Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) fórum

Időbeosztás (szépség, család, nyelvtanulás...) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
83. syria (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. jan. 20. 09:03

Ezekkel én is pont így vagyok. :)

Kivéve, hogy szarpocsék a körmöm. De 5 hetente azt a bő egy órát ki lehet bírni annak érdekében, hogy meglegyen a komfortom.

Na meg hogy botránkozhassanak egyesek. ;)

82. Channa* (válaszként erre: 80. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 08:57

Az egy dolog, hogy fura tél közepén a "napbarnított" bőr, de ráadásul tönkre is teszi a szoli is meg a napozás is a bőrt, illetve szerintem öregít a túlzottan barna bőr. Persze a túlzott is egyéni.

Szerintem is pont elég az a barnaság, amit összeszedünk jövés-menés közben. Én is mindig harcolok a nappal nyáron:D

81. Channa* (válaszként erre: 79. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 08:54

Szerencsére nincs szükségem kozmetikusra, mert szép a bőröm. Nem pattanásos, nem miteszeres, stb.

Nyáron elmentem egy liftinges arckezelésre, mert azt gondoltam időszerű, de a kozmetikus megkérdezte, hogy miért érzem szükségesnek, mert ő nem úgy látja. Hát nem is látszott semmi változás a kezelés után....

2017. jan. 20. 08:51

Soha nem voltam szoliban, bár nem is tetszik a barnább bőr, csak a fehér, elég nyáron is megküzdenem a napsugarakkal. Talán már nem olyan nagy divat, de némelyik nőn ( ügyfélen ) riasztó ill. kicsit talán visszataszitó is, amikor a minusz 10 fokokban beállít kreolbőrrel, első látásra felmerül benne, hogy talán nem is a középeurópai etnikumhoz tartozik.( hanem roma vagy afro - városunkban elég gyakori )


De persze izlés dolga, ha bejön sajátmagának és a férjnek, akkor szolizzon.

79. gribedli*** (válaszként erre: 76. - Channa*)
2017. jan. 20. 08:41
Én sem szolizok. Kozmetikushoz azért járok de a szoli nem olyan jó a bőrnek.
78. Channa* (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 07:56

" Pláne azt nem szoktam érteni, hogy gyeses anyuka egy szem gyerekkel hogyhogy nem tud alapvető dolgokra időt szánni. "


Na, ezt én is képtelen vagyok elhinni.

Amikor én gyeses anyuka voltam 1 gyerekkel, akkor az én lakásom mindig csilivili volt, mindig frissen főzött étel volt, és magamról már nem is beszélek, hogy mennyire csilivili voltam:D

Ja, és közben én tanultam akkor is, mert akkor már főiskolás voltam, nyelvórákra akkor úgy jártam, hogy heti 15 órába, és szerencsés voltam, mert volt egy barátnőm, aki fodrász és minden szombaton megcsinálta a hajamat és a körmeimet:D


Jó, az is hozzátartozik, hogy ekkor én amúgy is elég csilivili voltam, mert még 25 éves sem voltam:D

77. gribedli*** (válaszként erre: 74. - 915e4d9553)
2017. jan. 20. 07:48

Nem kell leragadni az alvásidején. Nyilván neked csak egy állásod van és aludhatsz többet, neki nem sok választása volt, amikor meghaltak a szülei és ráhagyták a vállalkozást, plusz az eredeti munkáját sem akarta otthagyni.


De ő ìgy csinálja és kész, kiragadtam egy szélsőséges példát. Azért, mert ha ő 2 állásban 2 gyerekkel meg tudja csinálni akkor nem tudom, miért olyan hihetetlen, hogy mások egy állásban is megcsinálják és jut idő mindenre és nem is idegbetegek. Szervezésen múlik. Pláne azt nem szoktam érteni, hogy gyeses anyuka egy szem gyerekkel hogyhogy nem tud alapvető dolgokra időt szánni.


És adtunk tippeket. Lehet szemezgetni:)

2017. jan. 19. 22:34

Na jó, leírom, hogy én mire lennék képtelen...

Képtelen lennék szolizni. Ott feküdni egy koporsóba x percet, hogy barnább legyek?

A fenéket. Elmegyek bicajozni, meg néha strandra és már van is olyan színem ami pont elég. Ja, a strandon sem fekszek ki a napra, mert az sem túl szórakoztató, sőt! fájdalmas is, illetve egészségtelen is.


Műkörmöshöz is képtelen vagyok beülni. Hogy ott töltsek több órát 2-3 hetente? Azt már nem! Ehelyett annyi mindent lehet csinálni.

Pont elég vasárnaponként az a 20 perc, hogy kicsit megreszeljem a körmeimet és kilakkozzam. 1 hetet simán bír úgy, hogy naponta 2x mosogatok és takarítok is rendszeresen (hypo, flóraszept, stb.).


Ja, a kozmetikus! Na azt sem bírnám ki, hogy x időnként ott feküdjek x órát, hogy utána napokig vörös fejjel járkáljak az utcán.


Jó, tudom! Kell némi szerencse ahhoz, hogy ezeket ne kelljen csinálnom:DDDD

75. Channa* (válaszként erre: 66. - Milegyenmost?)
2017. jan. 19. 22:26

3-4 órán keresztül szőrtelenítesz?

Mi vagy te Jeti?

Bocsi!:D

Én kb. 20 perc alatt végzek az epilálással.

És nem kell ilyen sűrűn sem. Igaz, nem vagyok túl szőrös típus, és az epilálás meg amúgy is megritkította már rendesen...

74. 915e4d9553 (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 20:40

Én meg - ezek után, hogy azt írtad: minimum 15 éve nyűvi a 2 állást napi 4 óra alvással, és bírja - már igenis szkeptikus vagyok.

Mert a szervezet előbb-utóbb jelez. Azért most már őszintén kíváncsi lennék egy szakember véleményére is.


Tudod mit? Nem is szeretném ezt az életmódot kipróbálni, hogy vajon képes lennék-e rá. Semmi pénzért. Teljesen jól érzem magam a bőrömben a nélkül is, hogy a mindent kibíró tökéletes nő látszatát akarnám kelteni.

Te pedig szintén azt gondolsz, amit akarsz.

73. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 20:12
Ha-ha-ha
72. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 19:59
:DDD
71. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Milegyenmost?)
2017. jan. 19. 19:58

8-10 òra fizikai munka ês a kolléganőid úgy néznek ki mintha cosmopolitanból léptek volna ki? Kíváncsivá tettél:)))


Ezt a szőrtelenítési és köröm problémàt nem tartom akkora tragédiának, én is gyantázom, csináld gyorsabban, nem kell ahhoz 3 óra. Mi lesz, ha gyerek is lesz? Gyúrjál rá egy kicsit a gyorsaságra!

70. gribedli*** (válaszként erre: 65. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 19:45
Szkeptikus? Te tudod. Ên attòl, hogy valamit nem tudok megcsinâlni, mêg nem gondolom, hogy mâs se képes rá.
69. milegyenmost? (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 19:37
Most ezt nem értem... Miért, mit írtam olyat? :)
68. globus (válaszként erre: 67. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 19:36
Minő életbevágó feladatok :)
67. fincsi5 (válaszként erre: 66. - Milegyenmost?)
2017. jan. 19. 19:31

Szó se róla, kemény dolgokat fogtunk ki. DD

Mondjuk nagyanyám csak lesne, ha ezt elolvasná, amit írtál, azt hinné, itt a sárga veszedelem. DDD

2017. jan. 19. 19:17

Most nekem sincsen műkörmöm, ha szokott lenni akkor otthon csináltatom Mo-on, rövidebb, kocka formájút.

Itt egy szép körmöt 50 euróért csinálnak, bevallom sajnálok rá annyit kiadni havonta. Beszereztem mindent ahhoz, hogy én is meg tudjam építeni itthon, de mivel nem vagyok körmös, rengeteg időt vesz igénybe és nem is olyan tartós, meg persze nem is olyan szép.

Nem erre a nagyon hegyes körömre gondoltam, egy picit kisebb. De mivel nekem a kisebb-be is folyton alá ragadtak a dolgok, panír...stb. Ezért nem értem egy hosszabb hegyessel hogyan is megy a főzés, de Isten őrizz még egy gumikesztyűt se tudnék én ráhúzni.

Biztosan ki lehet bírni kevesebb alvással is, én kb. 7 órát alszom jelenleg. Tavaly voltak gondok a szomszédokkal és napi 3-4 órát aludtam, de egy hónap után komolyan volt olyan, hogy hallucináltam a fáradságtól.

Igen, biztos az is fontos, hogy ki mit dolgozik. Én a napi 8 vagy 10 órában fizikai munkát végzek, de agyban is ott kell lenni... nem könnyű...

A másik ami az időbeosztást érinti az a szőrtelenítés. Én például intim részt gyantázok, mást epilálok. Általában kéthetente, de nekem ez 3-4 óra. Van barátnőm, aki nyaggat, hogy borotválkozzak, mert az pikk-pakk kész tusolás közben. De ha borotválkozom mindig az a szúrós érzés és ha összeadom az időt, akkor nem sokkal kevesebb. Már beszereztem egy IPL tartós szőrtelenítő készüléket, de az is idő használni....

Összetett az élet nekünk nőknek, nem vitás.. :)

65. 915e4d9553 (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 18:06

Nekem 8 óránál kevesebb alvás is elég.

De tuti kipurcannék, ha évekig napi 4 óra alvással kellene helytállnom a munkahelyemen és otthon is. Az ismerősöd vasból lehet, ha ezt legalább 15 éve bírja.

Kezdek szkeptikus lenni. Bocs.

64. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Globus)
2017. jan. 19. 14:36
Ja, az idő persze időben ugyanannyi, csak nem érti (ahogy én sem) hogy lehet vele rendesen takarítani, stb.:)))
63. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Syria)
2017. jan. 19. 13:48

Igen, tudom, hogy haza is kell jutni meg el kell menni a gyerekért. Csak nem tart a főzés meg elmenni a gyerekekért 8 òráig, nem? Az én gyerekeim is járnak balettre, röplabdára, de mondjuk nem járok mindennap bevásárolni, a takarìtást beosztom, a többieknek is hagyok tennivalót, heti 6x edzem.


Ja, ha tévézni akarok, akkor általában felveszem és másnap reggel nézem meg a kedvenc sorozatot, egyebet, úgy, hogy azért direkt egy órával korábban felkelek. Mert nekem meg a tévézés nem fèr bele más időpontban:) van aki meg azt választja és hagyja a feancba a többit

62. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 13:37
Igen, ilyen is van:D
2017. jan. 19. 13:36

Mi minimálon élünk :) Most gyeden vagyok, de február 1-től megyek dolgozni 8 órában. Nagy előny, hogy 10 percre :)

Aktív, sportfüggő család vagyunk eszerint osztjuk be az időnket is. Vásárlás max. 2x egy héten, körmös, kozmetikus nincs. Panelban lakunk, porszívózás maximum 20 perc, bármelyikünk meg tudja csinálni. Rendrakással most csak alap szinten foglalkozunk, mert a gyerek nagyon pakol, felesleges ideg lenne, kinövi. Ablakpucolásra fogok keresni egy takarítónőt, nekem megér ez pár ezret, két átlagos fizuból is simán ki lehet gazdálkodni. Ahogy szittert is, ha szükséges.Vasalni tud a férjem is, nem érdekelnek az ingei :) Főzni egyszerű dolgokat kell, nem kell 3 fogásos menüsor, ha valaki vágyik rá megcsinálja magának.Én nem rántok, sütök stb... Szo-va lehet előre dolgozni és akkor sem kell egész nap a konyhában állni.

60. Channa* (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 13:23

Nekem is van egy ilyen barátnőm, és én nem mehetek hozzá, csak úgy ha bejelentkezek minimum 1 héttel előbb.

Mert azért zavarja, ami nála nincs, de annyira nem , hogy rendszeresen rendbe tegye a lakását. Rólam meg azt "terjeszti", hogy rendmániás vagyok:D Nem lehet megmozdulni nálam, stb.


Pedig ő is olyan, hogy mindene minden nap teljesen OK. Smink, frizura, ruha....A gáztűzhelyét meg évente 1x mossa le....

59. globus (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 13:14
Bizony, bizony, a látszat néha csal... BMW-t hajtó ismerősöm leszúrná az apját egy szál cigiért :/ Elégedjünk meg azzal, hogy amit csinálunk, nekünk jó, mások életvitelének ki tudja milyen oldalai vannak.
58. syria (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 13:09

Teljes munkaidőben dolgozás és 8 órai óra alvás mellett nem marad 8 óra az egyébre, mert a munkahelyre oda és vissza is kell jutni (kevesen tudnak otthon dolgozni). Legjobb esetben max. 7 óra; ha hazafelé vásárolni is kell, akkor még kevesebb. Tehát a maradékot nagyon okosan kell beosztani, hogy tényleg mindenre jusson.


Időbeosztás alatt szervezést, és munkamegosztást értek.

Pl. a főzésnél (amit szívből utálok) nálam azt jelenti a szervezés, hogy technológiai sorrendben mindent odakészítek a konyhapultra, így nincs hűtő-, kamra- szekrényajtó nyitogatás, minden rögtön kéznél van. Nem utolsó sorban a zöldségek összeaprítva, melyet soha nem végzek, az a családtagok feladata volt mindig is. (Már az idejét se tudom, hogy hány éve aprítottam hagymát, pucoltam zöldséget. :D)

57. fincsi5 (válaszként erre: 43. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 12:54

Én vagy 6:30-tól 13:igy dolgoztam, vagy 11-től 17:30ig.

Minden nap felporszívóztam, vagy reggel, vagy ahogy hazaértem, és egyedül voltam.

Általában hideg kajákat ettünk akkoriban, hétköznap soha nem főztünk. (virsli, tojás, tea kivétel)

A vasalás nálam sűrű volt, de azt lehetett tévézés közben, a nappaliban is, mikor mind együtt voltunk.

Szerencsés voltam, hétvégén szüleimhez mentünk ebédre, ált. vasárnap.

A szombat a csavargás, télen fekvés volt.

A 3 havi nagytakarítást megcsinálhattam volna hétvégén, de inkább jött egy asszonyka.

Soha nem tagadtam le, de nem "dicsekedtem" ezzel.

Gyereket én vittem-hoztam, vagyis együtt mentünk.

Szerintem már akkor is a férjem vásárolt be....rég volt.

Soha nem voltam fáradt, pedig ez a napi felmosás, kádpuca, porszívózás akkor is volt, ha délre Anyuékhoz , vagy máshová, vendégségbe mentünk.:)


Volt egy kolléganőnk, minden nap mintha frissen jött volna kozmetikustól, fodrásztól, de nem, csak nagyon ügyes keze volt, magának festette haját, mindig csinos, stb. amilyenről te beszélsz.

1x beteg lett, egy hét után ketten meglátogattuk...sokkoló volt, mintha nem is ő lett volna smink, frizura nélkül. A 3 szobás lakásban ketten nem tudtunk leülni, mert minden tele volt eldobált ruhákkal / a gyerekszobába nem mentünk/, így kb. 10 perc állva beszélgetés után elhűlve jöttünk el a legdekoratívabb munkatársunk lakásáról. D

56. globus (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 12:51
Valóban, de erre is ki kell gazdálkodni a havi x időt. Akkor is, ha éppen eddig-eddig-eddig vagy, érted... :)
55. gribedli*** (válaszként erre: 54. - 915e4d9553)
2017. jan. 19. 12:28
Ő egész életében így csinálta, amióta gyerekei vannak, szóval saccolok, az utóbbi 15-ben tuti, de lehet, hogy előtte is. Lehet, hogy genetika is. Én is szeretek aludni amúgy, de 8 óra elég, és azért ha valaki dolgozik is teljes időben, akkor is marad 8 órája egyébre. Ezért azt gondolom, hogy ha napi 8 óra nem elég semmire, ott időbeosztás kérdése tényleg. Lehet azon javítani.
54. 915e4d9553 (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 12:23

A topikgazda épp ezt tette. Véleményeket kért, ki hogy csinálja. Nincs itt szó semmiféle kombinálásról.


Kíváncsi lennék arra, hogy az említett csaj - aki hajnali 3 órakor kel és mint ahogy egy korábbi háeszedben említetted későn fekszik (nálam a későn fekvés mondjuk este 11 óra körül van) meddig bírja majd ezt a tempót napi 4 óra alvással. Mert legyen bárki bármilyen fiatal és teherbíró, azért azt ne mondja nekem senki, hogy ez hosszú évekig vihető. Tudom, hogy az alvásigénye mindenkinek más-más, de éjszakai pihenésre a szervezetnek nagy szüksége van kortól függetlenül.

Nem hitetlenkedni akarok, elhiszem, hogy ilyen az életvitele. Elhiheted, én nem kombinálok, nem mondom, hogy hazudik (nem is vettem magamra, hogy esetleg nekem szólna ez a szóhasználat).

DE! Hosszú évekig nem lehet így élni. Én tartanék a kiégéstől.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook