Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hőség hatása a szervezetünkre fórum

Hőség hatása a szervezetünkre (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hőség hatása a szervezetünkre

10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2019. jún. 14. 18:35
Hideg vízzel ne hűtsük a testet, ne tusoljunk, max. langyossal.
2018. szept. 17. 02:40
lenyeges a sok folyadek ivasa!eshogy akinek nincs legkondija/tudom sok embernek nem tellik ra/akkor sotetitse be az ablakokat/vki ajanlotta itt a gyekenyt ami nagyon jo erre a celra/escsak kora reggel vagyt keso este szelloztessetek amikor mar nincs olyan meleg!
8. syria (válaszként erre: 7. - 301ae9b789)
2018. aug. 9. 19:11
Végül is a lényeg, hogy valami árnyékoljon. Ilyen 37 fokokban nem elég amit eddig csináltam, hogy szórófejes flakonból benedvesítettem a vászont. Belenyomom egy lavór vízbe, kicsavarpm, úgy akasztom vissza. 2 óra múlva lehet ismételni. :(
7. 301ae9b789 (válaszként erre: 4. - Syria)
2018. aug. 9. 12:30
Nálunk a férjem tök jó dolgot talált ki. Pár száz forintért vett egy csomó napozó gyékényt. Ezeket felszerelte a napsütötte oldalra az ablak és ajtó elé. Éjjelre szépen felhajtjuk,levesszük, nappal remekül árnyékolnak. A forró égövben lehet ilyet látni, hangulatos is, ahogy a szellő meglebbenti őket. 😊
2018. aug. 9. 12:23
Jó kis kimásolt cikk, de aki máshol nem olvassa, annak hasznos lehet. Mivel ez csak fokozódni fog az elkövetkező években,itt már magasabb szintű dolgok kellenének. Konkrétan, itt fogunk élni egy mediterrán éghajlatban, kontinentális éghajlati szokásokkal, infrastruktúrával stb. Brutális lesz!
5. syria (válaszként erre: 2. - Hpetra22)
2018. aug. 9. 09:09
És szakács, lángossütő, pék, postás?
4. syria (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. aug. 6. 20:16

Kimaradt a cikkből a lakás hűtése: klíma, ventilátor híján, vagy azokat kiegészítendő árnyékoljunk ahol és amikor csak lehet!

Nálunk mindig le van engedve a redőny, be van csukva a spaletta ahová éppen süt a nap.

A délre néző bejárati ajtónk fölött van egy 90*40 cm-es világító ablak, az ajtón egy 20*80 cm-es kitekintő ablak. Ezekre már évekkel ezelőtt varrtam kánikula idejére olyan árnyékolókat, amik kifelé fehér vászon, befelé a lakásban használt textilek maradéka. Idáig elég volt. Most az találtam ki, hogy a délre néző sötétbarna ajtóra kívülről rálógatok egy másra már nem jó fehér vászonlepedőt. S hogy fokozzam a hatást, megnedvesítem, amikor megszárad. (Most hét végén 2-3 óránként kellett.) A párolgás kiválóan hűt, ahelyett, hogy a sötét szín beszívná a meleget. Eredményként az előszoba hőmérséklete 1-2 fokkal kevesebb lett.

2018. aug. 6. 16:55

Ok, meleg van, nyár van. Mikor legyen kánikula, ha nem most?

Minden évben elhangzanak ezek a tanácsok különböző csatornákon.

2018. aug. 6. 12:19
Nem lennék most építőmunkás vagy autópályaépítő, az biztos.
2018. aug. 6. 10:31
Ez a nyár nem szűkölködik a meleg, sőt forró napokban. A teljesen egészséges, fiatal felnőtt szervezet még könnyedén megbirkózik ezzel, de az idősek, a betegek és a gyerekek már nehezebben. Előfordulhat, hogy a magas hő hatására a szervezet általános működése felborul, ami akár életveszélyt is okozhat.

Ugrás a teljes írásra: Hőség hatása a szervezetünkre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook