Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha ingatlanos oldalon hirdetnek albérletet, kell szerződést kötni mindenképp? fórum

Ha ingatlanos oldalon hirdetnek albérletet, kell szerződést kötni mindenképp? (tudásbázis kérdés)


20. sanyinak (válaszként erre: 14. - 6924d8a23f)
nov. 14. 22:28

És hogyan írták vissza a nevedre az órákat anélkül, hogy rendezve lett volna a tartozás?


Ezt a problémát úgy is meg lehet oldani, hogy a tulaj beszedi mindig a bérlőtől a közüzemi díjakat és maga fizeti azt be.

19. Hattori (válaszként erre: 18. - Hattori)
nov. 14. 21:58
Mondjuk én még életemben nem kaptam számlát orvostól, fogorvostól, fodrásztól, szakitól.
18. Hattori (válaszként erre: 11. - Rozi🐕)
nov. 13. 21:52

Akkor azért még nem volt ez a nagy net-világ. Nyilván volt net már, de nem volt minden ennyire digitalizálva.

Jó, hát nem tegnap voltam 18, az biztos.

17. Hattori (válaszként erre: 14. - 6924d8a23f)
nov. 13. 21:50

Kérdezni lehet, nem?

Amikor én albéreltem, én mindent fizettem pontosan.

Sajnos, magamból indulok ki és azt feltételezem, hogy mindenki rendes.

16. rabankari (válaszként erre: 9. - Hattori)
nov. 13. 20:20
Nem éri meg a kockázatot.
15. 6924d8a23f (válaszként erre: 11. - Rozi🐕)
nov. 13. 18:19

Ugyan már! Kamu az egész,olvastam eddig minden fórumát

....

14. 6924d8a23f (válaszként erre: 9. - Hattori)
nov. 13. 18:16

Na téged aztán nehéz megfejteni! Annyi fórumot indítottál már (hol diákként-hol nagymamaként-hol anyukaként) hihetetlen.

Egy példa a mostani kérdésedre: volt házam,amit kiadtam albérletebe,és szigorúan szerződéssel,még az órákat is átírattam a nevükre,és milyen jól tettem,mert az utolsó bérlőm semmit nem fizetett be.Kikapcsoltak volna mindent,ha nem tudtam volna igazolni a tényleges fogyasztót.

Te tudod egyébként,hogy megéri-e??

Szívesen....

13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Hattori)
nov. 13. 17:34

Ott kezdődik, hogy nem albérlet. Egy szerződés keretében átadod a lakásod használati jogát, a bérlőt pont ugyanazok a jogok illetik, mint a tulajdonost, ergo Mari néni nem b.szogathatja csak azért, mert ő csak egy "albérlő".


Az adózásnak alapvetően semmi köze ahhoz, hogy van-e szerződésed vagy nincs. De mindkettőtök érdeke. A házmesterek országában hülye az, aki adózás nélkül bármit bérbe ad. Kell az neked, hogy néhány ezer forintért feljelentsen valaki?

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Hattori)
nov. 13. 16:27

Mindent tud ellenőrizni, amit csak akar.:(


NAVhoz ment dolgozni egy fiatalember, és ha szerződést tudott volna bemutatni az albérletből, 80%-át térítették volna neki. De a megyeszékhelyen nem talált olyat, aki bejelentéssel adta volna ki a lakást.

11. Rozi🐕 (válaszként erre: 9. - Hattori)
nov. 13. 14:01
Diákként elhiszem,hogy nem izgatott a szerződés, meg azt is tudom,hogy abban az időben más lehetett az adó vonzata a bérbeadásnak,de jelen pillanatban nem életszerű a szerződés nélküli kiadás,bár nálam szerintem akkor sem lett volna az,de azt 100%-ban nem tudom állítani, hogy mit tettem volna amikor még nem éltem:-)
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Titkoskert)
nov. 13. 12:43
Én nem ezt kérdeztem.
9. Hattori (válaszként erre: 7. - Rabankari)
nov. 13. 12:38
120 éve, amikor kezdtem fölsőoktatási tanulmányaimat, még minden ismerősem black albérelt, többek között én is.
8. Titkoskert (válaszként erre: 6. - Andi6020)
nov. 13. 12:30
Ebben az esetben nem tud, mert szerződést köt az ingatlanos céggel, de aki meg csak papír nélkül adja ki az ingatlant meg is szívhatja nagyon, igaz szerződéssel, közjegyző előtt megkötöttel is, ha a bérlő csalásra szakosodott, de a papír csak számít valamit.
7. rabankari (válaszként erre: 1. - Hattori)
nov. 13. 12:28

Szerintem a szerződésnek elsősorban nem az a lényege, hogy ellenőriz-e a NAV,hanem hogy a felek igényei írásban rögzítésre kerüljenek.

Szerződés nélkül normális ember nem ad és vesz ki ingatlant.

Az adó meg nem fizetése már csak hab a tortán.

nov. 13. 12:25
Amúgy ha a bérlőre gondolsz, akkor az ingatlanos hoz egy valószínűleg számodra ismeretlen bérlőt, akit minden bérleti szerződés nélkül beköltöztetnél az ingatlanodba?
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hattori)
nov. 13. 12:20
Az sem egyértelmű, hogy kivel.
4. Enissa (válaszként erre: 3. - Hattori)
nov. 13. 11:23
Gondolom azért ezt a formát választja valaki, hogy legyen a kezében egy szerződés, hogy a munkahelye fizethesse a hozzájárulást, hogy legyen ott akár orvosi ellátása, körzetes iskola, óvoda. Ha ez meg van, akkor a NAV már rálát, vagy a bérlő bármikor feljelenthet, hisz kezében a szerződés.
3. Hattori (válaszként erre: 1. - Hattori)
nov. 13. 11:18
Ado.
nov. 13. 11:16
bérbevevő vagy bérbeadó vagy?
nov. 13. 10:59
Akkor kell majd szerződést kötni mindenképp? LE tudja ellenőrizni a NAV?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook