Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


53. csaszidora (válaszként erre: 52. - 7c0208f598)
2009. márc. 23. 18:26
A frázisokon kívül mást is tudsz róla, az érdekelne!!!
2009. márc. 23. 17:02
csak nagyon nagy akarattal és elszántsággal
51. csaszidora (válaszként erre: 49. - 1731424aa5)
2009. márc. 23. 16:53

Szia Laci!

Már jó pár napja olvasom a hozzá szólásaidat, jó ideig gondolkoztam is, de most mégis írok,nyilvánosan,a szégyen nem szégyen!

Én lennék az a bizonyos anyuka,akiről korábban olvastál ill. hozzá is szóltál történetemhez.

Tényleg ,csak miután elolvastam az összes hozzászólásodat,írok, mert Nálad látom igazán, hogy van kivel erről beszélni.

Mert arra, hogy leszóljanak, kinevessenek, ítéletet mondjanak, esetleg megértést mutatván

rúgjanak belém..., na arra vannak épp elegen!

Ha beszélgetnél velem, nagyon örülnék neki!

Dóri

50. 70a5a27405 (válaszként erre: 49. - 1731424aa5)
2009. márc. 18. 12:33
Ügyi vagy! :)
49. 1731424aa5 (válaszként erre: 48. - Survivor3)
2009. márc. 17. 07:43

Először csak jó buli volt, hogy milyen jól bírom a piát majd úgy tudat alatt lassan befészkelte magát a mindennapokba.Ezidőtájt rendszeresen ittam, de fel sem tűnt a környezetemnek sem.

Az igazi gépszíjas ivás a látens rendszerese fogyasztás kábé második évében, hirtelen indult be majd váltottam : kihagytam, heteket, aztán magamra zártam az ajtót és rendszeresen abúzus ivó lettem.


Bár magam azt vallom, hogyha nincs első pohár akkor nincs következő sem és mindenkit erre beszélek rá, havi egy alkalommal egy-egy koktélt megiszom.


És már meg tudom állni, hogy ne legyen több egy pohárnál!

48. survivor3 (válaszként erre: 39. - 1731424aa5)
2009. márc. 17. 07:20

Szia Laci!


Az intenzív ivás -annakidején- mennyi idő alatt alakult ki nálad?

47. Dite (válaszként erre: 46. - 64f9467732)
2009. márc. 17. 07:12
Ebben igazad van, hogy akaraterőre van szűkség. De ameddig nem történik valami velük amiért letegyék, vagy nem tudják beismerni azt, hogy ők betegek. Addig nem is fogják letenni mert ők erre az elhatározásra gyengék. Miért van az, hogy az egyik embernek sikerül a másiknak nem? Pl a fogyókúra, cigi vagy a depresszióból való felépülés? Mert szerintem itt is közre játszik ami mögötte van.
2009. márc. 16. 21:19
Én ugyan nem vagyok alkoholista, nem is voltam soha, de szerintem minden csak az akaraterőn múlik! Mindenhez az elhatározás kell és akarat erő!!!
45. 1731424aa5 (válaszként erre: 44. - O.andi)
2009. márc. 16. 09:25
Akkor csak felületesen olvastad el az írásomat, mert arra a kérdésre egyértelmű választ adtam, hogy miért iszik az alkoholista!
44. o.andi (válaszként erre: 42. - 1731424aa5)
2009. márc. 15. 22:37

:-)hát igazábol nem lettem okosabb!!

sajnos.

2009. márc. 14. 09:15
Csak akkor győzhető le az alkoholizmus, ha az illető azon van hogy le akar szokni, másképp sehogy.
42. 1731424aa5 (válaszként erre: 40. - O.andi)
2009. márc. 14. 05:40
Ha a 39.számú azaz az előző hozzászólást elolvasnád.... :):)
41. o.andi (válaszként erre: 40. - O.andi)
2009. márc. 13. 20:42
várom:-)))
40. o.andi (válaszként erre: 38. - 1731424aa5)
2009. márc. 13. 20:41

Szia!!

Nyugodtan irhatod nyilvánosan:-))

szerintem nincs ebben semmi szégyelnivaló:-))

üdv.

Andi

2009. márc. 13. 05:58

Ignoti nulla cupido - azaz amit nem ismerünk azután nem is vágyunk, tehát bele is vágok in medis res!


A pintyó hatása miatt!

Vannak szeszkazánok, akik szeretik az alkohol ízét, de vannak, akik ki sem állhatják. Ők többnyire vodkát isznak. Ennek lényegében nincs semmilyen gyakorlati jelentősége.


Egy alkoholista azért iszik, mert nem akarja érezni amit érez vagy mást akar érezni esetleg szimplán jobban akarja magát érezni.

Ez érzelmi alapú probléma.

A piálás paradoxonja az, hogy sokat inni, minden nap inni, rendszeresen berúgni férfierény, de betegnek lenni és kezelést, vagy segítséget kérni megvetendő, szégyenteljes dolog.


Érdemes fontolóra venni mi is áll a háttérben.

Magamat vehetem alapul aki túl van az aktív etilizálás "kék korszakán" már néhány éve.


Nekem egy egy "kisebb" magánéleti válság - ennek volt gazdasági vonatkozása is - erősítette fel azt a folyamatot amely már amúgy is ott settenkedett, megmérgezte lassan a napjaimat, ugyanis már akkor is mindennap ittam valamennyit.

Amikor fölborult a bicikli, belevágtam és napi fél liter tömény volt az ék, amire rátöltöttem fojtásként a sört, vagy ami a kezem ügyébe került.

Volt, hogy két lityó kannásbort gurítottam le a torkomon két óra leforgása alatt, mert kevesbb pénzt költöttem piára.

Úgy utaztam vonaton, hogy arra sem emlékeztem, hogy felszálltam rá.Néha egy teljes nap törlődött a memóriámból.

Sosem voltam goromba és nehéz volt észrevenni rajtam, hogy ittam.Vagy csak nem emlékszem rá?

Ez persze nem jelenti azt, hogy milyen jópofa voltam piásan mert ha valaki nem látszik ittasnak vagy nem agresszív az nem lehet mentség!


Én azért nem iszom mert NEM TUDOK EGY POHÁRRAL INNI!


HA NINCS ELSŐ POHÁR, NINCS KÖVETKEZŐ SEM.


Szép napot!

Váradi Laci

38. 1731424aa5 (válaszként erre: 37. - O.andi)
2009. márc. 12. 18:29
Nyilvánosan írjam meg vagy "sub rosa"?
37. o.andi
2009. márc. 12. 15:38

varadilacinak:-)))

Az én férjem imád inni egyszerüen...nem birja megállni,hogy ne menjen a haverjaival piálni.

Azt mondja nincs"mágnes"ami hazavonzaná őt.

Ok..mondtam de abba mi a jó ha valaki szinte "hullára issza" magát??azután meg pénze se marad..jaaa persze azután jó vagyok én...:-)

Kérdezem én Töled mi jó ebben ha valaki mindennap ennyit iszik??

Tudnál rá válaszolni?


Köszönöm elöre is!!

Andi

36. Dite
2009. márc. 12. 06:24
Nekem is van 2 ismerősöm akik alkoholista. Az egyik 1 éve nem iszik. Nagyon erős akaratnak kellet, hogy legyen neki így megállja. A napokban a tv-ben volt szó róla. Hogy kb 3 évnek kell eltelnie, hogy azt lehessen mondani,hogy már nem iszik. Itt már nagyon minimálisan esnek vissza. A másik sajnos a sokadik próbálkozáson van túl. De sajnos eredmény nélkül. Kb 3 alkalmat lehetett volna mondani, hogy ezért abba fogja hagyni. De nem így lett. A családja rengeteg türelemmel próbálkoznak. De hiába! De ez is véges. Igaz Még orvosi segítséget nem kértek.
35. o.andi
2009. márc. 11. 22:39

sehogy..sehogy ..sem.

aki szeret inni az mindig is fog..sőt keresi rá az alkalmat!!

34. 1731424aa5 (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2009. febr. 22. 04:56

Nagyszerű javaslat!

És majd az anyuka temetése után közöld a kislánnyal, hogy jobb így anyádnak, úgyis csak egy piás volt.

Megteszed, bevállalod, hogy megmondod a gyereknek?

És ha a te anyukádról lenne szó?

Egy barátom édesanyja mindennap szénné itta magát és belehalt egy delíriumba.

És Viktorunk akkor mondta, hogy tehettem volna érte valamit.Igen, tehetett volna érte valamit de nem tett, mert csak egy szerencsétlen alkesznak tartotta a kedves mamát, akin úgysem lehet segíteni.

Lehetett volna!


Mellőlem, amíg ittam szépen eltűntek a barátok, barátnők csak az ivócimboráim és az ital létezett.

És bizony Te sem tudhatod- ahogy én sem gondoltam volna, hogy egyszer azzá válok - hogy mikor kap el a gépszíj és válsz ugyanolyan mefgvetendő, mellőzhető kőkemény alkoholistává, mint a postban szereplő anyuka.


Ne haragudj, hogy ilyen nyersen "kioktattalak" de az alkoholizmus betegség.

Itt lentebb írtam róla, tapasztalat és aki nem élt benne nem törhet pálcát mások felett.

Véleményt persze mondhat, az Alkotmány biztosítja ezt az alapjogot.

Most gondolom nem nőtt a népszerűségi indexem, de szerintem ne adjunk rossz tanácsot előítéletek alapján, hanem segítsünk a segítséget kérőnek!


Szép napot!

Váradi Laci

2009. febr. 22. 04:42

Kedves Fórumozók!

Én közel hat éven keresztül ittam masszívan.

( Katt az adatlapomra!)

Ma nagyon ritkán bedobok egy koktélt vagy egy pohár ízletes bort, de nem többet és csak évente pár alkalommal.

Ez a napi fél lityó tömény + megállapíthatatlan mennyiségű "hígító" azaz bor vagy sör dózishoz képest szép eredmény.

Én sohasem tudtam egy pohárral inni.

De mindenkinél más a motiváció, hogy miért kezdi el ami egyébként tévhit, hogyha ezt elemezzük megoldódik a probléma.


Az elvonó, vagy elvonókúra gyakorlatilag egy méregtelenítési folyamat, inkább toxikológiai feladat, mint addiktológiai. Az alkohol idegméreg, a mérgezett állapot belgyógyászatilag, neurológiailag értelmezhető. A méregtelenítésnek semmi köze a felépüléshez, a rehabilitációhoz.

A magyar egészségügy jelenleg nem rendelkezik kellő számú alkalmas szakemberrel ehhez, és nincsenek erőforrásai.


Egy alkoholistára általában 2-3 másik családtag jut, akik szintén szenvednek -nem ritkán erősebben, mint maga az alkoholista-az ivás következményeitől.Statisztikai tény, hogy az alkoholbetegek felmenői között általában halmozottan fordult elő alkoholizmus.


Stephen King mondta:

"Mindenki szárazon tartott alkoholista".

És milyen igaz!


Az alkoholizmus ugyanis nem gyógyítható!!!


Ez egy lelki eredetű,összetett panasz, ezért nincs rá gyógyszer sem.

Ez egy progresszív lefolyású betegség, amely nem múlik el. Bármennyi kihagyás után rövid időn belül újra a régi módon iszik egy alkoholista, és visszajönnek a belgyógyászati következmények is.


Hogy mit lehet tenni ellene?

Ha az alkoholista tartózkodik az első pohár alkohol megivásától, nem lesz második sem, és tünetmentes maradhat élete végéig.


Valójában nincsenek is volt és jelenlegi alkoholisták...ez a paradoxon!

Olyan van, aki iszik is, és olyan, aki józan.

Én józan alkoholista vagyok.


Javaslat:


Ha az alkoholist felismerte, hogy beteg és elhatározza, hogy elindul a "szárazság" felé, akkor az alábbi szervezetekben kereshet menedéket:


1.A Névtelen Alkoholisták, más néven A.A. mozgalma.

Anyagilag és ideológiailag független szervezet. Nem fogad el külső támogatást, vagy beleszólást, csak alkoholista tagjai lehetnek. Ingyenes.


2.Alkohol Ellenes Klubhálózat. Más néven: AE.

Ez egy állami szervezet, döntően a Támasz nevű alkoholambulanciák mellett, némileg azok részeként működik, szerte az országban. Ingyenes.


3. Kék Kereszt, illetve más néven: RIM. (Református Iszákosmentő Misszió) Ez a legrégebbi, alkoholproblémával foglalkozó szervezet, csaknem 120 éve létezik.

Magyarországon sok helyen megtalálhatók. Specialitása, hogy Dömösön szervez kéthetes turnusokban amolyan józanító táborokat, ahol a családtagok is részt vehetnek. Nem független, a Református Egyház tartja fent. Alkoholisták családtagjai is lehetnek tagok, ingyenes.

32. 7084e2e161 (válaszként erre: 31. - Katalin1962)
2008. szept. 5. 19:39

Köszönöm kedves szavaid!

Valamiért mindig is úgy gondolom hogy van segítség csak nem mindig találjuk meg a megfelelőt.

Néha tényleg orvosi segítség kell, máskor lehet hogy valami egész más dolog zökkent ki vagy ébreszt föl.

Mindegy végülis a hogyan, csak eredményes legyen.


Valamikor elfordulunk, mert könnyebb úgy vagy mert szégyeljük, vagy haraggal gondolunk rá esetleg elkeseredetten és nem értjük.


Reménykedünk, hogy talán történik valami de ha segíteni akarunk, biztos hogy nem az elfordulás a megoldás.


Én is remélem, hogy helyreáll a rend.

2008. szept. 5. 19:23
Nagyon nagy akaraterő és elhatározás kell hozzá! Meg visszahúzó erő pl. család! Megértő és elnéző munkahely! Nem egyszerű! Sajnos nagyon kevés a gyógyult beteg. Sokat segíthetnek a psychológusok akik mélyre ásnak, de ezt kevés ember vállalja be, mert fájdalmas önmagunkal szembesülni. Vannak önsegítő csoportok ahol sorstársak segítik egymást. Sok esetben a pychiáterek gyógyszerekkel is tudnak segíteni, ugyanis vannak olyanok akik depressziós tüneteiket próbálják elnyomni az italozással. Minden beteg külön történet,de egyik sem egyszerű. Csak kitartást tudok kívánni és mindenkinek olyan barátnőt aki türelmesen vár míg segíteni tud!
30. 7084e2e161 (válaszként erre: 29. - 7084e2e161)
2008. szept. 5. 19:02
(kapkodásomban elírtam pár dolgot, bocsi))
29. 7084e2e161 (válaszként erre: 27. - Agnesss0129)
2008. szept. 5. 19:01

Hárt igen, sajnos nem egyszerű ez.


Jó volna ha rendeződne az ügye/ügyezek de sajnos tényleg igazatok van és aki abszolút nem engedi annak egyszerűen nem lehet segíteni.


Tényleg feltűnt itt is a barátnőm de ahogy látom már jó régóta nem nézett be.

Pedig lehet találna itt olyan "barátokat" akikkel meg tudná/ki tudná beszélni a problémáit amikor úgy érzi hogy egyedül nehezednek rá minden.


De örülök nagyon: fél év után múlt hétvégén végre átjött...hát...jó volna ha tudná hogy azért számíthat rám.

28. agnesss0129 (válaszként erre: 26. - 55cf32c334)
2008. aug. 28. 13:08
sajnos hülye törvények vannak!lehetőséget már nem tudok adni,rengeteget adtam.probáltam:kedvesen,szépszóval,durván,erélyesen stb.semmi nem használt.ő az alkoholt választotta.kirakni meg remélem sikerülni fog ,van ügyvédem.(remélem azért fizetem,hogy segitsen,rendesnek néz ki)beteg hálistennek még nem lettem,a magas vérnyomáson kivül.ő sosem józan.alkohollal kell,azzal fekszik.nem látszik a beszédén,vagy a menésén,hogy iszik,csak a szagán,meg a lassan elzülőben lévő kinézetén.tudod,hogy mihez van jogom mihez nem egy alkoholistának hiába mondod,ugy is a magáét fujja.a kocsmai "professzorok"két feles közt kioktatják és az a mérvadó.
27. agnesss0129 (válaszként erre: 24. - 7084e2e161)
2008. aug. 28. 12:47
bocsi,hogy nem figyeltem oda a leveledre!nem voltam én erős,sőt még kb.2 évvel ezelöttig szerettem is a hibájával együtt,de valami nagyon elromlott,megtört.idei évtől meg aztán végleg minden megromlott mégjobban.akinek van alkoholista ismerőse családtagja tudja,hogy nem lehet egy idő után beszélni velük.(igaz füt-fát megigérnek)lett egy olyan barátnőm aki mind átélte amit én,és nagyon sok erőt adott,megkeményitett.(kivülről,belül azért sokminden fáj)drukkolok neked,hogy rendezödjön a barátnőd helyzete veled,és saját magával is!de ugy emlékszem itt is feltünt,de hova lett?a többi kérdésedre:a 14 évért tényleg kár,igaz nagyon szerettem,mint irtam.mindig ivott,csak nem ennyit.élet fintora az,hogy az elöző férjem ezért hagytam el.szóval csömörből-vödörbe!de őnem volt alkoholista.
26. 55cf32c334 (válaszként erre: 17. - Agnesss0129)
2008. aug. 28. 06:53
Szerintem az nem teljesen úgy van hogy nem megy ki a te saját házadból a volt férj!Úgyan is Magyarországon alkotmányos jogrend van vagy is a tulajdonosnak joga van eldönteni kit enged be a saját házában.A haszonélvezet egyáltalán nem illeti meg .Az elvonó gyógykezelést hiába is vállasztja az alkoholista ,ott csak a hatásos praktikákat tanúlja el társaitól .Az mégsem lehet hogy teljesen tönkre ted magad.A betegségeid meg mind a rossz családi körülnényednek köszönhető bróbálj változtatni javitása érdekében.Adj még egy lehetőséget neki de úgy hogy mikor józan megmondod neki hogy vállás útán nincs helye a lakásban. Mehet hajléktalannak és ha zaklatni mer a rendőrség elviszi magánlaksértésért.Jogod van emberi méltóságban élni saját hazadban és nem rabszolgaként,Ő meg mehet királynak az útcára ha nem változtat.
25. 852308703c (válaszként erre: 15. - 7084e2e161)
2008. aug. 22. 22:06

hat utdod lehetnek kivetelek..de ahany alkolistat ismerek itt egy sem akar leszokni...es itt korulottem sok ilyen van....ezek nem tudnak megvaltozni...inkabb a mi hozzallasunk kell valtozzon....

amikor mar mindent megteszel...(orvos, szepbeszed, jo viselkedes, szonyeg ala spres, elvono ) es nem segit semmi akkor kesz...meg kell valtoztatni a hozzallast kozombos lenni...nem felmergelodni...es kesz hagyni aki tonkre akarja tenni az eletet...hat rajta....de en bizom benne hogy egy nap tortenik valami ami felebreszti....de talan megsem...nekem anyam 7 eves korom ota iszik..alkolista lett az evek soran....2007 ben miatta es meg sok minden kozre jatszott sulyos depressziom lett...o nagyon ivott akkor...napokig elmaradt itthonrol..aztan meglatta milyen allapotba vagyok...es eszre vette vagy vissza rant a lejton vagy bucsut mondhat nekem...es befejezte honapokra az ivast...amint jobban lettem kezte ujbol...es igy megy ez ...ma is koma reszeg...de mar nem faj nem erdekel...nem mergesit..undorodom csak....:(

24. 7084e2e161 (válaszként erre: 23. - Agnesss0129)
2008. aug. 22. 20:01

De legalább erős vagy nem keseredtél bele ebbe az egészbe.

És Ő? Már elhagytad, vagy csak mostanában gondolkoztál ezen? Lehet azt hiszi hogy csak fenyegtés.

A 14 évért tényleg kár. Ezalatt folyamatosan ivott? Csoda hogy eddig bírtad

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook