Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kollégának finoman a tudtára adni, hogy kellemetlen nagyon a szaga? fórum

Hogyan lehet kollégának finoman a tudtára adni, hogy kellemetlen nagyon a szaga? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2015. jan. 21. 10:44
szerintem is sehogy, én legalábbis nem vállalnám be még kulturáltan sem, ez engem is mindennap érint, már évek óta, türöm, de nehéz, apropózni szokta de nem vevő a dologra
14. tamtamano (válaszként erre: 13. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 10:42
Ha a szája is bűdős, akkor a lentebb írt viccemből érteni fog.. :D
2015. jan. 21. 10:41

köszi az eddigi válaszokat.


Nehéz meghatározni ezt a szagot, mert nem az a tipikus testszag. Hanem ilyen állott, áporodott, szúrós-csípős, leírhatatlan.

A szája is nagyon büdös. És főleg nyáron, ha izzad, és még sóhajtozik is, liheg is hozzá...elviselhetetlen. Komolyan.


Újévben az első nap nem volt vele semmi gond, lehet a szüleinél tisztálkodott, mikor hazautazott. De már kedden szaglott újra...

Fiatal srác, élettársa is van, ezért érthetetlen számomra.


A főnökünk is ki nem állhatja ezt a szagot- már amikor bejön dolgozni...Tehát ő is tud róla, és zavarja.

2015. jan. 21. 10:39

Mesélj neki viccet.. vagy ért belőle vagy nem..

pl-ul ezt!


Az esküvő előtt a vőlegény szorongva megy oda az apjához:

- Apám, félek, nem fog jól sikerülni ez a házasság.

- Miért, talán nem szereted?

- De igen. Csak az a bajom, hogy rettenetesen büdös a lábam. Ha egy ágyba fekszünk, szerintem reggelre annyira fog undorodni tőlem, hogy elhagy.

- Ezen lehet segíteni. Lefekvés előtt húzz zoknit a lábadra, így nem lesz büdös.

Eközben a menyasszony is kétségbeesve kér tanácsot az anyjától:

- Reggel mindig olyan büdös a szám, hogy biztosan el fog hagyni!

- Ugyan már. Reggel, ha felébredtek addig ne nyisd ki a szád, amíg nem mostál fogat, így nem lesz gond.

Eltelik a nászéjszaka, reggel a fiú arra ébred, hogy valahová elkeveredett a zoknija. Kétségbeesve elkezdi keresni, erre felébred a lány is, és ezt kérdi:

- Mit csinálsz ilyen kora reggel?

- Úristen, te lenyelted a zoknimat!

2015. jan. 21. 10:35
Sehogy
10. emagdi
2015. jan. 21. 10:33

az is lehet, hogy ő tényleg nem tudja, hogy büdös, de azt is tuti érzi, hogy valami problémátok van vele, de nem tudja mi lehet.

szóval neki is segítség lehet, ha elmondjátok mi a gond.:)


szerintem nem jó egyből a főnökön keresztül üzenni, az nagyon kellemetlen lehet.

2015. jan. 21. 10:32

szerintem üljetek le egy kávé mellett és beszéljétek meg. jelezheted neki, hogy lehet, hogy ő esetleg nem érzi, de számotokra kellemetlen az illata esetenként.

lehet, hogy nem használ izzadásgátló dezodort, és hiába fürdik rendszeresen, a kellemetlen illatok néhány órán belül újratermelődnek.


próbálj meg neki segíteni, javaslatot adni, hogyan tudná elkerülni ezeket az illatokat.

remélhetőleg megérti...

2015. jan. 21. 10:26
*munkahelyem
2015. jan. 21. 10:26
Mondd meg és kész. Röviden, kultúráltan. Mi az irodában gyorsan közöljük az ilyet egymással, pedig csak nők vagyunk. Néha valamelyikünk beizzad, és megmondjuk, figyelj, fújd már be magad, vagy büdös a lábad :) ezért is szeretek itt dolgozni.
2015. jan. 21. 10:25

Előző munkahelyemen mellett volt egy másik cég is bérleményben a folyosón, ott dolgozott egy nagyon helyes fiatal hölgy aki nem érzett szagokat, és hááát, ő is büdös volt. Végül ő is elkerült erről a munkahelyről, lehet a szaga is hozzájárulhatott, pedig nagyon szép, kedves volt és csinosan, divatosan öltözködött.

Érzékeny téma, de kellő tapintattal és kedvességgel hátha megoldható.

5. ec7efbffe4 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. jan. 21. 10:23
Sajnos a zöme nem érti meg, gyakran meg is sértődnek,hogy ők bizony mosakodnak.Talán a főnöknek kellene szólni.Nálunk volt egy lány a postán, postaboltban dolgozott és egyszerűen kibírhatatlan volt.A főnök szólt neki,és bizony utána minden rendeződött még a vevők is észrevették a változást.
4. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 10:21
milyen szaga van?
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 10:18
... pl. kérdezd meg, hogy műszálas ruhákat hord-e... nem zavarja-e, hogy könnyebben szagosodik benn... Szerintem egy ilyen rávezető és tisztázó beszélgetés sokkal kevésbé bántó, mint egy illatosító vagy dezodor az asztalon.
2015. jan. 21. 10:13
Első körben ez a felettes feladata.Ha nem történik semmi,akkor vegyél egy kis utazó tusfürdőt,meg egy kis dezodort és tedd az asztalára egy cetli kíséretében(a kellelmetlen szagok ellenszere...).Hátha megérti a célzást.
2015. jan. 21. 10:11

Nem tudom, hogy ez az én tisztem-e, vagy a felettesünké, vagy egyáltalán lehet-e ilyet tenni, hogy valakit szembesítünk vele, hogy büdös.

De engem már nagyon zavar, nem tudok enni az irodában, hoztam be illatosítót, szellőztetek, amint tudok, de ez így tarthatatlan.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook