Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
80802. juditkecskemet (válaszként erre: 80796. - Inf3rno)
2015. jan. 14. 07:40

Köszi a választ! :) Nem értettem félre ő mondta, hogy nem mindenkinek hat jól. Sajnos a cikket nem tudom elolvasni nem tudok angolul.

Én sem akarom nagyon elhinni de ezek után hogy merjem szedni? Eddig mindig a 120-as inzulin 25-40 között mozgott most meg 58...Semmi más újat nem vetettem be. Ill. a Trijódot kezdtem el még egy időben az inozitollal....

80801. juditkecskemet (válaszként erre: 80790. - Vikyci)
2015. jan. 14. 07:37
Inzulint nem kell kapnom. Meforalt szedek.
80800. eb85e22a13
2015. jan. 14. 02:29
Jó éjt mindenkinek!:)
80799. eb85e22a13 (válaszként erre: 80793. - Yoffo)
2015. jan. 14. 02:28

Szia!


Bizony érdemes lenne egy terhelt cukor+inzulin tesztet nézetned, de javasolnék még egy nőgyógyi uh-t, PCOS-re is. Ha ezek kilőve, akkor mellékvese felé kellene kutakodni.

Azért az éhomi vércukor lehetne alacsonyabb is.

Amire még nagy esély van, hogy candida túlszaporodásod van. Ez tipikusan ilyen tüneteket mutat, de a többi is , amit írtam.

Biztos vagyok benne, hogy nem a depressziótól vannak ezek a tünetek. Lehet nézetnék azért még egyszer a helyedben egy pmirigy labort./van, h.hibázik a labor.Remélem minél hamarabb jobban leszel!

80798. eb85e22a13 (válaszként erre: 80795. - Inf3rno)
2015. jan. 14. 02:16

Az, hogy mi a véleményem a paleoról globálisan,azaz, h."milyen a paleo" az most nem ide tartozik./ Mint ahogy írtam nem vagyok paleo diétán, bizonyos elméleteivel egyetértek, de nem mindegyikkel.Glutén mentes, ir, vércsoport diétán vagyok, és próbálom kerülni az adalékokat.

Köszönöm a rövid ismertetőt, de én sem most kezdtem az "ipart" diéta terén, több, mint 20 éve.:) De az tény, hogy nincs nap, hogy ne tanulnék új dolgokat. Főleg, hogy egyik kutatási eredmény aláássa az azt megelőzőt, és így tovább.:) Tehát mindent 100%-ban készpénznek nem szabad venni.

Nem csak paleo liszteket eszem: barnarizsliszt, hajdina liszt, kókuszliszt, spárgaliszt, szezámliszt, tökmagliszt, vörös szőlőmagliszt. Ezekből a szezámliszt tartalmaz zsírsav mennyiségből í10% omega 6-ot, illetve még a tökmagban van némi omega 6.

Viszont iszonyatos mennyiségű vitamint, ásványi anyagot tartalmaznak. Tökéletesen tiszta étel kevés van, én törekszem rá, hogy minél kevesebb sz.r legyen a kajában. Nagyon magas vas, kálcium tartalmű pl. a spárga, és jó hatással van az endokrin rendszerre. Nem mindennapi fogyasztásra, de jó a barnarizs is. A szezám d, b, e, ca-ot tart. sokat, de ennél még fontosabb, hogy a felesl. salakanyagot segít kiüríteni a szervezetből.szív, és érrendsz., e-vit, húgyúti, proszt. gondokra nagyon jó a tökmagliszt.Vegyszer , és adalékmentes liszteket használok csak, és mind glutén mentes is. A zsírmentes diétákat nagyon ellenzem, így örülök neki, hogy nem olyan alacsony ezekben a paleo lisztekben a zsír mennyiség.

Viszont általános recept nincs arra, hogy kinek mi a jó, csakis személyre szabottan lehet kialakítani egy diétát. Pl. a mogyóró nagyon jó ir. szempontjából, mert alacsony az inzulin indexe, viszont pl. a pajzsmirigy betegeknek kifejezetten ellenjavallt, mert pm. diszruptorok közé tartozik.

De ez csak egy példa volt .. Írtátok, hogy ir-esnek az alacsony GI-ű ételeket kell ennie. Sajnos ha azt követi, nem sok eséllyel fog meggyógyulni. Mivel attól még, hogy alacsony glikémiás indexe van egy ételnek, még lehet magas az inzulin indexe, azaz megdobja az inzulint, ami pont a legrosszabb egy ir-esnek. Ilyen pl. a tej, vagy kefír.Halat én nem eszem , mindennap chia magot szoktam, ami az egyik legnagyobb omega 3 forrás.100 g. chiaban 18.6 g. omega 3 van.Valamennyivel több van a lenben, 22 g. körüli, viszont még mindig vitatott mennyire dobja meg az ösztrogén szintet, ami nagyon fontos, mert népbetegség az ösztrogén -dominancia.

Hiába alacsonyabb a ch-ja a paleo liszteknek, mint a hagyományos/de annál károsabb liszteknek/, többet kell belőlük enni, így meglesz a szükséges lassú ch. mennyiség. Úgyis az a legideálisabb , ha napi 6 -7 szer eszik egy ir-es. Ezekből ehet egész nap sokszor kis mennyiségeket. És az nagyon lényeges , hogy ne éhezzen soha az ir-es/ill. senki sem persze/, úgy nem fog ugrálni a vércukor szint.

Viszont senkit nem akarok meggyőzni semmiről, mindenki úgy kajál ahogy szeretne. Persze ha valaki kikéri a véleményemet, akkor kapásból elmondom azt.:)

Egyik nap jó egy elmélet, másnap csődöt mond...:)

Fontos észrevennünk a testünk jelzéseit is ..

80797. inf3rno (válaszként erre: 80793. - Yoffo)
2015. jan. 14. 02:07

Nézd ennyi információból, amit leírtál nem lehet diagnosztizálni, hogy mi a problémád. A pajzsmirigyet TSH-val, T3-al és T4-el együtt szokás nézni, a cukorbetegséget, illetve inzulin rezisztenciát meg terheléses teszttel. A TSH értéked ideális, így kicsi az esélye, hogy pajzsmirigy gondod legyen. Az éhgyomri vércukor normális, de ettől még lehet IR-ed. Ha van cukorbeteg a családban, akkor vércukorszint mérő is van gondolom. Annyit kell tenned, hogy kimérsz 75g glükózt, aztán azt leküldöd egy pohár vízben feloldva. A szőlőcukor elvileg tiszta glükóz valamennyi kristályvízzel, de nézd meg a csomagolását, az a biztos. Ha nem boldogulsz a kiméréssel, akkor szólj, aztán kitaláljuk mennyi az annyi. Természetesen mérhetsz éhgyomri értéket előtte, hátha más, mint az 5.76. Utána fél óránként mérsz értékeket, és felírod. Ha 11.1 fölé megy menet közben, vagy ha nem áll vissza 6.66 alá 2 óra után, akkor cukorbeteg esetleg inzulin rezisztens vagy. A két pontos teszt is ér valamit, de nem az igazi.


Érdemes lenne elkezdened újra sportolni, sokat tud emelni a hangulaton, és a fogyásban is segít. Elképzelhető, hogy depressziós vagy, de ezt meg egy pszichomókus tudja biztonsággal diagnosztizálni. Vannak online tesztek is rá, azokat esetleg kipróbálhatod, hogy mit mondanak.

80796. inf3rno (válaszként erre: 80789. - Juditkecskemet)
2015. jan. 14. 01:27
Az értékek növekedésének semmi köze az inozitolhoz: [link] ez alapján (és további cikkek alapján) az inozitol fogyasztás bizonyítottan csökkenti az inzulin rezisztenciát. Vagy rosszul értetted, vagy az orvos beszélt hülyeségeket.
80795. inf3rno (válaszként erre: 80792. - Eb85e22a13)
2015. jan. 14. 01:14
Hát eddig az összes forrás, amit olvastam paleoról azt írja, hogy alacsony szénhidrát fogyasztásról, magas zsírról és fehérjéről szól. Esetleg ha írnál egy rövid listát arról, hogy szerinted milyen a paleo, akkor közelebb lennének valamilyen konklúzióhoz. A magokkal általában az a baj, hogy sok bennük az omega6, amit ellensúlyozni kell rengeteg omega3-al pl halból, lenolajból, stb... Olyan 3:1 és 6:1 közötti w3-w6 arány az ideális a 10:1 már sok, az 1:1 meg kevés. (Az omega6 rásegít a gyulladásokra, míg az omega3 ellensúlyozza azokat.) Szénhidrát szempontjából pl a mandula baromi jó. Aminosav szempontjából még eléggé a történet elején vagyok annak, hogy mi a jó de esszenciális aminosav és cisztein-metionin arány alapján is baromi jónak tűnik. Ha megnézed 100g mandulából 5g cukor és keményítő. Ezzel szemben mondjuk egy búzaszem liszttestjében (amiből a fehér liszt készül) 80% keményítő van. Azért teljesen más kategória a kettő szénhidrát szempontból. Szóval szerintem a nyugati étrendhez viszonyítva mondják alacsony szénhidrátosnak a paleot és nem úgy globálisan.
80794. inf3rno (válaszként erre: 80781. - D85d776a42)
2015. jan. 14. 00:50
Közben átfutottam paleot magyar wikipedián. Hát vagy a fordítás rossz, vagy alapból olyan, hogy nem tudom ajánlani, mert a tiltólista jelentős része, illetve szerintem az egész alapgondolata is tudományosan megalapozatlan. Én úgy vagyok vele, hogy a biokémia túl bonyolult ahhoz, hogy le lehessen egyetlen rövid mondatban írni, hogy milyen az egészséges étrend. Ez alapján a lúgosító, paleolit, stb... diéták nagy része baromi hamar ki szokott hullani. Talán jövőre lesz időm összeszórni egy adatbázist alapanyagok összetételével kapcsolatban, de egyelőre nagyon el vagyok havazva...
80793. Yoffo
2015. jan. 13. 20:55

Sziasztok!


Új vagyok még itt, tanácsot szeretnék kérni. Utánaolvasva az IR-nek, felmerült bennem a gyanú, hogy ez lehet a problémám. 26 éves vagyok. Nagymamám, nagypapám és nagybátyám is cukorbeteg (ő inzulinos) szóval sajnos előfordul a családban. Az elmúlt évben 23 kg-ot híztam, legfőképpen hasra, emellett sokszor puffadok, néha akkora a hasam, mintha 7 hónapos terhes lennék (de biztos, hogy nem vagyok az). Az étvágyam sajnos túl jó, főleg szénhidrátot kívánok, néha mint egy megszállott. Iszonyatosan fáradt, álmos vagyok állandóan, sosincs energiám, bármennyit is alszom (akár 10-12 órákat is). Hamar elfáradok, néha még az is megerőltető, hogy felmenjek a lépcsőn. Nem ismerek magamra, régen nem ilyen voltam. Súlyproblémáim mindig is voltak, voltam már 100 kg is (de akkor fizikai munkát is képes voltam csinálni) de utána sikeresen lefogytam 70 kg-ra. Akkoriban odafigyeltem arra, mit eszem, és rendszeresen mozogtam, és ennyi volt a „titok”. Most meg egész egyszerűen nem megy, hamar elfáradok, már elmenni a boltba is kész tortúra. Az evésre is nehéz odafigyelnem, mert egész egyszerűen „bekattanok” ha éhes vagyok, ideges leszek, szédülök, és „muszáj” valami szénhidrátot ennem.

A történethez hozzátartozik, hogy februártól szeptemberig szedtem fogamzásgátlót, de a hízás, a mellékhatások (hiszti, csökkent libidó) és az alapos utánaolvasás (milyen káros következményei lehetnek) miatt abbahagytam. A menstruációm azóta nem rendszeres, de ez még ráfogható a gyógyszerre (bár előtte se volt sosem óramű pontosságú).

A kedvem emiatt pocsék, a ruháim nem jönnek rám, újakat nem tudok venni, mert alig van már a méretemben, 93 kg vagyok, és nagyon elegem van már, mert most jött el, amikor azt mondom, valami nem normális.

Elmentem a háziorvoshoz, elmondtam neki a panaszaimat (hízás, fáradékonyság, sok alvás). Csináltatott általános labort. Visszamentem hozzá, válasza: nincs vashiányom, a tsh-m normális (1,250) és a vércukrom is (5,76). Szóval nem pajzsmirigy a gond. Majd megkérdezte, hogy mostanában rossz-e a hangulatom, mondtam, hogy igen. Erre közölte a „diagnózist”: enyhe depresszióm van, ettől a hízás és a sok alvás, menjek pszichiátriára. Ez annyira megdöbbentett, hogy majdnem elsírtam magam. És ennyi volt, már mehetettem is ki, kb 3 percet voltam bent. Másnap felhívtam a pszichiátriát, egy hónap múlvára adtak időpontot. Teljesen összetörtem, hogy nem elég, hogy állandóan fáradt vagyok, kövér vagyok, még depressziós is? És most várjak egy hónapot, addig meg malmozzak itthon, és szenvedjek tovább? Aztán egy fél napnyi „depresszió” és sírás után inkább összeszedtem magam, és nekiültem utánaolvasni a dolognak. Először is azt olvastam, hogy sima laborból még semmi nem derül ki (nem elég csak TSH-t nézni), plusz IR is okozhat depressziót. A tüneteim meg egy az egyben ráillenek az IR-re.


A kérdésem az lenne: szerintetek van értelme tovább kutakodni, elmenni inzulinterhelésre (kinéztem egy magánlabort, akik csinálnak 2 pontosat… Igaz, azt olvastam, hogy jobb a 3 vagy 5 pontos, de itt a környéken ilyet nem találtam)? Nem akarom magamat diagnosztizálni, meg bemagyarázni dolgokat, de sajnos sok olyan történetet olvastam már, ahol a háziorvos/nőgyógyász csak legyintett, és „hisztinek” titulálta a beteg panaszait, és sok orvost meg kellett járnia, mire kiderült az igazság. Teljesen tanácstalan vagyok, merre induljak tovább.

80792. eb85e22a13 (válaszként erre: 80782. - Redberni)
2015. jan. 13. 19:06

Nem értem, hogy miért írjátok, hogy nem jó a paleo az ir-re. Ill. azt sem, hogy miért lenne a paleo annyira alacsony ch-jú: Én paleo maglisztekből sütök, napi 110-120 g. ch-t eszem összesen, és csak 10 g. gyors ch-t ebből. Ir-em van.

"mert a CH fogyasztása igenis fontos csak a megfelelő minőségben és mennyiségben."

Egyetértek, hogy fontos a ch, ezért sem vagyok híve pl. az Atkinsnek. De miért ne lenne jó minőségű a paleoban a ch?

Egyébként én nem vagyok paleo diétán, csak mióta ir-es vagyok sütök a maglisztjeivel, amik glutén mentesek, és adalék nélküliek. Ami nálam nagyon fontos. És ezekben a maglisztekben /nagyon sokfélét variálok a lassú ch. tartalmúak közül/ , nagyon nagy mennyiségű jó , és szükséges tápanyag, vitamin, ásványianyag van. Igazából mind egy vitamin bomba, és nem üres kalória, nem gyors felszívódású ch.

80791. eb85e22a13 (válaszként erre: 80790. - Vikyci)
2015. jan. 13. 18:54
Én is így értettem először, de szerintem úgy értette, hogy a gyógyszer emelte meg az inzulint.
80790. Vikyci (válaszként erre: 80789. - Juditkecskemet)
2015. jan. 13. 18:04
Inzulint kell kapnod?
2015. jan. 13. 17:10
Szisztok! Pajzsmirigyalulműködésem és IR-em van. Inozitol port szedtem kb. két hónapig orvosi előírás alapján. Az orvos szerint nekem ez nem tett jót, megemelte az inzulint. Nem értem...nem pont arra van, hogy helyretegye??? Más is járt így?
80788. inf3rno (válaszként erre: 80785. - D85d776a42)
2015. jan. 13. 16:14

Izom építéshez próbáld ki a tejsavó port, elméletileg jó, ha magasan van az aminosav szinted edzés előtt és után. Védi az izmot, illetve könnyebben növesztesz új izomrostokat tőle.


6 kg izom felszedéséhez szerintem több éves kitartó munka kell. Nem egyszerű.


Nekem nincs bajom a vércukrommal, csak egészségügyi végzettségem van, meg folyamatosan képzem tovább magam a témában, azért írok. Ha indokolt a gyógyszer, akkor szedd be, ha nem az, akkor ne szedd be. Ha csak rezisztenciád van, az nem feltétlen inzulin függő. Vannak most már olyan szerek is, amik csökkentik a rezisztenciát, és jó pár évig ki lehet húzni velük mire oda jutsz, hogy szúrni kell magad inzulinnal, de akár segíthetnek a folyamat visszafordításában is. Azt hiszem pl a metformin ilyen. Ha nem jelentkeznek mellékhatások, akkor érdemes szedni őket, mert segítenek, magukban viszont nem elegek.

80787. inf3rno (válaszként erre: 80786. - Vikyci)
2015. jan. 13. 15:55
Ja, a saláta is kesernyés, úgy fel sem tűnik, hogy az is van rajta. Nekem nincs gondom az evőkanalas lenolaj evéssel. Szotyola íze van, ennyi. Kipróbáltattam mással, elkezdett őklendezni tőle :D
80786. Vikyci (válaszként erre: 80784. - Inf3rno)
2015. jan. 13. 09:05
Én a lenolajat salátákhoz használom, len+olíva vegyesen.
80785. d85d776a42 (válaszként erre: 80784. - Inf3rno)
2015. jan. 13. 08:45

Koszonom a valaszodat,ezeket tudtam is,reszt vettem dietas tanacsadason. A dietat aszerint csinaltam. Talan egyedul a glikemias indexre nem figyeltem,vagy nem tudom. Viszonylag gyakran ettem kis muffinokat,mert azokbol egyet beraktam a taskamba es tizoraira vagy ebed kiegeszitesekent jo volt. Persze tk liszt es eritrit volt benne,szoval erre odafigyeltem. Sportoltam is,igaz azt mar a 2. terheles alakalmaval epp nem csinaltam. Ugy mint az Inofolocot sem akkor epp. Lehet az volt a baj.

Nekem is izmot kell novelnem,ugyanis 171 cm-hez 52 kg vagyok. A dieta soran fogytam 6 kg-t,ugyhogy azt majdnem hogy izomban vissza is kene szednem,ami nem lesz egyszeru. Gyogyszert szedtek mellette? Ma megyek dokihoz,szerintem fogok ra kapni,pedig nem nagyon szeretnek...

80784. inf3rno (válaszként erre: 80781. - D85d776a42)
2015. jan. 12. 22:25

Szia!


A CH-nál az a fontos, hogy milyen fajtát viszel be. Kerüld a magas glikémiás indexűeket, még jobban kerüld a fruktózt (pl méz, gyümölcs), és a cukrot (ez alatt répacukrot, nádcukrot értem). Szóval jobb, ha búcsút mondasz az édes ízeknek, kivéve, ha xilittel próbálkozol. A diétás kólát is felejtsd el, nem minden édesítőszer biztonságos ugyanis, pl az aszpartám rontja az inzulin rezisztenciát, mert a rossz irányba változtatja meg a bélflórát. A méz, gyümölcs annyiban más, mint az ipari termékek, hogy van bennük antioxidáns és élelmi rost, ami lassítja a glükóz és fruktóz felszívódását, így elkeni a kiugró csúcsot. Ettől függetlenül érdemes ezeket is minimumra tenni és nehezebben hozzáférhető szénhidrátokat fogyasztani, pl keményítőt és élelmi rostot. Ilyen szempontból szerintem a teljes kiőrlésű gabonák a legjobbak. Mindenképp érdemes antioxidánsban, rostokban gazdag étrended folytatni, illetve az omega3 bevitelre is érdemes odafigyelni, bár a lenolaj baromi keserű (egyesek szerint, szerintem nem :D).


A paleoról nem sok fogalmam van, annyit tudok róla, hogy szénhidrát csökkentő, fehérje és lipid növelős diéta. Elméletben jó lehet, gyakorlati tapasztalatom nincs vele.


Amit még érdemes lenne megfogadnod, hogy sportolj! Legalább heti 3x2 óra intenzív edzés. Az elején 1 óra is sok lesz, próbáld meg szétosztani heti hét napra, aztán növeld az időtartamot, ha már úgy érzed, hogy nem elég hosszúak az edzések. Ha még sosem edzettél, akkor keress valakit, aki ért hozzá, és odafigyel rá, hogy hogyan csinálod a gyakorlatokat. Az induláshoz az elég, később meg nézz utána, hogy hogyan tudsz saját edzéstervet csinálni. A testzsírt és testizmot kövesd majd nyomon, és ne a testsúlyt, mert az csalóka.


Amit szintén fontos kiemelni, hogy életmód váltásról beszélünk. Ez egy olyan dolog, ami kúra szerűen nem működik. Ha ide-oda kapkodsz, egyik hónapban paleozol, másik hónapban más diétát kezdesz, harmadikban meg egy kicsit sportolsz, annak kiszámíthatatlan a hatása. Csak, hogy tisztában legyél az időtartamokkal, nekem körülbelül egy év volt, mire az edzés hatásai komolyabban meglátszottak (mondjuk én izomtömeg növelésre használtam). Sokan mondják, hogy egy hét alatt 10kg fogyás, meg hasonlók, ezeknek nem kell bedőlni. A hosszú és kitartó munka az, ami tartós eredményt hoz.

80783. d85d776a42
2015. jan. 12. 14:22
Igen, ezt belátom. De sokan erre esküsznek és már nincs inzulinproblémájuk. A paleo fórumban le is szidtak engem, hogy mennyi CH-t zabálok, nem csoda, hogy nem jön helyre az IR-em. Akkor át is álltam rá pár hónapra, mert kiderült, hogy tejfehérje intoleranciám is van, gondoltam kipróbálom. De nem éreztem magam jobban. Most úgy döntöttem újra adok esélyt a CH-diétának.
80782. redberni (válaszként erre: 80781. - D85d776a42)
2015. jan. 12. 14:15

Szia!

A paleo pont a mi típusunknak egyáltalán nem jó, erről pont az MM. egyik orvosa adott ki cikket, mert a CH fogyasztása igenis fontos csak a megfelelő minőségben és mennyiségben. Nők esetén pedig ha nem megfelelően eszel akkor a hormonrendszeredet is megbolondíthatod vele, mármint azzal, ha megvonsz tőle bizonyos anyagokat.

80781. d85d776a42
2015. jan. 12. 13:42

Sziasztok!

Írtam már régebben ebbe a fórumba, de inkább egy másik fórumban voltam aktív, mert azt hittem endometriózisom van.

1 hete megtörtént a laparoszkópos műtét és kiderült, hogy nincs endometriózis, de beigazolódott a pcos. Az uh nem igazán mutatta ki, csak ritkán 1-2 cisztát, emelett a hormonjaimra azt mondták, hogy normális értékek és az IR-re is csak nemrég ( még 1 éve sem) derült fény. Májusban voltam utoljára terhelésem, azóta nem. A lassú-gyors CH diétát kb ősz óta nem tartottam, helyette a paleoval próbálkoztam, de szinte egész nap éhes voltam tőle, karácsony tájékán pedig nem tartottam semmilyen diétát, mert hízni akartam a műtét miatt, hogy ne 50 kilósan menjek oda.

A héten megyek endokrinológushoz az MM-be, hát kiváncsi vagyok mit mond majd, mert a 2. terhelésem eredménye szerintem rosszabb lett, mint az első.

Sok vitamint szedek, Inofolicot iszok és most újra elkezdem a CH-diétát (talán kevésbé leszek éhes, mint a paleotól), sportolni majd csak 4 hét múlva kezdhetek.

Ti mit tanácsoltok? Kicsit kétségbe vagyok esve, mert az első terhelésnél nem voltak annyira rosszak az értékeim, a másodiknál pedig feljebb ment a 60 perces inzulin annak ellenére, hogy tartottam a diétát.

80780. redberni (válaszként erre: 80778. - Zzsuga)
2015. jan. 8. 14:04
Szia! Köszi, a választ. Azért kérdeztem, mert anno is amikor kértem és még nem voltam terhes nem akarták megnézni, csak a cukrot, mert "minek", így sajna a mai napig nem tudom hogy IR-s vagyok-e vagy sem. Nem is kezeltek, se gyógyszer, se semmi, csak egy gyanút állapítottak meg, azt is félvállról. Majd találtam ezt a dokimat aki komolyabban foglalkozik velem és odafigyel arra, h nehogy bajunk legyen. És ami a legdicséretesebb, nem pénzsóvár mint a legtöbb szülész-nőgyógyász, akivel eddig találkoztam.
80779. Netty_31 (válaszként erre: 80777. - Zzsuga)
2015. jan. 8. 09:34
Már évek óta nem eszem cukrot.A liszt helyett is teljes kiörlésűt használok.
80778. zzsuga (válaszként erre: 80775. - Redberni)
2015. jan. 8. 09:23
Nincs értelme inzulint nézni és nem is szoktak. Bőven ad információt a cukor.
80777. zzsuga (válaszként erre: 80774. - Netty_31)
2015. jan. 8. 09:22
És a cukor és fehérliszt ugyanúgy ment? Az endósok szigorúan diétáznak, pont azért mert a szénhidrát táplálja az endót!
80776. Akire77
2015. jan. 7. 20:59

Sziasztok!


Most voltam terhelésen. Meg tudnátok nézni?

Szeptember vége óta diétázom, mozgom. Eleinte nem jól csináltam a diétát.

Szerintetetk nagyon rossz???

Kihez menjek a Mensmentisbe?


2015.01.06

vércukor0:4,0mmol/L

vércukor60:6,9

vércukor120:6,3

inzulin0:5,1mU/L

inzulin60:69

inzulin120:59,5



2014.09.25.

Vércukor

0: 4,4

30: 8,2

60: 6,5

90: 5,3

120: 5,7

Inzulin:

0: 10,2

30: 123,7

60: 113,7

90: 43,3

120: 42,3



2014.06.04.

vércukor0: 4,4

vércukor120:5,5

inzulin0:12,8

inzulin120:80,2

80775. redberni
2015. jan. 7. 19:57

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, h terhesség alatti cukorterhelés során lehet nézetni inzulint? Elnézést a buta kérdésért, csak akitől ma kérdeztem védőnőt az kinevetett.

Viszont találtam egy nagyon szuper dokit, aki tényleg ismeri a PCO hatásait és nem akar azonnal beskatulyázni :).

80774. Netty_31
2015. jan. 7. 16:00
Nem nem diétázom.Nem mondta egy doki sem hogy kellene. Szedtem a gyógyszert fél évig és most megyünk lombikra.
80773. zzsuga (válaszként erre: 80772. - Netty_31)
2015. jan. 7. 13:46
Akkor Te alapból diétázól még szigorúbban, mint az IR-sek, vagy nem?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook