Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
2015. márc. 5. 09:51
bocsi, de nem tud valaki segíteni abban hogy be lehet e állítani azt ha érkezik hozzászólás kapjak egy email-t?
2015. márc. 5. 09:49
áááá, jó hír 5,2 kg fogyásom van :-) 3 hét alatt!!
16336. MILKA7 (válaszként erre: 16335. - Bibika)
2015. márc. 2. 21:50

Én a diavellnestől a 4:1-ben 0 % kalóriás édesítőt használom.

Elég húzós ára van, de valóban 4X édesebb, mint a cukor, így kevesebb kell belőle és kitűnően lehet vele sütni is.

És nyalánkságokat, sütiket rengeteget félét találsz a naplókban vagy a dukan receptklubban.

És pudingot is lehet csinálni 0,1-es tejjel, de a sűrítésnél kell vigyázni.

Kis mennyiségű keményítő megengedett, de jobb alternatíva a konjac liszt.

16335. Bibika (válaszként erre: 16334. - MILKA7)
2015. márc. 2. 19:57

Koszi az utbaigazitast, ezentul igy fofgom csinalni.

Amugy ti milyen edesitoszert hasznaltok?Es zabkorpaval es edesitoszerrel csinalhatok valami nyalanksagot? Es szabad pundingot csinalni, edesitovel es sovany tejjel?

16334. MILKA7 (válaszként erre: 16333. - Bibika)
2015. márc. 2. 13:02

A támadó szakaszban 1,5 evőkanál zabkorpát fogyasztunk, a lépegető szakaszban pedig 2 evőkanállal naponta.

A kis palacsinták receptje jó, de a búzakorpára nincs szükség. Természetesen zsiradék nélkül kisütve.

Egyébként 0,1 -es joghurttal is működik.

16333. Bibika
2015. márc. 1. 18:55
Sziasztok! En a nagy elegedetlen....en a Dukan dietat egy roman nyevu konyvbe olvastam, ott az allt h a 2 kanal zabkorpat egyutt 1 kanal buzakorpaval, egy tojassal es egy kanal sovany tehenturoval kis palacsintakat kell csinalni es azbbol eddegetni.Itt mindenhol a 1-2 kanal zabkorpat jaurttal olvastam.Az hatasosabb? Vagy en ertettem egeszen felre az egeszet?Koszonom es tovabbi jo ...fogyast mindeninek
16332. 12d083b51b
2015. febr. 26. 10:59

[link]


[link]


Recepteket ezekben is találsz, az én receptes naplómban is van.

De a többi Dukánozós társunknak is szinte mindnek van receptes naplója.


Olvass vissza ebben a fórumban, akinek a nevével találkozol, megnézed az adatlapján az "interaktivitás" oldalon, biztosan találsz receptes naplót, és azokat olvasgatva, tudsz recepteket gyűjtögetni.

16331. Bibika
2015. febr. 26. 10:06
Es recepteket hol talalok?
16330. Bibika
2015. febr. 26. 10:05
Sziasztok.Egy kerdesem van, sokan beszelnek a szakaszokrol, elso, masodik harmadik, melyikek azok?
16329. Bibika (válaszként erre: 16321. - 12d083b51b)
2015. febr. 26. 09:59

Szia, olyan kis zab illetve buzakorpas palacsina feleket eszem, de ritkan, nem mondhatom h kivanom a kenyeret csak ha olyansmit eszek akor.Azon kivul csak csirket ettem, termeszetesen bor es zsiradek nelkul, fuszerezve es teflonos tepsibe sutottem.sonkat is dietetikus csirke sonkat ettem.Olvastam, es nagyon be is tartottam.A merleggel nem dicsekszem de a ruhaimaon, foleg combbol latszik:)

Ugyhogy haladok elore, koszonom valaszod

16328. vizslava
2015. febr. 25. 16:42
Hála az égnek, nálam működik a diéta lazább változata is. Szerintem a Dukan előírásokat totálisan betartani soha nem tudtam volna. Azt se állítom, hogy nem szoktam "bűnözni", mert ha valami normál kaját főzök, egy-két villányit eszem belőle ha jól esik. A cukrot sem zártam ki teljesen az életemből, mert már megtapasztaltam, hogyha leesik a cukorszintem, kezem-lábam remeg. Így, hogy lazább a diéta, így is néha nagy fáradságérzet lesz úrrá rajtam, ami nyiván a szénhidrát hiányából ered. A napi korpamennyiség helyett inkább más szénhdrátot eszem általában. A kúra elején jobban tartottam a Dukan ajánlásokat, de ez egyrészt súlyos székrekedést okozott, így magam változtattam a dolgokon azzal, hogy ha attól leáll a fogyásom, akkor visszaveszek az engedményekből, de ha így is fogyok, akkor nem sanyargatom a szervezetemet fölöslegesen. Hiszen a cél a fogyás, nem pedig az, hogy beteg legyen az ember. Az elején 5 támadó napig bírtam, akkorra elegem lett az egyoldalú táplálkozásból. Az 5 nap alatt kb. 1,5 kg ment le. Páromnak ugyanannyi idő alatt kb. 4 kg. Ilyenkor a fölösleges víz távozik, nincs tényleges fogyás. A támadás után 2 hétben nehezen indult el a fogyás, de most már átlagban a heti 1 kg mindig megvan. Még nincs két hónapja a diéta kezdetének, de 13 kg-ot fogytam.
16327. MILKA7 (válaszként erre: 16326. - Végigcsinálom)
2015. febr. 23. 13:49

Nem kell lemondani az édességről.

A zabkorpából hihetetlen mi minden édességet lehet készíteni.

A mostani kedvencem a bögrés-mikrós: a bögrébe beletesszük a 2 evőkanál zabkorpánkat, hozzá egy evőkanál zsírszegény kakaópor, egy teáskanál édesítő (nálam a diavellnes-es 4:1-ben vált be) késhegynyi szódabikarbóna. Jól elkeverjük, ráütünk egy tojást és 2 evőkanál zsírszegény tejet és újra elkeverjük. A bögre belső szélét szalvétával letöröljük és megy a mikróba 3 percre. (750 fok) Ha lejárt az idő még várok fél percet és kiveszem a bögrét.

A sütit kiborítom belőle és még melegen megeszegetem. Lehet rátenni vanilia pudingot, vagy vaniliás túró krémet. Annyira fini...

És ez csak egy a sok közül.

Persze, ha nem kívánod az édeset...az más...:-)

2015. febr. 23. 13:19

Sziasztok!

nem tűntem el! :-) nem adtam fel! Köszönöm a biztatást! Nekem sokat segített egy telefonos app, amiben be lehet állítani saját motíváló mondatokat hogy pl naponta hangjelzéssel megjelenjen. :-) Már a 2. szakaszból eltelt 1 hét és még mindíg csak 3 kg de nem vagyok már elkeseredve, mert nem kívánom az édességet :-) ha csak ezt profitálom a diétából , már megérte. KITARTÁS MINDENKINEK!!

16325. 12d083b51b (válaszként erre: 16324. - MILKA7)
2015. febr. 23. 09:56

Kivétel erősíti a szabályt! :)))

Most már elmondhatom (3 nap van hátra a III. szakaszból), hogy könyv nélkül... csak amit a net-en találtam, ill. itt a hoxán az "előttem járók" segítségével, receptjeivel, naplóik olvasásával sikerült egy turnust végig csinálnom! (Majd nyár elején kezdem az újat!)


Egyébként nálam 5 nap Támadás alatt 3 kg ment le! és igen-igen boldog voltam!!!!

16324. MILKA7
2015. febr. 23. 09:22

A támadó szakaszban nagyon fontos a minimális só fogyasztás, ugyanis az a cél, hogy a zsírszegény fehérjében gazdag, szénhidrátban szegény étrend mintegy "kipréselje" a szövetek közötti vizet.

Ennek ellenére nagyon fontos még a megemelt folyadék bevitel és a napi másfél evőkanál zabkorpa.

Nagy súly feleslegnél ( 20 kg fölött ) elvárható a nagyobb súlyveszteség, de azért ez nagyon egyéni.

Nekem ( 40 kg-os felesleggel ) 3,4 kg ment le a 7 napos támadás alatt.

A könyv folyamatos olvasgatása, "bújása" elengedhetetlen - szerintem - a diéta alatt.

Tapasztalatom az, hogy itt a fórumon szinte mindenki hamar feladta, akinek nem volt kezében a könyv.

16323. 12d083b51b (válaszként erre: 16322. - Danny68)
2015. febr. 23. 09:17

A natúr, sovány joghurtot engedi, én abba kavarom bele a napi kötelező zabkorpát. Egy kicsit hagyom benne állni, és így már tökéletesnek tartom. Sőt, most úgy gondolom, hogy Dukán-után sem fogom elhagyni...


... gyümölcsöst én nem ettem, mások gyümölcs-aromával ízesített joghurtot viszont igen!!!

16322. danny68
2015. febr. 23. 09:13
Sziasztok! elkezdtem en is a dietat ,tul vagyok az elso 2 napon eleg jol ment ,viszont ma a parom vett nekem egy csomo joghurtot 3,5 % natur ,0% os gyumolcsost es Actimelt ,ezekbol egyik sem fogyaszthato ugye??
16321. 12d083b51b (válaszként erre: 16320. - Bibika)
2015. febr. 22. 07:58

Ment a privi!

Egyébként nem látom az étkezésedből a napi kötelező zabkorpa-adagodat.

Csirkét hogyan csinálod, mert ugye semmi zsiradék, olaj nem lehet és szigorúan csak bőre nélkül!!! A sonka is, ha sertés, akkor tiltott = nem javasolt még akkor sem, ha diabetikus = az csökkentett ch-s, itt viszont nemcsak ch-t, de zsír-bevitelt is csökkentünk!!! Dr. Dukán csak a csirkét és pulykát, (bőre nélkül) a halat és a sovány-marha-húst engedi.

Szóval alaposan olvasd át, mit, hogy enged, és mit nem javasol dr. Dukán, amennyiben valóban komolyan gondolod. És ha még a napi kötelező minimális mozgás is meglesz, akkor egész biztosan jönnek a sikerek is!

16320. Bibika (válaszként erre: 16319. - Bibika)
2015. febr. 21. 22:07

Megtalaltam, csak azt nem tudom h hogy kell beirni h lassatok ti vagy sem.De nem jeloltem be semmi olyat h NEM

Szep estet

16319. Bibika (válaszként erre: 16315. - 12d083b51b)
2015. febr. 21. 22:00
Ok, hol talalom a naplot?
16318. Bibika
2015. febr. 21. 21:58

Sziasztok! Nagyon el vagyok keseredve, lanyok! A kurat 7 nap tiszta proteinnel kezdtem, es nagyon is betartottam.& napra gondoltam mivel sok a sulyfelesleg es gondoltam jobb, az 5.napon alltam merlegre, es 1 kg minusz volt....az nem tul keves?

Leteik hogyha mar nagyon regota van a sulyfeleslegem, nem fog olyan hamar lemmeni???? Elegge el vagyok kenodve.Egy ismerosom elso 5 protein nap utan 5 kg t adott le...

16317. 12d083b51b (válaszként erre: 16316. - Helena66)
2015. febr. 20. 09:25

Nagyon sajnálom, ha ilyen tüneteid vannak, valószínű én sem erőltetném.

Persze ha már esetleg 1-2 Támadás-napon túl vagy, akár ennyivel is folytatnám a helyedben a Lépegetéssel, ha az sikerülne. Ott azért már a napi zöldségek ehetőek levesnek, főzeléknek, párolva, nyersen. De te tudod, majd látod.

Egyébként ha van más út, melyen célodhoz érsz, akkor teljesen mindegy milyen módszerrel... a lényeg, hogy sikerüljön elérned. Azért ha írod a naplódat is, ... vagy akár ide írsz a továbbiakban is, jó lenni tudni, hogyan haladsz és milyen módszerrel, milyen ütemben...

16316. helena66
2015. febr. 20. 09:05
Jah továbbra sem megy nekem ez az öt fehérje nap. Azt hiszem hagyom és próbálok valami egészen mással beindulni, azután folytatom a lépegetéssel. Már nem is a kattanás hiányzik, egyszerűen minden délutánra fáj a gyomrom és lédús kajákat pl. almát kívánok. Lehet az influenzám miatt most egyelőre nem megy ez nekem.
16315. 12d083b51b
2015. febr. 19. 08:44

Kedves Bibika!

Kedves Végigcsinálom!

Ha elfogadtok tőlem egy tanácsot, kezdjetek el írni egy nyilvános naplót, amelyben naponta írjátok, hogy miket ettetek, ill. a mérlegelési eredményt.

Ha a naplót úgy állítjátok be, hogy engedélyezitek ott a hozzászólásokat, akkor a bejegyzéseitek mi, többi Dukános, majd ott fogunk tudni reagálni, és amit esetleg úgy látunk, írjuk, hogy mi hogyan csináljuk, vagy éppen hogyan nem csináljuk.


A napló egyébként arra is jó, hogy saját magunkat ösztönözzük vele, ha esetleg egy kicsit alábbhagyna a kezdeti lelkesedésünk!


Persze, ez csak egy tanács, mindenki maga dönti el, hogy ír-e naplót vagy nem!

16314. 12d083b51b (válaszként erre: 16313. - Végigcsinálom)
2015. febr. 19. 08:38

Üdv a csapatban neked is!

Ne légy elkenődve, előfordul az ilyen. Nem hiszem, hogy ez a 2,0 kg valóban elveszett. Inkább gondolok arra, hogy a reggeli "salaktalanítás" nem volt annyira eredményes, mint kellett volna.

Illetve arra is nagyon oda kell figyelni, hogy a kajával bevitt só mennyisége minimális legyen! Ugyanis a só megköti a szervezetben a vizet, és ennek az eredménye is lehet akár 1-2 kg túlsúly!


Csak csináld tovább a második szakaszt, persze nagyon oda-figyelve, hogy miket eszel, és azokat milyen módon, hogyan készíted el!!!

Menni fog az neked is!

2015. febr. 18. 22:07
Sziasztok! Csatlakoznék. kicsit el vagyok kenődve. Túl vagyok egy 5 napos támadó szakaszon, ahol szépen leolvadt 2 kg, aztán a második szakaszban leolvadt a 3. kg, és most visszajött 2kg !? :-(
16312. Bibika (válaszként erre: 16285. - 12d083b51b)
2015. febr. 18. 18:14
Sziasztok! Koszi a biztatast neked is, ahogy irtam aharmadik napnal vagyok csak, nem panaszkodom.Egyelore nem vadaszom a recepteket hiszen, sjanos, nem vagyok valami onyha tunder de igyekszem.Koszi es sok sikert neked is es gratula az eddigi elert eredmenyhez, ugyes es kitarto vagy
16311. Bibika (válaszként erre: 16284. - Vizslava)
2015. febr. 18. 18:12
Koszonom szepen a biztatast, nem volt idom irni, de hetfotol nekikezdtem, a harmadik napnal vagyok tehat. Nem mondom h nehez de amugy is kivanos fajta vagyok, es nehez mast vagy maskepp enni a csaladod mellett.Egyelore 7 nap protein nappal kezdem, aztan 5-5 nappal szandekozom folytatni.Koszonom a hozzaszolasotokat es tovabbi kitartast mindenkinek!
16310. 12d083b51b (válaszként erre: 16309. - Helena66)
2015. febr. 18. 14:14

A helyedben most már várnék még 1-2 hónapot, hogy a friss zöldségek előkerüljenek, mert akkor sokkal könnyebb lesz kompromisszumokat kötnöd!

Másrészt addig meglehet, célszerű lenne gyűjtögetnek olyan Dukános-recepteket, amelyek az eddigi fogyód alatt nem voltak terítéken, talán

akkor ez is segítene majd az újra-kezdésben.


Nekem még 9 napom van hátra a III. szakaszból, utána leszek a IV-esben. Azt az időt már megoldom az eddigi csirke-pulyka-hal-belsőség-gomba-szója variációkkal és persze tojás-saláta, tojás-pörkölt. Száraz trappistát én is eszek.


Majd tavasz végén, nyár elején én is folytatom a még hátralevő kilókkal.

16309. helena66 (válaszként erre: 16308. - 12d083b51b)
2015. febr. 18. 12:49
De inkább a csirke és a pulyka volt a fő husi, meg a tengeri hal, nem nagyon szeretem,de ahogy beindult a fogyás nem érdekelt,hogy nem ízlik, a sertés és a malac csemege volt. Egy dolog amiről nem tudtam lemondani a sajt, ezen a fórumon sokszor olvastam,hogy tilos, mert nálunk nincs light sajt, ami megfelel a kritériumoknak, de úgy látszik, ha az ember igazi kövér,akkor ezekkel a könnyítésekkel is hat a diéta, magamban mindig úgy fogalmaztam, hogy "light Dukan" diétát csinálok. emellett azonban heti 5-6 alakalommal kardióztam. És baromi jól éreztem magam, most egyelőre sajnos nem találom a visszavezető kattanást az agyamban, pedig húsz kiló nagyon fölösleges.
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook