Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
33657. krisztynna
2015. júl. 25. 14:10

Sziasztok!En nagyon kis pindurka vagyok koztetek,ugyanis meg csak 5 het koruli vagyok.Hetfon latott az orvosom 2 petezsakot,mindkettoben 1-1 feher pottyocskevel. :)

9 nap mulva kell visszamennem szivhangocskakra.Kegyetlen lassan telik az ido,plane,hogy emlitette,hogy ikerterhessegrol csak a 12hetet betoltve tudunk 100% beszelni. :/

Egyebkent lombikbabaim vannak,nagyon bizom bennuk,hogy velem maradnak!

33656. Abigael (válaszként erre: 33654. - Dorcimorci92)
2015. júl. 23. 17:29
Szia! De jó neked, már megvannak :-)))) Gratulálok a lányokhoz, sok boldogságot, egészséget kívánok mindhármatoknak és erőt, kitartást a babákhoz!
33655. hene83
2015. júl. 23. 06:46
Sziaszok.2hónaposak a lányaim és mostanában felcserélik a nappalt és az éjszakát.a nappalt végigaluszak éjjel meg óránként fent vannak.mit csinaljak,hogy ez változzon náluk?
2015. júl. 22. 20:30
Sziasztok! 06.30-An születtek meg a lanyok Odett 2250 gramm 47cm Natasa 2300 gramm 49cm-el a 37. Heten. Spontán babák első terhesseg es nincs is ikrek a családban. Nálunk mindig is fej fej mellett haladtak születésénel es most is a súlyuk megegyezik. Külön alszanak a legzesfigyelo miatt mert odett nem sírt fel mikor született (sürgősségi császár volt mert eloreesett odett köldökzsinórja) allitolag jo babák ritkán sírnak, enni szépen esznek (tápszeresek, mert mutet közben elkaptam egy fertőzést es nem szoltathattam oket most meg mar "lusták" hozza es annyi tejem nincsen mar sajnos) amúgy hiper cukik, teljesen jing jang effektus van :) az éjszakát nehezen viselem mar várom h atalusszak az éjszakát :) most 3-3,5-4 óránként kelnek fel :)
33653. Abigael
2015. júl. 22. 11:05
Lányok, akiknél aktuális, találtam a neten kifejezetten ikres leendő szülőknek szóló tanfolyamot (Budapesten). Bizonyos létszám felett indul csak, akit érdekel, priviben megírom a részleteket.
33652. NLVica (válaszként erre: 33651. - Viktoria0321)
2015. júl. 21. 12:23

Szia Viki!

Egy hónapos ikreim vannak és én a 17. hétig semmit sem híztam, a 35hét 4nap terhességet 10 kiló plusszal fejeztem be. Mondjuk a terhesség elején nem voltam az a pehelysúlyú, de lassan 5 héttel szülés után ugyanazok a ruhák jók rám, mint előtte.

A babáim a betöltött 17 hét utáni héten kezdtem érezni. A mamám szerint amikor érezzük a babákat az a terhesség félideje. Hát nálam ez bejött.

2015. júl. 21. 10:54

Sziasztok!!

Koszi mindenkinek a hOzzaszolast!!

Hat az orvos meri a sulyomat!

Mondjuk en fogytam az elejen es ahhoz kepest most ertem Be az eredeti sulyomba.

Jaj de jo lehet h mar erzed oket!

Ket het mulva most mar megyek

Addig csak kibirom valahogy😊

33650. Abigael (válaszként erre: 33646. - Vigyorex6)
2015. júl. 20. 17:50
erintem ez sok mindentől függ (kórtörténet, babák jó helyen és jól vannak-e) de a dokidat kellene megkérdezni, ő ismer belülről. Nekem nem lehetett, bár pár vetélés után őszintén szólva eszembe se jutott, no meg lombik babák és ez plusz rizikó, pedig eddig teljesen problémamentes a terhesség, de nem mertünk kockáztatni. De ha nincs gond és nem is volt, biztosan nem tilt el az orvos.
33649. Abigael (válaszként erre: 33647. - Viktoria0321)
2015. júl. 20. 17:42

Szia, biztos jól mér a mérleged? :-) Én 21 hetes vagyok, eddig 7 kiló van rajtam és kb 8 hónapos egyes terhesnek nézek ki :-) Múltkor megkérdezték, hogy mikor születik a baba, nem soká, ugye? Mondom van még pár hónap :-)

De szerintem ez alkat- és testfelépítés függő, no meg ki mennyire/meddig volt/van rosszul, de előbb-utóbb mindenki behozza a lemaradást, ne aggódj, a babák nőnek, mint a gomba :-) A mozgásérzékelés szerintem attól is függ, hol fekszenek. Én a 14.héttől érzem a kaparászást, az igazi rugdosást csak kb. a 16. héttől. De folyamatosan produkálnak valami újat. Múlt héten pl. sikerült beazonosítanom a csuklását az egyiknek :-), de én is azt a babát éreztem eddig legjobban, amelyik kivül feküdt (mert hogy szinte takarták egymást, néha lemérni se tudták őket). Most már a mozgásukat, helyváltoztatásukat is érzem, kívülről, kézzel tapintva is, sőt, látszik is a hullámzás a hasamon. Nagyon aktívak :-))) de már másként fekszenek, mindketten szépen, tapinthatóan kívül.

Szóval nem kell izgulni, hamarosam bekopognak :-)

33648. Riti926 (válaszként erre: 33647. - Viktoria0321)
2015. júl. 20. 15:49

Üdv! Gratulálok!

Az nem semmi, hogy még nem látszik, én 15 hetes vagyok, de már 4 kilot híztam, a hasam akkora, mintha min. a 6. hónap végefelé járnék.

Gondolom ez teljesen egyén és alkatfüggő.

A rugdalózást viszont már nagyon várom.

2015. júl. 19. 19:53

Sziasztok!!


en is ikerterhes vagyok a 19. hetet fogom tolteni.

Meseljetek, nektek milyen.???....


en semmit nem erzek igazabol es a hasam is eleg picike.


azt mondta az orvos ne aggodjak ezen h meg nem hiztam csak fel kilot.


De en arra szamitottam, hogy azert majdnem felidosen mar jocskan latszani fog, de szembol szinte semmi.


Es valakinek volt mar ilyenkor rugdalozas???


Raadasul gorogorszagban vagyok, es azt mondtak h csak augusztus 5-en kell mennem a genetikai tesztre.


Ja es en 2 kislanyt varok:D


Köszi mindenkinek aki ir az elmenyeirol.


Viki

33646. Vigyorex6
2015. júl. 19. 10:14

Sziasztok!

Kérdésem, hogy lehet házaséletet élni ikerterhesség alatt, vagy valami áthidaló megoldást alkalmazni? Holnap töltöm a 9.hetet.

Köszönöm szépen! :)

33645. Abigael
2015. júl. 17. 13:13
Lányok, köszönöm szépen a hasznos infókat! Kata, nagyon tanulságos volt olvasni, köszi, hogy ennyi időt szántál rám. Örülök, hogy ilyen mókás az ikrekkel az élet :-D Huh, megkönnyebbültem :-))))) Mikor lesz könnyebb, Kata, mikortól lesznek el egymással? Vagy ez is személyiségfüggő? Esetleg szoktatás kérdése? Vagy ne álmodozzak, mert a vegyes párosnál ez nemigen van? A babázás meg az autózás kioltja egymást? :-)
33644. Kata75
2015. júl. 16. 23:44

Levelem visszaolvasva annyit fűznék még hozzá, hogy míg picik voltak természetesen mindig az kellett, mint ami épp a másiknál volt....főként Rékának.....Peti általában engedett, amiért aztán cserébe különböző segítségeket kapott:)))

Pl. van képünk, hogy keresztbetett lábbakkal hanyatt fekszik, és szívószálas pohárból itatja (kb.másfél évesen)......vagy mutogatott Rékára, hogy helyette is ő köszönjön.....de mentem be úgy a mosdóba, hogy a bilin ülve épp a fenekét készült kitörölni:DDD

Jajj, rengeteg ilyen emlékünk van, és szerintem nektek is lesznek hasonló élményeitek:)

Persze azóta megnőttek, és helyükre kerültek a dolgok (tiéd, enyém, stb.stb), de ezek helyett vannak más féle viselkedésformák, amit "meg kell tanulni".....időbeosztás, vita pl. az x-boxért, ekkor jön anya, kikapcs, és lehet pl. olvasni.....bár Rékának ez nem is akkora "büntetés" (természetesen nem annak szánom!), Peti viszont ilyenkor inkább rajzolgatni szeret.

Mostanában a társas/kártyajátékok is elég viharosak, de bízom benne, hogy előbb-utóbb újra élvezhetőek lesznek. De úgy gondolom ezek "sima" tesóknál is előfordulnak, aztán idővel majd rendeződnek.

33643. Kata75 (válaszként erre: 33637. - Abigael)
2015. júl. 16. 23:02

Szia, nekünk is lombik gyerkőceink vannak!:)


Nálunk mindig is a lány volt a domináns, az anyáskodó a fiú felett.....rengeteget tudnék erről mesélni.....de szerintem ez alkati kérdés is. Ő olyan minden lében kanál kisasszony, iskolában extra szorgalmas, de egyben iszonyat rendetlen, míg Peti lusta, de eszes, fiú létére pedig olyan rendet tart a holmijai között, hogy csak, és szebben hajtogatja a ruháit, mint az apukája:)


Őket nem volt indokolt külön ovis csoportba, majd más-más osztályba íratni, persze voltak, és még vannak is apróbb negatívumok ezzel kapcsolatban, de mindenképp kevesebb, mint a pozitív oldala.

Egynemű ikres ismerőseink kivétel nélkül előbb, vagy utóbb külön szedték a gyerekeket, de vegyespárosnál tapasztalatom szerint másnál sem okoz ez gondot.

Ovi vége felé kezdte pl. Peti mondogatni, hogy nem akar xy zsúrjára menni, mert az csajos buli, és úgyis a Réka barátnője......fordítva nem emlékszem volt-e ilyen, mert Réka mai napig szeret utánfutó lenni....:)

Mi azért kicsi koruk óta figyelünk arra, hogy külön-külön is szánjunk rájuk időt. Volt, hogy férjem elvitte egyiket pl. játszóra, én a másikkal meg anyukámhoz, vagy vásárolni, más alkalommal pedig cseréltünk programot és gyereket is:)

Mostanra már kialakultak a közös és külön-külön baráti körök, pl. míg hétfőn Réka elmegy 1 hétre a barátnőjéhez Balatonra, amit Peti alig vár:DDDD, addig a fiatalembernek a kis barátjával szerveztem le 1-2 programot.

Egy percig nem bánja, hogy ő nem mehet.......fordítva biztosan lenne pár nehéz pillanatunk, de muszáj megtanulnia, hogy nem lehet ő is mindig ott, ahol az öccse, neki is szüksége van "magánéletre":)


Közös fotóikat visszanézve kevés olyat találunk, ahol nem egymás mellett ülnek, játszanak stb. Míg elfértek mindig együtt ültek a nagy fotelben:)

Réka fél szeme mindig Petin, és pillanatokon belül ott terem ha bármi van, de ettől függetlenül diplomatikusan kezeli a dolgot, és elmondja ha butaságot csinált. Ha a tesónak van igaza, ami hála általánosabb, vagy "bántják", akkor kezébe veszi az ügyet, és szól az érdekében.

Előfordult, hogy az egyik terem ablakából látta, hogy Peti elesett, és sírt, ő pedig csapot papot ott hagyva rohant megvígasztalni.....vagy a tavaszi vásáron valamelyik drágább holmit akart venni, mint amennyi pénze volt, a másik szó nélkül kisegítette.

Száz szónak is egy a vége, vegyespáros létükre megvan köztük az a kicsit szorosabb kötelék, ami az ikrekre jellemző, DE nemi különbözőségük miatt mégis rivalizálás nélkül élik külön az életüket.

Nem akarják ugyan azokat a dolgokat, pl. ruha, játék, barát/barátnő, így az ilyen irányú konfliktus is kevesebb.

Szintén ebből adódóan elfogadják, hogy egyikük ebben ügyesebb, a másikuk abban, mert ugye a fiúk és lányok közt különbségek vannak. Bááár Réka minivel nehezebben viseli, ha pl. Peti indul egy olyan tanulmányi versenyen, amin ő is szeretett volna, mert tényleg szorgalmas, míg P. lazán, szinte nemtörődöm módon veszi az akadályokat, de esetleges sikerének mindig örül.

Mint már írtam is, biztosan szerepet játszik a saját kis egyéniségük is, hogy minden így alakult a kapcsolatukban.


Most a kiskamaszkor küszöbén újabb feladaok elé állítanak minket, és olykor próbára teszik a türelmünket, de remélem hamar túl leszünk rajta:))


Bocs a terjedelemért.....

33642. mkj21 (válaszként erre: 33640. - Abigael)
2015. júl. 16. 22:03
Nekem 5 hónapos vegyespárosom van. Kb.1 hónapja foglalkoznak egymással. Ha egymás mellé teszem őket, rögtön nyújtják a kezüket a tesó felé. Persze előfordul rugdosás, cumilopás, szemkinyomás, de még csak véletlenül. :-D
33641. bee7 (válaszként erre: 33640. - Abigael)
2015. júl. 16. 20:51
Nem altatom egyutt. Mikor hazajöttünk a kórházból még egy pár napig egyutt aludtak, de aztán bekapcsoltam a légzésfigyelőt igy külön raktuk oket. Persze napközben sokat rakom egymás mellé őket. Mar tolatnak a kisàgyban igy zavarnák egymást. Amugy a sírás nem kelti fel a másikat szerencsere. Még nem nézegetik egymást, de azt mar várom. :)
33640. Abigael (válaszként erre: 33638. - Bee7)
2015. júl. 16. 18:24
Én meg fényévekre :-D Köszi a választ! Te együtt altatod őket, bee? Szeretnek együtt lenni? Gondolom, ha egyik ordít, rázendít a másik is, de meg is nyugtatja őket egymás közelsége? Neked mi a tapasztalatod? Eddig :-)
33639. bee7
2015. júl. 16. 17:41
Ja es amugy 3000 es 2700-el születtek. Es végig volt különbség köztük. Makk egészségesek ès inszemes babák.
33638. bee7 (válaszként erre: 33637. - Abigael)
2015. júl. 16. 17:40
Ez engem is érdekelne. De gondolom ezt majd adja az élethelyzet is, baráti társaságok, òvoda, iskola. Mondjuk ettől még mi kicsit messze vagyunk. :) 6 hetes vegyes párosom van.
33637. Abigael
2015. júl. 16. 14:48

Kata, nagyon köszönöm a hsz-t, a lényeg a lényeg, az eltelt idő nem számít :-)

Én tényleg nem aggódom, mert mióta tudom, hogy ketten vannak, csak szívom magamba erről az információkat és mindenhol ezt olvastam, hogy ezt teljesen természetes. Csakhogy mindkét genetikai uh-n erős nem tetszéssel nyugtázta két külb.orvos (nem a sajátom) az akkori méretbeli különbséget, ezek szerint teljesen fölöslegesen rám hozva a frászt. Ezért voltam kíváncsi a gyakorlati különbségekre.

Miután lombikban fogantak és nagy valószínüséggel vegyes páros ők is, tutira két petéjűek, így már csak ezért sem értettem az egész aggódást. Ráadásul a kicsi kezdetektől kisebb is volt, persze érdekes mód ezt nem kérdezték.

Kata, lehet, hogy hülye kérdés, de a vegyes párossal kapcsolatban elég kevés infót találtam a neten és nagyon érdekel, a vegyes páros is ugyanúgy elvan egymással, mint az azonos neműek? Gondolom az elején még igen. Mikor kezdődik a szétválásuk? A nembeli külb.ellenére ők is mindent együtt csináltak? Ha igen, meddig?

Csak, hogy mire számítsak :-)

33636. Kata75
2015. júl. 15. 21:52

Még annyit akartam írni, hogy csatlakozom az előttem szólókhoz, nyugodj meg, ikreknél totálisan normális a méretkülönbség, és mint láthatod elég nagyok is előfordulnak anélkül, hogy baj lenne.


Egypetéjűeknél picit más a helyzet, de arról nagy valószínűséggel már tudnál. 1 méhlepény, közös burok stb. stb.

Persze náluk is előfordul 2 lepény, külön burok, de akkor majdhogynem ugyan az a helyzet velük, mint a kétpetéjű tesóknál, mármint vérkeringés ügyileg.


Nekünk ugye születéskot 850gr különbség volt, ami kb fél éves korukra kiegyenlítődött, majd Réka ismét átvette a vezetést.....azóta is nagyjából megvan az 1-2 centi és 3-4kg előnye, de első ránézésre nagyon egyformák, azon kívül, hogy vegyespáros, és egyre feltűnőbbek a nemükból adódó testi felépítés közti különbségek.

33635. Kata75 (válaszként erre: 33634. - Abigael)
2015. júl. 15. 21:31

Szia!


Igaz már 10 évesek az ikreim, de néha be-be kukkantok nosztalgiázni:)


Nekünk kb. félideig egyformák voltak, majd "B" baba kezdett lemaradni, de valami olyasmit mondott az orvosom, hogy bizonyos % kölönbség belefér.....ne haragudj, de sajnos nem emlékszem a pontos értékre, de ami a lényeg, 37. héten Peti 2.300, Réka pedig 3.150 grammal született, és mindketten egészségesek voltak mint a makk:)


Esetleg tudni, hogy 1, vagy kétpetéjűek, mert előbbinél lehet nagyobb jelentősége.

33634. Abigael
2015. júl. 12. 07:23

Mkj21, NLVica, nagyon köszönöm a hasznos infókat! Én magam nem is aggódnék, ha nem látnám az orvosok aggodalmas arckifejezését, ami persze így rám is rám ragad. Aztán persze hozzá teszik, hogy amúgy minden rendben van, de a kétely akkor is ott marad...

Mindenesetre örülök, hogy a gyakorlatban másként mennek a dolgok :-)

33633. NLVica (válaszként erre: 33631. - Abigael)
2015. júl. 11. 17:13

Szia Abigael! Nekem három hetes a vegyespáros ikreim Júlia és Atilla. A 18 hetes uh után két hetente mentünk ultrahangra. Végig közel egyformának látta a doki őket, még az egyes méretek között is alig volt különbség. Aztán megszületett Atilla 2970g és Júlia 1990g.

Én a helyedbe csak azt figyelném, hogy szépen fejlődjenek az ultrahangon és az orvosok úgyis figyelnek rátok. A mi egy kilós különbségünk is normális volt a doki szerint, mert mindketten egészségesek. Ja és az utolsó becslés szerint a fiam 2800g, a lányom 2400g volt. Hát Ati esetében ez bejött, Julinál nagyon mellénéztek. Ne aggódj, a lényeg, hogy szépen növekedjenek, majd kint úgyis jobban nőnek.

33632. mkj21 (válaszként erre: 33631. - Abigael)
2015. júl. 11. 09:13
Ne aggódj, figyelni fognak rátok. Nálunk végig 4-500 g különbséget mondtak súlyban a kisfiú javára. Bejött, igaz fordítva, mert a kislányunk lett 400 g-mal nagyobb. 34+5 hétre születtek, 1650 g és 2030 g-mal.
33631. Abigael
2015. júl. 11. 07:22

Sziasztok, 20 hetes ikerterhes vagyok és a 18.heti genetikai uh-n aggodalmas arckifejezéssel közölte a doktornő, hogy a kisebbik jócskán le van maradva, egy hét egy napra mérte a különbséget kettejük között.

Mondták, hogy ne aggódjak, a lényeg, hogy ne nőjön a különbség közöttük, majd figyelni jell. De könnyű mondani egy kismamának, hogy ne aggódjon... Egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog és szeretném tudni, mennyi a "normális"? Ha tudnátok informálni, nektek mekkora (volt) a különbség ebben az időszakban, nagyon hálás lennék, azért a megnyugtatásért meg különösen, hogy születésre behozták-e a lemaradást, vagy nőtt, de semmi gond nem volt.

33630. lidi10 (válaszként erre: 33628. - NLVica)
2015. jún. 2. 11:40

Jó alapos akkor a dokid. :)

Én csak 4 hét múlva megyek dokihoz, ha addig minden oké.

33629. mkj21 (válaszként erre: 33627. - Lidi10)
2015. jún. 1. 12:25
A 18.heti után voltam a 21.,24.,27.,30.,32.héten. A többsége fizetős uh volt, meg a 4d.
33628. NLVica (válaszként erre: 33627. - Lidi10)
2015. jún. 1. 11:21
Hello, én 33 hetes ikres vagyok. A 18.héten volt a genetikai uh. Aztán voltam a 23.héten és a 26.hét óta két hetente járok ultrahangra. Szerencsére minden ok, csak a dokim szemmel tart.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook