Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


128. diegóóó (válaszként erre: 127. - Lili17)
2009. márc. 12. 16:00
Igen csak az a baj hogy akinek nagyon csúnya a bőre annak sajnos még nincs más megoldás ami használ és az is megtudja keseríteni egy tinédzser életét ha nagyon csúnya az arca.Attól is sokan depressziósak lesznek hogy szégyellik magukat,nem barátkoznak,nem ismerkednek.Legszívesebben ki sem mennének a házból.És nem az egy két pattanásról van szó!Sajnos ez egy ördögi kör.Nincs jó megoldás!
127. lili17 (válaszként erre: 125. - Diegóóó)
2009. márc. 12. 15:47
:-( Szeretnén ha jobb megoldást találnának más fiatalok.. Kérlek benneteket:NE kockáztassátok az életeteket pár pattanásért,mert a szüleiteknek iszonyatos fájdalmat okoztok ha elveszítenek benneteket!!!
126. lili17 (válaszként erre: 115. - Ipi)
2009. márc. 12. 15:43
Helló!! Az A vitamin módosított változata!! Ha terhes leszel,fölszabadul a májból (8évig raktározza!!)és értelmifogyatékos gyereket szülsz!Ne szedd be kérlek!! Nekem majdnem rá ment a gyerekem élete!!
125. diegóóó (válaszként erre: 123. - Lili17)
2009. márc. 12. 15:40
Hát ez nagyon sajnálatos!Sajnálom ami a lányoddal történt!Remélem rendbe jön minden!Sajnos vannak felelőtlen orvosok akik nem mondanak el semmit a gyógyszer szedése előtt.Én mielőtt elkezdtem szedni utána jártam,kérdeztem,jó orvosom volt.Nem volt semmi gond.Sajnálom hogy a lányod nem volt ilyen szerencsés.Az ő esetében persze nem érte meg a dolog.
124. lili17
2009. márc. 12. 15:37
Ja!! Az eset gyöngyösön történt!! GYÖNGYÖSIEK!!! Andreának hívják!!SZTK!! Csak azért írom ezt le nektek,hogy ha rövid életet ,elmebeteg gyerekeket akartok,Őt keressétek!!
123. lili17
2009. márc. 12. 15:32
Semmilyen vizsgálatot nem kért előzőekben a bőrgyógyász,a gyerek kitünő tanuló volt egyik napról a másikra érdektelenné vált..csak a halál foglalkoztatta..kerülte a barátokat a szüleit..nyugtatókat kezdett szedni,rászokott a dohányzásra stb... Egyébként pedig orvosnak készült!Most psyhológushoz jár!! Nem lehet gyermeke 8!!!! évig!!! -ha még is lenne, utánna jártunk értelmifogyatékos vagy vak lenne..-az orvosa azt mondta ez holt biztos!! Tehát lehet gondolkodni!! Az orvosok meg szarnak bele!! Felveszik a jó pénzt utánna a beteg meg ha felfordul széttárják a kezüket.. MEGÉRI?!!!
122. lili17
2009. márc. 12. 15:24
A gyógyszer mellékhatásairól csak annyit szeretnék elmondani,hogy 38éves anya vagyok a lányom 17éves,8honapig szedte a roaccutant majd öngyilkos lett,szerencsére nem sikerül neki,mikor a bőrgyógyászt számonkértök széttárta a kezét "Így járt!"
121. diegóóó (válaszként erre: 120. - Zsolt19)
2009. márc. 6. 11:04
Akkor Neked biztos elég súlyos volt a helyzet.A pattik helyeire próbálj vmi hámosítót kenni,hátha segít eltüntetni a foltokat.És tényleg lény kitartó!A nehezén már túl vagy és az eredmény megéri!!:)
120. zsolt19
2009. márc. 6. 09:58
Ameddig nem mulik el vagyis nekem azt monta az oros attól függ hogy mennyire látszanak még az acnák mindenkinél más
119. diegóóó (válaszként erre: 118. - Zsolt19)
2009. márc. 5. 12:43
Meddig kell még szedned?
118. zsolt19
2009. márc. 5. 12:42
aranyos vagy hogy köszi szépen:)
2009. márc. 5. 09:19

Ha valaki már elkezdte, ne hagyja abba.


Ha szorongásod van tőle, szedj neuroptimot.


Igyál sok folyadékot, de ne édes üdítőket. Használj sima hidratáló krémet, valszeg heti egy 50ml-es elfog fogyni, de lehet, hogy több is. És spejzolj be a labelloból is. De jobb a bebe. A sima világoskék bebe.

Egyél sok gyümit, az is pótolja a nedvességet. És ne menj napra, szoliba, amíg szeded, mert foltos leszel.

Túl fogod élni.... és szép leszel :)))

116. zsolt19
2009. márc. 5. 08:27
Én már 13 honapja szedem a roaccutan-t és nekem sajnos nagyon nehez mulik el! a mellékhatási nekem azok voltak hogy ahol volt az acna ott be barnult meg ennyhe szorngások szoktak rám jönni, meg egy kis fáratságérzet, Most már az arcom egyre szebb, még van 1 dobozzal 10mg, utána 20mg fog felírni az orvos.
115. ipi
2009. márc. 3. 23:59

Én sem tudom elkezdeném-e ezen tények ismeretében... egy ismerősöm is szedi, azt hiszem ezt, mert csak úgy emlegeti, hogy valami nagyobb dózisú a-vitamin, de annyira csúnyán kiszárad a szája, szegény folyton keni, engem ez nagyon zavarna. Így sem iszom eleget...

Szóval nem tudom bevállalnám-e, majd megkérdezek valami dokit. Mert persze én is száznál voltam már, egyikkel sem voltam elégedett. De az is lehet, hogy túl faxnis vagyok, mert nem akarok szedni rá semmit, se antibiotikumot, se hormont, se nem tudom mit. Szóval nem mondhatnám, hogy javul a dolog. Most vicces, de kipróbáltam a testgyertyázást. Kicsit nyugodott tőle....

114. ipi (válaszként erre: 113. - Zsanett.t)
2009. márc. 3. 23:40
Csak az utóbbit kaptam novemberben, de nekem semmit nem ért... sajnos nekem seborrhea rosaceám van, (ami nagyon szépen hangzik :-((( ) de mondanom sem kell, hogy semmit sem ért. Helyette az Elocom javított sokat a helyzetemen. Bár mindig visszatér.
2009. márc. 2. 14:59
Voltam orvosnál,amíg ki nem vetetem a mandulámat,addig nem írja fel a Roaccutant.Helyette kaptam Tetralysal gyógyszert,meg Duac gélt.Ismeritek ezeket?Jók?
2009. febr. 27. 15:02
Nagyon remélem,hogy fölírják nekem is a Roaccutant.Voltam góc vizsgálaton-a vérvétel,a nőgyógyászati,és fogászati góc-keresés eredménye negatív,de sajna a fül-orr-gégészeti pozitív.Szerintetek fölírják ennek ellenére?
111. 27be861736 (válaszként erre: 85. - B0e26fe96f)
2009. febr. 27. 12:00
figyu. megcsinálod a kúrát, és ha vége, csinálsz egy méregtelenítő kúrát. egész életedben sokkalta több "mérget" fogyasztassz és lélegzel be. Nálam nem volt kérdés, mivel más hatásos dolog nincs!
110. diegóóó (válaszként erre: 108. - Zsanett.t)
2009. febr. 27. 11:38
én 4 éve szedtem.Már nem igazán emlékszem rá de talán 2 hónap után már látszott a javulás.Először nekem romlott kicsit a helyzet...kihozta a mitesszereket is.Aztán szinte észre sem vettem és egyik napról a másikra szép bőröm lett.Én 8 hónapig szedtem.
2009. febr. 27. 07:48
nekem már az elsőhéten. de ez még csak bőr égés, száradás. állandóan kenni kellett az arcomat. hiszen a bőrödet levedled és új lesz helyette. én 9 hónapig szedtem, 2003 októbertől. kemény volt a mellékhatások miatt, de megérte. mondjuk nekem különösebb bajom nem volt, csak az első 2 hónapba. utána márcsak szépültem :))))
2009. febr. 27. 07:37
kinek mennyi idő után látszódott javulás?
107. noryle
2009. febr. 26. 14:58
Több mint egy évig.
106. diegóóó (válaszként erre: 105. - Noryle)
2009. febr. 25. 22:09
Meddig kellett szedned?
105. noryle
2009. febr. 25. 21:48
Én most csinálom a levezetést, már csak 1 hónap van hátra. Nagyon megéri. Én is nagyon magam alatt voltam ezektől a szörnyű pattanásoktól de ma már nyomuk sincs. Ajánlom mindenkinek aki hatásosan akarja megszüntetni a bőrhibákat. Én 15 évesen kezdtem, úgyhogy nem volt egy leányálom...
104. diegóóó (válaszként erre: 103. - Noryle)
2009. febr. 25. 21:44
Igazad van.Ha minden gyógyszernek elolvasnánk a tájékoztatóját akkor semmit nem vennénk be mert mindegyikben írnak ijesztő dolgokat és mégsem tapasztaltam még egyiket sem.A Roaccutan szedésekor sem csak bőrszárasságot.Nekem nagyon megérte.Én utáltam a pattanásokat,szabályosan depis voltam tőlük.Utáltam kimenni az utcára,azt hittem hogy mindenki azt nézi hogy milyen csúnya pattanásaim vannak.És tényleg semmilyen kence nem segített...sajnos ezeken nem segít.
103. noryle (válaszként erre: 85. - B0e26fe96f)
2009. febr. 25. 21:26

Nem kell hisztizni emiatt. Igaz, sokan hisztiznek, meg felfogás kérdése, hogy az ember hogy fogadja ezt a gyógyszert. DE ha valaki normális arcbőrt akar annak megmondom: ez az ára. Nem kell elolvasni a mellékhatást, (én megtettem) de mondjuk nekem akkor már tökmindegy volt. Átlag embereknél szerintem bőrszárazság mindenképpen, az olyanoknál mint én (érzékenyebbek) esetleg még halvány depresszió. Mert beismerem, nekem sz*r kedvem van kb. a szedéstől számított 2-3. hónap óta. De ez is egyénfüggő. Akinek nem tipikus tinédzserpattanásai vannak azokon kenceficék és humbukok nem fognak segíteni.

Legjobbakat.

102. diegóóó (válaszként erre: 101. - Zsanett.t)
2009. febr. 25. 21:14
Neked van igazad.Én is tudom,hogy nem kellene félnem,de azért mégis félek kicsit.:)De ha azt mondják hogy ki kell venni akkor nincs mese mert többel köti be az ember.És lehet tényleg attól vannak a pattanásaid.
2009. febr. 25. 20:57
egyáltalán nem félek...én ha tehetném,holnap kivetetném a mandulám...
100. diegóóó (válaszként erre: 98. - Zsanett.t)
2009. febr. 25. 20:55
A műtéttől én félek picit,de bátorítom magam,nekem is mennem kell.A gyógyszertől meg ne félj!Nagyon megéri.Én újra beszedném.
2009. febr. 25. 20:35
drága vagy,hogy ilyen segítőkész vagy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook