Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthona vagy házi ápolás? fórum

Idősek otthona vagy házi ápolás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Monroe)
2011. nov. 25. 20:01
otthonba ne....
16. d550c57e19 (válaszként erre: 13. - Monroe)
2011. nov. 25. 19:58
azt akarod mondani hogy nem segítettem sokat? :) Egyébként még annyi hogy van 1 ilyen otthon pert mellett monor mellett havi 120körül jön ki és ott volt ismerős és az jó volt. Meg van ez a hálózat amihez több otthon tartozik, ott utána lehet kérdezni de 3 vagy 4 hely van ahová nincs bekerülési díj. Csak hosszas várakozás 1-3 év.azt tudom hogy a 10.kerületben kettő a 13.ban egy talán a 3.kerületben.
2011. nov. 25. 19:27
persze ez teljesen más kategória, mint aki el tudja látni magát és csak olykor kell figyelni rá
2011. nov. 25. 19:26
ismerős édesapját kénytelen hazavinni, mert egyszerűen nem tudja már fizetni az ellátási díjat. régebben az ellátott nyugdíja fedezte a költségeket, de már régóta nem. egyszerűen nem futja a fizetésből. kénytelen hazavinni. csak sajnos mellette dolgozni kell járni, nemigen lehet tudni hogy lesz megoldva az ellátása az idős úrnak
13. Monroe (válaszként erre: 11. - D550c57e19)
2011. nov. 25. 19:14

Szilvia 86 Drágám! Két szarva közt a tőgyét!, ahogy mondani szokás, jól beletrafáltál, ezt próbáltam körülírni. Köszönöm. Van más ötlet talán?

Köszi

Monroe

12. Monroe (válaszként erre: 7. - 997ad9d84c)
2011. nov. 25. 19:12

köszönöm, a látogatáson túl vannak. Nyárom voltak a látszat viszonylag jó volt de, az azóta hallottak pl körzeti dokinő véleménye, lesújtó, mert más a látszat ( és a kezdet) és más a valóság. az intézmény neve ami szóba jött, a "legnemesb fém és az alkony:-P" ez remélem nem reklám. Köszönöm a továbbiakat is,

monroe

p.s mindenkinek szép és kellemes hétvégét és áldott első adventet ebben az évben.

2011. nov. 25. 19:10
szia! Mi nagymamám esetében voltunk így mondjuk ő szintén 85 volt amikor szüksége lett ellátásra alig bírt főzni gyógyszereket nem szedte stb. Sürgős megoldás kellett és egy átmeneti gondozóházba került ( sajnos onnan kórházba és nem jött ki onnan:( ) amíg kerestünk helyet. Nagyon drágák, a havi apanázs mellé ami 100ezer körül van van egy bekerülési díj ami pl az aranyalkonyban 5millió ft. Az aranyalkony ami a 15. Kerületben van ha nem keverem másikkal.na az a hely gáz.sógornőm ismerőse dolgozik ott , ha bármi gond van valakivel benyugtatózzák.a többi helyrő ilyen jellegű információm nincs, de egy egyedül élő ennyi idős embernek szerintem nehéz lenne elfogadni társaságot. Az ápoló szolgálat a 18.kerületi infok alapján 4 vagy 2szer 4óra per nap és amilyen ellátásra szorul azt megcsinalják de alapjában véve úgy nem segítenek hogy takarítás főzés csak az ellátás. Ez ott napi 4 órás ellátásra 90ezer körül van. De ezek szerintem kerületenként változóak . De első sorban őt kell megkérdezni mit szeretne mert az otthonhoz pl az ő beleegyezese kell. Meg persze anyagilag is mit engedhetnek meg maguknak.
10. f303be5590 (válaszként erre: 6. - Monroe)
2011. nov. 25. 19:03

nagybevásárlást online segítséggel el tudja intézni a g-vel kezdődő robyval végződő online shopban. házhozszállítanak jutányos áron. vidékre is méltányos áron. pontosak, korrektek

ezt bátran merem ajánlani, mert egy idő óta én is így nagybevásárolok :)

2011. nov. 25. 19:01
Én is ebben dolgozom. Jövedelem függő, hogy kell e fizetni érte. Inkább az otthoni gondozást javasolnám.
2011. nov. 25. 18:58
Faluhelyen 350,-Ft körül van óránként, hétfőtől péntekig járnak ki. A 90. éves apukámat is járnak ki naponta fürdetni.
7. 997ad9d84c (válaszként erre: 1. - Monroe)
2011. nov. 25. 18:58
Kedves Monroe! Valóban lehet hallani ilyet is olyat is. Általában a helyi önkormányzatoknál családsegítés vagy egyéb kategóriában működik a házigondozás, otthonápolás olyan formában is, hogy bevásárolni, takarítani mennek a szociális gondozók. Első körben talán ott érdemes érdeklődni. Ha viszonylag el tudja magát látni, önkormányzati fenntartású idősek otthonába nem sok esély van felvételre. Egyéb idősek otthona tekintetében pedig talán érdemes meglátogatni egy, vagy több ilyet, és az ott élőktől információt kérni.
6. Monroe (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2011. nov. 25. 18:57

Köszi tuxy!:-))

Annyit még Budepesten él az ollető idős hölgy.

Várok még tapasztalatokat, és érdeklődjetek, ha lehet:-))) lécci, lécci, KÖSZI KÖSZI!!!

2011. nov. 25. 18:55
inkább egy társalkodónő
2011. nov. 25. 18:54
Házi ápolás... megmarad az önállósága és ránéznek rendszeresen, megcsinálnak ezt-azt.
2011. nov. 25. 18:54
egy otthonban amúgy szerintem le is szoktatnák ilyesmiről és csak hamarabb leépülne
2011. nov. 25. 18:53
én azt hallottam, hogy az egekbe szökött az otthonbeli ellátás összege
2011. nov. 25. 18:52

Hello lányok!

Szépen kérem segítsetek.!!!

Egy barátnőm édesanyját ( 85 éves viszonylag egészséges) szeretné biztonságban tudni, mivel ő a világ távolabbi részén él. Nap, mint nap beszélnek telefonon, nyáron itt vannak 5 hetet, eddig minden télen utazott hozzájuk az anyuka, de az idén, mindenféle kifogással ellenállt(p, a virágokat nincs ki locsolja, stb)

A barátnőm halára aggódja magát, nem tudja, mit tegyen, hogy biztonságba tudja anyukáját.

Szóba jött pl. az ARANYALKONY idősek otthona egyik intézménye, de hezitálnak, mert ebben a gazdasági helyzetben, minden "ilyen befektetés" rizikós.

Az anyuka viszonylag jól van, kicsit szédeleg,de vásárol, főz ellátja magát.A nagy problémája, hogy 85 éves korára nem bírja már az egyedüllétet,( rokon nincs) társaságra vágyik ( idősek klubja kizárva,nem megy sehova( nagyon kontervatív a hölgy) csak a szomszéd öreglányok a társaságai, de az is viszonylagos.)

Én azt mondtam, Idősek otthonába Ne!, mert az ellátás a kezdetben jónak látszik, utána meg lezüllhet ( gyakori az ilyen péda), de lehet, hogy én látom rosszúl.

Kérem adjatok tanácsot, ki mit hallott, milyen otthon, vagy ellétás legyen a viszonylag jó megoldás.

Köszi a segítségeteket nagyon!!!♥ üdv monroe:-)))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook