Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
34647. Angyajka (válaszként erre: 34644. - Aranyeso)
2017. ápr. 6. 09:53
Ezek a görcsök nem jók, de most az időjárásnak is betudható. Én sem nagyon aludtam, a fiúk nagyon rugdostak, alig aludtak ők is. Reméljük csak a frontot érezted, amire rásegített még a szuri is, amit kaptál. Főleg, hogy el is múlt. Az uh-hoz szorítok, várlak majd a jó hírekkel. ;)
34646. Angyajka (válaszként erre: 34641. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 6. 09:48

A 18. héten már láttunk egy kukacot és egy valószínűleg kukacot a saját nődokimnál. A 2. genetikán, már mindent láttunk. :)

A 12. héten csak tb alapon voltam, ott nem mondtak semmit, pedig képet is adtak és alaposak voltak. Lehet tippelni sem tudtak.

34645. aranyeso (válaszként erre: 34641. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 6. 08:30

Nekünk is elsök :) fogalmam sincs hogy bírom majd, de nagyon várom. Szuper lesz, beszélek sokat hozzájuk, meg falom a könyveket, mivel mi egyetlen tanácsadásra sem tudunk elmenni.


16. héten mi megtudtuk a nemüket 100%-os biztonsággal a szonográfusnak szuper gépe volt, igaz magánban csináltattuk.

34644. aranyeso (válaszként erre: 34635. - Angyajka)
2017. ápr. 6. 08:24

Ez a gyarapodás téma nekünk nagyon nem ment de most hogy beindult egy picit örülünk. Én is mindig oda figyeltem, bár most hogy esténként felébredek néha kétszer is, elindult a nasi. (167cm vagyok, 55-röl kezdtem, 16. hétig 53kg voltam a rosszullétektöl)

KB a 26. héttöl indult be nagyon a pocak növekedés, most már igazán nagy férjem csak ámul ;))

A cukorterhelés szuper hogy jó lett!


A tegnapi napom nem volt vmi fényes, volt vagy 15 görcsöm, a kórházban azt mondták akkor menjünk ha több (bekapkodtam a gyógyszereket, magnéziumot estére, így attól elmúlt, remélem így is marad) holnap végre ultrahang, ott megkérdezem, hogy mi legyen, vagy ez csak tényleg a szuri mellekhatása volt.

34643. witch959 (válaszként erre: 34641. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 6. 06:50
Nekünk a 12 hetesen egyiküket kislánynak látta a doki, de mondta, hogy ezt még ne vegyük készpénznek. 16 hetesen mindkettőt kislánynak látták, de még ott sem mondták teljesen tutira. Most pedig a 2. genetikain 19 hetesen egyértelműen kislánynak látták mindkettőt. 😄
34642. Vigyorex6 (válaszként erre: 34641. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 6. 06:42
19 hetesen mondták nekünk is, a második genetikán. A 12.hét körül még lehet mellényúlni, mert nagyon hasonlítanak a mütyik a lábak között. :) :)
2017. ápr. 5. 22:50
Koszonom a sok pozitiv hozzaszolast, jo olyanokkal beszelgetni akikkel egy cipoben jarok, neha foldonkivulinek erzem magam:) Valahol en is azt gondolom, hogy ez annyira egyenfuggo, hogy milyenek a gyerkocok, meg nekem nincsen meg osszehasonlitasi alapom, elso babak, nekem ez lesz a "normalis", mert nem tudom milyen egy babaval:) De mar nagyon kivancsi vagyok a nemekre, nekem azt mondtak most a 12 hetesen , hogy majd a 19 heti uh-n derul ki hogy mi lesz a nemuk talan, de most nem mondtak semmit, pedig en is naiv azt hittem. Mikor derult ki nalatok, hogy milyen nemuek a babak?
34640. witch959 (válaszként erre: 34634. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 5. 21:00
Köszönjük! :)
34639. Angyajka (válaszként erre: 34634. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 5. 20:11
Köszönjük és gratula a gyerkőcökhöz. :)
34638. Angyajka (válaszként erre: 34631. - Lilla1985)
2017. ápr. 5. 20:10
Akkor kicsit megnyugtattak. Az kontroll alatt lesz végig és biztos nézik hogyan változik, ha egyáltalán ott marad.
34637. Angyajka (válaszként erre: 34630. - Lilla1985)
2017. ápr. 5. 20:08
Köszi. 😊 Ne légy kétségbe esve, tényleg minden terhesség más, de a vége mindegyikünknek happy end lesz. 😉
34636. Angyajka (válaszként erre: 34628. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 5. 20:04
Jaj, de szuper! Nálunk is elsők és sok a sápitozó, hogy mi lesz velünk. Én ezen nem aggódom, el is engedem a fülem mellett. Nálunk szerencsére a férjem annyit marad itthon amennyit csak tud, így ketten megoldjuk ügyesen. Meg a fiúk is ügyesek lesznek, jó babák. 😉
34635. Angyajka (válaszként erre: 34627. - Aranyeso)
2017. ápr. 5. 20:01

Biztos a szuri okozza, azért az csak hat a szervezetedre, hogy segítse a csajokat.

Igen, a férjem nagyon örül, de nem is a fiúknak, hanem amúgy a babáknak. Ő reménykedett egy kiscsajban is, de így is felülmúlhatatlan mindkettőnk öröme.

A hízásért irigykedem egy kicsit, hogy csak ennyi. Én talán ezt viselem a legnehezebben. Évek óta egészségesen táplálkozok, mozgok, ennek ellenére a kezdő 52 kg ma reggel már 63. :( Emellé túl magas sem vagyok, 170 cm, szóval híztam szépen úgy, hogy figyelek mit mikor és mennyit.

Külsőre minimálisan látszik, ruhaméretben abszolút nem, úgyhogy szerintem a belső szerveim zsírosodnak. 😄

Ja, és terhességi cukrom sincs, nem vizesedek, szóval nem tudom mitől és hol a vége.

34634. 5fd0bd70c7
2017. ápr. 5. 19:05
Sziasztok! Olyan jó olvasni benneteket. Ilyenkor nosztalgiázom, hogy milyen csodálatos volt 12 évvel ezelőtt ugyanezeken átesni. Sok sikert mindenkinek, kitartás, boldog gyermekvárást!!!
34633. aranyeso (válaszként erre: 34628. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 5. 15:05

Szuper, csak így tovább!


Ne is gondolkozz semmi féle komplikáción, vkinek van, van akinek nincs (ez szerintem genetika - én picike vagyok, ill. immunitás függö is - gondolj bele engem tele pumpáltak minden féle szerrel, a szervezetem teljesen felborult), élvezd ki, 16-20. hét körüli idöszak a legszebb - szerintem.

34632. Lilla1985 (válaszként erre: 34628. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 5. 09:37
Szia! En is most ikreket varok es nekem van is egy fiu ikertesom, es nekem anyukam mindig azt mondta/ mondja, hogy az elejen persze nehez, de kesobb mi nagyon elvoltunk egymassal. Masik pelda, haziorvosom lanyanak van egy lanya aztan szulettek iker fiuk, es o is azt mondja, hogy a kezdeti nehezsegek utan neki most konnyebb a fiukkal, mint anno az egyke lanyaval. A fiuk nagyon jol elvannak. Szoval ne panikolj, az hogy ikreket varsz az egy csoda :) Es a negativ hozzaszolokkal nem kell foglalkozni..ennyi.
34631. Lilla1985
2017. ápr. 5. 09:33

Jaa meg kepzeljetek, hetfon az uh napjan szerintem a stressztol "elfelejtettem" rosszul lenni vagy nem tudom, de egesz jol voltam, na tegnap ota megint potolva van minden :(

Illetve tegnap elvittem a kisfiamat orvoshoz, mert elkezdett kohogni, aztan ha mar ott voltam megmutattam neki az uh eredmenyemet es o volt az elso aki ertelmesen elmagyarazta, hogy mi az az echomentes kornyezet amit B baba mellett lattal. Ez valami verrel kevesbe ellatott terulet, de nem lepenylevalas, viszont arra hajlamosabb terulet. Nekem a korhazban a sajat orvosom is azt mondta, hogy ez meg nem az, az ugyeletes doki meg azt mondt h az, es ugye jol meg is ijesztett. Persze igy sem jo hogy az ott van, de kisse nyugodtabb vagyok..es persze probalok pihenni.

34630. Lilla1985
2017. ápr. 5. 09:28
Angyajka es Aranyeso! Gratulalok Nektek a ket kukacoshoz es a ket kiscsajhoz :))) Amiota utoljara irtam Ti irtatok egy csomot, alig gyozom kovetni az informaciokat, nekem a kisfiammal nagyon szep problemamentes terhessegem volt, egy aprosagot leszamitva, de ahhoz kepest amiket most olvasok meg amikre szamitani lehet..ha oszinte akarok lenni ketsegbe vagyok esve. Tudoerlelo.. nem is tudom mi az, bar hallottam mar a nevet, de azt nem, hogy ettol ugy szenvednek is...Aranyeso nagyon szoritok, hogy ne kelljen tobbet kapnod es majus vege elott ne akarjanak kibujni :) Egyebkent amikor megtudtam, hogy ketten vannak allandoan ment a talalgatas, hogy fiu vagy lany, de igy hogy van egy kis aggodnivalo mar annyira masodlagos, csak azert imadkozom, hogy ok egeszsegesek legyenek es a testem kepes legyen kihordani oket :)
34629. Vigyorex6 (válaszként erre: 34628. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 5. 07:50

Szia! Ez nagyon gyerekfüggő. Nálunk akarat a köbön és 14 hónapja nem alszom. Van akinek pár hetes kortól végigalusszák az éjszakát. Abban az esetben nappal is kipihentebb vagy, nagyobb a tűrőképességed. Van olyan, aki azt mondja, hogy az ikreivel könnyebb volt, mint az egyeskével.

Egyszer mikor itt volt a nagymamám és 3 órát aludtam nagyon sok részletben és látta a napomat, akkor azt mondta, hogy ő felnevelt hármat, de az én kettőmmel olyan, mintha nem ketten lennének, hanem hatványozva.

2017. ápr. 5. 07:44
Sziasztok ismèt itt, nos megvolt a 12 hetes uh, mindketten megvannak, jol vannak, jok a meretek is hal istennek:) a rosszulletek hol mulnak hol erosodnek, nalunk elso babak, spontan ikrek, de egyre tobb ember akinek elmondom ugy reagal, hogy jaj ikrek te szegeny, huu az durva, meg az kemeny lesz meg egy gyerekkel is nemhogy kettovel... na kicsit ezek mar kezdenek zavarni. Nalatok is volt ez igy? Biztos nehez egy gyerkoccel is de ha mar egy van akkor a ketto annyira nem sok nem? Ugy ertem nem dupla annyi negativum, hanem mondjuk csak masfelszer vagy nem tudom, hiszen egyhez ugyis felkel az ember stb stb.
34627. aranyeso
2017. ápr. 4. 21:13

Neme, csak hogy legyenek ;) bár férj még emészt, mert azt mondja hogy nem tudja mit tud kezdeni 2 lánnyal :D majd bele jön.

Nekem csak lányokkal van tapasztalatom, úhogy nekem nagyon jó :)

Ha sokat pihensz, minden rendben lesz! Miért ne lenne, eddig sem volt, csak így tovább!

Én most végre elkezdtem hízni - a 24-dik hétig egy dkg sem jött fel, most pedig már +4 kg-nál tartunk, juppi! A doki teljes protein diétán tart.

34626. aranyeso (válaszként erre: 34625. - Angyajka)
2017. ápr. 4. 21:06

Màjus vége szuper lenne, ha össze jönne további komplikáció nélkül.

Igen a szteroidot a továbbra is fennálló koraszülés veszélyére adták - vhogy nem voltak pozitívak hogy kihúzom tovább mint 24. hétnél. De fájdalmas cucc a 2*12 mg és (szerintem) rengeteg mellékhatása van - fejfájás, gyengeség, magas vérnyomás, álmatlan éjszaka, idegesség. Szerintem ezért roppant be a derekam a bal oldalon. No de kibírjuk ezt is.


Férjed gondolom nagyon örül - minket sem érdekelt már hogy mi lesz a babák

34625. Angyajka (válaszként erre: 34624. - Aranyeso)
2017. ápr. 4. 20:18

Köszi. Nálunk mki kislányt/kislányokat tippelt nekünk. Állítólag nem vagyok fiús anyuka, bármilyen legyen is az. :D A férjem az első perctől fogva mondta, hogy biztos a 2 fiúban. Én semmit nem éreztem, de a 2 fiút nem tartottam valószínűnek. :) Igazából mindegy volt nekünk, csak jöjjenek és egészségesen.

Minden tiszteletem ezért a 7 lombikért, nagyon sok. A végeredmény a lényeg, és a 2 kiscsajért mindegyik megérte. :)


A tüdőérlelőt akkor adják, ha van vmi gyanú a koraszülésre?

Azt kórházban adják vagy magadnak otthon?

Én holnap töltöm a 27. hetet, eddig minden oké, de tudjuk, hogy ez sem garancia. A baj egyik percről a másikra is megtörténik.


Jobbulást a derekadnak, a kiscsajoknak meg üzenem, hogy tessék pociban maradni, a május sokkal szebb hónap. ;)

34624. aranyeso (válaszként erre: 34620. - Angyajka)
2017. ápr. 4. 15:27

Köszönöm a bíztató szavakat! Így legyen! Ma megkaptam a 2. Adag tüdöérlelöt (irtó rosszul voltam, ráadásul a derekam is becsìptem) :( remélem több nem lesz már.


Neked gratula a fiúkhoz! Mi tuti biztosak voltunk benne, h nekünk vmelyik fiú , ha nem mindkettö :D

Erre a szonográfus hölgy 100%-os garanciával kijelenti, hogy lányok. Én sem cserélném el öket semmi pénzért, olyan jól össze szoktunk, imádom öket!

Mi 9 évet vártunk rájuk, ez volt a hetedik stimus lombikom.

34623. aranyeso (válaszként erre: 34618. - Lilla1985)
2017. ápr. 4. 15:19
A 22. Heti ultrahangon csak 23 mm-es volt a méhnyak, no meg fájdalmaim voltak (mint kiderült gyulladásom volt - CRP 46 volt) kaptam egy hét antibiotikum kúrát, feltették a pesszáriumot, 2 adag intravénás folyékony vasat is kaptam... Szóval megérte a kórház.
34622. Angyajka (válaszként erre: 34621. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 21:25

Ó, akkor Neked ez az iker dolog nem lesz nagy feladat. ;)

Amikor nálunk kiderült, hogy 2 manó van a pocakban, akkor a vegyes párosban gondolkodtunk. Milyen jó lenne, 1 kisfiú, 1 kislány. Azóta a 2 kukacosomat semmi pénzért nem adnám.

Nálunk gyógyszeresen rá lett segítve a peteérésre, innen az ikerség. Egyébként a genetikai hajlam női ágon öröklődik. Az én esetemben persze nem, mert nincs minek.

34621. Lilla1985 (válaszként erre: 34619. - Angyajka)
2017. ápr. 3. 20:29

Remelem igazad lesz, es 25-26 hetesen mar en is olyan derulato leszek, mint Te :))

Egyebkent manapsag ugye agyonvizsgaljak a kismamakat, meg ott van az internet, regen meg ezek helyett ott volt a boldog tudatlansag. Nekem a spontan ikerterhesseg valszeg genetikai, mert van egy fiu ikertesom :) es anyukam pont ma meselte, hogy o is verezgetett, ki tudja miktol, es megis itt vagyunk :)

34620. Angyajka (válaszként erre: 34615. - Aranyeso)
2017. ápr. 3. 17:51
Általában ezeknek a történeteknek a vége, hogy alig akarnak kijönni a 38. héten. ;) Minden rendben lesz. Ha ilyen ügyesek voltak a kiscsajok a nehéz időkben, akkor ezt a kis időt most már kibírjátok.
34619. Angyajka (válaszként erre: 34613. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 17:47
Én is aggódnék és minden rémséget összeolvasnék. Húsvét után ott sem lesz és utána marad a boldog babavárás. Miért ne tudnád kihordani? Ne is gondolj erre, pláne a Te szervezeted már tudja is, hogy mit kell csinálni. Kapaszkodnak a kis bébibogyók, tudják, hogy aggódsz értük és várjátok őket!
34618. Lilla1985 (válaszként erre: 34615. - Aranyeso)
2017. ápr. 3. 17:16
Miert kellett a 23. heten befekudnod? A korabbi verzesek miatt? Vagy nalad is volt valamilyen merteku levalas?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook