Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhetnék egy banya ellen? fórum

Hogyan győzhetnék egy banya ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. a14deb9047 (válaszként erre: 45. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:48

Aki így beszél, hogy "a nő, az a nő"... :(

Nem dolgozik, csupán egy férjről, és két gyermekről gondoskodik, meg a háztartásról és minden egyébről. Ha te így beszélsz róla, szomorú... Ez nem munka????

Talán ismeretlenül is megérdemelne némi tiszteletet.

48. michelle.r (válaszként erre: 41. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:48

Nézzük a helyzet másik oldalát: ha ez a család hagyta, hogy a nő elüldözze a fiúd testvérét, majd pont melletted fognak lándzsát törni?


Ezek szerint úgy el vannak kötelezve a nő férjének, hogy inkább behúzzák a fülüket, farkukat és nem konfrontálnak.


Egyre reménytelenebbnek látszik az eset.


De sajnos te is ;P Hány helyen, hányszor elmondtuk már agykontroll kapcsán, hogy az erő ha erőnek feszül, abból soha nem megoldás lesz?

47. M0ncsa (válaszként erre: 44. - 4244093cd0)
2012. okt. 8. 11:46
Igy-igy. Annyi finomitassal, hogy ha ugy gondolod, el tudod fogadni a helyzetet, maradhatsz is tulajdonkeppen. De ha frusztral, jobb, ha lepsz.
2012. okt. 8. 11:46
Minél kevesebb szabályt állítasz fel arra, hogy milyennek kellene lennie az életnek, és hogy másoknak hogyan kellene viselkedni, annál könnyebb boldognak lenned.´´
45. b4d40997c0 (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2012. okt. 8. 11:46

Ez viszont jó ötlet, próbáltam már...


Mondtam neki, poénból, hogy na, majd megyek hozzád főzési tippekért... erre megkaptam az akkor még tényleg barátomtól, hogy mit képzelek én, hogy ilyneket mondok, a nőnek van elég baja, ne akaszkodjak rá... a nő nem dolgozik, a férje tartja el őket a 2 gyerekkel, és jól élnek.


Egyébként "barátom" tud arról, hogy én tartok a nőtől, és úgy gondolom, hogy rossz véleménnyel van rólam. Ő azt mondja, hogy idővel ez változni fog, hisz mostmár látják milyen vagyok. Nem tudom fog-e, a nő a szemembe velem is kedves...


Lehet a nyalizás és a "sarkamra állok" stílus lehet a nyerő? Mert nekem ez soha nem volt az erősségem...

44. 4244093cd0 (válaszként erre: 25. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:44

Nézd.A helyzet a következő.

Igen,kevesebb jogod van beleszólni bármibe ,ami ott történik,tolerálnod kell ,mert nem te vagy "otthon".

Ha nem felel meg így a dolog,akkor költözz el,ennyi.

Nincs ezen mit gondolkodni,vagy beszélni.

Összeköltözni egy fiúval,aki mégcsak nem is a pasid,ráadásul az apjával él még,és nevelget egy 14 éves gyereket hétvégente 6 éves kora óta,akihez egy jóbarát anya is hozzátartozik.....hát ez elég meredek dolog volt.

Máskor légy megfontoltabb,addig is nem ezen a helyzeten kell manipulatíve változtatni,hanem egyszerűen kilépni onnan.

43. Castia
2012. okt. 8. 11:43
Lehet, hogy ma nem vagyok túl empatikus hangulatban, de a helyedben hagynám a fenébe az egészet, és keresnék másik albérletet, másik pasit.
42. M0ncsa (válaszként erre: 39. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:42

Juderya, az a gond, hogy elveszel az irrelevans reszletekben. Mernok csaj vagy, konyorgom, koncentralj a lenyegre :))


Ha nem a versegi kapcsolatokra hegyezem ki a dolgot, hanem az erzelmire, akkor a szitu:

1) Adott egy anyosjelolt, aki latatlanban fur (nalam ez mar alapbol valook lenne, de te tudod).

2) Adott egy rokon srac, aki kamasz, es kibirhatatlan.

3) Adott egy pasi, aki kotodik ezekhez az emberekhez, es kotodik hozzad is valamilyen szinten.

4) Es vegul adott vagy te, bizonyos celokkal es ambiciokkal.


Kerdes: Hogyan kerulhetsz ki a legjobban a helyzetbol anelkul, hogy a fenti viszonyokat megbolygatnad? Mert az valoszinuleg nem fog menni.

41. b4d40997c0 (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2012. okt. 8. 11:40

Figyelj, ezt írtam úgy, hogy eddig beszélgettem a kissráccal, főztem neki, sütöttem neki, hagytam, hogy játszon a gépemen, amit persze nem kérdezett meg, hogy használhat-e.


Aztán odajön, és kapom a beszólásokat. És tegyük hozzá, hogy senki másnak nincs baja velem. De az apjának, se a tesójának, se senkinek. Alapvetően nem szeretek haragban lenni senkivel, de ők annyira megkeserítették már az életem, hogy jelen helyzetben nem tudok róla hogyan nyilatkozni.


És te nem tartod furcsának, hogy minden nővel baja van a nőnek? A "barátom" testévérével, a kisfia kiszemeltjével, akit még annyira se ismer, mint engem...


Nem vagyok elszállva, hidd el nekem, inkább elkeseredett vagyok. Próbálok pozitívan gondolkozni, mert ez egy akadály, de még nem sikerült átugranom...


Szívesen beszélgetek veled, nem szeretem, ha rosszat gondolnak rólam, nem vagyok rossz ember, sem rossz szándékú.

40. 4244093cd0 (válaszként erre: 24. - E32d76b828)
2012. okt. 8. 11:36
Pacsi!:))))
39. b4d40997c0 (válaszként erre: 35. - Idhikai)
2012. okt. 8. 11:36

Erre kevés az esély, a fiú természetét ismerni kell, első barátnője voltam 24 évesen, és előttem 10 éves kora körül volt szerelmes... és ennyi...


De ebbe nem mennék bele, maradjunk annyiban, hogy arra több az esély, hogy én jövök össze valakivel, mint ő.

38. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:35

Akinek ennyi mindenkivel baja van, nem biztos, hogy nem ok nélkül. És megnyilvánulásaid alapján... :(


...egy 14 éves kis senki.


Egy családról beszélsz...Akár tetszik, akár nem, kívülálló vagy még akkor is, ha együtt alszotok... Ez még nem jogosít fel téged semmire.


A megbecsülést ki kell érdemelni, kikövetelni viszont nem lehet. Lehetséges, hogy van egy jó megérzésük... Ilyen megnyilvánulások után én sem ölelnélek meg a fiam mellett.

Kicsit el vagy szállva. Ideje lenne alacsonyabb polcról nézni a világra.

37. M0ncsa (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2012. okt. 8. 11:35
Na ez meg a masik :DDD Mission impossible.
36. Zizisicc (válaszként erre: 30. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:33
Remek! Akkor ismerkedj meg a nővel és mutasd meg, hogy te más vagy, mint aminek/akinek gondol! :o)
35. Idhikai (válaszként erre: 31. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:33
.... amúgy mi van, ha a fiú össze akar jönni valaki mással... hm... pl. velem, aztán meg Te leszel útban, és úgy kiutállak onnét hogy méééég... :))))))
34. M0ncsa
2012. okt. 8. 11:32

Nah, kezdem erteni a szitut...


Nezd, ha a jelolted annyira gyerek, hogy egy un. potanya velemenye befolyasolja, akkor tenyleg talalj mast, ha jot akarsz magadnak. Ebbol a szempontbol irrelevans, hogy a kissrac ott alszik-e hetvegenkent, vagy sem, hanem a felnottes hozzaallashoz van koze. Az, hogy egyszer bevedett, meg nem jelent semmit.


Homernnek amugy igaza van, ha kellesz a sracnak, ebben egy 14 eves hetvegi ottalvasa nem fogja megakadalyozni.


Amit en tennek: kolkot es anyjat ignore-ra raknam, maradnek, ahol vagyok, esetleg tenyleg celszeru lenne beszerezni egy kempingagyat, hogy egy idiota kifogassal kevesebb legyen. Pasi utan meg nem nyuszitenek, elnem az eletemet, aztan ha akar valamit, majd "szol". Ez az ossze-akarok-jonni-vele-dolog sosem mukodik, hosszu tavon semmikepp (tapasztalat :))

Ez persze csak az en meglatasom, te mindenkepp tegy ugy, ahogy jonak latod.

33. Idhikai (válaszként erre: 31. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:32
Mondjuk ha elfogadnád mint egy anyát... érdeklődj tőle, mit hogyan főz, mert Te is pont olyant szeretnél.. hogy kell jó piskótát sütni? ... hol veszi a zöldséget?...tud-e egy jó fodrászt? ... blabla... (barátkozz össze az ellenséggel)!
32. michelle.r (válaszként erre: 30. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:31

A főnök feleségét akarok kiiktatni? Haha :o))


Egyelőre barátkozz a helyzettel, hogy családtagként kezelnek, de nem a fiú párjaként.

31. b4d40997c0 (válaszként erre: 30. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:29

Az már másodlagos, hogy össze akarok jönni a "barátommal", egész héten együtt vagyunk, 2 este nem sokat befolyásol, a srác ellen a sarkamra kell állnom, a "barátom" már megmutatta, hogy kiáll mellettem.


Mostmár csak anyukát kellene kiiktatni, mert ha megtudja, hogy visszaszólok a fiának, támadást indít... és mondhatja "barátom", hogy el lehet neki is mondani hogy a kisfiának nem volt joga beszólni, "barátomat" meg fogja győzni, hogy de, mégis volt joga, és ellenem fordítja...

2012. okt. 8. 11:28

Félreértitek...


Nem a srácot akarom elzavarni!!!


Az anyját akarom úgy kiiktatni, hogy ne merjen ellenem beszélni... mert úgy beszél ellenem, hogy nem is ismer... csak eldöntötte, hogy nem vagyok a fogadott fiához való, és jól tudja befolyásolni a körülötte lévőket...


Zizisicc, nem egészen befogadtak, mert én nem kértem, hogy mehessek, csak "barátom" harcolta ki, hogy apuja megengedje... ő tényleg befogadott, de ez már nem érezhető... foglalkozik velem, tehát nem úgy élünk egymás mellett, mint főbérlő és albérlő.

29. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Zizisicc)
2012. okt. 8. 11:23
Ha nem tudod velük szépen megbeszélni, vagy elfogadod, vagy elköltözöl.
28. homern (válaszként erre: 20. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:23
hát ha a"barátod" ilyen szinten nem hisz neked..nem sok esélyed van a gyerekkel szemben sem.ez mondjuk kicsit gyerekes,hogy útban van ,mert össze akarsz jönni vele.ha a pasi össze akar veled jönni,nem egy hétvégenként ott alvó 14 éves fog az útjában állni.
27. Zizisicc (válaszként erre: 20. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:22
Szerintem itt a "barátod" és a barátod apukája a meghatározó. Náluk volt egy kialakult rend, évek óta működött, Te csöppentél bele oda új emberként, ráadásul nekem ez a leírásodból úgy tűnik, hogy inkább csak befogadtak ..... ne haragudj ..... szóval neked kell alkalmazkodnod. Természetesen elmondhatod kultúráltan a véleményedet, ha nem tetszik vmi, de nincs jogod számonkérni tőlük .....
2012. okt. 8. 11:22
Ez a sztori nagyon zavaros ....
25. b4d40997c0 (válaszként erre: 18. - 4244093cd0)
2012. okt. 8. 11:22

Igen, ezzel van a gondom, hogy kevesebb jogom van nekem, mint neki.

DE! A "barátom" ötlete volt, hogy költözzek oda, ő akarta, attól függetlenül, hogy nem járunk. Elfogadtak, jó kapcsolatba vagyunk, szombaton, amikor kiderült miket mondott a kissrác, közölte vele, hogy nincs azon a szinten, hogy engem sértegessen, tehát megvédett... Zavar az, hogy ott alszik, jó lenne leépíteni, de még ez is oké lenne, így szokták meg... majd változik, mert feltételezem ha a kissrác nől, úgy szakad el... de a nő akkor is zavar... hisz a srác alapjáraton kedvel, de ott az anyja, aki ellenem tudja hangolni mind őt, mind a "barátomat".


Igyekszem korrektül állni a helyzethez, nem tudom mennyire jön ez le, de igyekszem...

24. e32d76b828 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:21
cuccolj el es ha a "Baratod" nelkulozhetetlennek tart Veled megy...ha nem?felejtsd el
23. Idhikai (válaszként erre: 21. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:21
... hááát, ahogy elolvastam az előző hozzászólást, inkább keress mást! :))
22. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. okt. 8. 11:19
Ki ez a kis srác?Miért megy a barátodhoz hétvégén?Nem értem az egészet.
21. b4d40997c0 (válaszként erre: 19. - Homern)
2012. okt. 8. 11:18
A "barátom" jelenleg csak barát, nem vagyunk párkapcsolatban, de én szeretnék vele összejönni, van is rá esély, de nem most...
2012. okt. 8. 11:17

Igen, kihagytam, ne haragudjatok, a családi kapcsolatokat.


A nő és a fia a "barátom" családjának egy nagyon jó barátja, a nő férje a "barátom" apujának a főnöke, és összejárnak, mint a rokonok minden eseménykor. De nem vérszerinti rokonok.


A "barátom" és a srác csak haverok, nem az apja, vagy a mostohatestvére... annyi vérkapcsolat van közöttük, mint nekem, annyi különbséggel, hogy én 2 éve ismerem a "barátom", a nőék meg már vagy 8 éve.


Találkoztam már a nővel, és egyértelmű, hogy alám tesz... kiforgatja a tetteim. Egyszer voltam náluk vendégségben, és rám fogta, hogy lepisiltem a wc-t. Gyerekes dolog, de "barátom" aki akkor tényleg a párom volt, inkább neki hitt, szerinte szégyent hoztam rá. Pedig hiába mondtam, hogy nem én voltam... A "barátom" úgy tekint rá, mint az anyjára, mivel átvette a helyét, amikor anyukája meghalt. Szóval a nő elég könnyen tudja az orránál fogva vezetni, hamarabb hisz neki, mint nekem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook