Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan jöhetnénk ki hárman, heti 5 ezer Ft-ból? fórum

Hogyan jöhetnénk ki hárman, heti 5 ezer Ft-ból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
28. EsztyMorgan (válaszként erre: 26. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:23
Értelek de válaszoltam :) mindenki máshogy spórol amúgy. Nincs bevált recept, mert mindenki máshol próbál kevesebbet költeni.
27. dumboci (válaszként erre: 25. - Ollégabi)
2015. okt. 13. 21:22

Most mondjam erre, hogy mi nem iszuk tejet, nem eszünk felvágottat? ;)


Egyébként nem értelek titeket, a kérdező azt kérdezi, hogy hogyan tudna kijönni és nem azt, hogy hogyan nem!

26. dumboci (válaszként erre: 23. - EsztyMorgan)
2015. okt. 13. 21:20
Értelek, de szerintem inkább arra válaszoljunk, amit kérdezett. :)
2015. okt. 13. 21:20
A párom reggel öt órától van,hogy este hétig dolgozik!Én is napi tíz órát!Igen megtehetem,hogy többet költsek,azért dolgozunk!Képtelenség heti ötezerből kaját kihozni 3 embernek!Még az első hétben talán!Végignéztem a pénztárcámból a blokkokat,a heti ötezer nem fedezte a kenyér,tej,felvágott vásárlását!
24. cimpi (válaszként erre: 21. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:19

Az én "nagy" gyermekeim (30 körüliek) kiskorúkban

szinten minden reggel Nesquik-kakaót kaptak és teljesen ép,szép fogsoruk van. Nem ettől romlik el a fog,a cukros tea akkor talán rosszabb és a sok cukorka..amúgy "állítólag" a fog is genetika-öröklődés..Soakt kell rágni, nem pépesíteni ..stb..

23. EsztyMorgan (válaszként erre: 21. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:18
Azért ne a vajon kezdjük el a spórolást :) nagy a csóróság, ezt nem vitatom de ne itt kezdődjön már a spórolás. Én pl 2 napra főzök, boltba is igyekszem 2 naponta járni. Ma már az a baj hogy nehéz spórolni mert lehet hogy kaja nem kell mert épp van de gyógyszer igen. Hopp egy váratlan kiadás és borul a költségvetés.
2015. okt. 13. 21:17

Egyébként ami még eszembe jut: ha van sok gyümölcs, akkor lehet főzni cukormentes lekvárt és azt a kenyérre tenni. Zöldségekből nagyon jó kis főzelékeket lehet csinálni.


Hány éves a gyerkőc? Gondolom ő harmadik a családban.

21. dumboci (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2015. okt. 13. 21:12

Igen, ezek luxusok, ha az ember spórolni akar. És mivel írta, hogy zöldség/gyümölcs van, arra nem kell költenie, ezért meg kell vizsgálni, hogy mi az ami még kieshet, mert nincsen rá szükség. Az én gyerekeim még sosem ittak kakaót, erre büszke vagyok. Nincsen rossz foguk, szinte sosem hiányoznak az intézményekből. Szóval szerintem egy kis spórolás, egészségesebb, tudatosabb táplálkozás még jó is tud lenni. ;)


Amúgy az, hogy nálatok mi az alap, attól még a kérdezőnek nem segít, hogy hogyan tudna spórolni!

20. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - Kuszkudina)
2015. okt. 13. 21:07
Na igen,vaj a másik. Azért az ne legyen már luxus.
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:05
Nálad luxusnak számít a kakaó? Vagy a joghurt? Nálunk alap a joghurt például..kakaó is bár az nem mindennap van de heti 2-3 alkalommal biztos. Felvágott is mióta szükségtelen? Inkább teszek azt a vajas kenyér mellé mint a semmit. Zöldséget muszáj venni, néha gyümölcsöt is. Hús nem kell mindennap ez való igaz. Én pl 20 kiló krumplit veszek 2ezerért és az elég egész hónapra. Krumpli főzelék, paprikás krumpli, tört krumpli..ha már nagyon unom akkor rizs, borsó főzelék..bármi jöhet.
18. andi6020 (válaszként erre: 14. - Luijza)
2015. okt. 13. 21:03
Írja, hogy 3 főre.
17. Kuszkudina (válaszként erre: 12. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:03
A vaj luxus dolog?! Na neee...
2015. okt. 13. 21:02
Varázslattal
2015. okt. 13. 21:00
Az nagy mutatvány 5000.-ből gazdálkodni egy hétig. Egy hétvégi vásárlásra 10-et szoktam költeni :-( 4en esetenként 5en vagyunk.
14. Luijza
2015. okt. 13. 20:59

Nagyon kevés pénz. Fagyasztott csirkemáj kapható már 250 ft-ért, mint feltét. Ha zöldség van, akkor abból hozzá főzelék. Rántott zöldségek is jók, krumplival. Palacsinta, bableves.

Egy főre tervezed az 5000 ft-ot?

Nem drága még a mákos guba.

2015. okt. 13. 20:59
Ja és nagyon jó kis akciók vannak mindig, érdemes lehet abból is főzni.
2015. okt. 13. 20:58

Szerintem az alap, hogy olyan dolgokat nem veszel, mint üditő, ásványvíz, kakaó, joghurt, felvágott és egyéb szükségtelen étel. Szerintem a vaj is elég drága és inkább luxus dolog.


Ha pl. magad sütöd a kenyeret sütőben, vagy reggel kásákat esztek, elég laktató.


Én úgy szoktam, hogy mindig megtervezem a köretet és ahhoz nézem, hogy mi van itthon. Ha neked krumpli is adott, akkor nyert ügyed van. Napi háromszor enni és közte a gyümölcs, ha nagyon muszáj, de azt lehet reggelire is enni a kásákban. Ami drága az a hús, de hetente elég kétszer enni.


Én szerintem ki hoznám ennyiből, ha nem kell zöldséget és gyümölcsöt vennem, pedig mi öten vagyunk. :) Lehet ki is próbálom majd. :)

11. Hópihe_ (válaszként erre: 8. - Ollégabi)
2015. okt. 13. 20:50
Engem is nagyon érdekelne!
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Ollégabi)
2015. okt. 13. 20:48
Detto :) én ma "eltapsoltam" 5ezer ftot és csak kenyeret vettem, kakaót, holnapra főznivalót (túrós tészta lesz), meg gyümölcs, zöldség..és közel 5ezer ftot fizettem. Holnap nem megyek boltba. Így talán spórolok majd..
9. bobita0212 (válaszként erre: 4. - Annácskaa)
2015. okt. 13. 20:44
:D azért megpróbálom,hátha sikerül
8. ollégabi (válaszként erre: 6. - 7823df1f23)
2015. okt. 13. 20:44
Hát én nem vagyok elszállva,nálunk is van paprikás krumpli,meg krumplis tészta,de hogy csinálod,hogy ennyiből megoldod?
2015. okt. 13. 20:39
Hát most ezt elolvastam,kérdeztem a párom,te voltál ma boltban?Volt!Négyezer!Én is voltam,ötezer!Ha ez minden nap így megy Akkor az havi 270000?És a számlák még mellette?Jesszus!Heti ötezer a kenyér,tej és felvágott ha nagyon spórolsz!
6. 7823df1f23 (válaszként erre: 4. - Annácskaa)
2015. okt. 13. 20:29
Ki lehet..játszva..okosan kell csinálni:)))Nekem sincs több,de nekem még az autót is meg kell tankolnom.Mi is 4en vagyunk.Ebből kettő gyerek.
2015. okt. 13. 20:28

Én is kijönnék ennyiből,ha nem kell másra költeni hirtelen..(gyógyszertár,ovi vagy tankolás...stb..)

Nagykerben vagy multinál vásárolnék egyszerre több mindent és nagyobb mennyiségben.2 napra főznék,ha megoldható(nálunk sajna nem).Ha marad valami kaja vagy akciós dolog van boltban az mehet a fagyasztóba.:)

2015. okt. 13. 20:22
Mi 4-en vagyunk de csak egy hétvége min.egy 10-es. Egy művész vagy ha kihozod 5000-ből egy heti kajàt!
2015. okt. 13. 20:05
Sehogy!
2015. okt. 13. 20:04

Nekem más a keret, de én úgy csinálom, hogy vezetem egy pénztárkönyvben, és mindig van egy napi keret. Ha jobban spórolok, akkor ez növekszik, ha túlköltök, akkor csökken. De így folyamatosan tudom ellenőrizni, hogy hol tartok éppen.


Ha nálatok adott a zöldség és a gyümölcs, akkor ahhoz társítva főznék.

Pl. krumplistészta, főzelékek, levesek kenyérrel esetleg.

2015. okt. 13. 19:42

Szeretnék egy kicsit spórolni igy arra gondoltam,hogy heti kajára csak 5ezer ftot költenék.Kicsit könnyített a dolog abban,h zöldséget és gyümölcsöt nem kell vennem (semmilyet).

Esetleg tudtok olyan kajaákat írni ami ennyi pénzből kihozható? Illetve ötleteket tudtok adni,hogyan is csináljam ezt az egészet?

Nagyon köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook