Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? fórum

Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jún. 5. 21:16
Na itt a példa. Egyikőtöknek ajánlotta a doki, a másikat letiltották... Hm...?
12. 707655fba1 (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 21:13

Nekem nőgyógyász javasolta az intim zuhanyt havonta 1x-2x, illetve a mosakodógélt.

A törlőkendőt a "nehéz napokon" ill. hosszabb utazások alkalmával használom.


Én az itt-ott megjelent cikkeket fenntartással fogadom, pláne olyan dolgokkal kapcsolatban, ami bevált.

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 21:11

Engem a nőgyógyászom épp most tiltott le minden ilyenről.


Sőt, mivel valószínűleg allergia okozza a tüneteim, egy hónapja nem használhatok semmilyen intimlemosót, szappant, tusfürdőt sem..

2009. jún. 5. 21:08
Én is a nyilvános wc-ken mindig összeszedtem valamit, azóta használom az intim mosakodógélt, de valamelyik nap ráakadtam valahol egy cikkre, ahol meg épp, hogy nem ajánlják az ilyeneket. Ezért írtam ki ezt a fórumot, hogy ki mit tud róla...
2009. jún. 5. 21:06
Mértékkel használva nem ártanak, de manapság legalább annyi esetben okoz problémát az,hogy "túltisztálkodjuk" magunkat, mint az, hogy sok vegyszer kerülhet ezekkel az anyagokkala szerveztünkbe, ami így nem képes a védekező funcióját ellátni.
2009. jún. 5. 21:03
A tejsav olyan ph-t képes teremteni,ami nélkülözhetetlen a hüvelyflóra számára.Ezért a tejsavas készítmények erősítik a hüvely természetes védelmét,és segítenek visszaállítani a felborult egyensúlyt.Úgyhogy ártani semmiképp nem ártanak,sőt...
2009. jún. 5. 21:03
jah, csak mosakodógélt (nivea)
2009. jún. 5. 21:02
Szerintem amelyik yo fajta, az valóban segít a fertőzések megelőzésében. Sajna régebben én is tapasztaltam olyat, h ezt-azt összeszedtem nyilvános wc miatt (suli, munkahely, étterem....stb). De mióta használom az 1iket, semmi bajom nem vt.
5. 707655fba1 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 21:02

Szia!

Én az intim zuhanyt már csak ritkán használom.

Viszont mosakodni csak és kizárólag Lactaciddal szoktam. Tusfürdő, szappan kizárva.

Azóta (kopp-kopp-kopp) semmi altesti problémám (viszketés, folyás) nincs.

Nekem bevált.

2009. jún. 5. 20:59
szerintem ha csak intim mosakodógélt használunk azzal nem ártunk de ha minden pisinél a törlőkendőt is nos akkor már nem tud úgy védekezni a szervezeted...........én csak a mosakodógélt használom,viszont mikor szűltem és utána a törlőkendő higiénikusabb volt mint a sima wc papír
2009. jún. 5. 20:59
Szerintem csak az irrigálás az, ami nem tesz jót.
2009. jún. 5. 20:58
Egyik orvos ajánlja, a másik ellene van. Az egyik helyen azt írják róla, hogy jó, segít a fertőzések megelőzésében, vagy a tejsavas környezet megtartásában, a másik helyen meg arról írnak, hogy ezzel csak ártasz és felborítod a szervezet normál egyensúlyát. Ki mit tud róla?
2009. jún. 5. 20:56
Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook