Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kollégának finoman a tudtára adni, hogy kellemetlen nagyon a szaga? fórum

Hogyan lehet kollégának finoman a tudtára adni, hogy kellemetlen nagyon a szaga? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
45. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 14:34
egyszerűen szóljon neki a főnök, hogy figyeljen jobban oda a tisztálkodására, mert zavarja a körülötte dolgozókat
2015. jan. 21. 13:48

Baszki büdös vagy, mint állat. :)

Komolyra fordítva: egy közelgő névnapra, szülinapra lepjétek meg egy tusfürdővel és golyós dezodorral

43. d1e807c461 (válaszként erre: 42. - A Bolond)
2015. jan. 21. 13:43
honnan tudod?
42. A Bolond (válaszként erre: 41. - D1e807c461)
2015. jan. 21. 13:41
Dehogy. Idegességtől napi 2xi mosakodással,deoval is lehet büdöset izzadni.
41. d1e807c461 (válaszként erre: 36. - A Bolond)
2015. jan. 21. 13:35

mindenki izzad, de az csak akkor büdös, ha bacikkal keveredik.

szóval nem hiszem, h a fiatalember túl gyakran tisztálkodik.

40. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 35. - MILKA7)
2015. jan. 21. 13:31

Nekem volt ilyen folyvást krahácsoló kolléganőm.

Megkérdeztük kínunkban, nem óhajtja kivizsgáltatni magát?

Utána elszabadult a pokol; a kedvenc elfoglaltsága a mindenféle korábbi műtéteinek, tályogjainak stb. érzékletes minden részletre kiterjedő mesélése lett...

Egy igazi prosztó volt, a főnök kedvenc proletárja.

Elsajátítottam a szelektív hallást...mikor jött az "élménybeszámoló" fül bezár, azt hallgassák a salgópolcok.

2015. jan. 21. 13:30
Nekem egy tanárom volt ilyen. Egy ici-pici szobában tartották az órát ahol nem voltak nyitható ablakok, lent a pincében...a szájpadlásával volt valami, ő is folyton szörcsögött, krákogott és pusztítóan bűzös volt a lehelete. Egyszer csak én mentem be az órára és hát emiatt megállt felettem és magyarázott bele az arcomba 2 órán át. Azt hittem, meghalok, de nem tehettem semmit ellene, szólni meg nem lehetett, mert betegség miatt volt, de akkor is...
38. MILKA7 (válaszként erre: 37. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 21. 13:29
naugye..:-)
37. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 34. - MILKA7)
2015. jan. 21. 13:27

Föjj, az egyik halálom a kajaszag...főleg korán reggel a tömegközlekedésen...egyesek olyan hagyma stb. szaggal rendelkeznek, hogy elgondolkodom, ezek kabátban főznek vagy mi???

Egyébként nagyon sokan igénytelenek. Rám kistányérnyira kerekedett szemmel néztek a kolléganőim, amikor közöltem, hogy félig nyitott ablak a minimum még - 10-ben is amikor főzök (ja és nem valami tingli-tangli, hanem szép megtermett panel nyílászáró:). Ha kész, jöhet a gyors halál, huzatgenerálás, kíméletlen nagyszellőztetés.

Namost ha valaki elöl hagyja a kabátját, ruházatát, ne adj isten le sem cseréli otthon, az penetráns tud lenni.

2015. jan. 21. 13:04

Nem agyonalázva,kiröhögve,pl. négyszemközt. Mi a baj,gombás a lába,vagy izzad?

Azért kérdem,mert a lábgomba kezelhető, az izzadással-mögötte a lelki dolgokkal- meg kell küzdeni.

35. MILKA7 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 21. 12:48

Tényleg, amikor meg krákog, meg szörcsög, akkor szóljatok rá, hogy menjen ki, ha ilyet csinál, mert ez gusztustalan.

Majd a fejetekre nő meglátjátok, következő lépcső, hogy telefingja az irodát...

34. MILKA7
2015. jan. 21. 12:43

Szerintem ennek a nője is büdös.

Vannak nők, akik képtelenek rendesen mosni, teregetni.

A lakásban több napig szárítják a ruhát, közben sütnek főznek és a tiszta ruha is punnyadt lesz.

Ilyen punnyadt ruhában járnak, punnyadt törölközőbe törölköznek és punnyadt ágyneneműbe fekszenek.

Nem mosnak hajat túl sűrűn, nem használnak semmilyen illatszereket és ettől tud lenni ez a nem kimondottan testszag, hanem az áporodott, szúrós, punnyadt szag.

33. kleeri
2015. jan. 21. 12:42

nekem volt egy kolléganőm, akinek viselhetetlen izzadtság szaga volt,

én nem kerülgettem, egyszer egy megfelelő pillanatban felhívtam rá a figyelmét, és gyorsan ajánlottam is neki megfelelő kezelési formát,


kicsit meglepődött ugyan, de eltelt egy kis idő és hálás volt érte

2015. jan. 21. 12:40
Tegyél ki az asztalra egy szappant, meg egy fogkefét, fogkrémmel, és menj ki az irodából, és mond jó hangosan: " akinek szüksége van rá, bátran használhatja ám őket..."
2015. jan. 21. 12:38
beleolvastam a hozzászólásokba...hát szétrehegem az agyam:))
2015. jan. 21. 12:36
Muszáj finoman?
29. MILKA7 (válaszként erre: 25. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 12:36

Igen de más, ha a főnök komolyan tart erről egy kis "előadást"

Szerintem szánalmas a célozgatás, meg a kínos finomkodás, zavarbaejtő viselkedés.

Ez itt egy tény, ez van, ezt kell határozottan közölni főleg azért, hogy hatásos legyen és érezze, hogy valami többet kell tennie ez ügyben.

2015. jan. 21. 12:34
Legyen szerencsétek!
27. Miss Poppy (válaszként erre: 25. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 12:34
Ez de jó:DDD
26. Csimicsanga (válaszként erre: 24. - MILKA7)
2015. jan. 21. 12:33
Egyébként tényleg vicces a téma, mert ha a férjemnek panaszkodok, vagy barátoknak, mindig röhögünk rajta, még én is. Viccesen kellemetlen szitu :D
25. Csimicsanga (válaszként erre: 22. - D1e807c461)
2015. jan. 21. 12:30

Ez egy jó ötlet, de félek nem venné az adást. Jött már be úgy a főnök, hogy de büdös van itt, és nyitotta máris az ablakot, de ebből sem értett.


Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt, igyekszek összeszedni a bátorságomat.

Most odáig fajultam, h mielőtt kimentem a mosdóba, a google keresőt hagytam nyitva, amibe ezt a kérdést írtam be. Hátha rálesett a gépemre, amíg kimentem.

24. MILKA7
2015. jan. 21. 12:30

Annyira nevettem, amikor végig olvastam ezt a fórumot.

Tudom, hogy komoly a dolog, de valahogy ettől még viccesebb, bocsi...

Nálunk is hasonló a helyzet egy alkalmazottal.

Nem jutottunk el a szólásig, mert nem mindig büdi, csak néha, de még szólhatunk.

Szerintem is a főnök szóljon, főleg, hogy ő is tudja, mi a szitu.

Ráadásul férfinek kell szólni nem nőnek, szerintem ez könnyebb lehet, bár itt a hozzászólásokból kiderült, hogy nőt is helyre lehet tenni.

A főnöknek kell vele beszélni, mikor benyit és megérzi ő is, akkor hívja ki és mondja meg neki.

Nem kell sértőn, de meg kell mondani, hogy itt az irodában elvárás, hogy tisztán tartsuk magunkat és a ruházatunkat és hogy illatszereket használjunk,hiszen kis helységben vagyunk, bejönnek az ügyfeleink és most kellemetlen itt a szag, amit ő kintről belépve érez és akkor ezt érzi más is, ezt ő meg nem akarja.

Vagy lehet azt is, hogy nem neki mondja személyesen, hanem belépve mindannyiótoknak.

Pl így : Nagyon kellemetlen szag van itt...áporodott, kimondottan zavaró.

Lehet, hogy ti nem érzitek, mert benne ültök, de kivülről belépve brutál. Sajnos ezt már többször éreztem. Nézzétek ez egy egy iroda, ide ügyfelek is jönnek, megkérek mindenkit, hogy adjon többet a személyes higiéniára, mossa sűrűbben a ruháját, használjon illatszereket és szellőztessetek többet bla, bla, bla...

Hozzá teheti, hogy ezt nem akarja még egyszer elmondani, holnaptól itt ne legyen büdös.

Hmmm szerintetek ez milyen lenne?

Ti akik nem vagytok büdösek persze nem vennétek magatokra.

Ha meg kimegy a főnök és szóba hozza, akkor mondhatjátok neki, hogy hát izé ti is érzitek...

Csak ehhez kéne a főnök hatásos belépője, egyébként már rég szóvá kellett volna tennie.

...és most is röhögök...de nem rajtatok, de elképzelem görénykét, amint, mit sem sejtve ül a saját bűzében...idióta...

2015. jan. 21. 12:30

A 22-s hsz. tök jó, berohan valaki, és szól nyisd már ki az ablakot, mert olyan áporodott szájszag, izzadtság stb. szag van.


A másik variáció, ha nem kertelsz, hanem rákérdezel mi a probléma a torkával, hogy krákog, szörcsög és kellemetlen szagú a lehelete. Lehet nem is tudja, hogy büdös neki, mert annyira megszokta, lehetséges valami tartós gyulladása, vagy szuvas foga van.

Legrövidebb út az egyenes, zárd rövidre.....persze ez az én véleményem, én így szoktam, de könnyű más kezével szedni a csalánt, Te tudod van-e veszíteni valód, ha őszinte vagy.

22. d1e807c461 (válaszként erre: 18. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 12:16
kérd meg egy nagyszájú ismerősöd, h nézzen be hozzátok és tegyen pár megjegyzést, h milyen büdösség van nálatok. xD
21. emagdi
2015. jan. 21. 11:14

mondjuk egyetlen egy esélyed van, ha megpróbálsz vele beszélni erről. valahogy kedvesen megpróbálod elmagyarázni neki, hogy zavarnak bizonyos dolgok vele kapcsolatban, és mivel egy irodában dolgoztok, ezért esetleg tudsz-e valamiben segíteni, hogy ezeket a dolgokat megoldjátok. (nyilván nem tudsz segíteni, de így legalább felajánlottad)


lehet, hogy meg fog sértődni, de ha nem próbálsz meg vele beszélni, akkor minden marad így. ha beszéltek róla akkor esetleg javít a higiéniáján. oké lehet hogy sértett lesz egy darabig, de hát mit veszíthetsz, legalább nem beszél hozzád annyit :)

2015. jan. 21. 11:14
Szerintem meg két lehetőség van,.egy viccesre veszed a dolgot, és így közlöd vele, vagy pedig szemtől szembe megmondod neki, / nem a főnökkel mondatod meg, hiszen Téged zavar a szaga /, hogy kishaver, büdös vagy mint a dög...
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 11:11
jááájjj... részvétem, ez borzasztó lehet!
18. Csimicsanga (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2015. jan. 21. 11:08

Az a baj, hogy egy kis irodában vagyunk ketten, ha bejön a főnök, akkor hárman, nincs lehetőség nagy szeparációra.

És az egész irodát áthatja a szag. Pl ha a mosdóból jövök vissza és benyitok az ajtón, hát legszívesebbe fordulnék is vissza. És kellemetlen, ha bejön valaki hozzánk (ügyfél, futár, stb). Nekem ciki, hogy ezt érezniük kell.


De ha a barátnője nem szólt neki? Bár nem csak ezért nem szól. Egész nap szívja a turhát a torkában, krákog, nyögdécsel... Már elnézést, még olvasni meg írni is rossz róla


Broáf

17. emagdi (válaszként erre: 14. - Tamtamano)
2015. jan. 21. 10:58
kevés az esélye, hogy magára veszi, az ember a saját szagát nem igazán érzi (főleg, ha az állandó, és nem csak esetileg, hirtelen lett valamitől büdös)
16. emagdi (válaszként erre: 13. - Csimicsanga)
2015. jan. 21. 10:56

jajj, ha a szája is büdi, akkor az elég bonyolult, nem annyi, hogy hát kéne használni egy izzadásgátló dezodort.. :(((


nehéz ügy :(


esetleg a főnökötökkel azt nem tudjátok megbeszélni, hogy ezt a kollégátokat valami félreesőbb helyre ültesse, ahol nem zavar másokat a kipárolgása?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook