Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan mentsünk meg egy házasságot? fórum

Hogyan mentsünk meg egy házasságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. márc. 23. 21:11
Engem nem zavar,ha nem segít a párom.Nem ez lesz a legnagyobb problémánk a kapcsolatunkban szerintem.:) Ha majd lesz egyáltalán.Megpróbálom beosztani az időmet,és végezni a dolgomat.Sosem vártam el,hogy főzzön,vasaljon, mosogasson.Reggeltől szinte estig dolgozik,hogy jól éljünk.Én "csak" napi 8 órában.Mellette bőven van időm a háztartásra, és szívesen is csinálom,nem esik nehezemre!:) Egy lakás, háztartás rendben tartása,meg egy ebéd megfőzése nem hinném,hogy gondot jelent még számomra.S miután végeztem még a gyerekkel is tanulok. Hisz ez a dolgom,nő vagyok.Azt nem mondom,hogy semmit nem csinál,mert sokat segít.:)De,ha nem tud,nem fogok érte hisztizni.
40. b8103f009a (válaszként erre: 39. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 20:47

És miért nem veszi ki a részét ebből, ha te is dolgozol?! (mert nem segít, a kötelességét teljesíti ha teszi a dolgát otthon)

Bízz rá néha pár napot, vagy osszátok el az otthoni teendőket, időtöknek beosztásotoknak megfelelően. Vigye a gyereket, hozza is néha, meleg vacsora is legyen, meg mosott vasalt ruha is, rend otthon, tisztaság, gyerekkel foglalkozzon, és lássa is el...stb. Majd megtudja, mitől vagy fáradt. Bírom az ilyen pasikat... Gusztustalan!!!!!!!!!!!

39. cucomuco (válaszként erre: 32. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 20:37
bocsánat csak nem ülök itt egész nap...szóval...igen dolgozom, gyereknevelésbe, vigyázásba nem segít be...mit nem csinálok jól??? nem úgy viselkedem ahogy szeretné, mert folyton stresszes, ideges vagyok, régen kiegyensúlyozottabb voltam, a múltban meg sok minden volt, nem kettőnk között, hanem szüleimmel, stb...belefáradtam a megfelelésbe, még magamnak sem tudok megfelelni...
38. 130454e42d (válaszként erre: 36. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 14:11
Igen, kell a külső segítség. De az is kell, hogy az ember is tegyen valamit, legalább annyit, hogy segítséget kér. Anélkül nem megy. Mondani kell, beszélni róla, megpróbálni megmagyarázni, mert kívülállónak sokszor érthetetlen.
37. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 14:07
igen, tudom hogy mit jelent epp ezert tudom, hogy ez nem ugy mukodik, hogy majd kivulrol valaki lep a problemas szemely helyett.
36. b8103f009a (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. márc. 23. 13:24

Nem te írtad lejjebb, h szorongással, Irreális félelemmel küzd? Ezek pszichés problémák. Tudod ez mit jelent? Ritka az a beteg, aki tud magán segíteni úgy, hogy nincs valaki mellette, nincs segítsége. És igen, ha a társamnak problémái vannak, akkor foglalkozok vele, és fordítva is így kellene lenni ennek egy normális kapcsolatban.

Továbbra sem értem azokat a nőket, akik szerint csak nekünk kellene megtenni mindent a jól működő házasság érdekében, miközben a teremtés koronái várják a sült galambot, vagy új izgalmakat keresnek maguknak. De akinek ilyen pasi megfelel, az meg is érdemli, küzdjön egy életen keresztül feleslegesen.

2013. márc. 23. 13:00
Van egy nagyon jó mondás: amit egy jó szeretkezéssel nem lehet elintézni, azt nem lehet elintézni :)
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 12:52

"Ha a feleségnek problémái vannak, akkor pontosan a pasinak kellene leültetni a feleségét, és..."

Itt hibás a gondolatod, mert ha maga nem teszi meg az első lépést, akkor sehova nem fog eljutni. De vitathatatlanul kényelmes álláspont azt szajkózni, hogy mit nem tesz meg a másik, és neki mit kellene.

33. b8103f009a (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. márc. 23. 12:37
Persze, h nem egyszerű, ha pszichés gondjai vannak valakinek. De a társának pont az lenne a dolga, hogy segítsen, és nem az, hogy rontson a helyzetén még, kritizálja, és ilyen helyzetben is az egója legyen a legfontosabb. Ha a feleségnek problémái vannak, akkor pontosan a pasinak kellene leültetni a feleségét, és átbeszélgetni vele a problémákat, nem elhallgattatni, a szőnyeg alá söpörtetni vele, nem tudomást venni róluk. Inkább együtt kellene kitalálni, mi lehetne a megoldás rájuk.
32. b8103f009a (válaszként erre: 29. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 12:32

Miért nem segít be, és mibe? Egyébként otthon nem neked segít, hanem a dolgát végzi.(neki is kell legyen, nem csak neked) Miért nem ültök le megbeszélni, ha úgy érzed szeretitek egymást?

És, hol a tisztelet, a megbecsülés? Mit nem csinálsz úgy, ahogy kéne? Mi volt a múltban, amin rágódsz? Nem árulsz el túl sokat, így csak találgatni lehet.

31. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 12:22
Otthon vagy, vagy dolgozol?
30. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 12:22
És mondtad neki, hogy segítsen be?
2013. márc. 23. 12:19

Nem gondolom, hogy temetni kellene a házasságunkat, tudom hogy szeret, én is szeretem, de nem segít be, ha meg valamit nem úgy csinálok ahogy kéne akkor meg egyből meg kapom, hogy mit nem csinálok jól.

Igen, nem vagyok megelégedve magammal, ez is kihat a dolgokra, de ha elmondom neki akkor az a reakció, hogy de hát miért, nincs okom rá, meg ne a múlton rágódjak.

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 12:07

Ez nem ilyen egyszerű.

Ha az egyik fél kizárja a másikat (lásd: el sem mondja, hogy mit érez, gondol), akkor ha meggebed sem tud rajta segíteni a társa.

27. b8103f009a (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2013. márc. 23. 12:00

Igen, ez is lehet. De akkor hol a férje, a társa, akinek mellette a helye a bajban is, h segítsen?!

Hmm, ha a férjem bajban van, azt magamtól is észreveszem, és segítek, ahogy tudok. Fordítva is így kell ennek működni, különben egy kalappal nem ér az egész.

26. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - 15a59cbe4c)
2013. márc. 23. 11:53
azért gratulálok, hogy három sor alapján halálra tudsz ítélni egy házasságot:/
2013. márc. 23. 11:53

Ajánlom ezt a filmet végignézni. Aztán szabad gondolkodni a továbbiakon.


[link]

24. 15a59cbe4c (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 11:51

Akkor ezt nem kell megmenteni. Igaz Szeretetnél nincs csak vádaskodás, ott van megértés is.

Nem kell mindent megmenteni.

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 11:51

Annak, hogy folyton fáradt vagy és nincs kedved a szexhez sok oka lehet. Ennek kellene utána nézni. Lehet depresszió, lehet pajzsmirigy probléma, lehet, hogy szándékosan fárasztod el magad tudat alatt, hogy eltávolodjatok, lehet, hogy minden terhet neked kell cipelni... és biztos vannak még.

Első sorban szerintem ezt kellene megtudni.

22. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 11:51
Folytonos szorongással és irreális félelemmel küzd, ami testi panaszokat okoz nála. Egyáltalán nem biztos, hogy valójában túlterhelt.
21. b8103f009a (válaszként erre: 20. - Bd55e3f068)
2013. márc. 23. 11:48
Mivel azt írta, h nagyon fáradt, kimerült, és időpazarlásnak véli már a szexet is, ebből arra lehet következtetni, hogy egyedül végez otthon mindent. Persze lehet, h nem így van, de ezt sugallta. Igaz, túl sokat nem árult még el, hogy teljesebb képet kapjunk. Talán a munkahelyén is elfárad, vagy esetleg gyesen van, az sem mindig leányálom, de akkor legalább elvégez az ember nyugodtan otthon, viszont egy csomó más probléma forrása lehet.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 11:33
Én ennyire nem rohantam előre a visszabogozásban, és nem feltételezem rögtön, hogy a férj a hibás teljesen a kialakult helyzetért. Persze lehet, hogy így van.
19. Zamila (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 11:30
Ez nagyon nehéz dolog,de tényleg csak úgy tudjátok megoldani ha beszélgettek,lehet éjszakákat kell ezzel töltenetek,de máshogy nem fog menni.Kérd,hogy mondja el mi zavarja őt,mi a rossz neki,min tudsz Te változtatni,aztán Te is mondd el neki,és ha keményfejű is,és nem ismeri el a hibáit,akkor mondd neki,hogy ok.lehet,hogy ez nem hiba,de téged zavar és változtatnia kell ezen.Persze,azt le kell tisztáznotok,hogy egyáltalán Ő akarja-e megmenteni ezt a házasságot,vagy nem,mert ha nem,Te megfeszülhetsz,akkor sem fog menni.Egyedűl nem.Azt is mondd el neki,hogy miért nem kívánod a szexet,hogy tudja,tisztában vagy vele,hogy ez nem normális dolog.Egyet viszont ne tegyél,ne feküdj le vele csak azért,hogy ne legyen vita,vagy elégedetlenkedés.Megöli a lelkedet,és tényleg rámegy a házasságod.Nekem ráment.
18. b8103f009a (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. márc. 23. 11:13
Ahogy azt sem, h bármelyik félnek az kényszer legyen.Először a közös életet kell rendbe tenni, h kiegyensúlyozott, elégedett lehessen mindenki. Mindkét félnek megtalálni a családban a helyét, a feladatait. Ha annyira fáradt, h azért nincs kedve a szexhez, mert kimerült, nem végez a dolgaival, akkor valószínű a férje nem sok mindent csinálhat otthon. Tehermentesítse kicsit a feleségét, járjon a kedvébe, udvarolgasson, teremtsen olyan helyzetet, hogy legyen energiája, és kedve is a házasélethez. Akkor majd nem lesz kényszer, hanem öröm lesz. Nem gondolom, h mindig a nőnek kell mindent magára vállalnia, és egyedül dogozni azon, h működjön a házasság. Ez pont annyira a férfi feladata is, amennyire a feleségé. Már ha fontosak egymásnak, fontos a családjuk, a közös életük.
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - B8103f009a)
2013. márc. 23. 11:05
Persze, de azt sem lehet elvárni, hogy a végtelenségig boldognak tettesse magát egy ember (akár nő, akár férfi) szex nélkül.
16. b8103f009a (válaszként erre: 15. - Globus)
2013. márc. 23. 11:01

Nem halogatni kell a teendőket, hanem kivenni mindkét félnek a részét belőle.

Csak a szex nem lehet egy házasság alapja, mert akkor az csak olyan mint a kártyavár.

Amelyik pasi a gatyájában hordja az eszét, azzal nem érdemes családot alapítani.

15. globus (válaszként erre: 9. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 10:58
Ha a szex JÓ, akkor nincs az a meló, amit ne lehetne halogatni egy kicsit miatta :)
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 10:57
A szexen kívül mi a gond?
13. b8103f009a (válaszként erre: 9. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 10:56
Miért van neked annyi dolgod? Nem veszi ki a részét az otthoni, a gyerek körüli teendőkből? Ezek nem csak a Te feladataid, Ő is a család tagja, aki felelős értetek. Szerintem kell beszélni, kell, h elmondd neked mi nem jó, neki min kellene változtatni. És persze ha van amin neked, akkor azt is el kell ismerni, és megtenni mindent, h változzanak a dolgok. De egyedül sajnos semmi esély erre, ha Ő nem hajlandó tenni semmit, nem látja be a hibáit.
12. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 9. - Cucomuco)
2013. márc. 23. 10:49

ő kívánná a szexet, nekem nincs hozzá energiám, annyi minden más dolgom van, hogy időpazarlásnak érzem...


:O :O


Úristen! igaz ezt nem mondod komolyan hogy időpazarlásnak érzed???


Nem bántásból írom! csak akkor előbb utóbb el fog hagyni, vagy lesz valakije.

Egy férfi ritkábban tud szex nélkül élni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook