Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Húgyúti gyulladásra fontos szedni az antibiotikumot? fórum

Húgyúti gyulladásra fontos szedni az antibiotikumot? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 17. 16:51

Nem szedtem be. Iszom az urogint es javul.

Igazsag szerint szombaton szulinapi bulim lesz es szeretnem megunnepelni.:)))

16. laprincipessa (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2015. jún. 17. 15:37
Ha nem szeded be mindet, akkor azok a bacik, akik kicsit ellenállóbak, megmaradnak és ezek fognak elszaporodni megint. Így létrehozol egy olyan bacitenyészetet, amik rezisztensek lesznek az antibiotikumra.
2015. jún. 17. 05:48
Mindenképpen vedd be az antibiotikumot. Nekem hónapokig visszatért a gyulladás, aztán végül kórház lett belőle, mert a bacik feljutottak a vesémhez és vesemedence gyulladásom lett. Ami jóval kellemetlenebb, mint a húgyuti fertőzés.
2015. jún. 16. 23:29
Azt mondják h egy antibiotikum kúra csak akkor hatásos , ha az egész kúrára írt gyógyszert beszedi a páciens , nem szabad félúton abbahagyni .
2015. jún. 16. 23:20
Igen,be kell szedni mindet!! Mert te úgy érzed,hogy már meggyógyultál,miközben még a baktériumok ugyanúgy ott vannak esetedben,és szinte rögtön vissza fog jönni. Minimum 5 napig szedni kell tudtommal.
2015. jún. 16. 22:51
Es az igaz h az antibiotikumbol mindet be kell szedni? Miert ha nem szedem be akkor mi lesz? Ha mondjuk 10 ből csak 4 et szedek be!
2015. jún. 16. 20:47

A tőzegáfonya csak megelőzésre jó,azt érdemes legalább 2 naponta szedni,mert vissza fog jönni :(

Ez a monural egyadagos antibiotikum,érdemes lehet megpróbálni. Én mindegyiknél eddig végigszedtem az antibiotikumot(7 -10 nap) mégis visszajött :( szóval legközelebb ezt próbálom meg,de addig is szedem a tőzegáfonyát megelőzésképpen.

2015. jún. 16. 19:37
Jaj:))
2015. jún. 16. 19:37
Koszonom szepen a tanacsokat.:(
2015. jún. 16. 19:24

Nekem van egy nagyon jó módszerem, ami mindig segített, már az első alkalommal is. Vegyél mezei zsurló teát, beleteszel kb 2-3 evőkanállal egy műanyag vödörre, leforrázod kb 1-2 l forró vízzel, és köntösbe bebugyolálva rácsücsülsz a vödörre, magyarán gőzölöd az alhasad a hólyagod!

Szuperül hatásos, próbáld ki!!

7. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Laprincipessa)
2015. jún. 16. 19:12

En is igy gondolom,h ha javul mastol is mint az antibiotikum,akkor felejtos a gyogyszer.

Azert mentem el orvoshoz mert nem voltam benne biztos h ez a bajom, a veseko is felmerult,arra meg hiaba innam az urogint es dolgozom,nem csinalhattam volna azt h elmegyek munkaba , ott meg szenvedek.

Holnap lehet veszek akkor tozegafonyat meg az urogin sztem eleg lesz.

6. laprincipessa (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2015. jún. 16. 19:08
Én csak akkor szoktam orvos fordulni és antibiotikumot bevenni, ha nem csökkennek a tünetek pár nap alatt. Nekem az esetek túlnyomó többségében elegendő a nagy mennyiségű folyadék + gyógytea (tőzegáfonya, kamilla), esetleg 1000 mg-os C vitamin.
2015. jún. 16. 18:59

Nekem egy adagos antibiotikumot írtak fel rá,használt és azóta sem jött volt.

Az Urogin nem segített,se a tőzegáfonya.

4. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - Béengé)
2015. jún. 16. 18:58

En nem azt kaptam,valami mast. 10 szemes,napi kettot kell bevenni.

Azt olvastam a neten,h az antibiotikum megoli a jo bakteriumokat es es ezert lehet visszatero a betegseg.

2015. jún. 16. 18:56

Sziasztok! Vasárnap kezdődött,erős alhasi görcsöm volt,majd órákon át sürgető pisilés jött rám,pisilni persze nem nagyon tudtam. De már a könny folyt a szememből.Este meló után sós vízbe fürödtem és enyhült. Tegnap nagyrészt aludtam,pihentem.. A tünetek csökkentek. Ma is még érzem kissé,h görcsöl alul,pisilesnél mar nem akarok ,,megszulni,,.

Voltam haziorvosnal... Elmondtam a bajom,semmit nem csinalt,irt antibiotikumot,annyit mondott h ha belazasodok vagy hanynek akkor menjek az urologiara.

Urogint iszok... Javulni latszik...

Antibiotikumot ha nem kotelezo nem szednem be,bar kivaltottam.

2015. jún. 16. 18:53

Nekem olyan fájdalmam szokott lenni,hog csak az segit .De van most egy uj gyógyszer erre a neve monural,en most ezt irattam es ha legközelebb visszajön ezzel próbálkozok.Nezz utana mindenképp!

Szerintem azert kell,hogy minden baci kiürüljon es ne jöjjön vissza jo ideig a gyulladás!

2015. jún. 16. 18:51
Húgyúti gyulladásom van.Fontos az antibiotikum?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook