Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai fegyelmi tárgyalás fórum

Iskolai fegyelmi tárgyalás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. 388b941089 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2012. márc. 3. 09:43

Igazából őt az eljárás menete érdekelte, ezért bevágtam neki a teljes ide vonatkozó jogszabályszöveget.


Lehet, h nem is kell egyébként meghatalmazás az eljárás során, mert kiskorúról van szó, bár biztonság kedvéért azért legyen....

2012. márc. 3. 09:38
Ez nem olyan helyzet, amit telefonon lehetne elintézni. A személyes megbeszélés az egyetlen olyan forma, ahol mindenkét fél elmondhatja a gondját, észrevételét, tapasztalatát, kérését, stb. Igaz, tanítási időben egy pedagógust megtalálni szinte lehetetlen, hogy egy óraközi 10 perc szünet csak arra elég, hogy elszaladjon a mellékhelyiségbe, kezet mosson, bekapjon 2-3 falat szendvicset, igyon egy pohár vizet és veszi fel a következő osztály anyagát és irány a tanterem.
27. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Aktucs)
2012. márc. 3. 09:15

Érdemes annyit tudni a magyar közoktatás integrációs "törekvéseiről", hogy az iskolákra "szinte kényszerrel" rakták rá, hogy milyen típusú SNI gyermeket kell integrálniuk.

Semmilyen felkészítést nem kapott senki, maximum pár továbbképzés, ahol erre volt pénz. Egész egyszerűen csak beleíratták velük az alapító okiratukba , hogy pl. "beszédfogyatékos vagy tanulásban akadályozott gyermek integrációját ellátja" és slussz!

Nincs többlettudásuk a tanároknak, mert sose láttak előtte ilyen gyereket. Kibóklászik az iskolába heti 1-2 alkalommal gyógypedagógus, de valljuk be őszintén: ez félmegoldás.


Sokszor olvasom, hogy SNI gyermeket a szülő valahova be akar íratni, azzal a szlogennel, hogy "oldja meg az óvoda/iskola, ez a dolga, nem?"


A szülő nincs benne a közoktatás rendszerében, nem lát rá, csak kapaszkodik sokszor abba, ami bele van ugyan írva az iskol/óvoda alapító okiratába, de valódi komplex ellátás nemigen van mögötte.

Jelenleg Magyarországon hideg integráció van leginkább.

2012. márc. 3. 09:08
gyorsabb voltál :)
25. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2012. márc. 3. 09:07

ne fáradj, én már linkeltem idevágó oldalakat:


76. § (1) Ha a tanuló a kötelességeit vétkesen és súlyosan megszegi, fegyelmi eljárás alapján, írásbeli határozattal fegyelmi büntetésben részesíthető.


(2) A fegyelmi büntetés lehet

a) megrovás;

b) szigorú megrovás;

c) meghatározott kedvezmények, juttatások csökkentése, illetőleg megvonása;

d) áthelyezés másik osztályba, tanulócsoportba vagy iskolába;

2012. márc. 3. 09:05

1993. évi közoktatási törvényből:


A tanuló fegyelmi és kártérítési felelőssége, a nevelési-oktatási intézmény kártérítési felelőssége



76. § (1) Ha a tanuló a kötelességeit vétkesen és súlyosan megszegi, fegyelmi eljárás alapján, írásbeli határozattal fegyelmi büntetésben részesíthető.


(2) A fegyelmi büntetés lehet


a) megrovás;


b) szigorú megrovás;


c) meghatározott kedvezmények, juttatások csökkentése, illetőleg megvonása;


d) áthelyezés másik osztályba, tanulócsoportba vagy iskolába;


e)eltiltás az adott iskolában a tanév folytatásától;


f) kizárás az iskolából.


(3) Tanköteles tanulóval szemben a (2) bekezdés e)—f) pontjában meghatározott fegyelmi büntetés nem alkalmazható. A (2) bekezdés d) pontjában szabályozott fegyelmi büntetés akkor alkalmazható, ha az iskola igazgatója a tanuló átvételéről a másik iskola igazgatójával megállapodott. A (2) bekezdés c) pontjában meghatározott fegyelmi büntetés szociális kedvezményekre és juttatásokra nem vonatkoztatható.


(4) A szakközépiskola és a szakiskola tanulója ellen folytatott fegyelmi eljárásba, ha a tanuló tanulószerződést kötött, be kell vonni a területi gazdasági kamarát.


(5) A kollégium tagja ellen a kollégium rendjének megsértéséért


a) megrovás;


b) szigorú megrovás;


c) kizárás


fegyelmi büntetés szabható ki.


(6)A fegyelmi büntetés megállapításánál a tanuló életkorát, értelmi fejlettségét, az elkövetett cselekmény súlyát figyelembe kell venni. A fegyelmi büntetést a nevelőtestület hozza. Az iskolai, kollégiumi diákönkormányzat véleményét a fegyelmi eljárás során be kell szerezni.


(7)A fegyelmi eljárás megindításáról – az indok megjelölésével – a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét értesíteni kell. A fegyelmi eljárás során a tanulót meg kell hallgatni, és biztosítani kell, hogy álláspontját, védekezését, előadja. Ha a meghallgatáskor a tanuló vitatja a terhére rótt kötelességszegést, vagy a tényállás tisztázása egyébként indokolja, tárgyalást kell tartani. A tárgyalásra a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét meg kell hívni. Kiskorú tanuló esetén a fegyelmi eljárásba a szülőt minden esetben be kell vonni. A fegyelmi eljárás során a tanulót a szülő, illetőleg más megbízott is képviselheti. A fegyelmi tárgyalást akkor is meg lehet tartani, ha a tanuló, illetve a szülő vagy a megbízott ismételt, szabályszerű értesítés ellenére sem jelent meg. A tanuló, kiskorú tanuló esetén a tanuló vagy a szülő kezdeményezésére a fegyelmi eljárást meg kell indítani és le kell folytatni.


(8) A tanulóval szemben ugyanazért a kötelességszegésért csak egy fegyelmi büntetés állapítható meg. Ha a kötelességszegés miatt az iskolában és a kollégiumban is helye lenne fegyelmi büntetés megállapításának — a nevelési-oktatási intézmények eltérő megállapodásának hiányában — a fegyelmi büntetést abban a nevelési-oktatási intézményben lehet megállapítani, amelyikben az eljárás előbb indult.


(9) A gyakorlati képzés keretében elkövetett kötelességszegésért a fegyelmi eljárást az iskolában kell lefolytatni.


(10) Végrehajtani csak jogerős fegyelmi határozatot lehet. A fegyelmi eljárás lefolytatásának szabályait jogszabály határozza meg.


(11)494 Nem indítható fegyelmi eljárás, ha a kötelezettségszegés óta három hónap már eltelt. Ha a kötelezettségszegés miatt büntető- vagy szabálysértési eljárás indult, és az nem végződött felmentéssel (az indítvány elutasításával), a határidő a jogerős határozat közlésétől számít.



77. §495 (1)496 Ha a tanuló tanulmányi kötelezettségeinek teljesítésével összefüggésben a nevelési-oktatási intézménynek, illetve a gyakorlati képzés szervezőjének jogellenesen kárt okoz, a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény szerint kell helytállnia.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben a kártérítés mértéke nem haladhatja meg


a) gondatlan károkozás esetén a kötelező legkisebb munkabér – a károkozás napján érvényes rendelkezések szerint megállapított – egy havi összegének ötven százalékát,


b) ha a tanuló cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, szándékos károkozás esetén az okozott kár, legfeljebb azonban a kötelező legkisebb munkabér – a károkozás napján érvényes rendelkezések szerint megállapított – öt havi összegét.


(3)497 Az óvoda, az iskola, a kollégium, illetve a gyakorlati képzés szervezője a gyermeknek, tanulónak az óvodai elhelyezéssel, tanulói jogviszonnyal, kollégiumi tagsági viszonnyal, gyakorlati képzéssel összefüggésben okozott kárért vétkességére tekintet nélkül, teljes mértékben felel. A kártérítésre a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény rendelkezéseit kell alkalmazni azzal a kiegészítéssel, hogy a nevelési-oktatási intézmény, illetve a gyakorlati képzés szervezője felelőssége alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a kárt a működési körén kívül eső elháríthatatlan ok idézte elő. Nem kell megtéríteni a kárt, ha azt a károsult elháríthatatlan magatartása okozta.


(4) Ha a szakközépiskola, illetve a szakiskola tanulója tanulószerződést kötött, a gyakorlati képzés szervezőjének, illetve a tanulónak okozott kár megtérítésére a szakképzési törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.

23. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Aktucs)
2012. márc. 3. 09:05

szerintem elég ennyi indok, a Házirendben meg lehet , hogy az áll, hogy X számú beírás után fegyelmi tárgyalást írnak ki. A Házirendet megnézheted az iskola honlapján, ott fenn kell lennie!


Másik lehetőség: a Fiad tényleg csinált valamit, amit nem mond el és csak ott fog kiderülni. Bár ebben az esetben valószínű az indoknak ezt a konkrét eseményt megjelölték volna.


Majd számolj be a részletekről, remélem, sokkal simábban alakul a dolog, mint most számítasz rá.


Igyekezz partner maradni, ne a "sértődött szülő" álláspontján légy, gondold azt át, hogy , hogy Te csak egy gyerekért aggódsz, nekik viszont többszáz gyerekért kell felelniük, tehát bizonyos dolgoktól nem tekinthetnek el!

22. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Aktucs)
2012. márc. 3. 09:00

Szia!


Egy egyetemen dolgozom, rengetegszer voltam már fegyelmi tárgyaláson, csak a másik oldalon. :)

Azt kell tudni, h fegyelmi eljárást a hallgatói jogviszonyból származó súlyos kötelezettségszegés alapos gyanúja miatt indítanak. Egyébként szerintem ez még nem tárgyalás, csak "meghallgatás", bár mi én a felsőoktatásra vonatkozó szabályokat ismerem, ott első körben csak meghallgatják a fegyelmi eljárás alá vontat. Felállítanak egy fegyelmi bizottságot, akik összeszedik az üggyel kapcsolatos információkat, begyűjtik a rendelkezésre álló iratokat, meghallgatják a tanúkat. A tárgyalás már a rendelkezésre álló segédanyagok alapján kerül lefolytatásra.


Megnézem neked, hogy közoktatásban milyen szankciókat szabhatnak ki....


De első körben mindenképpen tisztázd a fiaddal a probléma tárgyát, mondd meg neki, hogy csak akkor tudod megvédeni, ha tudsz mindent. Ha pedig te akarod képviselni az eljárás során, mindenképpen írjatok meghatalmazást, különben nem fognak téged beengedni a tárgyalásra/meghallgatásra.

21. pemete
2012. márc. 3. 08:19

Nem értem miért ugrottatok neki a kérdezőnek. Az csak természetes, hogy az ember megvédi a saját gyerekét, bármekkora baromságot is csinált. Ő csak tudni akarja mire számítson, hogyan zajlik egy ilyen "tárgyalás", és nem érti a történteket, mert nem kap felvilágosítást az iskolától, és eddig sem kapott semmi negatív visszajelzést akárhányszor kérdezte, hogy minden rendben van-e.

Szerintem teljesen érthető és világos a kérdés, és jogosan akar válaszokat kapni az iskolától.

20. Aktucs
2012. márc. 3. 07:53

Szerda este óta tudom, hogy ilyen következik.

És épp próbálok utánajárni, hogy hogy zajlik.


Nem fröcsögtem az iskolára. Kerestem őket, de a kérdéseimre nem kaptam választ.A fiam meg nem egy angyal, de el szokta mondani, hogy mit csinált.


De lehet, hogy tényleg nem jó helyen kerestem információt, mert mindenkinek annyira tökéletes a gyereke, hogy még senkinél nem került sor fegyelmi tárgyalásra.


A kérdésem továbbra is az, hogy hogy zajlik egy ilyen fegyelmi tárgyalás, mire készüljünk.


Kijelölt pedagógus meg ne képviselje a gyereket, jobban jár velem.


Ha segíteni nem tudtok, ne bizonygassátok, hogy rettentő szar anya vagyok, mert nem igaz.

19. kitrákotty (válaszként erre: 16. - Aktucs)
2012. márc. 3. 05:40

Fegyelmit nem tartanak ilyen miatt, hogy órán nem tud nyugton ülni. Ott már valami más is van.


Osztályfőnököt meg az iskolában bármikor eléred, azt csak tudod, hol az iskola?!


EGyébként nem, nem ugrani kell. Ugyanis eleve gyanús az, hogy a gyerek szerinte "nem csinált semmit". Neked hogy nem jut eszedbe, hogy az iskolát keresd meg az ügyben?


és - én úgy tudom - nem kell megvédened a fiadat, hanem a nevelőtestületből lesz valaki, aki képviseli őt, az érdekeit.

ha már tudod egy ideje, hogy ilyen következik, legalább járj utána, hogyan zajlik, és nem utolsósorban jó lenne kideríteni (nem a fiadtól), hogy miért kerül erre sor, nem pedig látatlanban (nem tudva a lényegről) fröcsögni az iskolára.

18. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Aktucs)
2012. márc. 3. 00:42

Tudod mit? Kötözködj az osztályfőkökkel! Gyengébbek kedvéért: az iskola telefonszámán is el lehet érni tanítási időben. Ha a tanári szobának nincs direkt száma, vagy nem tudja valaki a mellékét, akkor majd a portás kapcsolja. Ha épp nincs bent, akkor üzenetet is lehet hagyni, hogy telefonáljon vissza.

Az biztos, hogy a látatlanba hőbörgés egy fórumon nem visz előre, de sokat elárul arról, hogy milyen példán is nevelkedik a gyerek.

17. trapiti (válaszként erre: 16. - Aktucs)
2012. márc. 3. 00:13
Épp most akartam írni, hogy ha SNI gyereket integráltan oktató intézményben a sajátossága miatt kerül fegyelmi tárgyalásra, az nagyon-nagyon szomorú... Nekem már a "fegyelmi tárgyalás" kifejezés is nagyon durva... mintha rögtön bíróság elé is állítanák... Főleg úgy, hogy a szülő érdeklődő, bejár, nyilván ment volna ismét ha szólnak hogy gond van.
16. Aktucs (válaszként erre: 15. - 4c30444687)
2012. márc. 3. 00:10

Azt nem hiszem, hogy meg kéne bárkit védeni Mátétól. Óvodás kora óta ő a fő lovag, a gyengék és elesettek védelmezője, a kirekesztettek szószólója.

Csapatostul jönnek hozzá az osztálytársai, ha bántaná őket, akkor ez nem hiszem, hogy így lenne. Agresszív megnyilvánulásáról még egyszer sem hallottam.


Az órát bizonyára zavarja a nyüzsgésével. De integrált oktatást felvállaló intézménybe jár, ahol ezt tudni kéne kezelni. Ha vele nem tudnak mit kezdeni, mit kezdenek a Down-kórossal?


Egyébként, ha a te gyerekedről lenne szó, te nem ugranál?

15. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Aktucs)
2012. márc. 3. 00:04
Bocs, akkor rosszul fogalmaztam. Nem tartom célravezetőnek, ha egyből ugrasz. Mikor fegyelmire kerül a sor, akkor már elég sokszor más gyerek(ek) védelme érdekében történik ez.
14. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - Aktucs)
2012. márc. 3. 00:02

Bizonyos kihágások esetében megvan, hogy milyen fokozatú büntetés jár az iskola házi rendje szerint, és ennek megvan a formai követelménye is, hogy miként kell közölni.

Hívd fel hétfőn az osztályfőnököt, az a legtisztább! Benne van a pakliban, hogy a fiad valami olyat tett, amit máskor nem, és talán azért nem meri megmondani, mert tudatában van, hogy rossz fát tett a tűzre.

13. Aktucs (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2012. márc. 3. 00:01

Nem tudom felhívni az osztályfőnököt, mert nem adta meg a telefonszámát.

És szerintem nem támadtam. Csak nem érek dolgokat. Szeretném megvédeni a gyerekem (remélem ez nem számít bűnnek), aki ugyan kilóg a többi gyerek közül, gondjai vannak, de egy végtelen jólelkű, intelligens, udvarias fiú - és szülőin, fogadóórán a tanárok is ezt mondják.

12. Aktucs (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. márc. 2. 23:55

Igazából a beírásainak 80%-a egyetlen tanártól származik. Nem érzem, hogy meg akarnának - így többes számban - szabadulni tőle, csak most nem értem a helyzetet.

Valahogy jobbnak, egyszerűbbnek, tisztábbnak éreztem volna, ha felhívnak, e-mailt írnak, vagy valami, hogy gond van a gyerekkel, jöjjenek már be, beszéljük meg.

Ha segítenének és nem megaláznának.


Vagy legalább a kérdésekre ne mondták volna sorozatban, hogy nincs baj...

11. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Aktucs)
2012. márc. 2. 23:52
Nem kellene egyből vissza támadni, ha azt em tudod, hogy mi történt. Fegyelmi tárgyalást nem indítanak hasra ütésre.
10. trapiti (válaszként erre: 7. - Aktucs)
2012. márc. 2. 23:50
Ez nagyon durva... már azt sem értem, mire számítanak, ha beírnak századszor, akkor változik a helyzet??? Vagy az a cél, hogy megszabaduljanak a gyerektől? :((((((
9. Bcicus (válaszként erre: 7. - Aktucs)
2012. márc. 2. 23:47
Hívd fel az ofőt és kérdezd meg.
8. Aktucs (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 23:45

köszönöm.

Az a baj, hogy ez alapján nem tudom, igazából elég ok megjelölésnek ennyi, hogy a házirend megsértése? Nem kell(ene) ezt konkretizálni?


Néha igen homályosak számomra a jogszabályok...

2012. márc. 2. 23:40

Apróságok... Abból sok van, mert Máté erősen figyelemzavaros és enyhén hiperaktív. Vagyis nem tud nyugton maradni 45 percig, dobol a kezével lábával (és észre sem veszi), ilyesmik. Ezekért tele van intővel, beírással.


Utoljára január végén voltam bent az iskolában. Rá is kérdeztem, hogy aggaszt ez a sok beírás, mi a baj, hogy tudnánk otthon segíteni, azt a választ kaptam, hogy Máté nem rossz gyerek, csak nyüzsög, nincs vele semmi baj, higyjem el...


Szerda óta interjúvolom a fiamat, azt mondja, fogalma sincs. Valószínű túl sok lett a beírása.


Mondjuk azért büntetni, mert nem marad nyugton kb olyan, mintha a sántát büntetnénk mert nem fut gyorsabban.

6. trapiti (válaszként erre: 1. - Aktucs)
2012. márc. 2. 23:10

Nem irigyellek :(

Szorítok Nektek, hogy ne legyen nagyobb baj!!!

2012. márc. 2. 22:55
Nyilván csinált valami súlyosat, cska úgy nem indítanak ilyet valaki ellen. Ha nem mondja el az igazat hívd fel az ofőt, hogy meg tudd mit követett el. Mik azok az apróságok amiket szokott, mert lehet neked apróság, de a tanárainak már nem az.
2012. márc. 2. 22:50

[link]


[link]


[link]



ezeket olvasd át alaposan!

3. Mókinca (válaszként erre: 1. - Aktucs)
2012. márc. 2. 22:47

Szia!

Szerintem érdemes lenne újra meginterjúvolni a kisfiadat. :)

Nem valószínű, hogy ok nélkül "fegyelmi tárgyalást" folytatnának ellene.

Valamit csak csinált.... vagy többen - és Ő pont ott volt.

2. Rhiannon69 (válaszként erre: 1. - Aktucs)
2012. márc. 2. 22:46
Mikor voltál utoljára szülőin?
2012. márc. 2. 22:44

13 éves fiamnak fegyelmi tárgyalása lesz szerdán. Nem tudjuk pontosan miért, azt mondja semmit nem csinált. Mármint a szokásos apró dolgain túl. Az értesítőn csak annyi van, hogy a házirend megsértése miatt. Hát ezt kenhetem a hajamra.


Tud valaki segíteni? Hogy zajlik egy ilyen tárgyalás? Hogy tudom megvédeni, ha azt sem tudom, mivel vádolják? Egyáltalán, lehet ezt így, hogy nem közlik előre, hogy mi is a gyerekkel a baj?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook