Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? fórum

Mitől jön elő mindig húgyúti fertőzés? Mi a legjobb gyógyszer rá, az antibiotikumot kivéve? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. thor13
2016. dec. 2. 18:23
sziasztok! Egy "lekopogom" kigyógyult lány vagyok. 15 éves koromban kezdődött, először csak évente jött elő, de az utolsó évben már 2-3 havonta. Egyre erősebb antibiotikumokat kaptam, ami szétcseszte a gyomromat, mellékhatásként hüvelygomba meg minden ami kell. Nagyon elkeseredett voltam, a párkapcsolatom is ráment erre. Az utolsó húgyúti fertőzésem tavaly szeptemberben volt, akkor már a 2 hetes erős antibiotikum kúra után kb 1 héttel újra elő akart jönni és elegem lett. Nagyon sok cikket, fórumot olvastam természetes gyógymódokról, először a tőzegáfonyával próbálkoztam, de az nem segített. Míg végül rátaláltam az én természetes szeremre, a grapefruit mag kivonatra. A DR. CHEN félét használom, a többi nem biztos hogy beválik, de rajtam ez a fajta segített. Mikor éreztem hogy baj lesz, kezd fájni a vizelés, akkor ipari mennyiségben kezdtem a teámba csepegtetni (borzasztó az íze de így egy év után kezdem megszokni) és hihetetlen módon másnap reggel megszűnik a panasz, nem jön ki újra a betegség. Először minden nap csepegtettem, aztán 3 hónap után átálltam heti egyszer 10cseppre, most már csak havi 1-2 alkalommal mikor eszembe jut. Pár éve még nem mertem remélni hogy lesz ilyen, hogy 2 évig nem jön elő, de mostmár tudom hogy nem mindig segít az antibiotikum, és a természetes segítség is beválhat hosszútávon. Próbáljátok ki!
94. eva7171 (válaszként erre: 92. - Ameliox)
2013. okt. 22. 11:52

Elírtam az urogin nevét,pedig 3 hónapos kúrát csináltam végig vele.Drága mulatság,4 naponta egy üveggel beszedni, ára 2000ft körül van,de messzemenően ez a legjobb dolog hólyaghurutra.

Itt is találkoztam a félre vezetéssel,mert egy üveg szedése után menjünk orvoshoz,de ennyi mennyiség semmire se elég.Meggyógyultam ,és persze az antibiotikumok,és orvosok nélkül.Elég-e ez a tapasztalat?Még annyi,hogy undorral ittam,mert utálom az ízét,de a gyógyulásért megérte.

2013. szept. 25. 18:07
A napokban vettem Ferenc József ásványvizet( más célból),de írja a használati útmutató,hogy húgyúti betegségekre is jó.Megér egy próbát!
2013. szept. 25. 12:41
Gondolom, ez az Urogin nevű szer lenne. Van valakinek tapasztalata róla?
2013. máj. 23. 22:52

A legjobb 3 hónapig uragint szedni a hólyaghurutra,csak nem olcsó,de ez 4 naponta egy üveg.Én 20 éves hólyaghurutból gyógyultam ki.de mellette még vesevédőtea kúraszerűen,echinácia-csepp,hagymácska-csepp,grepfruit-csepp stb. felváltva mindíg valamit muszáj szedni folyamatosan.

Sokat tudok e témáról,mert nagyon érintet vagyok benne.Azt még leírom,hogy nem az orvosoknak köszönhetem ahol most tartok,de hogy ilyen sokáig volt részem benne azt igen.

Hideg sose legyen a láb,mert az is benne van.

Ha nem terveztek babát,akkor óvszert ajánlanék,mert sokszor a tünetmentes párunknak köszönhetjük szenvedésünket.Mi hiába gyógyulunk meg ha megint kapunk egy kis colit vagy hasonlót.

Gyógyulást mindenkinek

90. incilány (válaszként erre: 87. - Monica90)
2013. máj. 23. 21:39

Szia Mónika!

Egy időben havonta visszatérő húgyúti fertőzéssel küszködtem. Kaptam antibiotikumokat, de nem segítettek, a fertőzés visszatért. (az én esetemben kimutatható volt a vizeletből)A neten sokat keresgéltem, és a megoldást így találtam. Három dologra kell nagyon odafigyelni a húgyúti fertőzés kezelésekor:

1. sok vizet inni, hangsúlyos a víz (napi 1,5 liter)

2. vizeletet nem szabad visszatartani, nagyon fontos

3. cickafarkfű tea (1 evőkanál, leönteni 2 dl forróvízzel, ázni hagyni 15-20 percet), akár 2-szer is egy nap


Nekem ez segített, nem a gyógyszerek. Magam is meglepődtem.

Egy próbát megér!

És sokat segíthet a hüvelyflóra ápolása.

Több nőgyógyászt is kipróbáltál? Érdemes!

Minden jót, kitartás!

2013. ápr. 29. 12:26

Nekem ma jön meg a D-mannóz. Sokan ajánlották, állítólag nagyon jó.

Nekem is volt olyan, hogy egy hónapon belül kétszer is előjöttek a tünetek. Volt olyan, hogy két hónapig beteg voltam. Két hónap alatt 3 doboz antibiotikumot szedtem be. Nem is kell említenem, hogy legyengítette az immunrendszeremet és meg is fáztam rögtön ahogy jött a jó idő.

2013. ápr. 26. 14:51

Sziasztok!

Nekem először két éve volt egy hólyaghurutom, amt nem kezeltek ki rendesen, majd szépen felhúzódott a vesémre. Hetekig szenvedtem. Azóta évente legalább 3-4 alkalommal előjönnek a tünetek. Most, hogy itt a jóidő, egy hónapon belül másodszor is kijött. Megjegyezném, 1 év alatt lett egy fél centis vesekövem is. Olvasgattam a kommenteket, nem tudom, melyik alternatívával kezdhetném. TIppek, ötletek???

2013. ápr. 25. 13:02

Sziasztok!

Én is hasonló problémákkal szenvedek. 23 éves vagyok. Lassan 4 éve szenvedek a tünetektől, 1-2 hónapos panaszmentes szünetekkel.

A tünetek mindig (legtöbbször a sexet követően) pisilés után kezdődnek. Utána csak erősödnek. Sűrű vizelési inger, csípő, nyilaló érzés a húgycsőben, égő szinte már maró érzés a hüvelynél.

Már voltam nőgyógyásznál és az urológián is. Eredménytelenül. Rengeteg antibiotikumot szedtem már be. Tőzegáfonyát is szedtem, de nem használt. Csináltak már vizelet és hüvelyváladék tenyésztést is, amik persze negatívak lettek.

Tanácstalan vagyok és elkeseredett. Kérlek lássatok el tanácsokkal, mert ez így nem élet.

Előre is köszönöm Nektek!

2013. febr. 8. 20:06
ja igen és kérdés. milyen bacik vannak amik bajt okozhatnak ha mindketten egészségesek vagyunk? ez nem olyan fertőzés ahol a páromat is kezelni kell nem? már áttértem a tangáról a bugyira, szedem a tőzegáfonyát, intim szappant használok, meg együttlét után tejsavas törlőkendőt. mi a fenét csináljak még hogy elkerüljem ezt a kellemetlen helyzetet?????????
2013. febr. 8. 20:05
ó basszus megint kijött rajtam :( és mostmár tuti hogy a szeretkezés a ludas... most is nagyon sokszor voltunk együtt 6-7 alkalommal áltunk neki. másnap már csipett a pisilés, és gyorsan beszedtem a multkori maradék tőzeáfonyámat, meg a maradék bogyót amit a doki multkor felirt. dikre tartottam meg 3 db-ot ilyen esetre. épp hogy sikerült időben elcsipnem, nem durvult ugy el mint karácsonykor... a hüvelyem is eléggé ki lett dörzsölve, ég fáj kiszáradt... a párom nem érti neki miért nincs ilyen gondja. azt hiszi et kifogás rászemről... most készülünk közösen nődokihoz, hogy világositsa már fel a kedvest hogy nem vagyok nemi beteg, csak nem birom ezt a sok szexet és érzékenyebb vagyok mindenre... sajnos....
2013. jan. 10. 16:19
Szex közben kerülhetnek bacik a húgyutakba, ezért ajánlott utána pisilni menni, akkor is ha nem kell, egy pár cseppet jó, ha kierőltet magából az ember... Egyébként a tőzegáfonya kapszula kiváló a problémára, és a Rovatinex is segít enyhébb esetekben.
2013. jan. 10. 16:06

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a problémám van, de csak most jöttem rá, hogy a "felfázásom" nem is valódi felfázás, csak a szexuális együttléttel van összefüggésben.

A barátommal óvszert használunk, mégis elég gyakran elő szoktak jönni a tünetek. Amíg nem tudtam, hogy ezzel van összefüggésben, egyből rohantam orvoshoz antibiotikumért, de hosszú távon ez nem megoldás..

Lehet ez esetleg az óvszer miatt? És érdemes a barátomtól is vizeletet venni?

82. f64f0d9a69 (válaszként erre: 81. - Annika21)
2012. dec. 20. 14:08

Ha már elkezdted, szedd is végig!

Mert a bacik rezisztensek lesznek és később már nem segít az antibiotikum.

Pontosan kéne tudnod mi okozta a gondot. Ezt csak orvos tudja megállapítani.

Találgatással nem jutsz előbbre! :(

2012. dec. 20. 12:59
nekem legelőször tényleg felfázás miatt alakult ki ez a dolog 6 évvel ezelőtt. most viszont pár napja a szexuális együttlét miatt. 1-2 napig csak kellemetlen szúró égető érzésem volt a hüvelymnél, meg erősebb folyásom lett. tegnap délutánra egyik óráról a másikra meg már nagyon véreset pisiltem. menni kellett az ügyeletre. kaptam antibiotikumot, mára jobban lettem, nem szivesen akarom folytatni a szedését. meg nem tudom ez mennyire van hatással a fogamzásgátlóra? kérdésem az lenne még... most fordult ez elő először. sokat olvastam utánna a dolgoknak hogy a gyakori együtlét okozhat hüvely irritációt és iy könnyebb a fertőzés esélye. azóta nem voltunk együtt a párommal. kell őt is kezelni egy ilyen egyszeri dolog miatt? ha igen akkor mivel? erre is olyat irnak mintha hüvelygombám lenne?
80. kteky
2012. szept. 23. 15:53
Az orvos szerint a cukorbetegség okozhat hólyag gyulladás. Szerintetek ha kiderülne h cukorbeteg vagyok és kapnék rá gyógyszert akkor megszünne a gyarkori hólyaggyulladásaim is?
79. mkjudit (válaszként erre: 78. - Mkjudit)
2012. szept. 14. 18:27
És amit elfelejtettem az előbb Tőzegáfonya kapszula!!!!! nagyon jó!!!
78. mkjudit (válaszként erre: 77. - Kteky)
2012. szept. 14. 18:25
Én javaslom a teafa olajos óvszert és valamilyen sikosítót azért, hogy ne sérüljön a hüvelyhám. A teafaolaj természetes vírus -és gombaölő. Lehet azért vagy beteg utána mert sérül a hüvelyhám. Nagyon jó még a Vitagy-C hüvelykrém, amit visszatérő húgyúti fertőzésre is ajánlanak, együttlétek után és attól függetlenül hetente 2x.
77. kteky
2012. szept. 13. 23:24

Sziasztok.

Azt hiszem én is csatlakozom azokhoz akik együttlét után lesznek betegek. Nekem a doki antibiotikumot adott együttlét után egy szemet. Ez még az elején működött is de annyira erős gombás fertőzést okozott h még most rosszabb mint volt. Lassan jövök rendben de még mindig beteg vagyok. Rengeteg teát ittam, cseppeket szedtem. Nagyon odafigyelek a mosakodásra, pisilésre stb. De semmi sem jó már. Gomba irtó kúrán is voltam 6 hónapig szedtem gyógyszert de semmi. Nekem most a Candiöl és Candisan cseppek lettek jók és persze diéta. Ezek szlovák termékek. Kifejezetten candida gombára. De még nem vagyok tünetmentes. sajna. Vannak tapasztalaitok aki ebből gyógyult ki. Ugy értem h az együttlét utáni bajból. Most talán a nitrofurantonint lesz a következő próba nálam csak irták h nagyon sok a mellékhatása.

2012. júl. 9. 23:54

Sziasztok. Meglep hogy ennyien szenvednek hasonló gondokkal. Nekem már 2 éve tart ez az egész most 18 vagyok. Először a hidegtől felfáztam utána egyre gyakrabban és azóta már leginkább minden együttlét után kijön a felfázás.(állandó kapcsolatban vagyok) Hol véres, baktériumos, volt már 4 keresztes is a vizeletem, ez akár 40 fokban is.


Anyukám orvos és ha valamiben biztos vagyok az az hogy nem tojja le a dolgot. Mivel mindig nagyon erősek voltak a fájdalmaim, rögtön antibiotikumot adott, hogy megoldjuk a dolgot, de ez már nagyon rég így megy. Most már kigyakoroltam, hogy együttlét után lemosdok és pisilek, jó esetben mindkettőt előtte utána, de ez nem mindig kivitelezhető :D Ha másnap reggel már arra kelek hogy kicsit valami fura, akkor rögtön vedelem a vizet és be a tőzegáfonya, hogy ne kelljen az antibiotikum. Tenyésztést többször csináltattunk mostanság már csak baktérium van a vizeletemben, vér nem.

Van még valami amit meg tudnék tenni a dolog érdekében? Ami a páromat illeti, nem hiszem, hogy vissza adnánk egymásnak, úgyérzem inkább bennem van a kutya elásva :D

2 hét múlva nőgyógyász és urológia... már előre feláll a szőr a hátamon :)


Tippeket, tanácsokat én is várok, hátha!

Köszi:) Jobbulást nektek!

75. Bogi0805 (válaszként erre: 74. - Hbarbi93)
2012. jún. 18. 13:28
Sziasztok!Évek óta küzdök én is a problémával. Szex után 24 órán belül előjöttek a felfázási tünetek, és hiába a tőzegáfonyakúra, hiába a sok folyadék, nagyon lassan múlt el. Természetesen a szexuális életünk rovására ment. Viszont megtaláltam a gyógymódot néhány hónapja. Nem olvastam semmilyen fórumon sem, még sosem, hogy valaki ezt egyáltalán próbálta volna, én is véletlen folytán jöttem rá. Együttlét után egy fél deci erős pálinkát megiszom, és nem jelentkeznek a tünetek. Először nem akartam elhinni, de teszteltem, és még akkor sem jelentkeznek, ha sűrűn élünk nemi életet. Természetesen ez is behatárolja az együttlétek időpontját, mivel nem ülhetsz utána a volánhoz, de talán ez kisebb probléma, mint a tünetek, vagy a szex mellőzése. Nem vagyok alkoholista, és talán senki nem lesz tőle az, ha kipróbálja. Tényleg minden itt olvasott tünetkezelést próbáltam már, és semmi nem használt, csak ez. Ha valaki kipróbálja a "pálinkakúrát", akkor várom a visszajelzést, hogy használt el. Bízom benne, hogy segítettem.
2012. jún. 15. 22:14

sziasztok! nekem is 2009 óta visszatérő bajom ez az egész. : ( kórházban is voltam vele, mikor átterjedt egyszer a vesémre. mostanában szerencsére egészen ritkán jön elő, én több jó tanácsot is kaptam a nőgyógyásztól, ami bevált, bár azt is mondta, hogy ezt elég nehéz megszüntetni, főleg ha valakinek hajlama van rá. de ha betartunk pár dolgot, akkor egyre ritkábban fog előjönni (és velem ez tényleg így van) és egy idő után elmúlik (remélem ez meg így lesz :D). először is a "derekunkra kell kötni" egy fél literes üveget, és állandóan nagyon sokat inni (lehetőleg minél kevesebb szénsavasat). sajnos nekem ez nem mindig szokott összejönni. a tőzegáfonya, vörösáfonya is tényleg jó, én a Cran c-t szoktam megelőzésre szedni. illetve a pannonhalmi teakeverékek között van vesetisztító és néha azt is szoktam inni egy-egy bögrével.

Ezen kívül minden pisilés előtt kezet mosok, és szexkor is nagyon vigyázunk a párommal, hogy neki is mindig tiszta legyen a keze, utána pedig rögtön el kell menni pisilni.

de ha mégis előjön a nyavalya, és már fáj, akkor egyből le szoktam hajtani másfél liter vizet és attól mindig jobb lesz, nem olyan kellemetlen a pisilés. nekem pedig az orvosok azt javasolták, hogy szedjek napi 3 cataflamot, hiszen az gyulladáscsökkentő és ahhoz nem tud hozzászokni a szervezet. tudom, hogy elég erős gyógyszer, de én amúgy is azt szoktam szedni és tényleg beválik. illetve olyankor folyamatosan iszom az említett vesetisztító teát is. : ) és kiegészítésként urellt szoktam venni, bár azt elég nehéz beszerezni, csomó gyógyszertárban még nem is hallottak róla, ez tőzegáfonya kapszula és elég drága. :S de ezek így együtt, meg néha külön-külön is szoktak hatni. : ) remélem kigyógyulunk majd ebből, mert tényleg borzasztó. : ( nektek is sok sikert! : )

73. zsülien (válaszként erre: 71. - Clarissa-mia)
2012. ápr. 11. 21:26
szia!Én is már vagy 4 éve szenvedek nőgyógyászati problémával és eddig semmi nem segített egy kivételével vettem magamnak zsurlófű teát amit mindennap vagy 5 bögrével iszok és walurinal tőzegáfonya kapszulát veszek be!Sokat kínlódom a vizeletemmel mert ég és csíp de már volt ettől nekem rosszabb helyzetem is,mert candida gombám hüvelygyulladásom és minden amit el tudol képzelni!
72. Clarissa-mia (válaszként erre: 71. - Clarissa-mia)
2012. ápr. 8. 11:55

Javítom: tőzegáfonyát

:-)

71. Clarissa-mia (válaszként erre: 69. - Loraa91)
2012. ápr. 8. 11:54

Szia!


Én is szenvedtem ezzel közel 3 évig. Urológusnál is jártam, aki végre megtalálta a bajt. Volt egy kövem a vese és a hólyag közötti vezetékben. Azt gyanították, az fertőz vissza mindig. Szerencsére sikerült kipisilni. Akkor még utoljára befertőzött, de azóta nincs ilyen panaszom. Ennek közel 2 éve.


Vörös áfonyát én is szedtem, tényleg sokat segített akkoriban. Illetve rengeteg folyadékot kell inni, hogy kimosódjon a hólyag.

70. 298b15dfdd (válaszként erre: 69. - Loraa91)
2012. ápr. 8. 11:16
Igyál meg egy üveg sört, egyszerre,persze lehet alkoholmentes,én speciel nagyon utálom,ám ilyenkor úgy iszom meg,mintha gyógytea lenne:) Nekem segít.Sok,sok folyadék,hogy átmosd a húgyutakat.
2012. ápr. 8. 10:56

sziasztok!


1 éve szenvedek a visszatérő hólyaghuruttól. Volt már minden: csípős vizelet, vérrel, vér nélkül, amit csak el lehet képzelni. Persze rohantam is orvoshoz, és antibiotikumokat kaptam: Monuralt, Cifrant és Nitrofurantoint. Kérdeztem, hogy a páromat (állandó párkapcsolatban élek, fogamzásgátlót szedek 1,5 éve), nem kellene-e kezelni, erre az volt a válasz, hogy nem, mert ez "cystitis", nyugodjak meg, ezt nem passzolgatjuk. Mondjuk a páromnak soha nem volt problémája, persze lehet simán tünetmentes... Mindent próbáltam, szeretkezés után pisi, satöbbi, DE tegnap megint előjött. Iszom a cickafark teát, meg kamillát, várom a csodát, tudom, hogy előbb-utóbb elmúlik, de azt is, hogy idő után megint fellángol.

Látom sokan küzdenek hasonló problémával, és látom nagyon sok orvos alkalmazza a "antibiotikumot nekiés kész" elvet, én ezért nem megyek már orvoshoz. Lázam és derékfájdalmam sose volt, csak hinni tudom, hogy nem fordul komolyabbra a baj.


A tőzegáfonyát még nem próbáltam, majd ma megyek valami 0-24ig nyitva tartó gyógyszertárba és beruházok, úgy tűnik sokaknak segített.

Van esetleg valakinek egyéb tipp? Aki nagyon szenvedett és véégre sikerült megszabadulnia tőle?

Köszönöm előre is!

2012. márc. 15. 08:38
Holnap reggel mehetek ügyeletre miwel ma nemtudok sehova mert ünnep van...az ügyeleten elküldhetnek akár az urologiára? vagy onnan elküldhetik tenyésztésre a vizeletem?
2012. márc. 14. 16:51
akkor megyek nődokihoz megint aztán remélem elöbbre jutok már...lehet azért nem talált semmit akkor mert amikor mentem már elmult a csipő vizelet...mert kaptam rá gyogyszert...
66. farah
2012. márc. 14. 14:26
Látod, csak gombára ! Én azért mennék első körben inkább nőgyógyászhoz, mert neked is akkor jönnek elő a tünetek, ha együtt vagytok a pároddal. Nem tudom nálatok mennyibe kerül maszekon a nőgyógyász. Nálunk 7 ezer egy alkalom, de ebben benne volt a rákszűrés, és az összes létező kórokozóra, gombára, nemi betegségre leszűrt, a kontrollért pedig már nem kellett fizetni. Szerintem ennyit megért. Persze lehet menni SZTK-ba is, de ott megint fennáll a veszély, hogy könyörögni kell neki, hogy csinálja meg a szükséges vizsgálatokat. Ha a nőgyógyász nem talál semmit, akkor még mindig marad az urológus. Ja ! És a háziorvos nem volt hajlandó kiírni vizeletvizsgálatra, a nőgyógyász meg egyből adott beutalót arra is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook