Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék dolgozni idősek otthonában, kell hozzá valamilyen szakképzettség? Úgy tudom, hogy nem...de azért itt is megkérdezem. fórum

Szeretnék dolgozni idősek otthonában, kell hozzá valamilyen szakképzettség? Úgy tudom, hogy nem...de azért itt is megkérdezem. (tudásbázis kérdés)

21. mmacus (válaszként erre: 20. - L.Niki18)
2011. aug. 31. 11:37
Sok szerencsét, szorítok Neked!
20. L.Niki18 (válaszként erre: 19. - Mmacus)
2011. aug. 31. 07:11
Nálam az a baj, hogy nem dolgozom és ezért jöttek elő ezek a gondok. De ha emberek között vagyok sosincs semmi bajom. Na majd írok, hogy mit mondtak. Köszönöm mindenkinek.
19. mmacus (válaszként erre: 15. - L.Niki18)
2011. aug. 31. 06:15

Most láttam az előzőleg indított fórumodat...

Ha Idősek Otthonában akarsz dolgozni, elég alapos alkalmassági vizsgálat is van, rendszeres időközönként, szerintem pszichés problémák kizáró ok lehet.

2011. aug. 30. 21:29
csak annyit mondtam, hogy max úgy végezhetsz iskolát az idősek otthona mellett, ha tovább akarod képezni magad fő"sulival":S, (akkor "így" írom) tehát diplomás ápoló akarsz lenni. az viszont, h akkor akarod egyáltalán megtanulni, ami az idősgondozáshoz kell, abba biztos nem mennének bele.
17. mmacus (válaszként erre: 15. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 20:29

Fő"suli"-val még nem lehetsz orvos. Esetleg diplomás ápoló. Az orvosok egyetemet végeznek, némi különbség van.

Nem tudom, Miskolcon melyik intézményben (ismerek jópárat) mondhattak ilyet, hogy majd ott betanítanak, a "besegítés" nem egy munkakör, sajnos ezekben az intézményekben ennél sokkal összetettebb a dolog. Ahogy előttem írta Valaki, igen, gyomor kell hozzá. Valóban ápolni, gondozni kell a bentlakókat, sokszor majdnem kórházi szinten. Van sok, aki évek óta fekvő, pelenkás.

16. Krilion (válaszként erre: 15. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 20:23
Gondolom a szociális munkás, mentál higiénés végzettségre gondolt, ahhoz kel főiskola. A szoc. gondozóhoz erős gyomor is kell, és nagy-nagy emberszeretet...különben belepistul az ember szerintem, anyukám is szoc. gondozó egy idős otthonban, de nekem néha végighallgatni is sok, hogy mi volt az aznapi program...
15. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - 2c43435d94)
2011. aug. 30. 20:18
Nem tudom, de én úgy tudom (legalábbis itt Miskolcon ezt mondták), hogy elég egy érettségi, és ott betanítanak, besegítesz amiben csak mondják és mellette letehetsz egy ápolói okj-t. Főiskola meg abszolút nem kell hozzá. Ha fősulit végeznék, akkor orvosnak mennék minimum.
14. rózi70 (válaszként erre: 13. - 2c43435d94)
2011. aug. 30. 19:59
Fősulira? Minek? Szociális gondozó és ápoló végzettség elég.Vagy bármilyen más ápolói.
13. 2c43435d94 (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 19:00
ha úgy mész oda, hogy semmilyen végzettséged nincs ilyen területen, nem fognak felvenni. max úgy, ha már van vmilyen(tanfolyam, szakképző), és fősulira akarsz járni, h meglegyen a diplomád is belőle.
12. mmacus (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 18:10
Hétvégente, ünnepeken is munkanap van, folyamatos a munkarend. Hogy a szabadnap mikorra esik az változó, egy hónapban egy szombatnak és egy vasárnapnak szabadnak kell lenni, a többi szabadnap akkor van, amikorra a beosztás szerint esik.
2011. aug. 30. 17:51
És ha felvesznek és közben hétvégente eljárok ilyen tanfolyamot elvégezni?
2011. aug. 30. 17:31
anyukám kb 10 évig dolgozott idősek otthonában, ő ápolónő. vmi ápolói képesítésed muszáj, hogy legyen, ha ilyen helyre jelentkezel...
2011. aug. 30. 17:25
Nekem is megvan,de kitörölhetem vele!:S
2011. aug. 30. 17:24
Egy ismerősömnek óvónői végzettsége van, de ilyen-olyan okoknál fogva sok évet kihagyott. Sehol nem kapott óvónői állást, sőt, dajkának sem alkalmazták,ahhoz is OKJ dajkatanfolyam kellett volna.Lehet, hogy a magánotthonban engedékenyebbek, de szerintem ma már mindenhol megkövetelik a szakképesítést - szerveznek is szinte minden intézményben. Még takarításhoz is kell.
7. mmacus (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 17:19

Olyan idősek kerülhetnek idősek otthonába, akiknek gondozási szükséglete a napi 4 órát meghaladja. Tehát nagyon sok mindenben segítségre szorulnak. Ez az ápolók feladata. Fürdetés, tisztázás (azaz pelenkázás, öltöztetés), etetés, gyógyszerelés. Egy nővérre délelőttös műszakban kb 15, délután és éjjel 30 ellátott jut. Délelőtt azért vannak többen a nővérek, mert a fürdetés akkor van.

Amire Te gondolsz szerintem, segíteni az öregeknek, foglalkozni velük, beszélgetni, az a mentálhigiénés csoport feladata. Ők a mentálhigiénés asszisztens végzettséggel és szociális munkás diplomával végzik ezt a munkát, 30-40 ellátott jut rájuk. A mi intézményünkben így van.

2011. aug. 30. 17:12
Szociális gondozó és ápoló, általános ápoló, esetleg mentálhigiénés asszisztens szakképesítés kell hozzá. Ezek nélkül csak segédápoló lehet valaki, de a képzettség megszerzése 2 éven belül elő van írva.
5. 645b490433 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. aug. 30. 17:11
Szociális gondozó vagy ápolónői végzettséggel tölthető be ez munka.
2011. aug. 30. 17:08
Szociális ápoló és gondozó végzettség kell hozzá.
2011. aug. 30. 17:07
Szociális ápoló és gondozóit el kell végezni hozzá.
2011. aug. 30. 17:06
Szeretem az idős embereket, és szeretek segíteni másokon. Másrészről pedig muszáj dolgoznom. De legalább ezt szeretném is. Aki dolgozott már ott, és szívesen megosztaná, hogy mik voltak a legfőbb feladatok azt megköszönném. Tapasztalatokat szeretnék.
2011. aug. 30. 17:04
Szeretnék dolgozni idősek otthonában, kell hozzá valamilyen szakképzettség? Úgy tudom, hogy nem...de azért itt is megkérdezem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook