Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanos munkához milyen végzettség kell? fórum

Ingatlanos munkához milyen végzettség kell? (tudásbázis kérdés)


11. Amaunet (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. nov. 26. 18:30
A társasházak közös képviselete egy egészen más szakma. Mindkettőnek meg van a külön szakmai szervezete.
10. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 16:20

Mert tele van a szakma olyanokkal, akik szerencsét próbálnak, aztán tovább állnak, és még tovább rombolják az egyébként is a béka shegge alatt lévő megítélését. Magára valamit adó ingatlaniroda már nem vesz fel olyat, akinek legalább egy ingatlanközvetítő OKJ végzettsége sincs.


Nagyon jól meg lehet élni belőle, ha ismered a környéket, az építészeti stílusokat, van némi jogi ismereted, tudsz hozamot számolni - ha valaki befektetési céllal veszi.


Higgadtnak kell lenned, és elég magabiztosnak, hogy olyan kérdéseket feltegyél az ügyfélnek, amire ő nem biztos, hogy szívesen válaszol. Pl. hogy rendelkezésre áll-e már a fedezet, ha hitelből vásárol, túl van-e már a hitelminősítésen. Sokan azt hiszik, neked az a dolgod, hogy mutogasd, amit ő meg akar nézi. A jó ingatlanos felméri a vevő lehetőségeit, igényeit, és csak olyan ingatlanokat mutat meg, amit meg is tud venni, ha megtetszik neki.


De ami még ennél is nehezebb hogy meggyőzz egy tulajdonost, hogy megbízzon az eladással. És olyan áron, ami piacképes, nem pedig annyiért, amennyire neki szüksége van, te meg tedd rá a jutalékodat.


Szóval nem egyszerű, sokat kell tanulnod. De ha bevállalod, jól megélsz belőle.

9. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 14:01
Mert tele van kókler "ingatlanossal" minden, akik kényszerből kitalálták hétfőn, hogy ők keddtől ingatlanosok. Teljesen megrövidítették az ingatlanszakma hírnevét, már senki nem szívesen működik együtt ingatlanossal ezért. Normál esetben az ingatlanos egy megbecsült szakma kellene legyen, ez egy ugyanolyan bizalmi munka, mint mondjuk az orvos. Az lenne a normális, hogy van az embernek egy ingatlanosa, és egész életében vele intézteti az ingatlanügyeit. De nálunk ilyen embert szinte esélytelen találni. Rengeteg "ingatlanossal" volt dolgom, mert folyamatosan adjuk vesszük az ingatlanokat, a pénzünk nagyját ebbe fektetjük, de lesújtó véleményem van róluk, tele vagyok rosszabbnál rosszabb tapasztalattal. Ez mind azért lehet, mert képzettség, bármilyen feltétel teljesítése nélkül bárki lehet ingatlanos.
8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 12:26
Jobban meg lehet belőle élni, mint csak "normálisan". Kb. úgy mint a bankárok.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Simple)
2021. nov. 26. 12:26

Az, hogy nem kell hozzá semmilyen végzettség, miért sajnos?

Nekem csak egy érettségim van, plusz egy pénzügyi képzést végeztem el.

6. Borian (válaszként erre: 4. - Simple)
2021. nov. 26. 12:15

"Sajnos semmilyen végzettség nem kell hozzá."


Sajnos. :-(

2021. nov. 26. 11:45

[link]


Ingatlan közvetítő tanfolyam. Egyébként ez a végzettség szükséges társasházak közös képviseletének ellátásához is.

Nézz szét, ahogyan látom még távoktatás formájában is hirdetik.

4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:38
Sajnos semmilyen végzettség nem kell hozzá. Ha rátermett vagy, nem vagy lusta hajtani, és jó emberismerő vagy, nagyon jól meg lehet belőle élni.
3. Mazee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 26. 11:37

Szerintem sima gimi bőven elég ha rátermett vagy és szeretsz értékesíteni.

De megfontolandó amit előttem írtak, bizony bármikor csöröghet a telefon és a vevők általában du/este és hétvégén érnek rá lakást nézni.

2021. nov. 26. 11:27

Szerintem jól meg lehet élni belőle. De ha nincs segitséged kisgyerekkel nem biztos, hogy jó időbeosztás, mert ha az ügyfelek úgy érnek rá és úgy kérik akár hétvégén, este is menni kell megmutatni az ingatlanokat.

Sok sikert.

2021. nov. 26. 11:23
Sziasztok! Jelenleg itthon vagyok fél éves kisbabámmal. Igaz még távoli, de 1,5 év múlva vissza kell mennem dolgozni. Azon gondolkodtam, hogy szívesen dolgoznék ingatlanosként. Milyen végzettség szükséges hozzá, merre lenne érdemes elindulni? Meg lehet belőle normálisan élni? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook