Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honey története - méhgyulladás kutyáknál fórum

Honey története - méhgyulladás kutyáknál (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Honey története - méhgyulladás kutyáknál

1 2
2012. dec. 18. 15:09

Nálunk hála Istennek jó vége lett egy betegségnek... van egy ivartalanított szuka kutyusunk, akit már így kaptunk. Egyszer nagyon levert és beteg lett, nem evett, és teljesen másképp viselkedett. olyan rezignált volt, mint akinek minden mindegy már...Kiderült, hogy rosszul lett annak idején elkötve a petevezetéke, az egész méhe és minden kismedencei szerve gyulladásban volt, tele gennyel.. Az orvos szerint pár napon belül szörnyű kínok között elpusztult volna. Nem volt már fiatal, 8 éves is elmúlt... Megműttettük, kivetettük a méhét, szegény kicsim pár napig még a garázsban kókadozott, alig evett a nyakára erősített gallér miatt, de aztán lábra kapott,és olyan lett, mint még soha! Mintha kicserélték volna! Felszabadult, jókedvű, játékos, ugrándozó kutyává vált, ilyennek addig nem is ismertük. Szegény, mióta szenvedhetett már... Most a 11. évét tapossa, remekül van,és nagyon sok örömet ad nekünk. :)

Tanulság talán mindazoknak, akik ivartalanítás mellett döntenek: soha nem szabad csak a petevezeték-elkötést megcsináltatni, és nagyon mg kell nézni, ki az az orvos!

2012. dec. 18. 15:06

Sajnálom nagyon az elpusztult kutyusokat:)))

Nekünk az orvos javasolta az első tüzelés után az ivartalanítást,mert kölyköket úgy sem akartunk.Kicsit bánom már hogy így siettünk,mert rendkívül okos kislány.De a fiam nagyon aggódott miatta,mert ez gyakori betegség lányoknál.

2012. dec. 18. 14:34

Nekem nyáron ment el a vizslalánylényem..nem méhgyulladástól hanem a csecsemőmirigye robbant fel a melegtől..öt éves volt..átérzem a bánatod.

Nekem nem a kertben van hanem itt a lakásban ,úgy érzem ,hogy itt kell lennie..majd ha el tudom engedni akkor én is eltemetem az urnáját a kertben...Küldök neked egy búcsúverset,amit egy kutyás könyvben találtam,szerzője ismeretlen,én az urnára írtam fel,minden szavát érteni fogod:


"Kértem Szent Pétert,hadd maradjak itt,

A gyöngyfényű kapu előtt.

Jól viselem,ugatni sem fogok,

Csak türelmesen várok.

Égi csontot rágcsálva ülök,

bármilyen sokára jössz is.

Úgy hiányoznál,ha egyedül mennék be,

Nem érezném magamat a Mennyországban!!"

2012. dec. 18. 13:58
:,(((( Nekem három "lányom" van, még nincsenek ivartalanítva, de minél hamarabb elakarom végeztetni ezt a beavatkozást rajtuk, mert én is féltem őket nagyon!
3. andi31 (válaszként erre: 2. - Megi04)
2012. dec. 18. 13:54

Sajnálom ... :-( Nálatok is ilyen gyorsan zajlott?

Akkor gondolom ivartalaníttatod majd a pulit - úgy nem eshet át elvileg ezen a betegségen.

2012. dec. 18. 13:22
:(( Én ősszel éltem ezt át..:(( Most is van egy puli lányom,félek is nagyon,mert nem akarok kölyköket..:((
2012. dec. 18. 13:08
Fájdalmas történet kuytámról Honey-ról, aki fiatal kora ellenére röpke 2 nap alatt távozott evilágról - egy lappangó betegség, a méhgyulladás miatt. Célom a cikkel nemcsak az, hogy könnyet csaljak mások szemébe - az enyémből már elfogytak a könnyek - de az is, hogy segítsek másokon, ha ne adj Isten hasonló tüneteket produkálna a négylábútok.

Ugrás a teljes írásra: Honey története - méhgyulladás kutyáknál
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook