Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthona vagy házi ápolás? fórum

Idősek otthona vagy házi ápolás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. hamyka (válaszként erre: 44. - Brig9)
2012. ápr. 28. 18:40

Az itteni családsegítövel tele a hocipöm, szerintük a net és a kábeltévé/fundamenta luxus kiadás!!


Akkor micsináljak itthon??


Én eléggé net függö lettem :D neten szoktam ismerkedni és zenét hallgatni!! lehet hülyeségnek tartsátok...


a kábeltévén a sok jo régi rajzfilmet szoktam nézzni pl: scooby doo meg ilyenek....


jah meg a orange country chopperst tudjátok ez motoros müsor ahol a sok jo motort épitik fel... szerintem nem rossz... vagy a ujjáépítök= ujjitsák fel a sok régi kocsit/ chopsop londoni mühely= tragacsbol csinálnak vadiuj kocsit/ autokereskedök= megveszi az autot és felujítsák van egy szerelöje Edd Csájná, tudom most rosszul írtam a szerelő nevét nem tudom pontosan hogy írják...


jah meg hát ott a Nickelodeon ott is mennék jo kis mesék...


Valami kell az embernek.... Nem olyan régen még dohányoztam, én letettem anyu sajnos még szívja a cigit, de mondtam neki és még fogom is neki mondani hogy tegye le a cigit!!!! bár ez nem fog olyan könnyen menni ugyanis elég régota szívja...


Nem mondom azt hogy nem hiányzik a cigi, néha-néha jol essne 1 szál cigi.... mi tölteni szoktuk a cigit, nagyon megtanultam a cigi töltést nem azzal a fél automatással hanem azzal a töcskölössel... tudjátok aminek a töltöje fémböl van, és van hozzá ilyen töcskölö, amit megfogsz nyelet az müanyag ill az a kis pöcök is müanyag de maga a töcskölö is fém :D


Tényleg nagyon rossz ez így hogy egyre kevesebb a lové....


ha anyut kivágják a bizottságtol és elkell mennie dolgozznia ott kell állnom mellette? szerintem ez már röhely lenne...........

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Hamyka)
2012. ápr. 28. 18:30

Sajnos nem tudlak követni.

Nem ismerem a történeted és nem is sikerült megértenem.

Anyukáddal élsz, aki feledékeny?

45. hamyka (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2012. ápr. 28. 18:26

Nem tudom hogy ez-e betegsége, ne érsd félre, szokott itthon tevékenykedni,most nem régen a kapu elött szedte a gazt.... de vannak napok mikor ugy nézzki mint aki be van rúgva, erre ö azt mondja hogy lement a vérnyomása... nem tudom igaz-e....


a wc-re egyedül megy ki....


Ma lenyirta a füvet saját magátol,be is hozta, de amikor tette vissza a helyére a fűnyírót rá kellett szolnom hogy nem kellene kitakaritani a fűnyiro helyét? a kerékpárt is koszosan akarta vissza tenni, ugy szoltam rá hogy takarítsa le...


nem tudom hogy direkt csinálja-e hogy bosszantson, vagy pedig tényleg kihagy az agya....


szerintem ez igen-igen veszélyes!!


jo nem tagadom van hogy az én agyam is kihagy pl: hova tettem a tollamat vagy a papírt, de én itthon szépen megcsinálom a takarítást.... Pláne az zavar ha nagyon koszos a linoleum, vagy ha sok a mosogatni valo....


de mindent nem tudok ittohn megcsinálni...


lehet jo lenne egy ápolo de az meg nagyon sokba van, itt is van olyan amit írtatok hogy 400ft/ora...


sööt!! kaját is lehet hordatni,nem tagadom le hogy nincs ilyen lehetöség,mert van ilyen lehetöség... de ugye hetente kell fizetni vagy mindennap már nem is tudom.......


anno hordattam a kaját, egy futárcégtöl de nem bírtam fizetni és inkább lemondtam pedig nem föztek rosszul....


sajnos egyre jobban és jobban lejjebb adja az ember....


Mondtam itthon anyának( aszem mondtam neki) nekem se kutya se macska nem kell... Jelenleg van 1 kutyám és 2 macskám de majd amikor elhunynak nekem több kutya/macska nem kell mert az olcso ropit nem lehet mindenhol kapni, én a piactéren veszem egy táposboltbol természetesen kiméröset....


Nagyon rosz ez így hogy lejebb és lejebb... de van 1 határ szerintem mindenkinél hogy ennél lejjebb nem adhassa......


Ha mindent megvon az ember magátol akkor most fagyon halálra?üljön a sötét szobában?? magányosan??


Ha nincs fütés akkor azért veszik elö az embert hogy mér nincs fütés... ha pedig a tudomásukra jut hogy sok a gáz akkor pedig azért szidják az embert mert jo meleg van bent, és esetleg írigy mert hogy ö nem tudja megfizetni a másik pedig igen...


akárhogy is döntünk ellenségeink mindig vannak és lesznek....

44. Brig9 (válaszként erre: 36. - Hamyka)
2012. ápr. 28. 18:21
Negatìv tapasztalatod van a családsegítőkkel???? Van olyan is közülük (és elég sok) , aki lelkiismeretesen végzi a munkàjàt!!!!!
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2012. ápr. 28. 17:58
Alzheimer kór. Időskori elbutulás, ami feledékenységgel jár.
42. hamyka
2012. ápr. 28. 17:57

azért örülök neki hogy rá találtam erre a témára is!!


nagyon-nagyon sokat megtudtam töletek,sajnos a megoldást azt nem találtam meg,de sok infot adtatok hogy milyenek is az Idősek otthona...


Természetesen semmibe se akarok beleugrani, én nem vagyok olyan hogy beleugorjak mint egyesek...


hüü, nagyon sok infot megadtatok itt a forumon!!


Köszyke még egyszer :)

41. hamyka
2012. ápr. 28. 17:53

a saját házat szerintem nem lenne jo feladni..


én nem tudtam hogy ilyen is lehet egy idösek otthona....


és és ha minden balül sül el akkor tényleg se ház se ápolás...


olvastam itt valaki hozzászolását hogy nekik nem jött össze dolog de ujra megtudták teremteni azt maguknak hogy legyen ujra házuk...


ehhez csak gratulálni tudok nekik,de tényleg és komolyan!!!!


Nagyon ügyes/eszes emberek lehetnek hogy újra megtudták teremteni maguknak a házukat...


Sajna én a házamat nem tudom felujítani, tudom most azt fogjátok mondani hogy menteni a menthetöt mííg szét nem esik a ház...


de rengeteg a fizetni valo sajnos...


ketten élünk én is anyukám... havi kb: 80.000 ft-bol


a fizetni valok kb: 40.000 ft de ez változo...


nyáron kicsit könyebb.... télen nehezebb.. de az sem élet hogy vele lakok... vagy lakjak vele mííg él?? de akkor meg meg esz engem a penész itthon...


mit mondtam a rendörség szerint köteles vagyok ápolni.... azt tudom hogy orvost kell hívnom ha vele vagyok és rosszul érzi magát... de ha nem vagyok itthon-nem vagyok épp vele és rosszul lesz nem tudok orvost hívni... ezért engem elövehetnek?? gondolom sajnos igen....


Apa 2003-ban halt meg,ezért szerintem nem vehetnek elö engem mert nem voltam itthon ekkor még tanultam illetve anya melozott... egyikünk sem volt itthon....


Eléggé nehéz ez hogy hogy is lenne a joo, és az ismerkedés sem könnyü a mai világban.....

2012. ápr. 28. 17:39
temető :-)
39. hamyka (válaszként erre: 27. - Panasonic)
2012. ápr. 28. 17:34

ui: javitás:


ugy értetem hogy szorítok nektek hogy sikerüljön a jó döntést meghozzni, ez lemaradt!!!!

38. hamyka (válaszként erre: 20. - Ditta67)
2012. ápr. 28. 17:15
uhh, ilyen rosszak a idösek otthona?
37. hamyka (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. ápr. 28. 17:11
hogy érted hogy szenilis?? ez mit jelent??
36. hamyka (válaszként erre: 7. - 997ad9d84c)
2012. ápr. 28. 17:04
csak tanácshoz/család segítöhöz ne forduljatok!! akor inkább gyám hivatal szerintem.... de ti tudjátok!!
35. hamyka (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. ápr. 28. 17:03
és ki nézz rá?
34. hamyka (válaszként erre: 1. - Monroe)
2012. ápr. 28. 17:02

az a baj hogy sok ilyen idösek otthon fizetös... meg azt sem tudom hogy hogy zajlik az ilyen... probálnél tanávsot adni de nem akarok hülyeséget írni/tanácsolni hogy aztán engem szídj össze ha esetleg nem müködne a dolog amit írok/tanácsolnék... remélem érted!!


remélem meg tudod oldani :)

33. hamyka (válaszként erre: 1. - Monroe)
2012. ápr. 28. 16:59

fuuuu


hasonlo a helyzeted mint az enyém,csak az enyém bonyolultabb....


sajnos nem tudok tanácsot adni, tedd azt amit jónak vélsz, vagy nem is tudom mit tanácsoljak, nem akarok hülyeséget mondani....

32. HnéViktória (válaszként erre: 20. - Ditta67)
2011. dec. 2. 16:11
Szinte ugyan ezen a véleményen vagyok,teljesen egyetértek.Ebben a hozzászólásban minden benne van.Amíg lehet az otthont el kell felejteni.
2011. dec. 2. 16:04

Gazdasági összeomlás előtt áll az Arany Alkony Idősotthonok működtetője?


Ez egy cikk címe...

30. Ditta67 (válaszként erre: 29. - Panasonic)
2011. nov. 29. 17:57
Van egy ismerősöm aki dolgozik az ágyban fekvő mamája mellett.Fogadtak egy ápolót aki a reggeli és esti mosdatást,pelenkázást megcsinálja.A reggelit odakészitik neki.Ebédet az önkormányzati ebédkihordó visz.Van kulcsa mellérakja az ételest kinyitva.A néni Tv-t néz egész nap.Gyorsgombokkal felszerelt telefonja van,ha bármi adódik hivja a szomszédot.Amig haza nem érnek kibirja.Szokta mondani,hogy hosszú a nap.
29. panasonic (válaszként erre: 28. - Ditta67)
2011. nov. 29. 14:51

Tud magáról és szerencsére az esze még a mai napig vág:)

Van egy másik otthon nem messze tőlünk 10 km De minden vágya hogy velünk legyen.

Még kicsik voltunk mindig mehettünk hozzá, annyira szerettem náluk lenni, ha bármi gond volt ő volt az első aki segített rajtunk. és ezért érezzük úgy hogy miért-ne érdemelné meg hogy idős korára az lenne amit ő szeretne, csak ez sok lemondással jár....

28. Ditta67 (válaszként erre: 27. - Panasonic)
2011. nov. 28. 11:06

Ehhez többet kell tudni!

Azt értem,hogy fekvő,de demens is?Tudja ki ő és mi történik körülötte?

Környezetetekben nincs másik otthon?

2011. nov. 28. 10:54

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy nagymamám kb 6-7 éve idősek otthonába van ahol rengeteget fizet és az állapota egyre rosszabb lett ott(kb100.000 Ft, a nyugdíja már nem elég erre az összegre így a család vagyis mi pótoljuk ki neki!)Hozzáteszem, hogy nagymamám 24 órás ügyeletre szorul, felülni nem tud, enni is csak nagyon nehezen. Most az otthonba hiába fizet ilyen sokat valamikor olyan messze teszik le neki az ételt, hogy ha éhes akkor sem tud enni, senki nem foglalkozik vele, hogy nem tud egyedül enni vagy nem éri el vagy szomjas vagy bármi gondja lenne. Hiába szóltunk már ez miatt az otthonba nem sok minden változott, maximum még 1-2 hozzászólással még be is szólnak (egy eset a sok közül: Nővért akkor nem lehet hívni, mikor váltás van, mert akkor nem lehet őket zavarni és ez ki is jelentették (ez Magyarország))Sajnos nem egy megyében vagyunk és nem is egy településen és nem tudunk lemenni hozzá minden nap segíteni (ezt mi sem bírnánk se anyagilag se időben) Édesanyám most azon gondolkozik, hogy hazahozza és itthon marad ápolásin, ami azért nálunk kis településen kb. 25.000 Ft és édesanyámnak fel kell adnia a munkahelyét ezért (ne adj isten de ha bármi probléma történik a nagymamámmal akkor anyum utána a kora végett elhelyezkedni biztos nem fog tudni)A másik probléma, hogy édesanyámnak azért akkor minden nap emelgetni kellene (fürdés, etetés, tolókocsiba átrakás)ami nem könnyű feladat egy tehetetlen testet így emelgetni:( mert el szoktuk hozni főleg ünnepekkor pár hétre vagy volt már hogy egy hónapra is elhoztuk hozzánk, ekkor derült ki, hogy nem könnyű feladat és munka mellett ezt nem lehet csinálni, mert anyum is kikészült ez idő alatt, dolgozni, hazarohanni, hogy minden rendben van-e sőt ekkor elmenni sem tudnak sehova fél napnál tovább, mivel egyedül hagyni nem lehet, mert nem tud felkelni, enni, = ágyhoz kötött.Ha el is kell nekik menni 1-2 napra vagy max egy hétre akkor is hiába fogadnak fel egy ápolót a lakásba csak nem hagyunk egy vadidegen embert, nagyon nagy kötöttséggel jár. Ezért kérném a segítségeteket ha valaki már volt vagy van ilyen szituációba akkor hogy döntött vagy van-e valakinek valami ötlete, hogy ebben az esetben melyik lenne a jó út?!

Segítségeteket előre is köszönöm.

26. Monroe (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2011. nov. 26. 17:35

Írisz drága! Köszi.

Persze, hogy megkérdezte, már 2-3 éve megy a "mi lesz velem?" "mi lesz az anyuvla?"... egyiket a mama mondja, másikat a lánya.A mindennnapos telefonokban a mama az apró események, időjárás, vásárlás, mit főzött, hírek stb témák után a mama elkezdi mondogatni, : "nem bírom az egyedüllétet, az agyamra megy, a magány, stb" 22 éve él egyedül, a lányáék akkor mentek el.És akkor a telefon beszélgetrésben jönnek részint a rémtörténetek és azok lehetőségének felvázolásai.Ezért mentek el a nyáron és a múlt nyáron is a nevezett helyre, megnézték, a mama előszőr lelkesedett, utána jöttek a kifogások, hogy valami mást szeretne.....Nem egyszerü eset.A barátnőm kivinné magához náluk a fővárosban van magyar "idősek otthona" és nagyon jó, de az elég messze van tőlük, jó pár ezer km., de megoldható lenne a látogatás havonta is, meg naponta telcsin, de a mamának ez nem kell, hozzájuk szintén nem, mert egész nap egyedűl lenne, mindenki dolgozik és ő ott is unatkozna, magányos lenne.Mondja a néni. Most ott tart a barátnőm, hogy a nyáron mikor itthon lesznek, vhogy elkezdi megoldani a problémát és engem kért meg, hogy segítsek nekik, nehogy bakot lőjjenek, ... hát ennyi.

Köszi-pusz

Monroe

25. Monroe (válaszként erre: 21. - 997ad9d84c)
2011. nov. 26. 17:18

Hello Inez!

Régen olvastalak. Hogy vagy?

A válaszodat köszi, de a hölgy "nehéz" eset. Lényegében kis szédülések, ( de orvoshoz nem megy, havonta rendszeresen jár hozzá a h. orvos, ha vmi baja van a lánya telcsin azonnal értesíti szintén az orvost) de a hölgy azon kívül, hogy kicsit szédül és erre hivatkozik, részletes kivizsgálásra nem megy. ( részint és csak ELVILEG) megértem, mert a mai kórházi viszonyok, nem viszonyok, de ISZONYOK, én tudom, hisz másfél éve ki, s be járok a pm gondom miatt, és a helyzet csak "fokozódik" mint Bástya elvrárs mondta volt a Tanu c. filmben:-))) Komolyra fordítva, a barátnőm, nagyon lelkén viseli anyukája sorsát, segíteni szeretne, de a mamának nehéz eleget tenni. Ezért jött szóba az a bizonyos "A. Alk." Idősek otthona, mint lehetőség, de félő, hogy azzal még csak rosszabb lesz és utána késő bánat. Nem beszélve az ország( és a főváros) mostani gazdasági helyzetétől, a pénz, hónapról, hónapra elértéktelenedik, a befizettett összeg előbb utóbb nem lesz elég az ellátásra, és akkor se lakás, se otthoban való ellátás.A mami, a lányához nem megy, pedig mehetne.! De azért nem, mert nem beszéli a nyelvet, csak a magyart és az ő korában már nehéz ekkora változást megszokni.

A barátnőmnek én azt mondtam: nyugi, az élet megoldja. De a barátnőm a 2 lábon járó aggodalom, azt kérdezi : és mi lesz akkor ha.......Erre én azt mondom általában neki, előbb leszel te rokkant, mint drága anyukád, mert agyon rágod a lelked, stresselsz, rémeket látsz és a vége a Te betegséged lesz. NNNa itt tarunk.

Ezért kezdtem itt közvéleményt kutatni, hogy segítsek mások tapasztalatával a barátnőmnek és persze az anyukájának is.

Köszi, puszi, monroe

2011. nov. 26. 14:14
szóval szerintem aki nem szorul állandó ápolásra (el tudja látni magát) az maradjon szabad
2011. nov. 26. 14:14
kijárási tilalom van, nem lehet csak úgy kódorogni
2011. nov. 26. 12:11
nézzétek egy otthonban van vagy hatvan száz idős három öt nővérrel állandóan szóval mindenkire jut napi tíz perc átlagban tíz jó szó szóval maradjon míg csak egy mód van aki tud otthonában mert ott ha pici szerencséje van átlagban ennél csak több jut
21. 997ad9d84c (válaszként erre: 12. - Monroe)
2011. nov. 26. 12:06
A kerületben, ahol élek van egy átmeneti idősek otthona, olyan személyek részére, akik átmeneti időre szorulnak gondozásra. Róluk csak jót hallottam. Nem akarok konkrétat írni, ha gondolod priwiben megírom.
20. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Monroe)
2011. nov. 25. 23:13

Ha a néni még önállóan el tudja látni magát,én nem javaslom a szoc.otthont,pláne ha ő nem igényli.

Ilyen korban a megváltozott körülményeket traumaként élik meg.Sok esetben ez az életkedv feladását jelenti.

Jelen esetben a házigondozás lehet az egyik megoldás,amit a háziorvosnál vagy a hivatalban lehet igényelni.

Sok helyen lehet kérni szoc otthonnál vagy riasztós cégnél jelző gombot.Ezt az idősek a nyakukban vagy karóraként viselik és probléma esetén megnyomják/pl.elesett és nem tud felállni./A cégnél van vész esetén egy pótkulcs.Riasztás után felhivják telefonon és ha nem veszi fel,kimennek.Ez megnyugtató a távol élő hozzátartozónak is,mert az életkörülményeket nem befolyásolva ad biztonságot.

Nálunk kórházi ápolónők vállalnak olyan munkát,hogy naponta felváltva ránéznek,beszélgetnek,gyógyszert kiadagolják stb egy-egy idős emberre.Ez húzósabb összeg,de nem kell otthonba menni.

Otthon választás esetén javaslom,hogy alaposan nézzenek körül.Mit kell figyelni?

Először is a szobában, folyosón a szagokat.Ahol hugyszag van,ott nem tartják gondosan az időseket.

Mennyire tiszták,ápoltak az ott lakók.Sokat elárul.Milyen közös foglalkozások vannak.

Napi kapcsolatban vagyok több otthonnal,de a rokonomat a legtöbbnek a környékére sem engedném! Sajnos!

Ha kérdésed van még,szivesen válaszolok!

19. michelle.r (válaszként erre: 1. - Monroe)
2011. nov. 25. 20:15

Attól függ, mennyi pénzük van és milyen kapcsolatrendszerük :S.

Pomázon van egy egy barátnőm mamája lakik, saját szobája van, saját konyhával, fürdővel, kulturált programokkal, rendes személyzettel. Viszont eget-földet meg kellett mozgatni, hogy bekerüljön, mert 4 éves várakozásról indultak. De létezik az az összeg.......... :)


Egy USA-ban élő ismerősöm mamáját most helyezték el a XIII. kerületben a Hajdú utcai objektumban, valami Ezüst part a neve. Két napja voltunk ott látogatóban, a barátom még nem is tudja, hol a mamája :(((. Egy koszlott panelházból kialakított, büdös, rossz energiájú hely, utálatos gondozókkal, a szobákban szörnyű állapotok, havi 150.00 forintért.


Ha tehetik, inkább otthon ápolást. A barátom mamájához két éve jártak ott lakó ápolók, de sajnos olyan kiállhatatlan a természete, hogy mind ott hagyták egy idő után.

2011. nov. 25. 20:15

És a barátnőd megkérdezte az anyukáját, hogy mit szeretne? Ha el tudja magát látni, akkor miért kell az otthonon gondolkodni?

Van saját lakása, el tudja magát látni, így nem hiszem, hogy az otthon jó megoldás lenne.


Sajnos anyósomat be kellett otthonba adni, mert szenilis volt és nem lehetett egy idő után magára hagyni egész nap, amíg dolgoztunk. A XVIII. kerületben volt egy otthonba, ami szép volt és jól bántak velük. Nem volt beugró, de önkormányzatos ismerős igen. A többit nem ismerem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook