Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) fórum

Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
53. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2017. jan. 19. 12:15
A másik, hogy a műkörömnek nem kell feltétlen karomnak lennie.:9)
2017. jan. 19. 11:53

A takarìtásról meg már úgyis rengeteg topik van, de készülődéssel kapcsolatban nekem ezek jöttek be arra, hogy idôt spóroljak:


Szeretem a kettő az egyben termékeket ezért

-tusfürdő helyett tusoló olajat használok, így nem kell testàpoló csak zuhi és megyek

-reggel a hidratáló krém helyett egyből bb krémet teszek, mert ez hidratáló és alapozó egyben, a gyors smink ettôl még gyorsabb.

-öltözködésnèl is sok dolgot kipróbáltam de a leggyorsabb és ezzel szemben nagyon csinos megoldás, az egyberuha mert ez csak 1 ruhadarab. Szóval bármilyen kombinàciónál sokkal hamarabb felöltözöm, ha egyberuhát veszek fel és munkába is ideális mert nálunk is dress code van.


Bevásárlás: igyekszem ritkán menni és mindig cetlivel, nem bolyongok céltalanul, hanem csak a listán lévőt veszem. Amióta van kódleolvasó, a kasszánál sem kell sorban állni. De tudom, hogy nincs mindenhol, akkor is a lista az sokat gyorsít a dolgon.

2017. jan. 19. 11:44

Még az jutott eszembe erről, hogy végülis kombinálás helyett mennyivel többet ér kérdezni, egy eset, ami velem történt.


Egyszer nyaralás előtt dumáltam ezzel a csajjal (aki hajnsl 3-kor kel)hogy hú, még össze kell pakolnom a nyaralásra a gyerekeknek, ki tudja, meddig tökölök vele...


Erre ő nevetve mondta, hogy jaj, neki secperc kész van.


Gondolom, ilyenkor sokan elkezdenének kombinálni, hogy na, biztos hazudik, meg mittudomén (mintha az valami hihetetlen dolog lenne, hogy valaki tényleg szupergyorsan boldogul ezzel is).


Én inkább megragadtam az alkalmat és egyből rákérdeztem, hogy hogy csinálja. Kiderült, hogy évek óta egy excel táblát talált ki erre, csak beírja, hogy hány napra mennek el, ès az excelben kijön sorban, hogy hány ruhadarab és milyen kell, tisztasági stb.


Nagyon ügyes dolognak találtam és el is kértem tőle, azóta én js azt hasznâlom.

50. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Arón1)
2017. jan. 19. 11:36
:D
2017. jan. 19. 07:59
A hosszú körömhöz hozzá lehet szokni, azaz nem okoz gondot semmiben....
48. Channa* (válaszként erre: 43. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 07:58

Szerintem a fáradtságról írni felesleges, hiszen azt is mindenki másként éli meg.

Egy torna után pl. lóg a nyelvem, de a munkámtól csak az agyam fárad el. Egyébként sokkal könnyebb kipihenni a torna fáradtságot, a melóm miattit szinte lehetetlen. De nem nyafogok, én választottam. Időnként kiveszek néhány nap szabit, ha úgy érzem, mint most is kivettem 2 napot, mert úgy érzem, hogy már nem tudok rendesen odafigyelni, teljesíteni, és ebben a 4 napban a fizika fáradtságot fogom "erőltetni".


Ugye azt te sem gondoltad, hogy létezik olyan ember, aki nem fárad el?

Ilyen nincs!

És azt már meg sem említem, hogy a kor előrehaladtával ez fokozódik.

Fiatalon többet bírunk, sokkal több idő kell ahhoz, hogy elfáradjunk.

Én fiatalon voltam kisgyerekes, így könnyen vettem az akadályokat, és mint írtam nekem azért volt segítségem, mert a férjem nem egy here volt, hanem amiben tudott és hagytam, abban segít/segített....

47. Arón1 (válaszként erre: 45. - Globus)
2017. jan. 19. 06:06
Ilyen körmöket azért nem sok nő hord. Ehhez fegyverviselési engedély kell😀
46. globus (válaszként erre: 11. - Bichi)
2017. jan. 18. 22:33
Sok dologban egyetértek, nálunk is így zajlik, s mivel gyerek már felnőtt, innentől minden egyszerűbb és kevesebb :) Pl. a fehér színű mosásban már alig lötyögtetek valamit, mert kettőnkre nehezen jön össze, ruháink többsége színes. Sok inget vasalok, viszont kedvenc házimunkáim egyike. Takeszolást nem annyira csípem, igyekszem hét közben apránként elvégezni ezt-azt, hogy ne legyen hétvégente végeláthatatlan nagytakarítás, és így nincs is rá szükség. Elhiszem, hogy vannak, akik házimunkákban segítségre szorulnak, én konkrétan nem kedvelem, ha belemókolnak a megszokott menetrendembe :) Mindezen belül akkor kényeztetem magam, amikor csak szeretném - más kérdés, hogy bizonyos dolgokra nem tartok igényt.
45. globus (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 22:18

Nem tudom, hogy ő milyenre gondolt, nekem ez jutott eszembe :)

[link]

44. 915e4d9553 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2017. jan. 18. 22:07

Kiemelted a szövegkörnyezetből a mondandóm első részét. Csak az elsőt. :)

Örültem volna, ha valaki korábban is írt volna valami olyasmit, mint most Te: jó vagyok ebben meg abban, de a gyengém ez meg az. Mennyivel életszerűbb. Nem?

43. 915e4d9553 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. jan. 18. 21:54

Igaz, hogy senki nem írta, hogy nem fárad el, de azt sem, hogy a sok mindenben való helytállás igenis fárasztó. Én ezt hiányoltam. Legalább valaki úgy reagált volna, hogy mindenben lehetetlen topon lenni. Nekem az jött le, hogy itt csupa szupernő van, aki zsigerből maximumot nyújt mindenben.

Most is csak ismételni tudom magam: nekem az volt a furcsa több ember hozzászólásában, hogy szinte mindenki egyetértésben sorolta, hogy mi minden fér bele a mindennapjaiba, mintha ez a legtermészetesebb dolog lenne a világon.

Te is csak most jegyezted meg, hogy "Tehát, fárasztó, de megoldható." Ha korábban tetted volna, meg sem születnek az írásaim, legalábbis nem abban a formában, ahogy eddig írtam.


Ha visszaolvasol, látni fogod, hogy a látszatemberes dolog csak véletlenül maradt benne, és pont azért nem akartam befejezni azt a gondolatmenetet, hogy ne legyen olaj a tűzre.


Veszekedni nem, de vitatkozni szeretek.:)

42. 915e4d9553 (válaszként erre: 31. - L.luiselotte)
2017. jan. 18. 21:25

Látod, ha ilyen, és ehhez hasonló hozzászólások születtek volna korábban is, akkor nem éreztem volna magam kakukktojásnak.

Valahogy sokkal életszerűbb a történeted, mint amikor valaki azt mondja, hogy mindenre van idő, csak jól kell beosztani.

41. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Milegyenmost?)
2017. jan. 18. 21:20

Ha neked is van műkörmöd, akkor te se takarítasz?


Szerintem sokmindent lehet a hosszú körmökkel is csinâlni, takarítani is, csak lassabban, vagy kevésbé precízen. Bár én a higiéné miatt aggódnék inkább, ha olyan hosszúra hagynám. De komolyan, ha ezek a kolléganőid, megint csak azt tudom mondani, hogy náluk kérdezz rá.


Azért bizonyos gesztusok jönnek maguktól, pl a krémet a dobozából nem ujjheggyel, hanem ujjperccel veszik ki, gondolom, a takarításnál is ugyanez. De amit globus írt, a begombolás, az vicces lehetett:DDD


Egyébként meg nem szabad általánosítani, hogy ha valaki tip top, akkor biztos turpisság van mögötte meg látszatember meg ilyenek. Nekem van olyan barátnőm, aki 3-kor (érted, reggel 3-kor!) kel fel és későn megy aludni mert teljes állásban hivatalnok is, meg a saját vállalkozàsát is viszi előre. Meg gyerekek meg a többi. És tip top meg műköröm és hetente fodrász, és nincs mögötte semmi turpisság, nem hazudik és nem látszatember. Arra van időnk, amire akarjuk, neki csak úgy van ideje mindenre, ha hajnali 3-kor kel, hát akkor így. Más meg szeret többet aludni, ìgy nyilván annyira lesz ideje, amennyit csinál magának.

40. 915e4d9553 (válaszként erre: 30. - Insecure)
2017. jan. 18. 21:18
Jó, hogy nem csak én gondolom így.
39. globus (válaszként erre: 38. - Milegyenmost?)
2017. jan. 18. 20:12

Rántott hús? Sütemény? Még a fenekét sem tudja kitörölni.

Tavaly barátnőmmel ruhát vásárolni mentünk, hát annyit kínlódott a saskörmű eladó a ki-begombolással, hogy kivettük a kezéből. Rossz volt nézni.

2017. jan. 18. 19:59

Köszönöm a sok személyes tapasztalatot! Merítek is majd belőle...

Ami még eszembe jutott, hogy vannak a családanyák ugyebár, műköröm, az a hegyes formájú... Kérdem én, hogy egy olyan körömmel, hogy csinálnak meg egy rántott húst? Vagy gyúrják be a süteményt? Én is szeretem a műkörmöt, mert úgymond védi a saját körmömet, ami rettentő hamar betörik, főleg vízszintesen és a bőrömet is, mert gyakran szétnyílik, de minden egyes alkalommal felteszem magamnak ezt a kérdést: Hogyan? Hogyan boldogulnak a konyhában? Illetve adja Isten gyantázáskor... :)

Persze az is közre játszhat a bizonytalanságomban, hogy rengeteg nővel dolgozom együtt és sok csili-vili közülük. Igen, nap, mint nap frizurával és kész Cosmopolitan sminkkel érkeznek reggel 6-ra dolgozni... :)

Én általában egyenesre szárítom a hajam este, reggel kicsit megvasalom, de tegnap hogy nem legyen mindig ugyanolyan csak random megszárítottam olyan borzosra... Na, el lehet képzelni, hogy reggel hogy néztem neki... Johnny Brasco és Moncsicsi keverék voltam... Mondtam is a páromnak, hogy a jó életbe van másnak tökéletes frizurája melóba? Azt válaszolta biztos búrában alszanak, vagy reggel mennek fodrászhoz.. :))

Valamit alakítok az időmmel, aztán meglátjuk mi lesz..

Köszönöm hölgyeim!!

2017. jan. 18. 19:52
Így van. nem kell beleszakadni, egyszerűen be kell osztani az időt és lehetőleg a nagyobb munkákat (heti nagytakarítás sütemény stb. vasalás) hétvégére koncentrálni. És ha már felnő a gyerek és érettségi után nem kell szülőire SZMK-ra ésatöbbi rohangálni szusszanhatunk is egy kicsit. Kicsit fárasztó azért az egész néha de egy "anya annyira szeretlek" + egy puszi bőven kárpótolja az ember lányát.
2017. jan. 18. 17:00

A fiam tavaly végzett, dolgozik és igy visszatekintve egy nagy marha lettem volna, ha nem az a fontossági sorrend, amit irtam - amihez l. helyen 2007-ben hozzájött édesanyám balesete, 5 éven tartó ápolása, ellátása .


Nem hiányzott a mindennap kitakaritott lakás, amikor mi is keveset voltunk otthon, gyorskajáink sem árthattak, mert szinte soha nem volt beteg egyikünk sem. Jó cuccokban jártunk, ruháinkat rendbetartottam. Igaz nem tornáztam, hiztam pár kilót, de még most is kéthetente kell visszautasitanom vagy leráznom az ajánlkozókat

( munkámból adódóan sok emberrel találkozom )


Majd ha felnőnek a gyerekek, meglátja mindenki, hogy nem dől össze a világ, ha a feleség nem szakad bele a helytállásba vagy a mindennek megfelelni próbálkozásba.

35. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Milegyenmost?)
2017. jan. 18. 16:56

Miért nem kérdezed meg tőle, hogy hogy csinálja? Lehet,hogy adna egy két tippet és neked is sikerülne.


Mindennap jársz bevásárolni amúgy? Mert lehet, hogy ha ritkábban járnál, akkor azt az időt megtakaríthatnád. Aztán az edzés sem kell, hogy olyan hosszú legyen, válassz rövidebbet. És esetleg nem mindennap. De a legjobb mégis az lenne, ha személyesen tőle kérdeznéd meg, hiszen nap mint nap látod, nem szégyen az, hogy megkérdezed, figyi, te hogy csinálod, hogy mindig mindenre van időd?


Itt többen leírták, hogy ők hogy csinálják, abból is meríthetsz:)

34. syria (válaszként erre: 9. - 915e4d9553)
2017. jan. 18. 16:30
Egyetértek. :)
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. jan. 18. 16:19

"Örömmel olvastam volna olyan hozzászólásokat, amelyből az derül ki, hogy bizonyos részfeladatokban jó az illető,"


Tök jó vagyok vasalásba:DDDD

És a munkámat sem végzem rosszul:DDDD

32. Channa* (válaszként erre: 28. - 915e4d9553)
2017. jan. 18. 16:17

Senki nem írta, hogy nem fárad el, csak azt, hogy arra van ideje az embernek, amire akarja. És ez nagy különbség.


Ha ez kell, akkor írom:)

Nem vagyok egy konyhatündér. Utálok főzni és sütni is, ha csak én lennék, akkor naponta egyszer ennék este 8 körül 1 vajas kenyeret pl. kolbásszal és csemege uborkával, de nem vagyok egyedül, a fiúknak más az igényük, ezért én hétvégén szoktam főzni úgy, hogy az elég legyen kb. szerdáig, majd csütörtökön összedobok valami gyorsat. Sütés csak hétvégén, de csak akkor ha van kedvem.


Nem, nem vagyok olyan, mintha a divatlapból léptem volna ki:D Csak annyi, hogy rövid a hajam, így elalszom és reggel bevizezem és átszárítom (ez 5 perc max.), kihúzom a szememet szemceruzával (1 perc) előtte tusolás(5 perc), felöltözni (5 perc). Tehát nem sok idő. Vasárnap manikűr, pedikűr, hajmosás, szemöldök szedés, stb. (kb. 1 óra). Vasalás 1-1,5 óra. Mosás megy magától.

Így belefér a délutánokba az egyéb.


Igen, voltam olyan szerencsés, hogy nem munka után jártam nyelvórára, hanem bejött hozzánk a tanár, így ezt munkaidőben letudtam. Volt, hogy nem tudtam elmenni a főiskolai konzultációra, ilyenkor éjjel tanultam. Volt, hogy nem fért bele a heti 3 tora az időmbe, de ilyenkor, mint írtam Hétvégén pótoltam (1 óra).


Nem, nem úgy segített az anyósom, hogy átjött hozzám és takarított és főzött, hanem elhozta a gyereket az oviból vagy suliból, illetve elvitte a játszótérre.


Na, nekem pont azért nem kellene családiház, mert nem lenne időm a kertet gondozni, illetve csak hétvégén tudnék kiülni a teraszra, erre meg pont elég az erkély is:D


Tehát, fárasztó, de megoldható.


Mára már nincs kicsi gyerek, nem járok suliba, nyelvórára, csak tornázni, de ezt is írtam. Teljesen máshogy osztom be most az időmet, mert megváltoztak a körülmények. Ami változatlan az az, hogy a reggeli rutin feladataimat elvégzem (haj, szem, tusolás, munkába utazás), ja én utazás közben szoktam olvasni. Filmnézés közben vasalok.


A férjem szokott bevásárolni, bár most, hogy kevesebb a feladatom, már együtt csináljuk:D


Takarítás: szombaton. Hétközben a munka után csak mosogatás, meg rendrakás ha szükséges. Nálunk a fiúk hozzászoktak, hogy nincs ide-oda dobom a szennyest, előhagyom a koszos edényt, stb. Ezért ugye a rend az megmarad.


Nagyobb takarítást (ablakmosás) szabi alatt csinálom meg.


Ja, nem vagyok látszat ember:DDDDD

31. l.luiselotte (válaszként erre: 28. - 915e4d9553)
2017. jan. 18. 14:50

Részfeladatok ellátása :

még a fiamat kellett suliba különórákra stb hordani,a munkámat, a gyereket 100 %-ig elláttam.

Igyekeztem normálisan kinézni, 10- 20 évvel ezelőtt ez nem volt túl nagy kihivás.

( ma már azért időigényesebb )

Amire nem maradt idő : lakás kert rendbentartása és főzés. Virslit félkész és gyors ételeket főztem, gyakran a mekiben, burgerkingben ettünk ( imádtuk ! és akkor adták a játékfigurákat ) vagy anyukám néha elszörnyedt az életvitelünkön és ő főzött.

Ebben a történetben azért nem szerepel férj, mert 2001-ben meghalt.

Lehet hogy erőnlétem felől én lehettem volna a háziasszonyok gyöngye, tudtam volna a kertben dzsumbujt irtani - de erre fogadtam napszámosokat - de olyan jól esett meló és a fiammal kapcs. logisztikai feladatok ellátása után TV-ni, netezni, pihenni, ideoda elmenni, ez kellett is a testi lelki karbantartásunkhoz.

Én nem, bánom, hogy igy alakult.


( azért főzök minden nap, mert a fiam 2 m feletti jóétvágyú fiatalember, akinek az előző bek.-ben leirt kaják már a fél fogára sem lennének elegek, de gyerekkorában jó volt úgy, ahogy leirtam )


Tudod kisfanka rám is igaz volt, hogy 1 fenékkel legfeljebb 2 lovon tudtam ülni.

30. insecure (válaszként erre: 28. - 915e4d9553)
2017. jan. 18. 14:32
Szerintem az a típus amit kifogásoltál, egyszerűen nem létezik, nincs olyan, hogy vki mindenben patent. Legfeljebb azt állítja magáról, vagy csak azt szeretné hinni magáról, de ha megkapargatjuk a felszínt, kiderül, hogy korántsem igaz.
2017. jan. 18. 14:28

Hopp, ez bent maradt:De lehet, hogy én nem

Én meg nem látszatember vagyok - ezek már törlendő szavak.

28. 915e4d9553 (válaszként erre: 27. - Insecure)
2017. jan. 18. 14:24

Tudod: kinek mire van leginkább igénye, arra szán legtöbb időt. Ezzel semmi gond.


Nekem semmi bajom azzal, ha valaki ápolt, ad magára, sminkeli magát, gyönyörűen manikűrözött. Én ezt nem tartom úri nyavalyának:) Én sem vagyok csapzott, rendetlen. Még otthon sem vagyok soha slampos, annak ellenére, hogy amint hazaérek, átöltözöm kényelmesbe.

Azzal sincs semmi bajom, ha valaki úgymond a háziasszonyok gyöngye. Süt-főz, mindig rendben van a lakása. Mondjuk aki már tisztaságmániás, az nekem már sok, mert azt túl merevnek érzem.


Ami nekem sok: az, amit a topiknyitó írt, és több hozzászóló is megerősített: dolgozik valaki napi 8-10 órát, de mindenre marad ideje. Csinos, mintha egy divatlapból lépett volna elő. Fitt, mert heti több alkalommal jár edzeni. Süt-főz, takarít, gyereket nevel, továbbképzi magát, nyelvet tanul. Mindezt úgy, mintha ez a világ legtermészetesebb, dolga, és magától értetődő lenne. Talán egy hozzászólásban olvastam, hogy azért ez fárasztó tud ám lenni, még ha képes is rá valaki.


Erre írtam én azt már a 9. sz. hozzászólásomban, és abban is, amire reagáltál: én kilógok a sorból, mert nem tudok mindennek megfelelni. Nem is akarok.:)


Erre mondom azt, hogy számomra (ez aláhúzva) ez olyan, mintha mindenki tökéletesnek akarna látszani.

Félreértés ne essék: ez nem bírálat, el tudom képzelni, hogy valaki sokkal jobban bírja a gyűrődést, mint én. De hogy hosszú távon, megerőltetés, egy zokszó nélkül menjen a dolog - na! azt már nem.


Még egy gondolat, aztán befejezem, mert már sok leszek. :)

Örömmel olvastam volna olyan hozzászólásokat, amelyből az derül ki, hogy bizonyos részfeladatokban jó az illető, de hogy minden mindenkinek olyan flottul menjen, mint ahogy én kiéreztem a hozzászólások zöméből, hát tényleg gratula, ha valaki ezt csuklóból kirázza.



De lehet, hogy én nem

Én meg nem látszatember vagyok

27. insecure (válaszként erre: 23. - 915e4d9553)
2017. jan. 18. 11:15

Súlyozni kell.


A külsőmben az egyszerűségre törekszem: sima hosszú haj, nem alkotok belőle "frizurát" minden reggel, mostanában heti 3x járok úszni, akkor mosom meg. Kapszulagardróbom van, semmi köröm, smink, "egyéb úri huncutság". Pénzt, időt takarítok meg. Sokat. A megtakarított pénzt éttermi étkezésre, utazásra, élményekre költjük el. Szerintem rendben van a külsőm is, nem nézek ki rosszul.



A lakás is minimalista, nem vasalok és nem főzök, továbbá nem dőlök a kardomba ha nem patent minden. Előbb ülök le a zongorához, mint veszem elő a porszívót.


Így jut idő a gyerekekre, férjre, sportra, nyelvre (regényolvasás formájában) és zongorázom is.


Ja és a mosogatógép a világ legnagyobb találmánya.

Mindkét gyerek jár sportra és zeneórára is.

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Channa*)
2017. jan. 18. 10:12

Szülőknek saját életük van, részben még dolgoznak, és a sajátjukat takarítják, nem az enyémet. Nem is várnám el.


Így is megköszönöm, hogy időnként segítenek hazahozni a gyereket.

Anyósom élvezi az életet, táncolni jár, heti 1 max 2x hazahozza a gyereket. De akkor is leteszi az ajtóban, be se jön. Felőlem jöhetne főzni, takarítani, játszani a többi gyerekkel bármelyik, de azért nem törik kezüket lábukat.


Ez már egy másik generáció, mint a mi "nagyikáink" voltak.


Ezzel együtt azt gondolom, hogy a nő vagy dolgozzon kevesebbet időben, hacsak lehet, vagy, ha sokat dolgozik, akkor meg szánjon arra, hogy legyen bébiszittere, és takarítónője, pláne, ha több kisebb gyerek is van. És akkor lesz egy kicsi idő magára is, férjére is, és ami nekem nagyon nehéz: a saját szakmai továbbképzésére is.


Még akkor is, ha jófej a férj, és besegít. Mert az csak besegítés, de a nagy gond, a szervezés automatikusan a nőre hárul. A legtöbb esetben. Ahhoz nagy fordultnak kellene lenni a fejekben, hogy ne anyukát hívják azonnal, ha valami gond, betegség van, vagy csak meg akar valamit a pedagógus beszélni.


Én nekem olyannyira nem ment ez tökéletesen, hogy most kiléptem a melóhelyemről, mert meg szeretnék tanulni autót vezetni rendesen, és el szeretnék végezni egy tanfolyamot, meg éppen beiskolázok egy diszfáiziás gyereket. Kétszer futottam neki ennek a tanfolyamnak tavaly, de egyszerűen nem engedtek el a melóhelyemről, és nem engedtek el fél órával előbb, hogy odaérjek autót vezetni. Este meg egyedül vagyok a gyerekekkel, nem hagyhatom őket magukra..


Szóval most nincs bébiszitter, meg takarító, mert kevesebb a jövedelem, de cserében van délelőtti autósoktatás, megyek a nyílt napokra, van főtt kaja, és néha még hajat is mosok.. És sokat Hoxázok, mert jólesik..


Egyébként a gép tényleg időgyilkos, azt csak nagyon ritkán lehet szabadjára engedni..

25. 3aa914ed63 (válaszként erre: 22. - Milegyenmost?)
2017. jan. 18. 09:56
A fele vetítés, ne foglalkozz vele. Van, aki csak ebben képes magát -vélten- jobbnak feltüntetni másoknál. Nem kell belefolyni mindenki versengésébe. Már akinek ez verseny.
24. 3aa914ed63 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2017. jan. 18. 09:54

Nincs mit kipróbálnom, nekem nem kell hétvégente takarítanom és vasalnom: nálunk mindenki a magáét vasalja.


Esetleg próbáld ki egyszer, ha nem ment el még ez a vonat.


Eszem ágában sincs reggel 4-kor kelni. Ritka rosszmájú egy öregedő nő vagy.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook