Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan jöhetnénk ki hárman, heti 5 ezer Ft-ból? fórum

Hogyan jöhetnénk ki hárman, heti 5 ezer Ft-ból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Andi6020)
2015. okt. 13. 22:12
:D Nem, Csak lehet vele variálni.
57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2015. okt. 13. 22:11

Akkor kevesebb tej, vaj helyett margarin, kevesebb hús, pörköltöt lehet dúsítani zöldséggel. A szükség nagy úr.

Bár itt csak valami próbálkozás megy....szerintem, nem szentírás az 5 ezer Ft.

56. andi6020 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 13. 22:09
Vagy ez 2 heti kajamennyiség?
2015. okt. 13. 22:09

Sose veszek zsemlemorzsát. Száraz kenyérből darálom a diódarálón. Kvázi ingyen van, a kenyeret úgyis kidobnám.

Száraz kenyérből csinálom a zsemlegombócot, és a fasírtba is belecsalok mindig egy keveset.

2015. okt. 13. 22:09
En próbálok spórolni,tenyleg semmi luxuscikket nem veszek,mégsem lenne eleg heti ot ezer...naponta 1000-2000-ig költök a boltban,bar mi 4-en vagyunk es 3-an suliba /munkába járunk,tehát kaja az fogy boven,es minden estére főtt étel van,mikor hazaer a család.
53. jegeskávé (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 13. 22:08
Ez nagyon ügyes! Én ennyire nem merültem bele.
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Alienlove)
2015. okt. 13. 22:08
Ehhez nem kell még oltani sem. A natúr joghurt is megteszi. Este, vagy reggel zabpelyhet kell belekeverni, aszalt gyümölccsel, mézzel, ízesíteni.
51. andi6020 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 13. 22:06
A feléből kellene kijönni.
50. EsztyMorgan (válaszként erre: 46. - Channa*)
2015. okt. 13. 22:06
Attól függ kinek mi a drága :) én ma 730ftot fizettem a túrós tészta alapanyagaiért.
49. jegeskávé (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. okt. 13. 22:05

petrezselymes burgonya,rántott zöldségek(gomba,karfiol,cukkini....),zöldségesfasírt,palacsinta(gyümölccsel töltve),csinálhatsz lekvárt,tepsiben sült zöldségek,krumplis tészta,paprikás krumpli,rakott zöldség.... hirtelen ezek jutottak eszembe.Ezekhez az ételekhez venned kell,ha nincs otthon semmid:

-liszt

-tojás

-zsemlemorzsa

-olaj

-cukor

-tészta

-fűszerek

-hús

-tej

-rizs

2015. okt. 13. 22:04
Nekem meg az a véleményem, hogy túl van ez a dolog misztifikálva. Egyszer erről mutatják ki, hogy egészségtelen, aztán arról. Attól függ, mit akarnak éppen eladni, a konkurrens termékről 'amerikai tudósok' kimutatják, hogy káros, egészségtelen, halálos. Az a fontos, hogy kiegyensúlyozott legyen az étrend. Ha neki a zöldség és a gyümölcs megterem, akkor van esélye, hogy ha nem is minden héten, de ki tudja hozni ötezerből a kaját. Nem látom be, miért kellene műanyag cuccokkal telezsúfolt joghurtokat vennie minden nap az egészséges táplálkozás jegyében, mikor házi tejből szuper házi joghurt, kefír, aludttej készíthető és nem kell tenni semmi különöset, csak beoltani, odafigyelni és várni.
47. EsztyMorgan (válaszként erre: 42. - Miss Angel)
2015. okt. 13. 22:03
Egyetértek. Valahol persze a kaján is lehet spórolni. Pl nem veszek marhahúst vagy bárányt. Inkább csirke, esetleg sertés. De vaj pl nem szükséges? Vagy a tej? Én sem vagyok gazdag de ha már spórolás akkor magunkon spórolunk a párommal. Nincs mozi, kozmetika..barátnőm vagy tesóm remekül kiszedi :) fodrász szintén a szomszédban, olcsóbb mintha szalonba mennék. Ruhákat kollektíve a helyi adok-veszek oldalról veszünk. Kaján hó végén szoktam inkább. Akkor pl kevesebb a gyümölcs, joghurt.
46. Channa* (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2015. okt. 13. 21:58
És milyen drága egy túrós tészta...
2015. okt. 13. 21:58

2 l tej 300 x7= 2.100,-Ft

1 db csirkemell= 700,-Ft

1 kg csirkecomb= 800,-Ft

1 kg sertéshús 1.000,-Ft

6 kg kenyér /egy hét = 2.100,-Ft

10 db tojás = 400,- Ft

20 dkg sajt = 400,- Ft

20 dkg vaj= 400,-Ft


A csirkemellből lehet 6 szeletet kihozni. A csontból főzhetsz jó sok zöldséggel levest.

A 6 szelet húst lehet natúr, párizsiasan, vagy rántva felhasználni.

Köretnek olyan zöldséget használsz amilyet szeretnél.


A csirkecombból kockázva, a felsőből lehet készíteni brassóit.

Mondjuk egy gyümölcs levessel.


Az alsó combból lehet pörkötet főzelékkel (tésztával)

Brokkolikrém levest pirított kockával. (vagy olyan zöldségből, ami van)


50 dkg sertéshúsból gulyásleves, palacsinta.


Krumplis tészta, almaleves


50 dkg húsból palócleves, rizskoch



Főzelék zöldség fasírt. Csontleves grízgombóccal.


Reggeli- vacsora: vajas kenyér, kakaó, tej, tea


Bundás kenyér, pirítós kenyér zöldségkrémekkel, tojáskrémmel, melegszendvics,tejbegríz, krumpli püré grillezett zöldséggel.



Ez 8.-000 Ft durván.


Szerintem még kellene 20-30 dkg mondjuk békési szalámi, vagy bármilyen ez 1.000,- Ft körül van, de legalább hús, van íze, és ha szűkös a keret 2 szelet is elég egy szendvicsbe.


Tehát ez már 9.000,-Ft Hogy joghurt, tejföl is kerüljön az asztalra kell a 10.000,- Ft


Egyébként, a zöldségekből is nagyon klassz dolgokat lehet készíteni, pl. pörkölteket zöldborsóból, zöldbabból, karfiolból a képzelet szab határokat.


Én egyszeri nagyobb bevásárlással (liszt, cukor, zsiradék, vagy olaj, fűszerek) kitudnék jönni. Gondolom, ha muszáj lenne, kevesebből is.

44. Channa* (válaszként erre: 21. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:56
Én 20 éves koromig minden nap ittam kakaót, és nekem sincs rossz fogam. Ez nem a kakaótól függ, ez genetika.
43. cimpi (válaszként erre: 42. - Miss Angel)
2015. okt. 13. 21:53
Zöldségük és gyümölcsük van!!!
2015. okt. 13. 21:50

Részemről semmi rosszindulat,tényleg,de magas,valaki miért akar heti néhány ezer ftot létfenntartásra költeni...mert nyilván vannak olyanok/SAJNOS!!/akiknek muszáj kijönni annyiból a rossz anyagi helyzet miatt,aztán ha mégse sikerül,akkor éheznek:(ez a helyzet nagyon szomorú lehet és mélyen együtt érzek még akkor is ha sose voltam hasonló helyzetben...

de többen is írjátok itt például hogy "még a kocsit is meg kell tankolnom"....

ha megköveztek ért,akkor se értem,ha valaki létfenntartási gondokkal küzd,annak pl minek kocsi,hacsak nem valami távolabbi,kieső településen lakik és máshogy nem tudja a gyerekeit bevinni suliba,oviba és saját maga nem tud másképp eljutni munkába.szóval ez számomra magas,arról nem beszélve,hogy igazat adok Andinak,a kaján való mértéktelen spórolás úgyis oda vezet,hogy valahol kárt szenved az egészség.egyes tápanyagokra ,vitaminokra szüksége van a szervezetünknek,pláne a zöldségek gyümölcsök teljes elhagyását tartom nagy marhaságnak...

na szóval minderről röviden ennyi a véleményem,nyilván akinek nem inge az nem veszi magára....

41. cimpi (válaszként erre: 40. - EsztyMorgan)
2015. okt. 13. 21:50
Normál mennyiség mellett ,főleg ha mozognak eleget nem fognak meghízni. Itt úgy gondolom csak egy adott időszakról van szó vmi cél miatt, nem életük végéig tervezik ezt...
40. EsztyMorgan (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2015. okt. 13. 21:45
Hát ha fel akarja hízlalni a családot akkor ja.
39. cimpi
2015. okt. 13. 21:44

Kaja ötlet, ami nem annyira költséges.

-tejbedara kis cukorral(tejbe-papi:)' l liter tejből is elég kiadós,

-bundás kenyér, -tócsni,-olajos hal pépesítve kenyérre

-zöldséges rizs(kertből-sárgarépa,zöld és-piros színű paprika,zöldségzöld: apróra vágva.)....

2015. okt. 13. 21:42

Nem feltétlenül fontos felvágottat venni, nagyon jó házi készítésű szendvicskrémeket és pástétom recepteket lehet találni a neten.

Ha a család szereti a zöldségeket és meg is terem, akkor nyert ügyed van, szinte minden zöldségből lehet rakott, tepsis változatot csinálni. Megmutatsz egy nagy tepsinek 20 deka darált húst hagymán párolva és mindenki azt hiszi, húst evett :) Ugyanez vonatkozik a csilis bab, bolognai lencse, rakott olasz tészta receptekre. Rántott hús mellé ránts zöldségeket is, az is növeli a volument.

2015. okt. 13. 21:37

Csinálj menütervet, csak annyit főzz, ami egy vagy két napra elég, hogy ne dobj ki semmit.

Főzz leveseket, kevesebb második fogy. Jó sűrű leveshez csinálj buktát, kakaós csigát, lángost, fánkot. Ezek mind nagyon laktatók és kevés alapanyagból sok kaja van. Nem kell nagyon megtömni töltelékkel. Turbózz tejföllel, hagyj jó sok szaftot a pörköltön és főzz több köretet.

Süss pizzát, de ne tömd meg azt se túl sok feltéttel, csak úgy spórolósan. Ahogy a pizzériában :)

2015. okt. 13. 21:35

Nem tudom mit lehet 5000 Ft-ból megvalósítani, de hogy nem egészségesebb, tudatosabb táplálkozást, az biztos.

Kenyér, krumpli, tészták, minden ez, csak nem egészséges.

35. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - Cimpi)
2015. okt. 13. 21:30
Pontosan. Meg úgy a tejtermékek azok kellenek. Nem baj ha nem mindennap de azért heti pár alkalommal legyen már valami kálcium forrás.
2015. okt. 13. 21:29

[link]

62000 hozzászólás van.

Az elejétől érdemes olvasgatni, mazsolázni. Sok spórolós recept van.

Nem mindegy, milyen összetételű az a három fő, akiket etetned kell. Ha van köztük fizikai munkát végző férfi, akkor nehéz dolgod lesz.

Javaslom, hogy első körben mindent írj fel, amit vásárolsz, így ki lehet szűrni azokat a tételeket, amiket nem lett volna muszáj megvenni.

Mérd fel, mi van a spájzban, fagyóban, hűtőben, mi a lejáratos, azokat főzd meg először, hogy ne kelljen semmit kidobni. Figyeld az akciókat.

A kakaót, karamellás tejet magad is el tudod készíteni, és igen, néha el lehet viselni a vajas és a zsíros kenyeret is, meg a lekvárost.

33. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Dumboci)
2015. okt. 13. 21:28
Most akkor erre mondjuk vagy mondjam hogy attól mert te nem eszel felvágottat akkor a kérdező se egyen?
32. cimpi
2015. okt. 13. 21:28
A gyereknek a tejet azért nem spórolnám meg, az fontos.
31. dumboci (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2015. okt. 13. 21:25
Egyetértek. :)
30. dumboci (válaszként erre: 29. - Cimpi)
2015. okt. 13. 21:25
Pontosan! Meg fagyasztott gyümölcsből is lehet lekvárt főzni. :)
29. cimpi
2015. okt. 13. 21:23
Az is fontos, hogy a sok kerti zöldségből van-e lefagyasztva főzeléknek való, van-e befőtt,savanyúság. Ezzel is tud spórolni keveset.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook