog menni…)

Talán érthető, hogy konkrét megerősítésre vágysz, megdönthetetlen bizonyítékokra a kezelés hatékonyságát illetően, és elbizonytalanít, ha azt olvasod, hogy egy jelenleg lelkes földművelő, fél éve még leírta a kezelést egy korábbi bejegyzésében. Már előre jelzem, hogy nem foglak megerősíteni, de elkedvetleníteni sem szándékom, csupán leírom a tapasztalataimat nagy általánosságban.

Első körben talán arra térnék ki, hogy a bőrünk a leghálásabb - hálátlanabb „testrészünk”, mert egyrészt annak ellenére, hogy évtizedeken át kínozzuk, sérüléseket ejtünk rajta, nyúzzuk a végsőkig, életünk végéig képes megújulni, sok esetben nem is olvashatóak le róla a vele szemben elkövetett bűneink, ugyanakkor a leghálátlanabb is, mivel minden lelki, és fizikai problémánk lenyomatává válhat, ha éppen úgy tartja kedve, lehet, hogy kedden a miénk a legsimább, feszesebb, ragyogóbb arcbőr, csütörtökön viszont 10 évvel idősebbnek tűnünk a korunknál, mert éppen nem aludtuk ki magunkat, vagy csak a cipelt terhek válnak láthatóvá rajta. Nem nevezhető állandónak még a legjobb minőségű bőr kinézete sem, nincs olyan nő szerintem a világon(férfiak nevében nem nyilatkoznék), aki ne élne meg hullámvölgyeket ebben a kérdésben kezeléstől függetlenül, ez a bőr alaptermészetéből fakad.

Az én bőrömön nincsenek feltűnő bőrhibák, a legnagyobb gondja, hogy tág pórusú, és már nem vagyok 20 éves, mivel kiemelkedő bőrhiba nem csúfítja, az eredmények sem olyan látványosak egyrészt, másrészt egy idő után az ember hozzászokik a már elért javuláshoz, és akarva akaratlanul azt tekinti kiindulási alapnak, feledve a valós helyzetet. Amit jelenleg ki tudok jelenteni az a tény, hogy 34 évesen sokkal szebb a bőröm, mint 6 évvel ezelőtt, és úgy érzem, hogy ebben nagyban hozzájárult a szántó-vető életmód. Ez a jelenlegi álláspontom, a holnaputánit kérdezd meg akkor…:-)Mivel időközben számos körülmény megváltozott az életemben, illetve egy meglehetősen önpusztító életmódot is felszámoltam/felszámolok, mindeközben fiatalabb sem lettem, nem írhatok mindent egy számlára, mert nem tudhatom minek mekkora szerepe volt/van ebben. Igen, voltak elbizonytalanodásaim a kezelés eredményeit illetően, de még mennyi, ahogy itt szinte mindenkinek, de ennek több eredője is van: Egyrészt az említett életvitelt a bőröm fokozottan megszenvedte, elkezdtem szántani, amit ugyanakkor belsőleg, egy egészséges életmóddal nem támogattam meg, így nem csoda, ha néha nem azt láttam a tükörben, amit szerettem volna. Éppen a múltkor találtam egy a kezelések előtt készített, a bőrömet viszonylag közelről láttató fotót, és nem hittem a szememnek, mert már nem is emlékeztem rá, hogy ilyen szörnyű volt a helyzet, 2szer olyan tágak voltak pórusaim, és kevésbé egységes a bőrfelszín, nem beszélve arról, hogy a pigmentfoltok, amelyekről azt hittem, hogy cseppet sem halványodtak, jóval erőteljesebbek voltak.

Az is fontos tény ez esetben, hogy nem kezeltem megfelelő rendszerességgel a bőröm, sok esetben hónapokig nem szántottam, és az első 1-1,5, évben az érzéstelenítés elégtelensége miatt nem is végeztem olyan kegyetlen kezeléseket, mint mostanában. Tehát amikor azt írom, hogy 3 éve kezelem a bőröm, az valóban soknak tűnik, de ehhez nem lehet hatalmas kezelési számot rendelni, és amit lehet, annak többsége nem értékelhető, mert eleinte nem bírtam a látványt, majd a fájdalom miatt nem voltam képes teljes erővel dolgozni….és így tovább, fel kellett építenem egy működőképes kezelési rutint, ami hosszú folyamat volt, sőt, még most is tart…

Pontosan ezek miatt a tényezők miatt folyamatosan változott a véleményem, egyszer úgy éreztem, hogy megváltoztatja az életem a roller, olyan látványos a különbség, máskor teljesen elkeseredtem azon, amit a tükörben láttam, egyszerűen a bőrünk így működik, és mivel minden nap a szemünk előtt van, hozzászokunk a javuláshoz, elvárjuk, hogy még szebb legyen, és ahhoz mérjük az újabb változásokat, vagy azok elmaradását, nem a kiindulási alaphoz.

Már nem is tudom mit szerettem volna kihozni a történetből, talán annyit, hogy én nem fogom neked azt állítani, hogy ha belevágsz megoldódnak a problémáid, ezt ne is várd el itt senkitől, de én jelenleg hiszek benne, hogy az enyémekre gyógyír, és a jelenlegi rutinommal, és életmódommal még inkább az lesz, ebben a pillanatban van hitem az eredményességében.

Sokan vannak, akik évek óta szántanak, többször szögre akasztották a rollert, mondván nem hozta meg a kellő eredményt, de aztán mégis visszatértek, ez sem véletlen, vagy mégis... Nagy többségben az elmondható, hogy a bőrkép javulásáról szinte mindenki beszámol, viszont a legtöbben évtizedes hegek eltűntetésére használják/használták ami talán a legnagyobb kihívást jelenti, ezek eltűntetése a legkeservesebb feladatnak bizonyul, mi több, ebben a kérdésben is megoszlanak a vélemények, van, akinek elmondása szerint látványosan feltöltődtek a hegei, mások haszontalannak vélték a kínlódást, őket is megértem, talán egyszer én is megint így látom, nincs rá garancia, a nevükben nem tudok nyilatkozni, mert nem tudhatom mennyire elszántak, és alaposak, hiszen itt ez a kulcskérdés, vajon képesek vagyunk a megfelelő hatékonysággal kezelni a bőrt, vagy csak félmunkát végzünk, és emiatt nem jönnek az eredmények. Amíg nem tapasztaltam a meg, hogy tökéletes érzéstelenítés mellett fényévekkel eredményesebben szánthatok, addig én sem tudtam, hogy a korábbi kezeléseket csak nyugdíjas üzemmódban végeztem, most már tisztában vagyok vele.

Talán éppen azért érdemes eleinte szakemberre bízni a kérdést, mert egyrészt megtapasztalhatjuk, hogy alkalmas alanyok vagyunk –e a kezelésre, másrészt egy látványos javuláson felbuzdulva könnyebben vesszük saját kezünkbe az irányítást, és műveljük a földet magunk. Én az újaknak mindenképpen ezt javaslom, és úgy néz ki ez be is szokott válni, aki rákap a kezelések ízére, és felfedezi az első eredményeket, könnyebben „háziasítja” a rollert. .


Bocsáss meg, de nem tudok mit kezdeni az elkeseredéseddel, mert ha még bele sem vágtál, és máris ezt érzed, akkor mit mondhatnék, annyira különböző a mentalitásunk…Én nem fogok, vagy szeretnénk meggyőzni senkit, mindig kizárólag véleményt nyilvánítok, és fenntartom magamnak a jogot, hogy ezen kedvemre változtassak, ha az élet, vagy a józanságom felülírná, ahogy eddig is, így azt sem állítom, hogy egy fél év múlva nem változik majd a véleményem a kérdésben. Az általad feltett „mihez érdemes” kérdésre a válaszom természetesen az, hogy az én elégedettségemhez, jelen elvárásaimhoz.


A körülmény, hogy otthon kezeljük a bőrt, csak akkor lehet befolyásoló tényező, ha valaki a fájdalom, a látvány, a hangok, vagy bármi más okán nem képes teljes intenzitással kezelni a bőrét, mert máskülönben ugyanolyan hatékony a történet, sőt, az otthoni szántások alkalmával sokkal alaposabban műveljük a bőrünket, több alkalommal haladunk át ugyanazon a területen, míg egy szakember általában, legalábbis az általam ismert, és látott esetek alapján kevesebb tűszúrást visz be egy alkalommal, hozzánk képest elnagyoltan dolgozik, míg mi a saját bőrünkkel kapcsolatban nyilván sokkal elszántabbak, és alaposabbak vagyunk. Azt be kell látni, hogy nem mindenki alkalmas az otthoni kezelésekre, bírni kell a vér látványát, a recsegő-ropogó hangokat, ha nem érzéstelenítünk akkor egy magas fájdalomküszöb is jól jöhet, de ezt felnőtt emberek lévén fel kell tudnunk mérni, vagy belátni az első alkalmak után…


Ha arra vágysz, hogy itt mindenki megerősít abban, hogy ha belevágsz eléred a vágyott eredményt, akkor csalódni fogsz, mert kizárólag a saját, illetve fórumtársaink sikereiről vagy éppen sikertelenségéről tudunk beszámolni, amiből messzemenő következtetéseket levonni nem lehet. A bőrkép javítására irányuló kezelések mindegyikére igaz, hogy szinte teljesen mindegy másnak bevált –e, megjósolhatatlan, hogy nálad hoz –e eredményt.

Amíg nem vágsz bele, kideríteni sem fogod, különben is, ha adottak a bőrhibák, és az elégedetlenséged, akkor mi veszteni valód van?


Ennyit a rövid válaszadásról, mi lett volna, ha hosszan értekezem….

4371. krisztofer2 (válaszként erre: 4368. - Mistery90)
2013. okt. 14. 00:19

A heg a bőrnek egy komolyabb mélyebb sérülése miatt marad vissza, gondolom ezért jön helyre lasabban. De pont ez a kezelés az ami nagyon sokmindenre jó, ezért jó választás. A kozmetikus, vagy doki akihez mész, biztos alaposan megvizsgál és ő meg tudja majd tippelni, hogy hány kezeléstől várhatsz eredményt.


Igen az egy szerencsétlen oldal, én visszaolvastam kb a 100 oldalig és több a pozitív a leírtak között :)

4370. krisztofer2 (válaszként erre: 4364. - Mistery90)
2013. okt. 14. 00:05
Ne ess kétségbe. Eleve már egy helyes lépés, hogy elszántad magad a kezelésre. A többségnél eredményes a roller. De annyi mindentől függ az eremény tartóssága. Kor, életvitel, stressz, káros szenvedélyek, napozás, fenntartó kezelés...
4369. mistery90 (válaszként erre: 4367. - 8f3f70de10)
2013. okt. 13. 23:55

Szia!


mindenképpen kozmetikussal szeretném. Csak legyen eredménye!! nem bátorságom nincs csak ez, mikor megláttam hogy valaki már a 28. at fogja csinálni... ez kiverte a biztosítékot

4368. mistery90 (válaszként erre: 4366. - Krisztofer2)
2013. okt. 13. 23:52

Akkor a hegek vészesebbek mint a foltok? meg akarok szabadulni végre tőlük :( csúnyán elbántam ntyáron a bőrömmel... :/ de akkor mik ezek a csalódött hozzászólások? vagy csak szimplán nem a szerencsétlen 13. oldalt kellett volna elolvasnom?:D

nekem a foltjaim egyébként világosabbak

4367. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4365. - Mistery90)
2013. okt. 13. 23:43

szia

Nekem még nem volt dermorolleres kezelésem, szerintem ha nincs elég bátorságod bízzad szakemberre, mint Niky, neki kozmetikus csinálja, gondolom olvastad.

Ha rászánom magam én is először kozmetikussal, aztán majd meglátom milyen bátor leszek.

most a retin a krémet szeretném kipróbálni.

2013. okt. 13. 23:32

Nekem ott lettek pigmentfoltjaim, ahol régen a pattanásokat erőszakosan kinyomkodtam. Gondolom sokat voltál napon te is nyáron. Talán emiatt látod rondábbnak most, mégjobban bebarnultak. Nyáron érdemes olyan nappali arckrémet használni még a hétköznapokban is, amiben van fényvédő(~SPF15).


Pár helyen még picit látszanak a foltok nálam, de nagyrészt eltűntek. Nem voltak nagyon csúnyák. Én privát véleményem az, hogy ez az egyik legjobb kezelés. Volt korábban glykolsavas hámlasztásom is. Na azután brutálisan néztem ki több mint 1 hétig, beteget kellett jelentenem a munkahelyen :)


A rollerrel felturbózod a bőröd megújító funkcióját, alulról töltődik, gyógyul a bőr, a felső réteg hámlása pedig felgyorsul. Új arcbőrt kapsz a hónapok során. A foltoknak közben halványodniuk kell amíg el nem tűnnek teljesen :) A hegek szoktak makacsabbak lenni.

4365. mistery90 (válaszként erre: 4362. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 13. 22:27

Szia! :)


Visszaolvastam a hozzászólásokat, egy oldalt. Csak eggyet, mert már annyira kétségbe estem, hogy inkább nem is olvastam tovább!Annyi negatív hozzászólás van, hogy az csúcs! Te is azt írtad még egy márciusi hozzászólásodban, hogy csalódtál a dermarollerben. Oké, hogy nem egyik napról a másikra megy, na de 27 kezelés és akkor már javul?? A többi nyilatkozat ami még kétségbeejtő, az az hogy van akinek rosszabb lett... Visszaolvastam, mert írtátok hogy érdemes. Hátt . Attól függ mihez érdemes :/ teljesen el vagyok keseredve :(( Vagy ehhez az is hozzájárul, hogy sokat otthon csinálják? És ezért nem látszik az eredmény? Tudom hogy ezzel kapcsolatban soknak más a véleménye, és azt gondolják, hogy ezt ők is képesek otthon megcsinálni, de lehet hogy ezért marad el a kívánt hatás?

4364. mistery90 (válaszként erre: 4363. - Krisztofer2)
2013. okt. 13. 21:43

És a pigmentfoltod? Mond hogy eltűnt mert én már nagyon utálok miatta tükörbe nézni :(( Most ugy érzem mintha rondább lenne, tiszta rémálom ez a foltos bőr! A hegeim sem zavarnak ennyire... Utálom!

A tied nagyon csúnya (volt)? Az első kezelés hatott a pigmentfoltra? Bár őszintén megmondom elképzelésem sincs, hogy a foltot hogy tünteti el egy dermaroller :$ mert azt még értem, hogy ha a tűk hatására beindul a kollagén termelődés feszesebb lesz, de a folt?

4363. krisztofer2 (válaszként erre: 4361. - Mistery90)
2013. okt. 13. 01:40

Engem az zavart, hogy tág pórusos arcbőröm volt, egyenetlen (napkárosodott), kicsit pigmentfoltos is. Illetve az egyik arcfelemen, a szem alatt kb 3 centivel pettyhüdt lett a bőr egy vékony vonalban. Ez nem tudom mittől alakult ki és lehet, hogy butaságot írok, de arra tippelek, hogy hosszan fennálló stressztől. Ahogy Réka írta, a dermarollerezés plusz hatóanyagok nélkül is működik. Kozmetikus válogatja, mert van olyan aki eleve úgy alakította ki az árait, hogy a rollerezéshez alapból használ valami bőrödnek megfelelő koktélt.


Nekem jóval tömöttebb, feszesebb lett a bőröm. Az első kezelés is jó volt, mert éreztem, hogy történik valami lassú átalakulás. Először nem értettem miért lett szárazabb a bőröm és hámladozik időközönként, de rájöttem, hogy ezzel jár ez a folyamat. 3 kezelést csináltattam az elején havonta (szept-nov). Aztán tavasszal folytattam.


Ha végeztél a 3 kezeléssel, pihentetheted néhány hónpig, de folytasd jövőre fenntartó kezelésekkel. Szerintem úgyis rászoksz és alig várod majd, hogy mehess :) (vagy ellesed a technikát)


Majd írd meg itt az élményeidet ha van kedved :)

4362. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4361. - Mistery90)
2013. okt. 12. 20:01

Szia!:-)


Nincs szükséged hatóanyagra a kezeléshez, ez nem erről szól, a bőröd a rajta ejtett sérülések miatt kényszerül megújulni, újraépülni, így nincs egyéb dolgod, mint minél több, és megfelelő mélységű tűszúrást ejteni rajta megfelelő időközönként, és várni az eredményeket!

Egy alkalomtól még valóban nem szabad csodát remélni, van, aki már ilyenkor is látni véli a javulást, de ehhez tényleg idő kell, ez nem a "ma kezelem a bőröm, hogy holnaptól szebb legyen" játék, türelem, és kitartó földművelés szükséges, sokan évek óta szántunk. Ha nem olyan jelentős a bőrprobléma, az könnyebben javulhat persze, de ahhoz, hogy tartós legyen az eredmény a földet folyamatosan, szezonról szezonra művelni kell, nem beszélve arról, hogy az idő is ellenünk dolgozik, nemhogy segítené a harcot, folyamatosan emlékeztetni kell a bőrt a dolgára, mert egyre többet lustálkodna...


Az viszont egy kellemes velejárója a kezeléseknek, hogy a javulás akár hónapokkal a kezelések után is látványos lehet, én akkor éreztem a leginkább, hogy hirtelen tömörebb lett a bőrképem, amikor már 2-3 hónapja nem is szántottam.


Kezelés utáni állapot: Jól mondják a többiek, emberre válogatja, de a 3. napon már szerintem mindenkinek vállalható a képes fele. Egy lelkesebb szántás után nekem nagyon feldagad az arcom, főleg a szemek alatt, az orcáknál, rákvörös az egész képem, véraláfutásokkal tarkítva, másnap egy fokkal jobb, 3. napra bár húzódik, kellemetlen érzés, de egy külső szemlélő számára ez fel sem tűnik, egyszerű kipirosodásnak, foltosodásnak látszik.


Sikeres földművelést!

4361. mistery90
2013. okt. 12. 18:23

És te milyen problémára használod a kezelést?:)

Nem várok csodát egy kezeléstől, hisz tudom hogy kúráról van szó, de azért remélem hogy valami azért látszódik az első után is majd :)

Jó még ráncokra, bőrfeszesítésre ugye... nekem meg az a bizonyos terület pettyhüdt... most feszes meg ránctalan akkor lesz a bőr ha hyaluront is bejuttatnak a bőrbe, vagy mivel a kollagéntermelődés amugy is beindul, ugy maga a dermaroller képes erre mindenféle krém nélkül is?

és még azt akarom kérdezni, hogy tudom hogy mindenki máshogy reagál, van akinek már az első kezelés is szépen látszik, olyat is olvastam aki abba is hagyta mert a sokadik kezelés se látszott... de szerintetek ha nagyon minimális a baj, akkor lehet hogy elég 2-3 kezelés, vagy ez kiszámíthatatlan? olyan türelmetlen vagyok :/

4360. krisztofer2 (válaszként erre: 4355. - Mistery90)
2013. okt. 11. 18:29

Szia!


Még nem írtam ezen a fórumon, de követem régóta. Nagyon sok hasznos dolgot leírtak itt, érdemes olvasgatni :) Nekem eddig 8 dermarolleres kezelésem volt szakembernél szép eredménnyel (Ma már magam csinálom 1,5mm-es rollerrel). A problémádra szerintem tökéletes a roller, ha nem adod fel és rendszeresen ismétled a kezelést.


A kozmetikusod valószínűleg nem lesz annyira brutális, hogy napokig ne legyél "szalonképes" :) Nekem véraláfutás nem volt soha. Helyenként pici pontokon vérzik kezelés közben, aztán kezelés után jó vörös az arc, ami másnapra nálam elmúlik. Már csak azt érzed másnap, hogy feszül az arcod, majd lassan hámlani kezd. De gondolom több tényezőtől függ a bőr reakciója: tűk mérete, bőröd érzékenysége, kozmetikus technikája.


Az, hogy kemence mellett dolgozol, szerintem nem gond. Viszont ha hyaluronnal, egyéb drága hatóanyagokkal is feltöltik a bőrt (mezo), akkor nem előnyös az izzadás.


Jó szépülést :)

4359. mistery90
2013. okt. 11. 14:11

Köszönöm a válaszokat :)


igen, pigmentfoltos, másrészt azon a területen megereszkedett kicsit a bőr :/ az egészet az teszi elviselhetővé, hogy a kőrnyezet észre se veszi, még a bőrgyogyász is nagyítóval kereste pedig szerintem olyan nyilvánvaló! :(


a kemencét azért kérdeztem, mert hőhatásnak vagyok kitéve, minimális izzadás, fertőzésveszély... uv sugár szerintem nincs egy kemencébe :D de ha tévedek szóljatok!

2013. okt. 11. 13:38

Nem gondolom rosszul:

"A dermaroller-kezelés után néhány napig fokozottabb fényvédelem és szolárium mentesség szükséges a kezelés jó eredményéhez. Még jobb, ha a dermaroller-kúra alatt mellőzzük a direkt UV hatást, mert a kötőszövet regenerálódást a hirtelen UV sokk leállíthatja."

4357. 93d2586711 (válaszként erre: 4355. - Mistery90)
2013. okt. 11. 13:37

Azt mondta erre a kozmetikus barinőm, hogy nagyon egyénfüggő. Lehet, hogy semi sem fog látszani a kezelés után 1,5-2 óra után (ez vagyok én) és lehet, hogy napokig csúnya lesz a sérülések miatt a bőr. Lehet, hogy vérezni fogsz, és lehet, hogy akárhogy nyomják rá, akkor sem.


Egyébként érdemes a kezelés után bekenni vagy sheavajjal, vagy valamilyen bőrnyugtató pakolással.


Az mit jelent, hogy eléggé károsodott? Pigmentfoltos?


Szerintem utána napra nem szabad menni. A kemence mellé miért ne állhatnál be? Vagy rosszul gondolom?

4356. Nicky0407 (válaszként erre: 4355. - Mistery90)
2013. okt. 11. 12:40

Szia!


A saját tapasztalatomat tudom leírni neked!

Én mindig csütörtökön este megyek fél 7,7 körül,mikor már nincsen semmi dolgom utána.

Aznap este tényleg nagyon durván nézek ki,vörös,felpuffadt arc. Meg minden amit akarsz :)

Viszont másnap reggel szinte semmi nem látszik....

A kezelést követő napon mindig dolgozom és soha senki nem vett észre rajtam semmit.

A harmadik napon kezd el hámlani,de az sem olyan feltűnő,inkább kicsit érdesebb a bőröm,mint általában.

Ilyenkor naponta többször is bekenem hidratálóval.


Elôször én is úgy időzítettem a kezelést,hogy utána 3 napig ne kelljen dolgozni menni,de sajnos ez nem mindig kivitelezhető,de nincs is rá szükség,mert teljesen vàllalható az arcom.


Persze hallgasd meg mások véleményét is!

Amit leírtam abszolút a saját tapasztalatom!


Sok sikert :)!!!

4355. mistery90
2013. okt. 10. 10:46

Sziasztok!


Én is szeretnék egy dermarolleres kezelést (vagy akár többet). Van az arcomon egy terület, ami hogy is mondjam, eléggé károsodott a nap miatt. Szerintetek segit majd a dermaroller? Mert engem nagyon zavar még akkor is, ha másoknak fel sem tűnik, hogy az arcomnak azon a részén valami nincs rendben. Elszánt voltam nagyon, de olvasom az internetes hozzászólásokat, és elbizonytalanitanak. Van akinek semmit nem ért, akinek csak pár napig tartott, és persze örülök hogy vannak pozitiv vélemények is.


Légyszi irjátok meg azt is hogy mire számitsak a kezelés után mert sajnos szabadságot nem tudok kivenni! A kozmetikusok azt mondják hogy 1 nap alatt elmulik a pirosság, de sok helyen olvasom hogy van hogy a harmadik napon is látszik még a dolog, az esetleges véralafutásokrol nem is beszélve... szoval ugy gondoltam hogy 22. én este megcsináltatnám, 23 án nem megyünk dolgozni, ha szerencsém van 24 ét megkapom pihenőnapnak, de ha nincs szerencsém, akkor 24-én beállhatok dolgozni (egy 200 fokos kemence elé)?


köszi a válaszokat!!

4354. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4353. - Felhasználóibecenév)
2013. okt. 8. 19:37
Receptköteles sajnos.
4353. felhasználóibecenév (válaszként erre: 4352. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 8. 18:17
Köszönöm :) És ehhez a hozzávalókat ti veszitek és összekeveritek, vagy kevertetitek? Elnézést, visszaolvasok nemsokára, csak most még nincs időm.
4352. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4351. - Felhasználóibecenév)
2013. okt. 8. 11:52

Szia!


Íme a recept:


ETHANOLUM 96 PER CENTUM 10, 000G

BENZOCAINUM 10, 000G

LIDOCAINI HIDROCHLORIDUM 4, 000G

TETRACAINI HYDROCHLORIDUM 4, 000G

UNG. HYDROPHIL. NONION. 24, 000G

4351. felhasználóibecenév (válaszként erre: 4343. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 7. 18:56
mimimi? Mi ez a keverék cucc, ami érzéstelenít? Mert rollerem nekem is van már, a homlokomon el is kezdtem pár hónapja, de gyenge vagyok, nem bírtam :D Emla meg drága. És nem is kapható.
4350. Nicky0407 (válaszként erre: 4349. - 93d2586711)
2013. okt. 6. 17:13

Köszi :)

Már vettem :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook