Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
80832. Vikyci (válaszként erre: 80831. - KEND)
2015. febr. 7. 14:57

Szia!

hát igen, ezek nem valami fényes eredmények!

A cukor is elég magas, az inzulin meg nagyon!


Nekem így néztek ki a tavaly májusi eredményeim:

Inzulin 0 perc 43,6 uU/mL

Inzulin 120 perc 99,1 uU/mL

Glukóz 0 perc 5,5 mmol/L

Glukóz 120 perc 6.4 mmol/L

El is kezdtem diétázni, mozogni, októberben nézettem egy újabb éhgyomri inzulint, akkor már "csak" 21 körüli érték volt, de normális orvoshoz csak decemberben jutottam el, ő írt fel gyógyszert, azóta még komolyabban diétázom, de azt mondta, hogy még nem kell inzulint nézetni.


Nagyon sok függ az orvostól! Sztk-sban csalódtam, most magánhoz járok.

Fogynod kell?

80831. KEND
2015. febr. 7. 11:48

Sziasztok!

Tegnap voltam terhelése vizsgálaton és ezek az eredményeim

Éhgyomri glucose 6,3

60 perces glucose 11,0

120 perces glucose 8,5

Inzulin 46,5

Inzulin 60 perc 337,3

Inzulin 120 perc 375,6

Inzulin rezisztencia (HOMA index) 13,02


én most csak azt látom, hoyg ez nagyon rossz eredmény:( el vagyok keseredve, de a dokim csak 26-án rendel.Volt más is ilyen ócska erdménnyel?

köszi, ha írtok, üdv: Eszter

80830. Crohnos
2015. febr. 5. 15:00
Sziasztok! 25 hetes kismama vagyok és tegnap voltam terheléses vércukorvizsgálaton. Az éhgyomri vércukrom 10 órás "éhezés" után 6,3 lett, a 75 gs cukros víz után 2 órávak pedig 6,2. A terhelés után a vizeletemben is volt cukor. Ez mit jelent? Inzulinrezisztenciám van? A dokim csak jövő héten tud fogadni, de addig is tenni szeretnék valamit! Diétáznom kell? Mit szabad és mit nem?
80829. eb85e22a13 (válaszként erre: 80826. - Inf3rno)
2015. jan. 31. 01:55

Sok éve ajánlom a gombaölő, és egyéb méregtelenítő "diétáimat" azoknak akik kérik, hogy segítsek, és nagyon jó eredményekkel, hála Istennek. Ilyen nagy fogyás gombaölő kúránál a férfiakra jellemző, nőkre ritkán. Te ebbe a kis körbe tartozol. /férfiak akár 8-15 kilókat szoktak ledobni, ez is mutatja, h.mennyire másképp működünk./ De egyébként az sem mindegy, hogy az illető a diéta előtt hogy kajált. Ha egyébként is figyel a táplálkozására, és kevés méreg halmozódott fel, akkor nem szoktak olyan sokat fogyni. Én is pont méregtelenítő diétán vagyok egyébként. Én egy-egy kúra alkalmával csak 2 kiló körül fogyok, de nem is ez a cél. A hízás, és a glükóz, fruktóz összefüggésével egyetértek. De nem érdemes keverni a hízás témát az inzulin rezisztenciával ebben az esetben.:) Egyre több egyébként a vékony, vagy nagyon vékony ir-es, ezt megfigyeltem. Mióta ir-es vagyok, én is fogytam, és a szokásos súly ingadozásom is kisebb mértékben van jelen. De én az ir. diagnoszt. óta a korábbi kevés cukornál még kevesebbet eszem. Jelenleg méregtelenítésnél egyált. nem eszem gyors ch-t, egyébként csak 10-15 g-ot naponta. Az ir előtt sem ettem már sok éve hozzáadott cukrot, de ezt már írtam.

Még mindig azt mondom, hogy mindenképpen csinálnod kellett volna egy nehézfém kivezetést a candida , és egyéb gomba diéta előtt, mert iszonyat, hogy milyen károk lehetnek, ha ezt kihagyod. Olvass esetleg utána, ha érdekel, mi az összefüggés.

Ha adhatok tanácsot, mindenképpen a gomba öléssel párhuzamosan csinálj béltisztítást, mert a toxikus anyagok teljesen el fogják árasztani a szervezetedet. A gomba miután meghalt, ugyanúgy mérgező anyagokat bocsát ki. Vannak jó béltisztító természetes cuccok. És miután megtörtént a béltisztítás, diéta/1 hónap kevés, ha már van tünet/, ne feledkezz meg a több hetes emelt probiotikum fogyasztásról, minél több törzzsel.. A most szedett probiotikumodból nem túl sok szívódik fel, vagy semennyi. /A gomba megakadályozza ezt, attól, h.esetlegesen a vér, ill. tenyésztés megmutatja,attól még a hasznosulás akadályozott./

80828. eb85e22a13 (válaszként erre: 80826. - Inf3rno)
2015. jan. 31. 01:35

"A te esetedben valószínűleg a sárgarépa, zborsó, citrom, áfonya, szeder, kiwi, meggy, amiben sok a fruktóz és/vagy szacharóz."Írtam, hogy a zöldségeknek, gyümölcsöknek amiket eszem, és felsoroltam alacsony a fruktóz tartalma.:)Konkrétan, hogy csak pár példát említsek: cukkini: 1.1, karfiol: 0.9, citrom: 1, retek: 0.6, kiwi: 5, papaya: 0.3, stb..

A glükóz tartalma ezeknek az ételeknek szinte ugyanannyi, mint a fruktóz tartalma.

Cukkini: 1, karfiol: 0.96, citrom: 1, stb..

Tehát amiket eszem, mind a fruktóz, és glükóz tartalmuk is alacsony. Elhízva nem vagyok egyáltalán. A vércukrom sosem magasabb, mint a normál, sem az éhomi, sem a terhelt. Viszont mikor leesik terhelésre, akkor megemelkedik az inzulinom.

Ugyan nagy szerepe van a kajálásnak minden betegségnél, az ir-nél is sok esetben, de még fontosabb ennél a hormon háztartás. Vizsgáld meg a más endokrin betegségben szenvedőket, és az ir közötti összefüggést. De amit én figyeltem meg, hogy óriási arányban van jelen az ir az autoimmun betegeknél./sokszor az ir diagnosztizálás után évekkel derül csak ki az esetleges autoimmun betegség, de visszanézve, már rengeteg esetben megvolt az ir előtt is, csak nem derült rá fény./Folyt..

80827. inf3rno (válaszként erre: 80825. - Probako)
2015. jan. 30. 22:30
Szia! Ezek tökéletes értékek, csak így tovább!
80826. inf3rno (válaszként erre: 80824. - Eb85e22a13)
2015. jan. 29. 03:05

Teljesen igazad van, helyesbítek. Nem csak egy úton lehet eljutni a metabolikus szindrómához, pl pusztán telített zsírok, vagy rengeteg keményítő/glükóz fogyasztásával is fel lehet borítani az anyagcserét. A fruktóz az egyik olyan dolog, amivel ezt a legkönnyebben meg lehet tenni, mert kontroll nélkül alakul át telített zsírrá a májban, miközben károsítja azt. (Az alkohol ugyanezt csinálja, csak aldehid melléktermékkel, ami mérgező, szóval ezért rosszabb.) Tehát bár a fruktóznak zéró a glikémiás indexe, ennek ellenére a glükóznál is sokkal károsabb.


A te esetedről ennyi információ alapján nem lehet érdemben nyilatkozni. Annyit tudok hozzátenni, hogy szinte minden gyümölcs több, mint a fele víz, a másik része meg tartalmaz valamilyen édesítőt, ami legtöbbször szacharóz (ami fruktózra és glükózra bomlik) vagy fruktóz vagy glükóz. (Itt van egy táblázat, ami gyümölcsöknél felsorolja a cukor tartalmat: [link] mondjuk nem ellenőriztem, hogy a hiteles források mit mondanak, de valószínűleg megbízható.) A gyümölcsök azért jobbak az ipari élelmiszernél, mert a bennük lévő vegyületek védenek a fruktóz káros hatásai ellen. Pl sok polifenol lassítja a glükóz bejutását a vérbe, illetve antioxidáns révén véd az ezek emésztése során keletkező szabadgyökök ellen. (Van itt egy hasonló táblázat: antalvali/hirek/flavonoidok-elettani-hatasuk-szervezet.html a kvercetint érdemes nézni, arról biztosan tudom, hogy lassítja a fruktóz felszívódását. Szintén nem néztem utána, hogy az adatok mennyire hitelesek.) Elhízás ellen természetesen a polifenolok sem védenek sem védenek. A te esetedben valószínűleg a sárgarépa, zborsó, citrom, áfonya, szeder, kiwi, meggy, amiben sok a fruktóz és/vagy szacharóz. Ettől függetlenül nem mondom, hogy ezek bármit okoztak, mert ennyi adat alapján semmit nem lehet kijelenteni.


Én személy szerint az elmúlt két hétben gombaölős diétát kezdtem el, aminek része volt, hogy nem fogyasztottam édességeket, és csak minimális mennyiségben keménytőt (ezen kívül gombaölő fűszereket ettem mindenhez és vitaminokat, ásványi anyagokat, probiotikumot, omega3-at szedtem). Egyébként kb akkor ettem, amikor éhes voltam, és egyáltalán nem edzettem. Nem várt mellékhatás volt, hogy elkezdtem kb napi fél kilót leadni. Most tartok 8kg-nál. Ennek legalább 2/3-a zsír, ami a centrális elhízásomból (ami metabolikus szindrómára jellemző) ment le, tehát hasról. Egy kisebb része sajnos izom volt, amit majd kénytelen leszek visszaépíteni. Nagyobb mennyiségű fruktóz és keményítő fogyasztására a fogyás azonnal megállt. Mióta kevesebb ilyesmit eszek azóta nem vagyok állandóan éhes, csak az időm felében. :D Nálam körülbelül ennyit számít, hogy mennyi fruktózt és glükózt (vagy ezekre bomló szénhidrátot) fogyasztok. (Ahogy nézem az egereknél is, mert egy kísérlet szerint 30%-al több kalóriát fogyasztanak, ha a zsír mellé cukrot is teszünk, és masszívan hajlamosabbak a metabolikus szindrómára. [link] )

80825. probako
2015. jan. 28. 16:51

sziasztok! ez lett az aktuális eredményem:


Glükóz O' 4,5 mmol/L

6o' 6

12o' 4,5


Inzulin O' 4,3 mlU/L

6o' 44

12o' 24,2


A doktornő szerint ez nagyon jó, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!

80824. eb85e22a13 (válaszként erre: 80823. - Inf3rno)
2015. jan. 28. 03:54
Rögtön megcáfolja az én esetem ezt. Ir-em van, pedig több, mint 5 éve csak steviat használok,brokkoli, cukkini, karfiol, retek, sárgarépa, zborsó, uborka, citrom, fekete áfonya, szeder, kiwi, meggy, fermentált papaya amit sokat fogyasztok , és fogyasztottam mindig is /kivéve a brokkoli, karfiolt csak ritkán mióta pm-es vagyok./, ezek fruktóz tartalma nagyon alacsony.
80823. inf3rno
2015. jan. 28. 03:34

[link]

a mostani elméletek szinte biztosra veszik, hogy a fruktóz okozza az inzulin rezisztenciát és a cukorbetegséget (újabb nevén metabolikus szindrómát), hozzájárul a máj és a vese károsodáshoz és a magas vérnyomáshoz. uh. aki teheti, kerülje a fruktózt (izoszörp, kukorica szirup), ill. répacukrot, nádcukrot, mert azok is felerészt fruktózra bomlanak. a glükóz kevésbé káros, bár magas a glikémiás indexe, de azt többé-kevésé le tudja szabályozni a szervezet. a gyümölcsök és a méz mérsékelten mehetnek, mert bár magas a fruktóz és cukor tartalmuk, de a bennük lévő polifenolok egy része lassítja a fruktóz felszívódását és kompenzálja annak káros hatásait. a mesterséges édesítőszerek pl aszpartám nagy része káros a bélflórára, őket is kerüljétek. ezzel szemben a cukoralkoholok, konkrétan a xilit jót tesznek a bélflórának.


a magar labor gyakorlat egyébként nem sokat ér, mert a trigliceridet és húgysavt nem nagyon nézik, amik pedig baromi fontos jelzők a betegség súlyosságának a megállapításában. az usa-ban úgy olvastam, hogy a vércukor szint már nem kritériuma a metabolikus szindrómának. (nyilván mérik, hogy megállapítsák, hogy valaki iv inzulinra szorul e)

80822. inf3rno
2015. jan. 27. 15:32

Közben olvasgattam tudományos cikkeket a témában. Amit érdemes elhagyni az IR-es betegeknek, az a fruktóz minden formája (kukoricaszirup, izoszörp fantázianeveken is látni), továbbá a sima répacukor, mert az szintén fele részt fruktózra bomlik le. Szóval gyakorlatilag az összes édesség. A méz és gyümölcsök estében a polifenolok egy része pl quercetin megvéd a fruktóz káros hatásaitól, és lassítja annak felszívódását. Az édeskék sem jók, egyedül a xilit úgy, ahogy. A mézet csak úgy ajánlom, ha egyenesen a méhésztől jön, és méz típus függő, hogy melyik a jó. A gyümölcsöknél még jobban bele kell ásnom magam, hogy melyiket érdemes fogyasztani, és melyiket nem. Hát dióhéjban ennyi.


Két hét alatt fogytam kb 10kg-ot cukor- és liszt mentes diétával, pedig nem is akartam, gombafertőzés miatt kezdtem neki. Ebből 1/3 izom és 2/3 zsír körülbelül (a zsír nagy része centrális). Majd még írok ezzel kapcslatban, egyelőre nem tudom eldönteni, hogy ez kóros e, mindenesetre meglepő.

80821. Kinnie (válaszként erre: 80793. - Yoffo)
2015. jan. 26. 19:55

Szia! Semmiképpen ne keseredj el, mert amiket leírtál, azt mind tipikusan okozhatja az inzulireziszencia! Nálam is ugyanez volt, sport mellett hirtelen felhíztam 10 kilót, állandóan fáradt voltam, ideges, depressziós, minden betegséget elkaptam, reggel megettem a pirítósomat cukros teával (IR diétában mindkettő tilos!), és alig vártam, h az első órámnak vége legyen, annyira rosszul voltam az éhségtől, szinte remegtem. Nem tudtam, mi bajom, csak azt éreztem, h vmi nagyon nem stimmel, és senki nem vett komolyan.


Az első megkönnyebbülést akkor éreztem, amikor megcsináltattam a terhelést, és láttam, h ez bizony IR. Aztán amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, és a diéta szerint megreggeliztem, éreztem, ahogy végre szétárad bennem a nyugalom, és reggelelnte megint jókedvűen ébredtem. Hihetetlenül jó volt. Le is fogytam, elmúlt a migrénem, szóval egy megváltás volt.


Szerintem csináltass mindenképp 3 pontos terhelést (cukor és inzulin!). Ahol fizetősen csinálnak 2 pontosat, ott szerintem a 3 pontosat is el lehet intézni. Egyébként a 0-ás cukrod is már elég magas, úgyh valszeg tényleg van cukoranyagcsere gondod! Ha nem találsz normális dokit, egy konzultációt mindenképp érdemes kifizetni a MensMentisben. És kezd el a diétát nagyvonalakban alkalmazni, mert lehet, h már annyitól sokkal jobban fogod érezni magad!


És ne sajnáld, h a pszichiátriára csak 1 hónap múlva kaptál időpontot, ott úgyis csak vmi gyógyszert kapsz majd, de ha az egészet a vércukorszint ingadozása okozza nálad, akkor egy antidepresszáns nem sokat segít, csak tovább mélyíti a betegségtudatod. Ha a diétához kell segítség, szívesen elküldöm!

80820. inf3rno (válaszként erre: 80815. - Eb85e22a13)
2015. jan. 20. 22:44
Ezt mire alapozod?
80819. bnedora (válaszként erre: 80759. - Redberni)
2015. jan. 20. 14:38

Szia!

Most vettem meg Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta c. könyvét. Az ára ugyan borsos, de elég sok recept van benne. Esetleg nézd meg könyvesboltban, hogy érdemes-e megvenned.

80818. Vikyci (válaszként erre: 80817. - Eb85e22a13)
2015. jan. 20. 09:22

Sose volt gond a mensimmel, minden hónapban megjött, utóbbi időben beállt 28-29 napra, és 4 napig tartott.

Erre most ez, már 4 napja enyhén van valami, de nem az igazi...

Februárban szólok majd a dokinak.

80817. eb85e22a13 (válaszként erre: 80816. - Vikyci)
2015. jan. 20. 04:10
Elvileg pont az ir okoz vérzés problémákat, ált. rövidebb ciklust. a met norm. esetben pont az inzulint csökkentené, beállítaná a vércukrot, azaz javítania kellene a ciklus időt. 29 nap nagyon jó, de 24 túl kevés, tehát fura, mert úgy néz ki romlott az ir-ed. De ez csak az én "levezetésem", nem kell készpénznek venni.
80816. Vikyci
2015. jan. 19. 10:46

Sziasztok!

Szerintetek a mettől lehet, hogy eddig rendszeres 29 napos menzeszem előbbre jött? Vagyis már a 24. nap óta enyhe vérzés van. Még nem jött meg teljesen, de ilyen több napos enyhe vérzés nem szokott lenni.

December eleje óta szedem, már a dec. végi is hamarabb jött, a mostani meg még hamarabb kezdődött.

80815. eb85e22a13 (válaszként erre: 80810. - Inf3rno)
2015. jan. 19. 00:14

1 honap nem eleg semmilyen gombairto kurara.

Gomba irtast csak is nehezfem kivezetessel erdemes kezdeni, kulonb.a gomba ujra visszater.

80814. Bogi33
2015. jan. 18. 23:36
Sziasztok! Lányok tippeket szeretnék kérni,hogy honnan néztek finom IR recepteket? Illetve mit sportoltok? Nekem a heti többszöri 1 órás kardio edzes elég erősnek tűnik. És ha babát szeretnék,akkor mit lehet sportolni? Mert ugye az ugrálós sport kizárva (főleg hogy úgy néz ki lombikunk lesz, nem szeretnék ugrálni vele). Előre is köszönöm.
80813. inf3rno (válaszként erre: 80807. - Reny333)
2015. jan. 18. 02:27
Szia! Ezek alapján az adatok alapján, nagy valószínűséggel minden rendben van. A 60 perces eredményeket azért jó lenne látni, hogy nincsenek e 11 fölött.
80812. inf3rno (válaszként erre: 80804. - Vikyci)
2015. jan. 18. 02:16
Hát ritka manapság az olyan orvos, akit érdekel a beteg, vagy veszi a fáradságot, hogy elmagyarázza a dolgokat, az sztk-ban meg pláne... Én is magánorvosokhoz járok általában, de nálam még azok se mindig mondanak használhatót a legfrissebb tapasztalataimból kiindulva.
80811. inf3rno (válaszként erre: 80802. - Juditkecskemet)
2015. jan. 18. 02:13
Hát hagyd abba, aztán majd a következő kontrollon kiderül, hogy az volt e a hibás. Mindenesetre érdekes. Majd írd meg, hogy tényleg azzal volt e a gond.
80810. inf3rno (válaszként erre: 80799. - Eb85e22a13)
2015. jan. 18. 02:11
Ja, a pajzsmirigyet nem csak candida, hanem más gombák is tönkretehetik. Én most éppen gombaölő diétán leszek egy hónapig, mert kiderült, hogy a szombámban lévő penész okozza majdnem az összes egészségügyi problémámat, plusz valószínűleg a beleimben is megtelepedett vagy ez a fajta, vagy candida. Egyelőre ez pár napos fejlemény, de rohamosan javul tőle az egészségi állapotom, úgyhogy most boldogság van.
80809. inf3rno (válaszként erre: 80798. - Eb85e22a13)
2015. jan. 18. 02:08
Persze, egyetértek, én is minden nap tanulok új dolgokat ezen a téren, és még rengeteg minden van, amit nem tudok...
80808. redberni (válaszként erre: 80803. - D85d776a42)
2015. jan. 16. 13:27
Szia! Én szívesen átadnék neked néhányat X), mert én meg jelenleg súlycsökkentésre vagyok felszólítva :)
80807. reny333
2015. jan. 15. 17:22

sziasztok,tudnátok nekem segíteni hogy jók e ezek az eredmények!Nagyon köszönöm!

Glükóz terhelés 0. perc: 4,94 mmol/l

Glükóz terhelés 120. perc: 4,81 mmol/l

Inzulin profil 0: 112,8 pmol/l

Inzulin profil 1: 144,9 pmol/l

80806. d85d776a42 (válaszként erre: 80805. - Monlora)
2015. jan. 15. 14:23
ezzel én is egyetértek! az éhgyomri és a 120 percesem mindkét alkalommal jó volt mikor nézettem, 60 perces ahhoz képest az egekben volt :(
80805. monlora (válaszként erre: 80804. - Vikyci)
2015. jan. 15. 12:56
A 2 pontos cukor és inzulin sajnos nem mindig mutat rendes képet. Nekem pl már "tökéletesek" ezek az értékeim, de a 60 perces inzulinom az egekben van. Jobb látni mi történik a 60. percnél is
80804. Vikyci (válaszként erre: 80793. - Yoffo)
2015. jan. 14. 14:54

Szia!

Nekem is csak 2 pontos inzulin és cukor terhelésem volt, megfelelt az is az orvosomnak. Én magán orvoshoz járok, sajnos az sztk-s endokrinológus nem mondott semmi használhatót.

Annyi szerencsém volt vele, hogy írt beutalókat a vérvételekre.

Nőgyógyászhoz is menj, ahogy már lentebb írták, nézzétek meg nincsenek-e cisztáid. Ő kérhet 3. és 21. napi hormonsort is.

80803. d85d776a42
2015. jan. 14. 09:00

Huha,micsoda lavinat inditott el a paleo :) amugy en sem kovettem 100%-ban, csak magliszteket vettem,kokusztejeit es neha tesztat. Kenyereket sutottem. Az igazi paleosok szerint ez nem paleo,mert tul sok ch-t es edeset vittem a szervezetembe es az igazan elvetemultek max napi 3szor ettek. En viszont meg emellett is probaltam betartani a mennyisegeket.

Idokozben voltam az MM-ben es kepzeljetek tovabbra sem kaptam gyogyszert,a terheleses ertekek nem indolkoljak. Mondjuk az eredmenyem juliusi,ami alapjan ezt mondtak,de remelem nem rontottam sokat a helyzeten,hogy kiprobaltam osszel a tej-es glutenmentesseget. Marciusban kell ujra terhelesre mennem,most nem kuldott el,mert mondtam neki,hogy mutetem volt,azt mondta,hogy az amugy is stresszel jar,most lehet rosszabb is lenne emiatt meg most 1 honapig amugy se sportolhatok...:(

Szoval mivel itt is azt mondtak,hogy nem kell gyogyszer,most megnyugodtam :) egyedul amiatt adott volna,hogy cisztak voltak a petefeszkemen,arra allitolag jo hatassal van. Hizokurara vagyok fogva,remelem sikerul par kilot felszednem.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook