Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai fegyelmi tárgyalás fórum

Iskolai fegyelmi tárgyalás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. Aktucs (válaszként erre: 88. - Derintini)
2012. márc. 7. 20:26

A gyerek "abnormális", tekintve, hogy figyelemzavara van.

Tehát a mai viszonyok között akárhány iskolát is megjárathatnék vele, mindenhol gondjai lesznek, mert nincs felkészülve az ilyen gyerekekre az oktatási rendszer.

2012. márc. 7. 19:46

Bocsánat, hogy beleszólok...azért az jelent valamit, ha már a 2. iskolában sem találja meg a gyermek a helyét ilyen, vagy olyan indokok miatt.

Az egyikben állítólag verik tanári biztatásra, a másikban állítólag szemtelen, ami sehova sincs leírva.

Azért két közoktatási intézmény nem lehet egyszerre abnormális ugyanannál a gyermeknél egymástól függetlenül.

Sztem.

87. 91d4989ab9 (válaszként erre: 78. - Aktucs)
2012. márc. 7. 19:37
szia, nem olvastam el mindent, de biztos hogy a gyerekednek jó ez a suli? nincs más lehetőség? nem hiszem hogy nyugtatóteázni kéne neki ha a megfelelő helyen lenne:(
86. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Aktucs)
2012. márc. 7. 19:33

Ez nem hangzik valami jól.

Remélem, a gyeremekedre semmi negatív hatással nem lesz ez a procedúra

85. Aktucs
2012. márc. 7. 19:31
A gyerekvédelmi felelős folyamatosan azt magyarázta, hogy nem büntetünk eleget... És a büntetés az nagyon fontos.
84. Aktucs
2012. márc. 7. 19:29

Nincsenek indokok. "Valahol határt kell szabni"

Illetve meg kell büntetni, és példát kell statuálni.


Bementünk. Gyerek végül nem jött.

Azzal kezdték, hogy nem akarják kirúgni a gyereket. Mondtam, hogy még jó... Meg hogy a beírásai miatt gyűltünk itt össze.

Próbáltam megvilágítani, hogy a gyerek nem tehet a dobolásról, satöbbi, erre jöttek azzal, hogy szemtelen. Mondom, érdekes, ez idáig nem merült fel, keressenek már egy beírást, ami ilyesmiről szól. Ott van hogy beszélget. De az nem azt jelenti, hogy szemtelen!!!

Volt ott 4 tanár aki tanítja. Egyikükkel sem volt még szemtelen a gyerek, sőt, az ő óráikon nem is rendetlenkedik. Olyan, aki konkrét negatívumot tudott volna, nem volt...

Az iskola a kéthétben egyszeri beilleszkedést segítő pszichológiai csoporttal letudottnak tekinti a fejlesztést.

83. zebracsikó (válaszként erre: 82. - Aktucs)
2012. márc. 7. 19:23

indokok?

Részletesebben elmeséled?

82. Aktucs
2012. márc. 7. 18:55

Na megvolt a tárgyalás. Szigorú megrovásban részesítették. De az egész cirkusz volt, igazából senki nem volt kíváncsi semmire, előre megvolt a határozat.


Fellebbezünk.

81. 388b941089 (válaszként erre: 78. - Aktucs)
2012. márc. 7. 16:11
jajj basszus... :(
2012. márc. 6. 18:52
és drukkolok holnap!
79. zebracsikó (válaszként erre: 78. - Aktucs)
2012. márc. 6. 18:52

AZt tanácsolom, légy nagyon kimért, de határozott.

A fiad nagyon sajnálom, de talán ennek a dolognak is lesz valami haszna, nem hiába sodorta elétek az élet ezt a problémát!

78. Aktucs
2012. márc. 6. 18:47

Na, végre sikerült beszélnem a fegyelmi bizottság elnökével. Nem tévedek. A gyereknek azért lesz fegyelmije, mert túl sok beírása van. A beírásai meg mind a figyelemzavarából következnek.


Ennyit arról, hogy fegyelmi tárgyalást csak súlyos dolgok miatt tartanak


A gyerek meg teljesen ki van borulva. Tegnap este már nyugtatóteát főztem neki, mert nem tud aludni napok óta :(

77. kitrákotty (válaszként erre: 70. - Aktucs)
2012. márc. 6. 18:46
Engem érdekelnek a fejlemények, megírod?
2012. márc. 4. 09:54
Ilyenkor a legjobb stratégia az, ha a szülő maximálisan együttműködik és nem támadja a tanárokat.
75. zebracsikó (válaszként erre: 74. - 388b941089)
2012. márc. 4. 09:42

olvasd el az 1. hsz-t

Nem részletezték.

74. 388b941089 (válaszként erre: 73. - Zebracsikó)
2012. márc. 4. 09:41
fel kell tüntetni, hogy pontosan milyen szabályt szegett meg, biztos vagyok benne, hogy le van írva, ha meg nem így van, akkor viszont szarul dolgoznak, megtámadható az egész így
73. zebracsikó (válaszként erre: 71. - 388b941089)
2012. márc. 4. 09:25
annyi indoklás volt, hogy "Házirend megsértése"
72. 2c8b615588 (válaszként erre: 70. - Aktucs)
2012. márc. 4. 08:55

Valószínűleg nem tévedsz, de meglátjuk,mi sül ki ebből az egészből. Én ennél sokkal durvább dolgokért sem írok be diáknak,de ha ráadásul tudnám a gyermekről,hogy hiperaktív, akkor meg még úgy sem.


Tény, hogy a szaktanárira érzékenyen reagálnak a gyerekek (különösen a felvételi előtt állók), és abban a percben helyreteszik magukat(kb. 10 percre :)) De ha túl sok szaktanárit oszt ki az ember,egy idő után elvész annak jelentősége, már nem büntetésként fogja a diák sem számontartani, pont az a hatása vész el, amiért adjuk.


Nagyon tanára válogatja,hogy ki mire hogyan reagál. Meg maga a tanóra jellege is nagyon számít ám: matekon jobban kell figyelni,mint pl. ének órán. Gondolom, nem olyan tanár írt be Máténak, aki készségtárgyat tanít,hanem fontos közismereti tárgyat oktató pedagógus. Tudod rendkívül fárasztó dolog ám folyton fegyelmezni, egy (-két-három) gyermek miatt állandóan megállni, miközben az órának haladnia kellene. Tehát megértem én a tanár "türelmetlenségét" is, csak a módszerét nem.


De a leírtak alapján nagyon úgy tűnik,hogy olyanok miatt kapott beírásokat és megaláztatást, amikről nem tehet. Az baj,ha ennyien verték, és "észre sem vették". Kiközösítették, tanári engedéllyel és bíztatásra? Felháborító. Mi el szoktuk magyarázni a gyerekeknek,hogy ő kicsit más mint ti, és meg is értik, el is fogadják a diáktársak.


Nálunk a nem hiperaktív gyerekek között is vannak "dobolósok" meg "fütyörészők", meg "dúdolgatók". Ilyen a természetük :) Meg nekem épp az a gyanús,ha a diák csendben ül. Akkor valamire készül többnyire :D


Az amúgy jó,hogy fejlesztőpedagógusok is vannak nálatok.Ez a magatartásfüzet sem butaság, csak nem viselkedészavaros gyermekek esetében. Ebbe a füzetbe amúgy csak a tanár, vagy a diáktársak is beleírhatnak? Mert ha utóbbi, az külön jó ötlet, mert néha többet számít egy diáknak a diáktársa véleménye,mint egy tanári megszólás.

2012. márc. 4. 08:20

Figyelj csak, az értesítőben meg kell ám jelölni a fegyelmi eljárás megindításának indokát is.


(A fegyelmi eljárás megindításáról – az indok megjelölésével – a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét értesíteni kell.)


Elvileg tudnotok kell, hogy miért indult az eljárás. Ha pedig mégsem, akkor írni kell, hogy tekintettel arra, hogy az indok megjelölése elmaradt, az értesítés szabályszerűtlen, ill. kéritek az arról való tájékoztatást és a meghallgatás elhalasztását...


Ha meg tudjátok mégis az indokot, akkor pedig beszéld meg a gyerekkel, találjatok ki egy jó védekezési stratégiát és a gyerek ismerjen be mindent, akkor nem fognak további vizsgálatokat, illetve tárgyalást tartani.


Sok sikert. :)

70. Aktucs
2012. márc. 3. 23:39

Úgy látom megérkeztek azok is, akik tényleg segíteni akarnak. Köszönöm.


Tehát tulajdonképpen egy "kerekasztal-beszélgetésre" készüljek, ne bírósági tárgyalásra, ha jól értem.


Nálunk az iskolaváltás lehetetlen. 2 iskola van, tavaly hoztam át a másikból ide, mert áldozattá vált. Olykor 7-en verték és ezt a tanárok állítólag nem vették észre. Soha nem panaszkodott, soha nem mesélt semmit a suliról, mert nem akarta, hogy nekünk rosszul essen. Kiközösítették, tanári engedéllyel és biztatásra, egy csomó elképesztő dolog történt, a fele azóta lassacskán derül ki, a volt of. azóta is, ha látja, bántja. Ott tartott, hogy folyamatosan gyomorgörcse volt, nem bírt enni, amikor kiderült, hogy mi folyik ott. Azóta is pszichológushoz jár. (Szerintem kitenni sem tudják, mert arról biztos kérnék pszichológiai szakvéleményt, hogy abba az iskolába nem mehet vissza. Kapnék is.)


Iszonyú hálás voltam és vagyok a mostani sulinak, hogy tavaly év közben helyet csináltak neki, segítettek a beilleszkedésben. A gyerekek elfogadták, vannak barátai, mint említettem, szoktak jönni hozzánk.


Tehát nem alapjában az iskolával van bajom. Csak és kizárólag ezzel az egyetlen szituációval.


Egyébként mi most olyan iskolába járunk, ahol enyhe értelmi fogyatékost is integráltan oktatnak, 2 vagy 3 főállású fejlesztőpedagógus van, és az iskola rendelkezik nevelési tanácsadói jogkörrel.


Nem várom azt az iskolától, hogy oldja meg helyettem és Máté helyett a gondjait, de igenis szükségem van segítségre a megoldáshoz, mert nem vagyok fejlesztőpedagógus.


Nálunk a következő beírás viszi egyelőre a pálmát: "Máté az órán a cipőjét szagolgatta."


Van náluk bevezetve egy ún. magatartásfüzet. Ezt nem hozza haza, az osztálynak egy közös van. Ebbe írják bele ha valaki nem az elvártnak megfelelően viselkedett. Ha 5 összegyűlik, akkor osztályfőnöki figyelmeztetést kap, a következő 5 után intőt, aztán rovót, ezután ig. figyelmeztetőt, intőt. Nálunk már ez utóbbi is volt. Volt hogy egy órán 3-szor írta be a tanár. Ezek miatt faggattam a sulit, hogy mégis mi lehet a baj...


Szoktam tudni a magfüz beírásokról is, elmondja a gyerek, már amikor vele is közlik. Ez mind ilyen volt, hogy pakolt a táskájában, dobolt, és hasonló, "vele járó" dolgok. Esetleg nem volt rajta iskolaköpeny. Ezekből raktam össze, hogy valószínű, ezekről fog szólni ez az eljárás is. Nyilván benne van a pakliban, hogy tévedek.

69. 2c8b615588 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2012. márc. 3. 19:59
Persze, én is:)) A volt tanáraim mást mondanának :DD
68. zebracsikó (válaszként erre: 67. - 2c8b615588)
2012. márc. 3. 19:52
én jó kislány voltam :)
67. 2c8b615588 (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2012. márc. 3. 19:08
Hát azt elhiszem :DD Csak hát ha valami történt volna közben veled, akkor azért a tanárt ki is csaphatták volna. Vagy sokkal rosszabb esetben börtönbe is zárhatták volna. Persze ha ő küldött ki, akkor az az ő felelőssége. Nálunk is van úgy,hogy kiküldenek egy-két diákot, de ez veszélyessé válhat, pl. unalmában elkezd gyújtogatni, lopkodni, vandálkodni. A gyermeknek felügyelet kell. Muszáj, mert korából kifolyólag nem képes még felmérni tettei következményét.
66. 2c8b615588 (válaszként erre: 64. - 2a69f78972)
2012. márc. 3. 19:03

Paff...magyar egészségügy :(


Így van, mármint a füstös-lángos dolog.

65. zebracsikó (válaszként erre: 60. - 2c8b615588)
2012. márc. 3. 18:30

igen, óra közben.

:)

mindenkinek jobb volt így :)

64. 2a69f78972 (válaszként erre: 55. - 2c8b615588)
2012. márc. 3. 18:18

"Sokszor hangzatos szavakat használnak iskolákban nem is olyan rémes dolgokra."


Ezzel egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy egyéb intézményekben is!

Rákszűrés után kaptam olyan hangú visszahívót, hogy egyből megírtam a végrendeletem. Egész Karácsonyom el volt tolva és a családomé is! Kiderült, hogy áramszünet miatt tönkre ment az anyag és azért kell megismételni!


Bocsánat a kitérőért, csak azt akartam ezzel jelezni, hogy vannak dolgok, amiknek "nagyobb a füstje mint a lángja"

63. trapiti (válaszként erre: 61. - 2c8b615588)
2012. márc. 3. 17:38

így van, ez speciális felkészültséget igényel a pedagógustól.

A másik: ha valóban lenne elég ilyen iskola, nem kínlódna annyi szülő azzal, hogy nem talál a gyerekének megfelelő intézményt...

62. 2c8b615588 (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2012. márc. 3. 17:37
Utóbbi esetre nálunk is volt példa, de a srácot ki is rúgták, mert értékesítette is a lopott szajrét.
61. 2c8b615588 (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2012. márc. 3. 17:35
Biztos vagyok benne,hogy van, mert egyre több a hiperaktív gyermek. Bocsánat a hasonlatért, de ez szerintem olyan,mint pl. az autizmus: megfelelő emberek kellenek a kezeléséhez, nem mezei tanárnénik és bácsik. És az autista gyermek sem fegyelmezetlenségéből kifolyólag "rossz".
60. 2c8b615588 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2012. márc. 3. 17:33

Kimehettetek? Mármint kiengedett óra közben a tanár? :)


Na, ha a jelentkezés is meg volt tiltva néha, akkor nagyon olyan dolgokat kérdezhettél (amíg tehetted , jelentkezés útján :)), amikre szegény tanár úr / nő nem tudott érdemeben reagálni :))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook