Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? fórum

Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
43. Dorka29 (válaszként erre: 41. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 6. 15:46

Az én nőgyógyászom ugyanezt mondja.


igaz, hozzáteszi, hogy alkalmanként, ha egyébként egészséges az ember, akkor használhatja, lehet irrigálni menstruáció után, de nem ajánlott hetente, naponta, mert tönkreteszi a hüvely flóráját.


Nekem pl. nem derült még egy csomó vizsgálat (leoltás baktériumra, gombára, vérből hormonok), hogy mi okozza a tüneteim, ezért mivel semmi elváltozás nem látható, allergiára gyanakszik. Ezmiatt le is "tiltott" minden szer használatáról.



Egészen mostanáig azt gondoltam, hogy én sem tudnék nélkülök élni, pedig nem törölgetem magam fél óránként..


az, aki már megtapasztalta, hogy okozhatnak problémákat ezek az anyagok, az tudja, hogy miről beszélsz.

2009. jún. 6. 14:58
akkor olyat használtál ami csak reklámozva volt intim törlőkendő...amúgy meg semmi köze nem volt hozzá.
41. a9e1c02a7b (válaszként erre: 40. - Miss Angel)
2009. jún. 6. 14:16

Akkor a wc-papírról miért nem kerül soha oda?


Nem akarok senkit meggyőzni, már letettem róla, de azért leírom a véleményemet. Illetve nem én találtam ezt ki, nálam okosabbak és én hiszek nekik. Az intim mosakodók nagy része (és a tusfürdők nagy része is) nyálkahártya károsító szintetikus anyagokat tartalmaz. A tejsav rendben van. De szinte az összes többi összetevő méreg. Nagyon kevés olyan termék van, ami nem káros hosszútávon.


Nem árulok semmit, nincsenek favorizált termékeim, és tudom, hogy ez így elég hihetetlen minden előzetes ismeret nélkül. Én elmélyültem már a témában egy ideje, aki kíváncsi tudok küldeni meggyőző cikkeket a témáról.

40. Miss Angel (válaszként erre: 39. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 6. 14:03
Talán,mert a kezeden volt a baci,és úgy került oda,nem a törlőkendőről.
39. a9e1c02a7b (válaszként erre: 38. - Moncsicsi83)
2009. jún. 6. 11:09
Én pont a törlőkdendőtől gombásodtam be már többször is. Mindig akkor, amikor azt használtam.
38. moncsicsi83 (válaszként erre: 36. - Jucumhaha)
2009. jún. 6. 10:42
Én sosem ültem rá idegen wc-kre, de ha véletlen sikerült valami fertőzést összeszednem 99%, hogy előtte idegen helyen mentem el mosdóba. Azóta idegen helyen nem wc-zek ha nem muszáj, na meg van nálam törlőkendő.
2009. jún. 5. 23:14

Igen, körbepapírozva, ha szükséges, Bárkire bármikor-, és bárhol rájöhet a szükség...


És nem kell ahhoz ráülni, és ezt ecsetelrem, ha valakinek pl, aranyere van, de az úgy is tudja, hogy mivel jár...

2009. jún. 5. 23:12

Az a kérdésem lenne, h ti akik azt írtátok, h nyilvános WC-ken kaptatok el fertőzéseket, azt hogy csináltátok? Mármint ráültetek? :O

Csak mert én az otthonomon és néhány hozzátartozó mellékhelységén kívül sehol nem ülök rá a WC-re. Egyrészt egész életemben az volt belémrögzülve, h nem szabad, másrészt meg el lehet képzelni, hogy ilyen wc-ken ki mit... na jó nem folytatom mert gusztustalan lenne :)

Szóval senki ne üljön rá ezekre a wc-re, max ha totálisan körbepapírozta! ;)

2009. jún. 5. 23:11
Az intim törlőkendő meg pl. ha valakinek aranyere van, és máshol kényszerül az illemhelyet látogatni, akkor a papír után azzal is még tisztábbra lehet törölni a végbél tájékot...
34. d4464aaf8a (válaszként erre: 28. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 23:08

Az a neve, hogy: tejsavas lemosó


És igen, higítani kell...

Általában egy lavorba kevés vizet kell tenni, azért annyit, ahogy legyen is benne, de nem sokat, és abba 1-2 kanálnyit...

És azzal lemosni az intim tájékot...


Gyulladásnál külsőleg nagyon jó...

De akkor is,ha mondjuk felborul a szervezetünk lúgos szintje, és "elsavasodunk", akkor a hüvely savas flórája is felborul, és hajlamosabb a fertőzésekre...

Ilyenkor néha lehet irrigálni, és külsőleg lemosni,nagyon hatásos...

Visszaállítja a hüvely savas flóráját...

33. Szilvóca (válaszként erre: 32. - Szilvóca)
2009. jún. 5. 22:56
Ja és én nem is hallottam róla,hogy ártalmas lenne.
2009. jún. 5. 22:56
Én sem tudok intim mosakodó gél nélkül meglenni,mert minden más tisztálkodószer allergiás reakciót vált ki nálam az intim helyeken.Szülés után törlő kendőt is használtam,lényegesen "jobb érzés" volt azt használni,mint a wc papírt.
31. Miss Angel (válaszként erre: 30. - Dzsigg)
2009. jún. 5. 22:16
Detto:((
30. dzsigg
2009. jún. 5. 22:13
Àrtalmas vagy sem,ezek nélkül màr nem lennék meg.
29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 22:10

Simán gyógyszertári tejsav. Két fajtát árulnak: egy hígabbat és egy töményebbet. Én az utóbbit szoktam venni, mert mindkettőt higítani kell, ennyi erőből én is felhigíthatom otthon.



Arra érdemes a patikában rákérdzni, hogy milyen higításban ajánlott a használata.

28. moncsicsi83 (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. jún. 5. 21:50
És azt úgy kell kérni, hogy tejsav, vagy van valami "neve" is? Az meg jó, hogy nincs benne illatanyag, azok sem épp jó dolgok..
27. Dorka29 (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. jún. 5. 21:50
Mivel ez tömény tejsav, ecetszaga van, de ezt még bőven higítani kell az irrigáláshoz, úgy már nem olyan erős a szaga sem.
26. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Moncsicsi83)
2009. jún. 5. 21:47

Most nem használhatom, de korábban az előbb említett gyógyszertári tejsavat használtam irrigálásra.


Használt.

25. ében11 (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. jún. 5. 21:47
az jó, mert én pont az illatokat nem bírom!
24. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. jún. 5. 21:46
Most is lehet venni gyógyszertári tejsavat, ami olcsóbb, mint bármemelyik márkás intim mosakodó, viszont nem tartalmaz illatanyagokat és egyéb allergéneket.
2009. jún. 5. 21:44
Egyébként a Lactacydnak van még az irrigáló folyadéka? Vagy ti milyet használtok, ha használtok?
2009. jún. 5. 21:38
amikor még nem lehetet ilyeneket recept nélkül venni, nekem azt ajánlották hogy gyógyszertári szódabikarbónát tegyek a fürdővízbe, a Ph. értéket kedvezőbbé teszi.
2009. jún. 5. 21:36

Az,hogy ártalmas,biztos,hogy kitaláció.

Engem rengeteg nőgyógyász kezelt már/sajnos eredménytelenül,nem tudni,mi bajom:(/,és többen is ajánlották a tejsavas irrigálókat,mindennapi tisztálkodásra pedig a tejsavas lemosót/mint pl:Lactacyd/.

2009. jún. 5. 21:28
Igen, előtte, és utánna fertőtleníteni kell, de gyulladásnál nagyon jó tud lenni, ha valki nem ér rá elmenni, mondjuk a munkahelye miatt...
2009. jún. 5. 21:28
:)
18. ében11 (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. jún. 5. 21:28
nekem azért volt olyan helyzet hogy segített és használtam csak előtte és utána fertőtlenítős vízzel és új szivaccsal elmostam, külön tartottam.
2009. jún. 5. 21:27

JA...hogy az irrigálósra gondolsz??


Az nem is tudom, mikor használtam utoljára...

Azt hiszem, hogy 2000-ben, amikor a szülés utőáni helyreállító plasztikázásom volt, mert megsüllyedt a hólyagom, de visszavarrták...

Az ilyen műtét után otthoni utasításba ki is adja a szakorvos az otthoni initm zuhanyt...


Én hirtelen arra a labdacsra gondoltam, ami a tusfürdők csomagjában szokott lenni...

2009. jún. 5. 21:25

Én a labdacsot soha nem használtam, ha benne volt valamelyik csomagban, mert azon megtapadhatnak a bacik...

Az ilyesmi megy a szemetesbe...

2009. jún. 5. 21:23
attól függ milyet haszbál az ember, a lactacid meg colpo cleaner nekem bevállt, a többi inkább csak reklám de nem annyira hatásos.terhesség és szülés után az irigátort nem lehetett használnom,de a lemosó ajánlott volt(gátseb miatt amúgy is)se inkább azért mert a labdacsot az irigáláshoz nagyon tisztán kell tartani-abból lehet baj mert azon megtapadhatnak bacik...de egyiket sem kellene napi rendszereséggel használni, csak ha szükség van rájuk, fertőzés mensi együttlét stb. után.
2009. jún. 5. 21:18

Amikor sok éve még nem volt olyan ismert a savas szappan, vagyis az intim lemosó gélek sokasága, akkor nekem is sok problémám volt...

Amióta használom, akár Lactacyd, vagvy más intim gélt, mert sok féle van, azóta egy évben talán csak egyszer megyek Onkológiára, szűrésre, mert nincsenek ilyen problémáim...


És sokszor előfordul, hogy Valaki felkap egy sztorit, ami kacsa, címoldalra kerül vele, a hazugságával, bezsebeli a sok suskát érte, és kiröhögi, aki elhitte...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook