Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) fórum

Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
113. Channa* (válaszként erre: 109. - Milegyenmost?)
2017. jan. 20. 12:57
Attól, hogy én epilálok, még nem vagyok igénytelen, hiszen szőröm sincs, amit órákon át kelljen leszednem magamról....
112. 915e4d9553 (válaszként erre: 110. - Milegyenmost?)
2017. jan. 20. 12:23
Igazad van.
2017. jan. 20. 12:21

Kedves gribedli***!


Nem tudom, mi az oka, az irántam érzett ellenszenvednek, ami kisüt valamennyi hozzám intézett vagy akár nem hozzám, hanem Channa* -nak küldött válaszodból, amiben nyilvánvalóan engem csemegézel ki neki, és láthatóan nagy az egyetértés köztetek.

Nem vagyok kötözködő típus, de az igazamért harcba szállok úgy a valós életben, mint itt, az arc nélküli világban.

Nem fogok ezen a témán tovább görcsölni, nem látom értelmét további eszmecserének köztünk.

Vitatkozni csak olyan emberekkel szeretek, akikkel valamilyen szinten egy hullámhosszon vagyok. Nem feltétlenül kell egyetértenünk, sőt, én kifejezetten szeretem, ha valaki nem bólogatós, hanem van önálló véleménye.

Nekem is van. Nem tettem egyebet, mint elmondtam. Nem én nyitottam a topikot, nem én kértem tanácsot, csak szimplán hozzászóltam. A hozzászólások zömében azt éreztem, hogy legtöbben csont nélkül mindent meg tudnak oldani, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Akkor egyszer csak jöttél a barátnőddel, és minél többet olvastam róla, annál inkább kezdtem furcsállni.

Egyébként sem költöttem bele semmit, nem szoktam kifacsargatni más szavait, csak azért, hogy bizonygassam az igazamat. De megbocsáss, ezt pont nálad érzem irányomba, hogy kezded kiforgatni a szavaimat.

Bár ezt sem nekem címezted, de mivel más nem írt mostanában veled ellenkezős véleményt, tudom, hogy nekem szól.  Íme, idézlek,”Ès ismétlem, nem kértem senkitől, hogy aludjon 4 órát. Annyit írtam, hogy talán kevesebbet kellene picsogni sokaknak. És ha a saját elvárásaiknak nem tudnak megfelelni (mert nem az én elvárásom feléjük ez, hiszem az ő életük), akkor nem az a megoldás, hogy átszervezés helyett összehasonlìtgatásokba szállnak és ha valaki meg jobban megszervezi, akkor elintézik azzal, hogy "hű de szarcsi élete lehet"


Ez önigazolás. Miért lenne neki szar élete? Miért kell ilyeneket belemagyarázni?” eddig az idézeted.


Végszó. Én nem picsogok. Nem szokásom. Nem írtam ilyesmit, nem is céloztam rá, hogy bárkinek szar lenne az élete.


Én békében vagyok magammal. Soha nem akartam a tökéletes nő látszatát, kelteni.

Hozzám bárki bármikor jöhet, hidd el, engem sem esz meg a kosz. A hajam és a körmöm is rendben, és nem csinálok gondot soha abból, ha uram bocsá’ valami nem fér bele a napomba. A saját elvárásaimnak akarok megfelelni, nem másokénak.

Szerintem ez az életszerűbb, de nem vagyunk egyformák. Szerencsére.


Ezzel be is fejeztem ezt a témát. Előre szólok: nem fogok már reagálni, és nem szeretném azt látni, hogy bárki azt írja, hogy nincs több érvem, nem tudok már mit írni, ezért nem válaszolok. Nem. Egyszerűen elég volt. Befejeztem.


További szép napot!

2017. jan. 20. 11:51

Kicsit már ez a fórum is eltévelyedett abba az irányba, hogy a másikat bíráljuk, szapoljuk és egyesek magukat mennyire fényezik.

Úgy látszik egy idő után minden fórumban előjön ez. Szomorú... :(

Kár, hogy nem tudunk egymásnak segítő szavakat, hozzászólásokat írni csak egy ideig....

Egyszer egy lány itt a hoxa-n segítséget kért egy férfi elcsábításában, csók..stb.

Már huszonpár éves volt. De nem volt tapasztalata. Olyan hozzászólásokat kapott, hogy csak na. Írtam neki üzenetet és megírta nekem, hogy ő segítségért jött ide és nyilván azért, mert szüksége volt rá, de a bunkó, támadó hozzászólások miatt még rosszabbul érezte magát, mint mielőtt ide beírt volna... Elszomorodtam ezen nagyon.... :((

109. milegyenmost? (válaszként erre: 75. - Channa*)
2017. jan. 20. 11:44

Rendkívül örülök, hogy ezen több embert megragadt, hogy két hetente 3-4 órámba kerül a gyantázás-epilálás. Oké, lehet csak 2,5. Nem számolom, de mire felmelegíted a gyantát, majd ha kihűl, újra melegíteni, ... Én maximalista vagyok ebben is.

Nem, nem vagyok Jeti, csak én ebben vagyok igényesebb.

Szerencsés vagy, hogy a leírtak szerint te "mennyire csili-vili" voltál, vagy.

108. globus (válaszként erre: 107. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:52
Metformin (Meforal) az alap,amivel indítják a kezelést. Még egészséges ember is szedhetné, tulajdonképpen csak az inzulin hasznosulását javítja. Én 3x 1000-t szedek, 2x 850-ről indítva. Nagyon bevált.
107. l.luiselotte (válaszként erre: 106. - Globus)
2017. jan. 20. 10:45
Odafigyelek, amit eszek, sőt, amikor a fiamnak főzött kajának nincs olyan része, ami cukrosnak is jó, akkor natur joghurtot eszek zsemlével, még szerencse, hogy szeretem. Meforalt és diaprelt szedek, ezek annyira hatnak, hogy a meforalnak az agresszivitás mellékhatása - az utmutató szerint- néha már érzem magamon, amikor nem is lenne rá okom
106. globus (válaszként erre: 102. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:35
Gyógyszer csak diéta mellett hatásos, akár az inzulin. Férjemnek múltkor emelkedettebb volt a cukra, rárezzentettem. Azt mondja, nem baj, majd írat rá gyógyszert... ilyen gyógyszer nincs, ami mellett változatlanul lehet étkezni. Ez lenne az évezred Nobel díjas találmánya:)
105. Channa* (válaszként erre: 104. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:31
Akkor lehet, hogy az. Nekem is van benne vízhajtó, de én reggel szedek ilyen gyógyszer, így este már nem zavar, meg napközben sem nagyon....
104. l.luiselotte (válaszként erre: 103. - Channa*)
2017. jan. 20. 10:30

(alapból sem voltam soha jó alvó, még a cb felfedezése előtt sem.Lehet hogy vérnyomással kapcsolatos. A kajákra én is odafigyelek, a főztömből csak azt eszem meg, amit lehet.

A magas vérnyomásra szedett tensiominnak van vizhajtó hatása, esetemben nem is akármilyen. Most különben itthon vagyon influenza miatt, olyan jó , csak ne lennék lázas :)

103. Channa* (válaszként erre: 102. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:22

Biztos, hogy a cukor miatt?

A tesóm inzulinos, de amióta az lett már nincs annyi wc-re járás és nem is iszik napi 10 liter vizet sem.


Én sem főzök és ő sem főz külön magának, csak néhány dologban térünk el a "normál" étkezéstől. TK. kenyér, édesítő, kevesebb süti, csoki, krumpli, rizs, péksüti.

102. l.luiselotte (válaszként erre: 101. - Channa*)
2017. jan. 20. 10:18
( szedek gyógyszert, de nem diétázok, egyébként is keveset eszek, és azért odafigyelek, hogy mit. Két személyes háztartásban csak egyfélét főzök , általában amit a fiam szeret. )
101. Channa* (válaszként erre: 98. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:13

Szeded már a gyógyszert? Diétázol?

Én sosem kelek fel éjjel.

Bocs!

Tudom nem ez a téma:D

100. Channa* (válaszként erre: 97. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 10:12

Hát ez az!

Kit érdekel, hogy valaki nem csinálja ezt?


Nekem van olyan kollégám, aki azt mondj, hogy náluk kupi van, de baromira nem zavar senkit. Annyira nem, hogy nem tesznek rendet minden nap.

Csodálkozott, hogy én minden nap kimosom a kádat, hétvégente portalanítok, esténként feltörlök és elmosogatok. Azt mondja, hogy ez mind-mind ráér és ritkábban is elegendő. Szerinte én kényszeren csinálok dolgokat:D A kézmosásom is kényszeres szerinte:DDD

99. globus (válaszként erre: 98. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:08
Mert valószínűleg magas a vércukrod. Azért van sűrű vizelési inger, mert a szervezet próbál megszabadulni a káros anyagtól, ez egy jelzés. Milyen értékeid vannak?
98. l.luiselotte (válaszként erre: 96. - Channa*)
2017. jan. 20. 10:07
(sűrűn kell mennem WC-re )
97. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Channa*)
2017. jan. 20. 10:04

Ennyi. Franc se érti, hogy mi azon a hihetetlen, hogy valakinek belefér az idejébe? Mindenkinek csak 24 óra áll rendelkezésére. Ezen belül mindenkinek más a prioritása. Meg lehet csinálni.


Amùgy meg senki se kérte. Nekem hótt mindegy, hogy Kovács Juliskáéknál térdig ér a kupi vagy sem. A magaméval foglalkozom.

96. Channa* (válaszként erre: 95. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 10:03
Miért kell felkelned a cukror problémád miatt?
95. l.luiselotte (válaszként erre: 91. - Channa*)
2017. jan. 20. 10:01
Nekem nem kell mondani, én rendkivül rossz alvó vagyok. 11 körül lefekszem, de - a cukorproblémám miatt óránként fel kell kelnem - néha már megváltás a felkelés.De reggel a 2-3 kávé helyretesz. Délelőtt még nem is nagyon látszik a kimerültség, de azért ebéd után már igen. Ettől függetlenül én is lehető legjobbat próbálom kihozni magamból és úgy érzem, hogy a külvilág előtt sikerül is.
94. Channa* (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 10:00

Mert itt ez a divat:D


Itt sokan azt hiszik, hogy azért, mert ők valamire nem képesek, akkor más sem.

Pedig pl. egy szőrtelenítést 3-4 órán át csinálni, hát nem is tudom mi...Én ezzel 15-20 perc alatt végzek. Igaz, nekem sem a combomon, sem a karomon, hasamon, hátamon, arcomon nincs szőr, na meg máshol is már alig van, így nem nagyon van mivel húznom az időt....


Egy hétvégi takarítás egy 65-70 nm lakásba néhány óra (fürdő 30-40 perc, szobák 1 óra, konyha 1,5, előszoba, gardrób 20 perc), azaz nekem 3 óra az egész és ekkor csillog-villog minden! Persze ehhez az kell, hogy a lakás ne legyen lelakva. Ha nem takarítanék 1 hónapig, akkor lehet, hogy ez a 3 óra 6 órára növekedne, bár még sosem próbáltam:D

Egyébként fiatalabb koromban ez fele ennyi idő alatt meg volt. Most már többet kell pihegnem...

93. Channa* (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 09:54

Persze, hogy nem sikálunk napi 5 órát.

Én esténként elmosogatok, feltörlök a konyhába, letörölgetek a fürdőbe, esetleg mosok egyet és teregetek, kikészítem a másnapi cuccokat, ez nem több 1-1,5 óránál, de van, hogy ennyi sincs. Nem azért nem fekszek le előbb, mert házimunkázok, hanem inkább azért, mert itt ülök a gép előtt, ami egyébként teljesen felesleges szórakozás, csak időrablásra jó. Ha ezt nem csinálnám, akkor már este 8-kor ágyban lennék és aludnék...

A tornám miatt is korán lefeküdhetnék, hiszen 3/4 7-re itthon vagyok, azaz este 8-ig végezhetnék mindennel.

92. gribedli*** (válaszként erre: 87. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 09:53

De ezt ő költötte bele. Nem írtam, hogy hány órát alszik. Feltételezem, hogy 2 gyerekkel 10 előtt nem nagyon jut ágyba.


Ès ismétlem, nem kértem senkitől, hogy aludjon 4 órát. Annyit írtam, hogy talán kevesebbet kellene picsogni sokaknak. És ha a saját elvárásaiknak nem tudnak megfelelni (mert nem az én elvárásom feléjük ez, hiszem az ő életük), akkor nem az a megoldás, hogy átszervezés helyett összehasonlìtgatásokba szállnak és ha valaki meg jobban megszervezi, akkor elintézik azzal, hogy "hű de szarcsi élete lehet"


Ez önigazolás. Miért lenne neki szar élete? Miért kell ilyeneket belemagyarázni?

91. Channa* (válaszként erre: 87. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 09:49
Kb. 1 éve én is kevesebbet alszok 1 órával, mert azóta fél 7-re járok, és lefeküdni még mindig nem sikerül előbb, azaz a megszokott 7 óra helyett 6 órát alszok, ezt próbálom hétvégén kompenzálni, illetve ha úgy érzem, akkor kiveszek 1-2 nap szabit havonta. Most is pont ebben a stádiumban voltam. Az év végi hajtás miatt egy kicsit elfáradtam (többet voltam bent a melóhelyen, bonyolultabb feladatok, emellett készültem itthon is többet az ünnepek miatt, és persze emiatt volt néhány éjszakázás is, mint a szilveszter), most a héten már éreztem, hogy sok, így kivettem 2 nap szabit (csütörtök és péntek), hogy többet pihenjek. 9-9 órát aludtam a 2 éjszaka és van még 2 éjszaka, amikor aludhatok ennyit:D Vasárnap már kevesebb lesz. Én nem a kinézetemen, hanem a hangulatomon veszem észre a fáradságot, mert ingerültebb vagyok, nem tudok tolerálni olyan dolgokat, amiket kipihenten igen, a szokásos pörgésem lelassul. Az arcomon is látszik persze, mert nem vigyorgok annyit, de ettől függetlenül a hajam OK, ruhám OK, rend a lakásban OK, és még főzök is:D, ja meg fogadok vendéget, illetve megyek vendégeskedni is.
90. Channa* (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 09:41

Az tényleg jó:D

Nem is gondoltam, amíg nem voltam ilyenen, hogy ennyire kellemes:D

Bár az allergiáim miatt kicsit aggódtam, de végül is nem lett semmi bajom (kiütés).

89. gribedli*** (válaszként erre: 86. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 09:35

A korral csökken az alvásigény, és nem mondtam, hogy pontosan 4 órát alszik, ezt te költötted bele. Azt írtam, hogy 3-kor kel és későn fekszik. Lehet ez 11-kor de lehet 10-kor is, passz.


És nem kell utánacsinálni, mindenki a maga életéért felelős, azonban továbbra is tartom, hogy nem hihetetlen kategória, hogy egy nő dolgozik, gyereket nevel, háztartást vezet és ad magára. Nyilván nem kell 3 óra ahhoz, hogy valaki legyantázza magát, egyértelmű, hogy valahol meg kell reformálni az időbeosztását, aki ennyire el tud veszni egy szőrtelenítésben.


Nem mi hazudunk, ha nekünk sikerül hamarabb. Vágod?


De még más is írta, a jól működő háztartásokban az összes családtag kiveszi a részét, nem úgy kell elképzelni, hogy valaki 5 órát sikál naponta. Mégis szép a ház. Mert mindenki odafigyel.

88. gribedli*** (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. jan. 20. 09:24

Én a kényeztetés miatt is megyek, meg szeretem kipróbálni a dolgokat, kezeléseket, a megelőzésben hiszek.


Évente csinálunk egy ultrahangos bőrtesztet. Mindig megdicsérnek, ph, hámréteg vastagsága, irha (derma?) Oxigénellátása stb. Ilyenkor adnak pár tanàcsot, pl hogy hova használjak zsírosabb krémet, vagy gyakrabban bőrradírozzak vagy pont jó, szóval a gép analizál és aszerint. Pl ilyenkor télen zsírosabb krémet kell használnom, míg nyáron csak a homlokomra.

87. l.luiselotte (válaszként erre: 86. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 09:19

Anélkül, hogy kétségbe vonnám bárkinek a szavait, azért nem hiszem, hogy aki huzamosabb idő óta napi 4 órát alszik, hogy tartósan olyan eszméletlenül jól nézne ki.



Gondoljunk magunkra, egy-két átvirrasztott vagy bulizott éjszaka után hogy néztünk ki másnap ....

86. 915e4d9553 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 09:14

Első bekezdésedre a válaszom: nem az alvásidején ragadtam le. Az egész szitun csodálkozom.


Idézlek: "Nekem van olyan barátnőm, aki 3-kor (érted, reggel 3-kor!) kel fel és későn megy aludni mert teljes állásban hivatalnok is, meg a saját vállalkozàsát is viszi előre. Meg gyerekek meg a többi. És tip top meg műköröm és hetente fodrász" (41. hozzászólásod)

"Ő egész életében így csinálta, amióta gyerekei vannak, szóval saccolok, az utóbbi 15-ben tuti, de lehet, hogy előtte is." (55. hozzászólásod)


Miután közel teljes képet kaptam a barátnődről, hisz a két háeszed ugyanarról a nőről szól, erre írtam, hogy kezdek szkeptikus lenni. Ez pusztán az én véleményem, mint látod, nem állnak sorban mögöttem, akik osztanák a véleményemet. :) Attól még továbbra is fenntartom. Hihetetlennek tartom, hogy egy asszony kb 15 éve napi 4 óra alvással visz két állást, mellette 2 gyereket nevel, és a szavaiddal élve: meg a többi... gondolom ez alatt a háztartást érted, ami azért sok mindent felölel. Mind emellett tip-top kinéze, műköröm és hetente fodrász.

Az egészséges szervezetnek is van egy tűrőképessége.


De hidd el, nem görcsölök én ezen, tényleg egy szélsőséges példa, amin én csak csodálkozni vagyok képes.

Félreértés ne essék: nem minősítem hazugságnak, de én ilyet még nem hallottam, és bocsánat, de nem is tudom dicsőíteni, nekem ez nem példaértékű, hanem egészen más. Nem fejtegetem tovább, mert már végképp elrugaszkodnék a témától.


Tippeket nem én kértem, hanem a topik nyitója. :)


Én jól elvagyok a magam tökéletlenségével együtt. Boldogulok a munkámmal, a háztartással, és bár nem mindig sikerül minden, amit elképzeltem, ebből egyáltalán nem csinálok gondot. A hiányosságaimmal együtt teljes az éltem, ez így jó nekem.

85. globus (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. jan. 20. 09:14

Három évvel ezelőtt vettem szolibérletet, még van belőle 4 db szelvény a tárcámban :D Azt hittem, valami földöntúli élmény, de rájöttem, hogy annyit sem ér, hogy odatekerjek. Gazdagabb lettem egy tapasztalattal :)

Mondjuk a szép körmök tetszenek, csak rajtam nem tart semeddig, igazából sajnálom rá a pénzt. Talán ha tartósabbat tudnának csinálni, vagy nem kellene végezni semmi fizikai munkát, benne lennék. Ja, meg nem nőne ilyen gyorsan :) Hajam havonta 2 cm-t nő, nagyon durva... próbáljuk keresni azt a rövid fazont, ami tovább mutat normálisan, kicsit lenőve is.

84. gribedli*** (válaszként erre: 80. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 09:06
Szerintem inkább az a riasztó, hogy tönkremegy tőle a bőrük és korán petyhüdt lesz.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook