Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) fórum

Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
23. 915e4d9553 (válaszként erre: 22. - Milegyenmost?)
2017. jan. 17. 21:46

Hát, én sem tudom, sokan hogy csinálják...


Végig követtem a hozzászólásokat, és bizony szinte mindenkitől azt olvasom, hogy nem akkora durranás ez: főzni, mosni, vasalni, gyereket nevelni, nyelvet tanulni, sportolni. Mindemellett jól kinézni, smink, frizura, köröm, minden játszik.:)


Nem szégyellem: én bizony kilógok a sorból. Nem vagyok konyhatündér, nincs mindenre időm, néha baromi fáradt vagyok, néha utálatos.

Ennek ellenére nem esz meg a kosz, van főtt étel, tiszta, vasalt ruha. Mondjuk az alsógatyát eszem ágában sincs vasalni. :)


Szóval gratula annak a sok asszonynak, akiknek mindez meg sem kottyan, megy, mint a karikacsapás, és valóban arra van idejük, amire akarják.

2017. jan. 17. 20:20

Köszönöm a sok hozzászólást!

Pl. nekem van olyan kolléganőm, aki rendesen dolgozik, szinte szalad a munkában, külsőre tip-top, haj, köröm, ruha, smink, van két gyereke, még az alsónadrágokat is kivasalja és állandóan főz. Nem tudom, hogy hogyan csinálja....

Gondoltam arra is, hogy az ilyen hölgyek nem sokat alszanak, de én általában 6-ra megyek dolgozni, van, hogy 5 óra mire hazaérek. A házimunkát megoldom, szeretem is csinálni. De mire akármit csinálok vásárlás vagy főzés, esetleg fitnesz 7 óra van, még tusolok, stb. 8 körül van. Nekem meg 10-kor aludnom kell, mert fél 5-kor kelek. Tehát nem tudom mikor tudnék nyelvet tanulni vagy bármi mást....

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Ina87)
2017. jan. 17. 19:20

Szerintem majdnem mindenhol lenne segítség, ha:

- manapság nem lenne divat utálni az anyóst,

- manapság nem lenne divat nem megbízni a saját szülőkben

- megfelelő partnert választanának


Szerintem nagyon ritka az, hogy a szülők nem akarnak segíteni...

20. ina87
2017. jan. 17. 19:14
na azt nem teszi hozzá a többség h igen van segítsége,akinek nem igen az ne vegye magára...
19. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2017. jan. 17. 19:08
sőt: inget ingyen vasalni, az meg má' mi? D
18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2017. jan. 17. 18:04

Nekem 22 évesem van, de kicsi korától így csináltam:

Reggel felkelés munka (iskola óvoda stb.)

Délután haza, be a mosógépbe a szennyes gyors vacsi főzése (hétköznap)addigra lejár a mosogép utána vacsora. Ha kicsi a gyerek házifeladat ellenőrzés stb. ha már nagy (úgy könnyebb)nincs külön házi feladat. Heti nagytakarítás, bonyolultabb kaják sütemény sütés és vasalás (úgy hogy nagyjából elég legyen egész hétre) hétvégén. Emellé belefér még a kozmi, fodi szervezés kérdése. Egyébként amig kisebb a gyerek tényleg fárasztóbb a menetrend

17. e8da813d29 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2017. jan. 17. 17:14
Lehet, hogy szeretne ingvasaló rabszolga lenni :D
16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - E8da813d29)
2017. jan. 17. 17:11
Ja,s hogy rabszolga vasal inget. D
15. e8da813d29 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2017. jan. 17. 17:03
Biztos arra akar kilyukadni, hogy milyen sz.ar kapcsolatban él :DDD
14. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 3aa914ed63)
2017. jan. 17. 16:56

De megakadtál, hogy ffi ingeket vasal! És itt nincs bocsi; ha azt mondja, akkor azt vasal.


Meg látom, a rabszolgaság is a vesszőparipád lett.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - 3aa914ed63)
2017. jan. 17. 16:42

Miért lenne egyedül?

Nem is értem ezeket a feltételezések honnan jönnek...


Én pl. minden reggel 4-5 óra között kelek munkanapokon, hétvégén 6 kor. Ha nem alszunk délig, akkor rengeteg dolog belefér a napunkba.

6-kor elindulok dolgozni, előtte tusolás, haj rendezés, felöltözés.

Fél 4-re itthon vagyok, ekkor kávézok, majd elmegyek tornázni hetente 3x, előtte és utána házimunka.


Amikor még kicsi volt a gyerekem, akkor is korán keltem, a gyereket bevittem a bölcsibe/oviba/suliba, majd meló, este vagy én vagy a férjem vagy a nagymama ment érte, ez mindig attól függött, hogy milyen dolgom volt. Hetente 2x jártam nyelvórára, 2-3 alkalommal tornázni és szombatonként főiskolára, illetve volt olyan, hogy hétköznap is, ilyenkor kimarad a torna mondjuk, de azt pótoltam valamelyik másik napon. Szombaton délután takarítás, vasalás vasárnap este. Férfiingek, férfipólók és egyéb ruhák. Vasárnap délután szoktam manikűrözni és pedikűrözni, illetve hajat mosni, szemöldököt szedni, ha kell, akkor epilálni.


Lehet, hogy hihetetlen, de ha időbe felkelünk, nem a gép előtt ülünk, akkor rengeteg dologra van időnk. Próbáld ki esetleg:D

12. 3aa914ed63 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2017. jan. 17. 16:17
Bocsi, de ha férfiingeket vasalsz, akkor nem vagy egyedül. A leírásodból viszont kiviláglik, hogy egyedül vagy.
11. Bichi
2017. jan. 17. 14:37

Szerintem ez mindenkinek gond,ha bevallja, ha nem, és a legjobb, ha fontossági sorrendet állít fel az ember.

Én hétköznap fél 6- 6-ra érek haza, utána jön, ami elmaradhatatlan, a kávé és utána egy jó kis edzés. Mire ennek vége, 7-8 óra. Én takarítani általában inkább ilyenkor nekiállok, tartson akármeddig, mint hogy a hétvégét áldozzam rá. Mosás ugye nem gond, hisz a gép csinálja, főzni én hétköznap gyorsakat szoktam, az maximum fél óra. A nagy, macerás kaják hétvégére maradnak. A többi feladatot én fontossági sorrendben szoktam megcsinálni, aztán ha sok összegyűlik, akkor előveszem a naptáramat, és minden napra egy feladatot beírok, és addig nem fekszem le, míg el nem készül. Persze csalni szoktam, mert a feladatok elvégzését nem feltétlenül sorrendbe csinálom, hanem ami épp az időben belefér. Mert pl nálam egy vasalás vagy 3 óra, mert addigra vagy 30 férfiing összegyűlik :). Tehát osztom, hogy mindenre van idő, amire az ember akar, de tény, hogy én is néha azt érzem, hogy egy ördögi mókuskerék az élet, még ha nem is megy rosszul... :(

10. 3aa914ed63 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2017. jan. 17. 13:55

Azért nincs rá időd, mert teljes állás mellett még te akarod az otthoni munkát is végezni. Az rabszolgaság.


Ha nem egyedül vagy, hanem van férjed-társad, akkor osszátok el a feladatokat. Az úgy normális. Esetleg szervezzétek ki, amit tudtok. Ha nem, akkor is fele munka a te reszortod.


Nálunk én is főállásban dolgozom, így megosztottuk a feladatokat. Mindkettőnknek jár sportidő, és szórakozás is. A feladatok felezve vannak, ami pedig kiszervezésre került az idők során, az egyikünké sem értelemszerűen.


A gyerekek is közös feladat és öröm, nem?


Az a felállás semmi jóra nem vezet, hogy van egy mindenes rabszolga, illetve egy másik, aki ezt elnézi.

9. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2017. jan. 16. 21:50

Szia!

Hidd el, nem Veled van a gond. :)


Azoknak a nőknek, akiket említesz, nekik sem fér bele minden a napjukba. Nem is kell mindennek beleférnie.

És igenis lehetnek rosszabb napok, amikor uram bocsá' munka után otthon nem csacsog-ragyog minden, nem vagy topformában, eszed ágában sincs edzőterembe menni. Inkább ledőlsz, olvasol, zenét hallgatsz, csak a gyerkőccel játszol,mit tudom én.

Nem lehet mindenki csodaszép, nem lehet mindenki fittness lady, kívánatos feleség, mintaanya egyben

Az általad festett kép idealizált. Csodaszép, csinos, dolgozó, gyerekes anya akinek munka után minden belefér, mindenre marad ideje? Hát, talán ha van házvezetőnője, bébiszittere.

Az átlag nő nem ilyen.

Nekem sokkal szimpibb, ha egy nő nem akar a külvilág szemében tökéletesnek mutatkozni.


Szóval nyugi! Nincs gond. :)

8. 3d787b167a (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. jan. 16. 21:30

Nem! :)


Hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.


Szép vagy!

7. Channa* (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2017. jan. 16. 21:19
Remélem nem abba, hogy nem vagyok szép és csinos:DDDD
6. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. jan. 16. 20:53

:)))

Igazad van!

2017. jan. 16. 20:36

itt tök jó módszerek vannak az időbeosztáshoz:

[link]

4. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2017. jan. 16. 20:14

Ettem, hajat szárítottam és közben hallgattam a tanulnivalót;

utazás közben olvastam, hallgattam a tanulnivalót;

amíg takarítottam, fürödtem, zene, tanulnivaló;

tv-nézés közben vasalás, porszívózás;

3. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2017. jan. 16. 20:08
2017. jan. 16. 20:05

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja:D


Mindig így csináltam, amikor a gyerekem kicsi volt és most is....


Reggel elmegyek dolgozni, meló után szabadprogram.

Hétfő, szerda és péntek torna (fél 6-fél 7 ig), a többi napokon, meg ami épp aktuális.

Most nincs semmi más, bár ha a barátnőzés beletartozik, akkor mégis:D

Régen, amikor a gyerek kicsi volt, akkor jártam főiskolára, nyelvet tanultam, és persze dolgoztam és tornáztam is, és persze mellette háztartás.

Nagyon nem vagyok csinos és szép sem, olyan átlagos vagyok. A hajam és ruhám mindig rendben van. A hajamat minden reggel megcsinálom. A körmeit vasárnaponként (saját, nem mű)...

2017. jan. 16. 19:44

Sziasztok!

Ti hogyan csináljátok, hogy dolgoztok 8-10 órát, főztök, mostok, takarítotok, mindig csodaszépek vagytok és még marad idő a fitneszre, nyelvtanulásra, szórakozásra??

Sokszor úgy érzem velem van a gond, mert egyszerűen nem fér bele minden egy napomba, hetembe. De látok más nőket, akiknek van gyerekük, nem picik, de akkor is vannak. Vezetik a háztartást, nagyon csinosak, dolgoznak is...

Meséljétek már el, hogy hogy is van ez?

Köszönöm

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook