Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
34167. Annaforminka (válaszként erre: 34165. - No92emi)
2016. márc. 8. 11:12
Gratulálok Noémi! Nagyon ügyesem vagytok!! Olyan jó pozitív hangulatút írtál 😄 Akkor mindjárt mehettek is haza :) Sok-sok boldogságot a picikkel!
34166. derbigirl (válaszként erre: 34165. - No92emi)
2016. márc. 8. 11:09

Tiszta szívemből gratulálok! Megkönnyeztem ahogy olvastam. Nagyon örülök, hogy minden rendben ment! Nem volt véletlen, hogy kórházba kerültél. Mit mondanak az orvosok, összeköthető az a vérzés a magas vérnyomással? Lehetett az már előjel?

Egészséget és boldogságot kívánok a babákhoz!

34165. No92emi
2016. márc. 8. 11:04

Sziasztok

Március 6.-án 20:25 és 20:27 perckor megszülettek a kis aróságok az én már nagyon magas vérnyomásom miatt. Minden rendben ment , apás császár volt ami jó élmény volt számomra az előzmények után. Kisfiúnk 2460 grammal 51 cm-rel, kislányunk 2180 grammal és még rejték hogy hány centivel született. 😊

PIC-en vannak még most is inkubátorban, de 3 óránként látom őket és etethetem is inkubátoron belül. Eleinte kaptak egy kis légzés rásegítést, de mára már nem kell semmi segítség csak nőni és hízni kell️

Hirtelen jött ez de jo hogy már itt vannak, és remélem nem is leszünk sokáig kórházban. Ha így folytatják max a hét végéig.

34164. zsana86
2016. márc. 7. 18:05

Noemi kitartas a korhazi idoszakra igy figyelnek ratok h minden rendben legyen...

Majd irj a fejlemenyekrol.

34163. Annaforminka (válaszként erre: 34155. - No92emi)
2016. márc. 7. 11:18

Szia Noemi! Hu,elhiszem h megijedtetek. :(

Hazaengednek ma/holnap?

A tüdőérlelőnek a melegségen és a fejfájáson kívül volt mellékhatása?

34162. Bea1981 (válaszként erre: 34159. - Nagymacs)
2016. márc. 7. 10:56

Szia Nagymacs!!!


Nagyon szépen köszönöm, viszont gratulálok én is neked!! :-) Köszönöm szépen hogy leírtad, aranyos vagy én is sokat gondolkozok milyen lenne a megfelelő de még nem döntöttem. :-) Meg még felmérem kinek mi a megfelelő, közlekedés meg minden féle szempontból.

34161. derbigirl (válaszként erre: 34153. - Annaforminka)
2016. márc. 6. 21:27
Köszönöm a válaszokat a simogatásra.
34160. derbigirl (válaszként erre: 34155. - No92emi)
2016. márc. 6. 21:25
Kitartást a korházban! Ott már jó kezekben vagytok!
34159. nagymacs (válaszként erre: 34154. - Bea1981)
2016. márc. 6. 19:56
Szia Bea! Gratulálok a babákhoz! Én most töltöttem be a 24. hetet, és szintén egy kisfiút és egy kislányt várok. Babakocsi ügyben én az egymás utáni ikerkocsit választottam. Egy ideig még két egyes kocsiban is gondolkodtam, arra alapozva, hogy hátha lehet őket egymáshoz rögzíteni, de aztán letettem erről a verzióról. Én a netről rendeltem egy multifunkciósat (mózeskosár, autóshordozó és sportrész). Mindegyik felszerelhető a vázra mindkét irányból, és nagyon stabilnak és tágasnak tűnik az egész. Könnyen irányítható, legalábbis a szobában, mert még élesben nincs felavatva. :)
34158. nagymacs (válaszként erre: 34155. - No92emi)
2016. márc. 6. 19:41
Hajrá Noémi, hajrá babák! :) A kórházban legalább maximálisan figyelnek rád, és megúszod a vérvételre menést, várakozást. Szorítok nektek, hogy minden rendben legyen! :)
34157. Mirabell (válaszként erre: 34155. - No92emi)
2016. márc. 6. 16:34

Kitartast Neked a kórházhoz! Szuper, hogy a babák jól vannak és már nincs vérzés.

Majd irj a fejleményekről, drukkolok!

34156. No92emi
2016. márc. 6. 15:23
Ráadásul meg is vagyok fázva😣
34155. No92emi
2016. márc. 6. 15:23

Sziasztok.

Tegnap este 11 után egy pisilésnél észleltem, hogy vérzek. Semmi fájdalmam, vagy más érzésem nem volt. Kisebb sokkot kaptunk de összeszedtem a cuccok és elindultunk a kórházba, ahol megvizsgáltak, kaptam tüdőérlelő injekciót és ctg-re tettek egy órára. Minden rendben volt és van is a babákkal meg velem is nem tudják hogy mi volt a vérzés. Valószínű hogy volt egy olyan görcs amit én nem érzékeltem és az. A vérzés elállt csak enyhe barna folt van helyette. Mindenesetre 3 napig megfigyelésen bentmaradunk. Remélem hogy csak annyi is lesz... Nem aludtam semmit az injekciótól kimelegedtem és fáj a fejem azóta is. Holnap elvégzik itt a következő laborokat úgyhogy azutàn sem kell szaladgálnom, meg kapok éjfélkor még egy tüdőérlelőt.

34154. Bea1981
2016. márc. 6. 13:48
Sziasztok lányok!! Én még új vagyok itt a csoportban, iker babákat várok ugyan, vegyes párosok lesznek ha minden igaz!! :-) 16 hetes kismama vagyok, jövőhéten szerdán töltöm a 17. hetet. Az lenne a kérdésem, hogy aki már megvette a babakocsit, hogy milyen típust vett? Egymás mellettit, vagy mögöttit? Annyira megoszlanak a vélemények, hogy még tanácstalan vagyok, meg egyáltalán milyen fajtát ami esetleg nem túl drága! Bár még ráérek, csak érdeklődök, felmérem a lehetőségeket, kérlek titeket írjátok le kinek mi a tapasztalata. Előre is köszönöm
2016. márc. 6. 12:35
Én is azt tapasztalom,hogy amikor puha a hasam,nincs gond a simivel. Amikor viszont egy popó,egy sarok kitüremkedik,akkor kifejezetten rosszul esik a simi. Olyan mintba beindítana egy keményedést. Úgyhogy én ritkábban simizek mostanában.
34152. mkj21 (válaszként erre: 34151. - Derbigirl)
2016. márc. 6. 12:05
Valóban okozhat összehúzódást a simogatás, de, ha csak ráteszitek a kezeteket, meg picit bököditek a babákat, abból nem lehet gond. Nem kell túlzásba esni, de ha keményedne a pocak, akkor hagyni kell a simit. Az utolsó 2 hétben nekem is nehezemre esett az alvás. Most már tudnék aludni, csak a 2 13 hónapos rosszcsontom nem mindig hagy! :-)
34151. derbigirl (válaszként erre: 34150. - Nagymacs)
2016. márc. 6. 03:45

Így gondolom én is. Jó olvasni a többiek újabb élményét ha pozitív, de akár negatív töltetű is. Mindig örülök, ha új tapasztalatokkal találkozom. Erőt ad, hogy mások is hasonlóképp élik meg ezt az állapotot,és jó tudni, hogy mire számíthatok még a hátralevő időszakban. Nem alszom, de mellette beszélgetek velük, simogatom őket, rendezem a szobájukat, beszerzem a holmijukat és ez jó érzéssel tölt el. :) Apropó ha már a simogatásnál járok: ti hallottatok arról, hogy nem szabad sokat simizni a hasat,mert méhösszehúzódásokat válthat ki? Mi a férjemmel imádjuk fogni a hasamat, mikor mozognak a babák. Ártunk ezzel szerintetek?

A ruhákhoz hozzászólva: én 50-essel kezdtem a kollekciójukat, de csak keveset belőlük, mert remélem, hogy gyorsan fognak gyarapodni,és hamar kinövik majd. ;)

34150. nagymacs (válaszként erre: 34147. - Zsana86)
2016. márc. 5. 17:46

Teljesen egyetértek veled! Én a magam részéről 4 évet vártam arra, hogy egyáltalán várandós legyek. Ezalatt másfél éven belül háromszor műtöttek petefészekciszta és endometriozis miatt, utána pedig jött a lombikra az összes vizsgálat, majd a stimuláció és a beültetés. Végig aggódtam ezt az időszakot, és amikor megtudtam, hogy várandós vagyok, már az határtalan boldogsággal töltött el. Amikor pedig kiderült, hogy ketten vannak, az volt maga a csoda. :) Soha nem fogom elfelejteni azt a pillanatot! :)

Mivel ez az első terhességem, nekem eleve minden furcsa, és megnyugtató érzés olvasni, hogy másnak is itt fáj, ott fáj, itt húzódik, ott húzódik, stb., mert ebből tudom, hogy nincs gond, ezek természetes dolgok. Ettől még én is imádok várandós lenni, és óriási öröm, amikor hajnalban felébredek, akkor pár perc múlva bejelentkeznek a babáim is :) És nekem jó tudni, hogy a terhesség későbbi időszakában mire számíthatok. Így ha az orvos azt mondja, hogy be kell feküdnöm a kórházba, akkor nem kapok szívrohamot, hogy úristen, nagy baj van, mert tudom, hogy ez ikreseknél majdhogynem normális dolog a terhesség vége felé. És én a magam részéről nem érzem sopánkodásnak vagy nyavalygásnak azt, hogy leírjuk, kivel mi van. Ettől szerintem még mindenki nagyon várja, hogy végre megölelhesse és puszilgathassa a babáit.

34149. zsana86
2016. márc. 5. 15:18

[link]


Az emlitett manocsomag alapitvany:)

34148. Mirabell
2016. márc. 5. 14:03

Biztos vagyok benne, hogy mindenki nagyon várja a babákat.

Imádom a gondolatot is, hogy ketten lesznek és miattuk fekszem, ez nem kérdés.

Senki nem a babákra panaszkodik...

Viszont kellemetlen, amikor arra ébredek, hogy a sav marja a nyelocsovemet, ezt nem látom szepnek, mint ahogy a 0-24 órás fekvést sem, de a babakert mindent, ez nem is kérdés.

Jókat szoktam mosolyogni a postokon, érdekel h kivel-mi történik.


Zsanna, nagyon jó h már kezditek a rendezkedest!

Nálunk március végére lesz kész a babaszoba, oda költözik a férjem. :)

A babák a hálóban lesznek egy ideig.

Nem ismerem azt az oldalt. En 50-es ruhákat szereztem be.

Néha félek, h kicsi lesz, de mindig rajovok h biztosan nagyon minik lesznek. :)

34147. zsana86 (válaszként erre: 34146. - Szepnap1)
2016. márc. 5. 13:34

Kedves szépnap1,gratulalunk a babaidhoz neked is kitartas a következö pàr hétre..Teljesen igazad van h ez egy csoda es nem minden növel törtènik meg a dolog és leirhatatlan ami eppen törtenik ilyenkor egy nőben...de ez nem csak sopankodas nem arrol szol a forum h csak a jot irja le az ember es a pozitiv dolgokat hanem kinek milyen nyügje van kinek milyen problema merul fel eppen az ikerterhesseg soran...és esetleg ki mit javasol a màsiknak az ilyen és ilyen problémàmkra...hogy beszélgessünk,segitseget kerjünk egymastol vagy egy kis tàmaszt..hogy, jaj de jo hogy nem csak nàlam merült fel ez és ez a dolog nem én rontottam valamit...Senki nem irta h jaj minek is lesznek ikreim...mindenki tudja es tudta h ez nem lesz egyszerü menet a végéig csak jo meghallgatni egymast...ebböl az utanunk lévő vàrandos ikerkismamik is tanulhatnak-olvashatnak....amiert a forumok vannak :)

Kisfiammal gyönyörü terhessegem volt a 9 honap alatt es jo szülesem.Teljesen màs egy ikerterhesseg az biztos :)...

Pihenj sokat ,remelem te is sokaig birod vagyis inkabb a kismanok ott benn h szep nagyok legyenek...en egy gyerek mellett is sokat ejszakaztam es biztos most sem lesz egyszerü de hàt ezt is jó lesz megélni majd...(fokent par ev mulva visszagondolva)

Ez is csak egy vélemény volt egy 29 hetes terhes kismamitol...

Mindenkinek tovabbi szep varakozast kivanok...


Mi nagyjabol megvettünk mindent a hetvegen lasssan lassan indul a rendezkedes majd..

Apropo ruhak abbol sokat nem mer venni az ember a kismeret miatt..de talaltam ezt a kismano weboldalt ami nagy segitseg ikrekesek szamara a 44 es merettöl...

Olvasott v.ki rola?

34146. Szepnap1
2016. márc. 4. 23:13
Ne haragudjatok, neha olyan sopankodos hozzaszolasok vannak ezen a forumon. Gondolkodtam h. Irjak-e be, v. bolcsen hallgassak, de az iras mellett dontottem. En most kezdem a 33. Hetet, es egy kis csoda h. Ket kisember novekszik bennem, es egy pillanatig sem okoz rossz erzest a nem alvas, v. Az ejszakai pisiles stb. En szeretek terhes lenni, jo erzes a kismamasag nagyon, megha most mar el tom mondani h. Nagyon nehezek akkor is, Nem a nem alvas a gond a 33. Heten hanem a nagy sulyuk miatt hogyan fordulsz egyik oldalrol a masikra fajdalommentesen. Nem akartam elhinni h. Igy lesz h. Most jon a java mikor a doki mondta, de igen a 31. Hettol a nagy sulyuk miatt nehezebb. En ugy gondolom a nem alvassal milyen jo, pl mert felkeszitenek a babak az ejszakai etetesekre.:-) bizti megvan mindennek a miertje. Nem hiszek a hokuszpokuszokban, de szerintem fontos h. Mit hogyan el meg az ember. En boldog vok mindentol a nem alvastol a fordulas fajdalmatol, h. Alig birok megallni a labamon mert olyan vekonyak nehezen viszik a nagy pocakot, mert ez jo dolog. Ok egeszsegesek, nonek, es ez a legfontosabb. Nekem nem mondtak fekvest megis a nap 85 szazalekaban fekszem es nem mek semerre most a jarvanyok miatt is, h. Nekik jo legyen minel tovabb bennt maradjanak. Itt a lenyegek babak, ha azt mondjak holnaptol bennt fekves a 38. Hetig akkor sem leszek elkeseredve, mert nem lennek egyedul ok ott vannak. A lenyeg h. Egeszsegesek legyenek. :-) nagyon boldogsagosak leszunk ha meglesznek, tenyleg felfoghatatlan erzes lesz h. Ha azt mondjak anyuka itt a ket babaja. az ember egy babanak is mennyire orul, plane kettonek.
34145. derbigirl
2016. márc. 4. 03:28
Kezetfoghatunk az alvászavarral. Nekem elejétől fogva gondom van ezzel. Már mindent kipróbáltam. Voltam ortopédián, masszázson,járok kismama jógára. Az alváson egyik sem segít. Most is hajnali fél 4 van... Én is forgolódom,aztán végül marad a kanapé!!! Ez vált be a legjobban: kb 30fokos szögben szinte ülve aludni. Jobb tanácsom sajnos nincs. Fel a fejjel, hamarosan itt lesznek a babák. :)
34144. Mirabell
2016. márc. 3. 23:17

Látom, hogy senkinek sem könnyű. Remelem egyszer fogunk tudni aludni! :)

Persze a sok-sok gondolat nekem is kavarog a fejemben.

Végül is hamarosan 2 gyerekes anyuka leszek, uh lehet nem kellene csodálkozom.

A hónapban 2x megyek orvoshoz, ami azt jelenti, hogy 2x kimozdulok!

De érdekes lesz kisetalni a kapunk. :D

Kitartást mindenknek!

34143. No92emi
2016. márc. 3. 14:33

Én nem is tudom, hogy mikor aludtam utoljára...😞 nagyon álmos vagyok mindíg de aludni nem tudok, és az az érdekes, hogy nem mindíg a nagy hasam meg a mozgások miatt, hanem folyamatosan jár az agyam. Nem kapcsolok ki este sem.

De most ítélt nekünk az orvos még 2 hetet amit szerinte kibírok. Ez egy örökkévalóság főleg, hogy elkaptam valami megfázásos hőemelkedéses valamit.

34142. zsana86 (válaszként erre: 34139. - Mirabell)
2016. márc. 3. 10:34
Én szint úgy,10 fele elalszok es hajnal 2-3körül allandoan megebredek...Pisilni,vagy eppen h kenyelmetlen ahogy fekszek es ök rugdosnak...aztan nehez vissza aludni...
34141. nagymacs
2016. márc. 3. 10:31
Az alvással én is hadilábon állok egy ideje. Max. kétóránként felébredek, és így összeadva is csak 6 órát bírok "aludni". Pedig még van hátra jópár hét.. Bal oldalon egyáltalán nem tudok aludni, mert vagy nem kapok levegőt pár perc után, vagy a gyomrom görcsöl be (vagy masszírozza az egyik csöppség), úgyhogy marad a jobb oldalon alvás, de ugye akkor is a saját belső szerveim nyomódnak. Vagy tükörképesen alakított ki a természet... :) Na és a fordulás egyik oldalról a másikra, katasztrófa... És mi lesz még később??? Most még csak 23+4 hetes vagyok.
34140. Annaforminka (válaszként erre: 34139. - Mirabell)
2016. márc. 3. 09:51

Let it go :)

Nekem is a hajnali 3 a mumus. Kb este 10kor fekszem le,és onnantól óránként kelek fel pisilni 3-ig, aztán 3tól fél7-ig malmozok és az élet dolgain merengek. Majd 8kor felébredek,hogy piszok fáradt vagyok. Amúgy tényleg nem tudom h csinálom h kerek óránként ébredek meg....

34139. Mirabell
2016. márc. 3. 08:42

Lanyok, ez itt a vég. Hajnali 3 után aludtam és 7 órakor vergodom.

Nem tudok aludni...ennyire szörnyű meg soha nem volt.

Nálatok is van alvaszavar?

Ezzel lehet valamit kezdeni vagy engedjem el? :)

34138. mkj21 (válaszként erre: 34137. - Derbigirl)
2016. márc. 1. 20:41
Nálunk 2 napig ment cukros infúzió (ezt mindenki kap, legalábbis Szombathelyen), utána már hízlaldában voltak. Mindenki kedves, segítőkész (szerintem minden pic-en). Az első 1 hónapban 1,3 kg-ot híztak. 1 éves státuszon a kisfiunk 7840 g, 76,5 cm volt, a kislányunk 7260 g, 74,5 cm. Mi sem vagyunk vasgyúrók, a gyerekek is ránk hasonlítanak! :-) Én 1 évesen 8 kg voltam úgy, hogy időre születtem.
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook